• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • Yazılım
  • pencereler
  • Bugünün Mesajları

Msmsgs.exe hizmeti nasıl durdurulur?

• Konuyu Başlatan nikfriend
  • Başlangıç ​​tarihi
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.
N

nikfriend

TS Çaylak
Merhaba arkadaşlar,

Ben Nikhil. Sonunda Windows XP Home Edition, SP1 kullanıyorum. Başlangıçta Windows Messenger Service msmsgs.exe dosyasını otomatik olarak başlatır

Devre dışı bırakmayı denedim ama her seferinde başlangıçta tekrar başlıyor. Hatta bunu "Program Ekle / Kaldır" yoluyla kaldırmıştım, ancak damarda.

Lütfen bu yardımcı programın pencerelerin düzgün çalışması için gerçekten gerekli olup olmadığını söyleyebilir misiniz? Değilse, nasıl kaldırılır?

Saygılarımızla
Nikhil
Wazza

Wazza

TS Çaylak
Windows Messenger kullanmıyorsanız, aşağıdaki şekilde devre dışı bırakabilirsiniz: Başlat -> Programlar -> Windows Messenger -> Araçlar -> Seçenekler -> Tercihler. "Windows Başlatıldığında Bu Programı Çalıştır" seçeneğinin işaretini kaldırın.

Not: msmsgs.exe dosyası C: \ Program Files \ Messenger klasöründe bulunur. Diğer durumlarda, msmsgs.exe bir virüs, casus yazılım, truva atı veya solucan! Güvenlik Görev Yöneticisi ile bunu kontrol edin.
N

nikfriend

TS Çaylak
Ben de denedim. Aslında sağ taraftaki görev çubuğunda simge gösterilmez ancak hizmet, işlemler görev başlığı altındaki Windows görev yöneticisinde görülebilir. Ve bu işlemi bitirdikten sonra bile, bir süre sonra yeniden başlar.

Bu arada, bir virüs değil, sadece Windows messenger Service'dir.

Bunun için somut bir çözüm verebilir misiniz?

Saygılarımızla
Nikhil
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.

Son Gönderiler

• tkabou
    OECD, 137 ülkenin sonuna kadar uluslararası vergi kurallarını yeniden yazmak için mücadele ettiğini söyledi ...
  • M
    Rusya'da satılan akıllı telefonlarda "Rus değerlerini" tanıtan bir yazılım bulunmalıdır
  • Penn
    Amazon mühendisi Ring'in kalıcı olarak kapatılmasını istiyor
  • Adi6293
    AB, belirleyici oylamadan sonra ortak bir ücretlendirme standardı için itici güçle ilerliyor
  • David Matthews
    Facebook Gaming, flamalar için çevrimiçi trollerle savaşacak araçları tanıtıyor
  • mailpup
    Psu sorunu
  • P
    Bitcoin'in Mayıs ayında bir sonraki yarıya indirmesi para birimini tüm zamanların en yüksek seviyesine gönderebilir
  • S
    Elon Musk ilk EDM şarkısını SoundCloud'a bıraktı