• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • Yazılım
  • Uygulamalar ve Yazılımlar
  • Bugünün Mesajları

AVAST'ı AVG Free üzerinden yükleme

• Konuyu Başlatan Vomacka
  • Başlangıç ​​tarihi
V

Vomacka

TS Güçlendirici
AVAST'ı kurmak ve AVG'yi kurulu halde bırakmak, ancak çalıştırmak / etkinleştirmek mümkün müdür?

Diğer bir deyişle...

1) Devre dışı bırakmak AVG Free (AVG Hizmetlerinde Kapat). Ancak programı kaldırmayın. Sadece programın arka planda çalışmamasını istiyorum.

2) Avast'ı yükleyin. Umarım AVG'yi algılamaz ve normal olarak kurulmaz (?)

AVAST ile bu mümkün müdür? Yoksa AVAST AVG'yi (kayıt defterinde) algılar ve beni AVG'yi kaldırmaya zorlar mı?

Scott
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
EVET EFENDİM! Yalnızca ONE AV ürününün önyüklemede otomatik olarak çalıştırılacak şekilde ayarlandığından emin olun. Araç kutunuzda fazladan araç bulundurmanın yanlış bir yanı yok (y)
V

Vomacka

TS Güçlendirici
Tamam, bu yüzden AVG önyüklemede çalışmadığı sürece Avast'ın AVG ile bir sorunu olmayacak.

Şimdi AVG'yi Hizmetler'de kapattım. Ancak, sistemi yeniden başlattığımda AVG hizmeti yeniden etkinleştirilir ve AVG yeniden başlatılır. AVAST'ı yükledikten ve sistemi yeniden başlattıktan sonra bu bir sorun olabilir. AVG ve Avast, sistem yeniden başlatıldığında başlatılır.

Scott
Son düzenleme:
holdum323

holdum323

yasaklı
Selam! % 100 değilim, ama yeniden başlattıktan sonra AVG'nin başlamasını durdurabileceğinizi düşünmüyorum. Bunun işe yarayıp yaramadığını görebilirsiniz.

Yöntem 1 AVG'yi devre dışı bırakma (Windows)
  1. Sistem tepsinizdeki AVG simgesini çift tıklayın. ...
  2. Sağ üst köşedeki Seçenekler menüsünü tıklayın. ...
  3. "Gelişmiş ayarlar" ı seçin. ...
  4. "AVG Korumasını Geçici Olarak Devre Dışı Bırak" seçeneğini tıklayın. ...
  5. "AVG Korumasını Geçici Olarak Devre Dışı Bırak" düğmesini tıklayın. ...
  6. AVG'yi ne kadar süreyle devre dışı bırakmak istediğinizi seçin.
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
Sypbot S&D, Startup'ları kontrol etmek için bir bölüme sahiptir
holdum323

holdum323

yasaklı
Merhaba Görev Yöneticisi'nin başlangıçları denetleyecek bir yeri var, ancak AVG'nin burada devre dışı bırakılıp bırakılamayacağından emin değilim. CCleaner ayrıca başlangıçları denetleme seçeneğine de sahiptir. Şahsen, AVG veya Avast kullanardım, ancak ikisini de yüklemedim. Performansınızı etkileyecek anlaşmazlıklar olabilir. İkisine birden sahip olmak için hiçbir neden göremiyorum. Çok sayıda çevrimiçi tarayıcı var. ESET On-line tarayıcıyı seviyorum.
Hem AVG hem de Avast'a sahip olmaktan ne kazanıyorsunuz?
https://www.eset.com/us/home/online-scanner/?CMP=knc-Google-G_S-US-BR-C-OnlineScanner_B&gkw=+eset + tarayıcı & GCR = 224.385.686.341 & gcp753247569 & öğürme = 41097056762 & gpl = & gclid = EAIaIQobChMIp53w9s6j1wIVwh6GCh1NIw4mEAAYASAAEgLYxPD_BwE & gclsrc = aw. ds
V

Vomacka

TS Güçlendirici
İlk olarak, AVG 2017'nin ayarlarda bu seçenekleri yoktur. "Etiketli bir onay kutum varAVG Kendini Koruma Modülünü etkinleştir"Ne yaparsa yapın." AVG Korumasını Geçici Olarak Devre Dışı Bırak "ile aynı olup olmadığını bilmiyorum.

İkinci olarak, Spybot başlangıç ​​listemde AVG girişi yok. AVG'yi durdurmak için orada hiçbir şey yapamam.

AVG'nin başlangıçta çalışmasını devre dışı bırakmanın bir yolu olmalıdır. Bunu yaparken görebildiğim tek alan AVG hizmetinin çalışmasını durdurmak. Ancak sistem yeniden başlatıldığında yeniden başlar.

Hizmetlerde üç AVG dosyam var:

AVG Anti-Virus (C: \ Program Dosyaları (x86) \ AVG \ Antivirus \ AVGSvc.exe).
AVG Hizmeti (C: \ Program Dosyaları (x86) \ AVG \ Framework \ Common \ avgsvca.exe).
avgbIDSAgent (C: \ Program Dosyaları (x86) \ AVG \ Antivirus \ x64 \ aswidsagenta.exe). Bu, Manuel olarak ayarlanmıştır ve durdurulmuştur.

Scott
holdum323

holdum323

yasaklı
Selam. Bozuk bir plak gibi gelmek istemiyorsunuz, ama neden hem AVG'ye hem de Avast'a ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsunuz. Kişisel seçimim Avast olurdu. AVG'nin bir kaynak domuzu olduğu bilinmektedir. Şahsen Windows Defender ve Malwarebytes'i gerçek zamanlı olarak çalıştırıyorum. Çatışma yok!
Anti-Virüs programları başlangıçta uzun süre kapatılmayacak şekilde tasarlanmıştır. Yeniden başlattıktan sonra başlayacakları bana mantıklı geliyor. Bunlar benim düşüncelerim!;)
V

Vomacka

TS Güçlendirici
Bekle! Sanırım burada bir şeyim var ....

Ben de öyle yaptım ...

1) Kapat "AVG Kendini Koruma Modülünü Etkinleştir "
2) "AVG Anti-Virus" ve "AVG Service" i Manuel olarak ayarlayın ve ardından bu hizmetleri durdurun.
3) Sistemi yeniden başlatın.

Sonuç AVGsvc.exe (Bu, programı çalıştıran ana AVG yürütülebilir dosyası olduğunu varsayalım) şimdi Görev yöneticisinde başlamıyor olmasıdır. Hala görev çubuğunda bir AVG simgesi alıyorum ama tıklamaya çalıştığımda hiçbir şey yapmıyor. Sanırım AVG'nin başlangıçta çalışmasını durdurdum.

Bunu yapmamın nedeni, çevirmeli modem bağlantımda AVG Free'yi indirmem / yüklemem 3 saat sürüyor. Ayrıca, AVAST yükleyicisinin herhangi bir sorunu varsa ve Avast programını yüklemezse, en azından hala geri dönecek AVG'm var. Yeniden yüklemek için 3 saat harcamak zorunda kalmayacağım. AVG internetten kurulur ve benim için 3 saatlik indirme / yükleme @ 5Kbs (Evet, 5Kbs. Lütfen gülmeyin ..) indirme hızında. Burada crummy telefon kablolarımız var.

Bu nedenle, AVAST'ın benim için düzgün bir şekilde yüklendiğini ve çalıştığını bilinceye kadar, AVG'yi sistemimde tutmak istiyorum, ancak AVAST ile sorunlara neden olmayacak şekilde aktif olarak çalışmıyorum.

Umarım hepsi mantıklıdır.

Scott
holdum323

holdum323

yasaklı
Merhaba Cevabınız için teşekkürler. Evet bu bana mantıklı geliyor. (Y) Sorununuzu çözdüğünüz için mutluyum. Şimdi AVAST'ı kuracak mısın? AVAST ile daha mutlu olacağınızı düşünüyorum.;)
V

Vomacka

TS Güçlendirici
Bu hafta sonu AVAST kurmayı planlıyorum. Eğer bir sorunum olursa, burada yardım isteyeceğim.

Devam edecek...
Scott
V

Vomacka

TS Güçlendirici
Tamam, AVAST FREE kurulumunu tamamladım. Çok uzak çok iyi.

Kullanıcı arayüzü AVG'de olanlara yakın (AVAST'ın AVG'nin sahibi olduğunu biliyorum). Sadece istediğim gibi yapılandırmak için bir saat geçirdim. (Manuel güncelleme, vb.) Yalnızca çıplak tarama bileşenlerini (Dosya Kalkanı, Web Kalkanı, Posta Kalkanı ve Kurtarma Diski) yükledim. Gerekirse daha sonra diğer bileşenleri de kurabilirim.

Bütün bunları AVG devre dışıyken yaptım. Sistem başlangıcında HEM AV'ler etkinleştirildiğinde ne olacağını görmeye karar verdim. Öyleyse tahmin et. HİÇBİR ŞEY DEĞİL. Her iki AV iyi koştu ve şikayet etmedi.

Beni rahatsız eden küçük bir sorun "sesler" çalıştırmak için alıyor (Evet, hepsi "kontrol" ayarlarda). Hala bununla oynamak zorundayım.

Program kullanıcı arayüzleri temelde aynı olduğundan, hem AVG hem de AVAST'ı aynı anda aktif ve aynı anda çalıştırabilirsiniz. Ancak, daha fazla teste ihtiyaç vardır.

Scott
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
AVAST'ı yıllardır çalıştırıyorum çünkü enfeksiyonlardan kaçınmak için fare tıklamalarınızı proaktif olarak koruyor. Bununla, reaktif bir dosya tarayıcısı yedek IMO'dur ve bakire dosyaları taramaktan dizüstü bilgisayar pil gücünden tasarruf etmek için, dosya tarayıcısını tamamen önlemek için gittim. Bir yükleme indirirsem, ancak emin olmak için tararım. Bununla birlikte, Avast dosya taramalarını devre dışı bırakmayı düşünebilir, ancak yine de AVG taramalarını çalıştırabilirsiniz.
MaikuTech

MaikuTech

TS Evangelist
Evet bunu yapabilirsin Vomacka, başlayıp gidin, ara'yı tıklayın, bileşen hizmetlerini yazın.
Bileşen hizmetleri hakkındaki oku işaretleyin, tıklayın, hizmetleri tıklayın, avast servisini dikkatlice bulun.
Devre dışı bırak'a tıklayın, devre dışı bırakmak için otomatik olarak tıklayın, uygula'ya tıklayın ve Tamam'a tıklayın.
Çalışmayacağından emin olun, sonra istediğiniz avı yükleyin, normalde windows 10 çakışmayı önlemek için bunu yapar.

Benim eset antivirüs ve kötü amaçlı yazılım baytları birbirleri ile iyi geçiniyor.
Yine de hangi programın birbirini boğacağını görmek eğlencelidir.
Bunlardan herhangi biri en yeni tanımlara sahipse, bu programı kapatmak veya karantinaya almak için program olacaktır.
Bilgisayarım kazayla bulaşırsa veya bazı rasgele kötü amaçlı yazılımlar sistemime truva atları enfeksiyonu kaplarsa.
AV veya hatta kötü amaçlı yazılımdan koruma sistemleri, sisteminizdeki yatakhaneyle çarpışacak ve savaşacak ve çökmesine neden olacağından emin olun.
Son düzenleme:
holdum323

holdum323

yasaklı
MaikuTech şunları aldı:
Evet bunu yapabilirsin Vomacka, başlayıp gidin, ara'yı tıklayın, bileşen hizmetlerini yazın.
Bileşen hizmetleri hakkındaki oku işaretleyin, tıklayın, hizmetleri tıklayın, avast servisini dikkatlice bulun.
Devre dışı bırak'a tıklayın, devre dışı bırakmak için otomatik olarak tıklayın, uygula'ya tıklayın ve Tamam'a tıklayın.
Çalışmayacağından emin olun, sonra istediğiniz avı yükleyin, normalde windows 10 çakışmayı önlemek için bunu yapar.

Benim eset antivirüs ve kötü amaçlı yazılım baytları birbirleri ile iyi geçiniyor.
Yine de hangi programın birbirini boğacağını görmek eğlencelidir.
Bunlardan herhangi biri en yeni tanımlara sahipse, bu programı kapatmak veya karantinaya almak için program olacaktır.
Bilgisayarım kazayla bulaşırsa veya bazı rasgele kötü amaçlı yazılımlar sistemime truva atları enfeksiyonu kaplarsa.
AV veya hatta kötü amaçlı yazılımdan koruma sistemleri, sisteminizdeki yatakhaneyle çarpışacak ve savaşacak ve çökmesine neden olacağından emin olun.
ESET ve Malwarebytes'i birlikte kullanmak, iki Anti-Virüs programını gerçek zamanlı olarak çalıştırmaktan çok farklıdır. Malwarebytes, Anti-Virüsünüzle birlikte çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Artık bu konuda vaaz vermeyeceğim. Bence Anti-Virüs programlarına gerçek zamanlı olarak çalışma. İşte ESET'in önerisini alın!;)
https://forum.eset.com/topic/2178-running-eset-nod32-antivirus-alongside-with-malwarebytes-anti-malware-premium/
Son düzenleme:
MaikuTech

MaikuTech

TS Evangelist
Yine ne alıyorsun? Çok zeki olduğunu düşünüyorum ama seninle çok sinir bozucu oluyor.
Bu konuda huzurumu yeterince uzun süre korudum ama bana hiç yardım etmiyorum.
Antivirüsün ne olduğunu ve kötü amaçlı yazılımdan koruma sistemlerinin ne olduğunu zaten biliyorum.
Henüz anlamadıysanız, malwarebytes daha fazla şey yapar, ardından kötü amaçlı yazılım sorunlarını durdurur.
Henüz çözemediyseniz, bazı antivirüs programları kötü amaçlı yazılım sorunlarını durduracaktır.
2002'de ana programcısı onunla çalışmayı bıraktıktan hemen sonra norton çöplere gittiğinden beri eset'le birlikteyim.
Şu anda eset suitleri, ana siteleri ve forumları tarafından gidebileceğiniz ve bunu doğrulayabileceğiniz kötü amaçlı yazılım bulaşmalarını durdurabilir.
Son düzenleme:
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
Endişe duyduğunuz tek bir mesele var: Biri diğerine karışıyor mu? Değilse, seçiminizi yapın ve gülümseyin, aksi takdirde sorunun ne hakkında olduğunu ve bir çatışmanın sonuçlarını öğrenin. :iç çekmek:

SELDOM bizim seçimlerimiz ikili!
holdum323

holdum323

yasaklı
Hepimiz yardım etmek için buradayız. Başkalarından öğrendiğim önerileri sunmaya ve daha sonra iletmeye çalışıyorum.
Neredeyse her yardım forumunda tavsiyede bulundum, gerçek zamanlı olarak iki Anti-Virüs çalıştırmamak. MBAM Anti-Virus programları ile çok iyi geçinir ve çatışmalar ile çalışır.;) Bence OP tüm bunları anladı, Bu sorunu işaretleme zamanı çözüldü.
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
Bunu başka bir şekilde söyleyeceğim - - sık sık SORGU YANLIŞ CEVAP YOK - - sadece seçenekler var.

Son Gönderiler

• Kuantum fiziği
    Araştırmacılar 'terleyebilen' robotik bir el yaratıyor
  • J
    Et Ötesinde Kanada'nın en büyük kahve zincirinde menü dışı
  • CharmsD
    Bir Win10 önyükleme sürücüsünü klonlamak için bir üründe tavsiye gerekir
  • Penn
    Ford artık benzersiz ses deseninizi kullanarak tekerlekleriniz için 3D kilit somunları basabilir
  • tepelerinin
    En İyi 1440p Oyun Monitörleri 2020
  • D
    Özgür Yazılım Vakfı Windows 7'yi özgür yazılım olarak 'talep ediyor'
  • J
    AMD Radeon RX 5600 XT İnceleme: Navi 280 dolar, RTX 2060 300 dolara düştü
  • Penn
    Amazon mühendisi Ring'in kalıcı olarak kapatılmasını istiyor