• TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.

Hindistan'ın en son Moon-shot'ı başarısız oldu

Bububajim

TECH HABERLER Personel
Personel

Hindistan, Ay'a başarılı bir yumuşak iniş yapan dördüncü ülke olacaktı. En son sondaları olan Chandrayaan-2 ("Ay aracı 2"), binlerce kilometre yol kat etmiş ve doğal uyduya güvenle yapmıştı. İniş başladı ve bilinmeyen bir hata, Hindistan’ın uzay ajansı Isro'nun ay yüzeyinden sadece 1.3 mil yüksekte olan probla temasını kaybettiği anlamına gelene kadar plana göre gidiyordu.

İniş aşaması, zaten inanılmaz derecede zor bir operasyonun her zaman en zor kısmıdır. Öyle ki, sık sık "15 dakikalık terör" olarak adlandırılır. Bu durumda, iniş gerçekleşmeden birkaç saniye önce temas kesildiği için terör hayal kırıklığına döndü.

Isro Başkanı Kailasavadivoo Sivan, iletişim kesilene kadar inişin normal olduğunu ve neyin yanlış gittiğini tespit etmek için “görev verileri analiz edilecek” dedi. Geminin kaderi bilinmiyor, ancak Ay'ın yüzeyine yayılmış parçalarda olması muhtemeldir.

Temmuz ayında piyasaya sürülen Chandrayaan-2, bir iniş modülü ve bir gezgiden oluşuyordu. Isro’nun kurucusundan sonra Vikram adını alan toprak, Pragyan lakabını alan Sanskritçe’de ‘bilgelik’ anlamına gelen gezgini kullanacaktı. Pragyan, su aramak, ay minerallerinin bileşimini kontrol etmek ve 'ay depremlerini' ölçmek için tasarlanmış çok sayıda sensöre ve cihaza ev sahipliği yapmıştır.

Bu Isro’nun bugüne kadarki en gelişmiş ve en zorlu projesi oldu. Daha da etkileyici olan, 150 milyon dolarlık nispeten küçük bir bütçeyle yapıldı. Görev sonuçta başarısız olsa da, Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Isro'nun tarihi hedeflerine ulaşmaya çok yaklaştığı için gurur duyduğunu söyledi.

Kalıcı bağlantı.

neeyik

TS Evangelist
Personel
Buna dahil edilmediğinde, Ay'ın son 10 görevinden ikisi başarısız oldu; tarihsel olarak 136 görevdeki başarısızlık sayısı 59'dur (yani% 44 başarısızlık oranı). Bunu başarılı bir inişe yaklaştırmak için gerçekten başarılı oldular.

VitalyT

Russ Yenilemek
Bunu ABD'ye yaptırmış olmalılar.

Ayrıca, Hindistan kaçak yolcu sorunlarıyla da ünlüdür. Muhtemelen bu konuda birkaç tane var.
  • Sevmek
Tepkiler: p51d007

abhitanshu

TS Çaylak
Vikram lander ile iletişim aydan 2.1 km sonra kayboldu. aletlerin çoğu yörüngeye yüklendiğinden ve gezici sadece 14 günlük planlanan ömre sahip olduğundan görev başarıyla başarısız olmadı. orbiter 7,5 yıla kadar veri sağlayacak ve iyi çalışıyor. sadece% 5 misyon başarısız oldu, geri kalanı ilk denemede olmasına rağmen% 95 başarı ve minimum maliyetle. isro ile gurur duyuyoruz.

jai hindisi

p51d007

TS Evangelist
Evlat, gezegenimizi çöpe attık, şimdi başkalarına LOL çöpe atalım.
"Önce Dünya" türleri bu konuda şikayetçi değil şaşırttı.

Lew Zelanda

TS Öğretmeni
YT'de canlı yayını izlemeye çalıştım, gerçekten yaptım. Şimdiye kadar gördüğüm en korkunç video akışıydı, pencereyi kapatmadan yaklaşık 90 saniye önce yaptım. Belki de merkezin% 40'ı gerçek görev beslemesiydi ve çerçevenin geri kalanı, blok metni, yanıp sönen metin, ilmekli animasyonlu logolar ve jingoistik sloganlarla kaplı korkunç çatışan renk alanları tarafından alındı. Şimdi farklı bir gün ve yaş ama bir ilke ulaşmak için sıfır heyecan hissi vardı, daha ziyade tüm hiciv ve stilin eksik olduğu bir Paul Verhoven filmi gibiydi.

Ben ilk olsa budur:

ama şaşırtıcı olarak bu görsel olarak daha az saldırgan.

Dimitrios

TS Öğretmeni
YT'de canlı yayını izlemeye çalıştım, gerçekten yaptım. Şimdiye kadar gördüğüm en korkunç video akışıydı, pencereyi kapatmadan yaklaşık 90 saniye önce yaptım. Belki de merkezin% 40'ı gerçek görev beslemesiydi ve çerçevenin geri kalanı, blok metni, yanıp sönen metin, ilmekli animasyonlu logolar ve jingoistik sloganlarla kaplı korkunç çatışan renk alanları tarafından alındı. Şimdi farklı bir gün ve yaş ama bir ilke ulaşmak için sıfır heyecan hissi vardı, daha ziyade tüm hiciv ve stilin eksik olduğu bir Paul Verhoven filmi gibiydi.

Ben ilk olsa budur:

ama şaşırtıcı olarak bu görsel olarak daha az saldırgan.
Ödül lol kazandığınızı iddia eden 1990'ların sonlarından itibaren pop-up reklam gibi görünüyor. Bir şey kazandın mı?

Neyse komik yorum, hafta sonu için en iyi yorumu kazanırsınız.
  • Sevmek
Tepkiler: nefret

Ram Verma

TS Çaylak
Bir makineyle temasını kaybetmek için ağlayan Kızılderililer, bir aydan beri birbirleriyle iletişim kuramayan 7 milyondan fazla Keşmirli değil.
  • Sevmek
Tepkiler: MikitaM

captaincranky

TEKNİK HABERLER Bağımlı
YT'de canlı yayını izlemeye çalıştım, gerçekten yaptım. Şimdiye kadar gördüğüm en korkunç video akışıydı, pencereyi kapatmadan yaklaşık 90 saniye önce yaptım. Belki de merkezin% 40'ı gerçek görev beslemesiydi ve çerçevenin geri kalanı, blok metni, yanıp sönen metin, ilmekli animasyonlu logolar ve jingoistik sloganlarla kaplı korkunç çatışan renk alanları tarafından alındı. Şimdi farklı bir gün ve yaş ama bir ilk elde heyecan sıfır hissi vardı, daha ziyade tüm hiciv ve stil eksik bir Paul Verhoven filmi gibiydi .... [] ....
Feed'de büyük olasılıkla kötü amaçlı yazılım, aldatmaca veya fidye yazılımı vardı. Sonuçta, bahsettiğimiz Hindistan. Görev için başka ne ödeyeceklerini düşündün?

Bir uçuşu başarılı bir şekilde sonlandırmayla ilgili yaşça büyük bir atasözü, "uzaklaşabileceğiniz herhangi bir iniş iyi" dir. Bunu söylemekten nefret ediyorum, (hayır, yapmıyorum), ama belki de temasın nasıl gittiğini görmek için onların "dokunulmaz" larından birini göndermelilerdi.
Son düzenleme:
  • Sevmek
Tepkiler: At

At

TS Evangelist
YT'de canlı yayını izlemeye çalıştım, gerçekten yaptım. Şimdiye kadar gördüğüm en korkunç video akışıydı, pencereyi kapatmadan yaklaşık 90 saniye önce yaptım. Belki de merkezin% 40'ı gerçek görev beslemesiydi ve çerçevenin geri kalanı, blok metni, yanıp sönen metin, ilmekli animasyonlu logolar ve jingoistik sloganlarla kaplı korkunç çatışan renk alanları tarafından alındı. Şimdi farklı bir gün ve yaş ama bir ilk elde heyecan sıfır hissi vardı, daha ziyade tüm hiciv ve stil eksik bir Paul Verhoven filmi gibiydi .... [] ....
Feed'de büyük olasılıkla kötü amaçlı yazılım, aldatmaca veya fidye yazılımı vardı. Sonuçta, bahsettiğimiz Hindistan. Görev için başka ne ödeyeceklerini düşündün?

Bir uçuşu başarılı bir şekilde sonlandırmayla ilgili yaşça büyük bir atasözü, "uzaklaşabileceğiniz herhangi bir iniş iyi" dir. Bunu söylemekten nefret ediyorum, (hayır, yapmıyorum), ama belki de temasın nasıl gittiğini görmek için onların "dokunulmaz" larından birini göndermelilerdi.
Birisi Hindistan'da rastgele bir kişi çalmalı ve "Merhaba, Microsoft'tan arıyorum. Ay inişinizde şüpheli bir etkinlik tespit ettik ve bir virüs olabilir. Giriş yapmamızı ve temizlememizi isterseniz, lütfen kredi kartı bilgilerinizi gönderin .... "

Siyah kağıt

TS Meraklısı
Umarım Hindistan böyle tarihi bir girişimden gurur duyar.

Ne yazık ki, bu yorum bölümünde tanık olduğum bağnazlık için aynısını söyleyemem.
  • Sevmek
Tepkiler: axiomatic13