• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • Topluluk
  • Kullanım Kılavuzları ve İncelemeleri
  • Bugünün Mesajları

Web kameranızı belirleme (ve ardından sürücüsünü bulma)

• Konuyu Başlatan LookinAround
  • Başlangıç ​​tarihi
LookinAround

LookinAround

Ex Tech Gözcü
CIF tek çipli web kameranızı belirleme (ve ardından sürücüsünü bulma)

[MERKEZİ]CIF tek çipli web kameranızı nasıl tanımlayabilirsiniz (ve ardından sürücüsünü bulun!)[/ MERKEZİ]

Web kameranızın kurulum CD'sini, tüm ürün bilgilerini kaybetseniz ve “kim halt” ürettiğine dair hiçbir fikriniz olmasa bile yine de onu tanımlayabilirsiniz! Aslında, daha doğru ifade etmek için, "Windows'un tanımlamasına izin verebilirsiniz" !!!

pencereler değil sürücülere ihtiyacım var belirlemek Tak ve Kullan donanımı (web kamerası gibi) ve donanımını Cihaz Kimliği dizeleri
pencereler Cihaz Kimliği dizeleri oldukça şifreli görünüyor (örneğin, USB \ VID_093A & PID_2468 \ 5 & B114931 & 0 & 1) ancak bu dizeler Windows Tak ve Kullan özelliği ve Windows'un hangi sürücülerin ilk olarak hangi aygıtlarla çalıştığını nasıl anladığını belirler!

Bu kılavuzda, bir USB web kamerası için Donanım Kimliklerinin nasıl tanımlanacağı ve ardından Donanım Kimliği ile eşleşen bir sürücünün nasıl bulunacağı açıklanmaktadır. Sürücü, çalıştırdığınız Windows sürümüyle de uyumlu olmalıdır. Eski kameralarda Windows'un daha yeni sürümleriyle çalışan sürücüler bulunmayabileceğini unutmayın. (Örneğin, eski bir web kamerasının yalnızca XP uyumlu sürücüleri olabilir.) Ancak, ilk denemeden ve bakmadığınız sürece bilemezsiniz! :)

Güncelleme: Aşağıda açıklanan manuel arama yöntemine ek olarak, sürücünüzü bulmanıza yardımcı olabilecek iki ÜCRETSİZ sürücü bulma aracı da deneyebilirsiniz. Aracı çalıştırmadan önce kameranızı bağlayın.
  • Sürücü Kolay
  • Sürücü Tanımlayıcı
Not; Bu araçların web kameranız dışındaki aygıtlar için sürücü güncellemeleri bulabileceğini unutmayın. Tavsiye ederim
  • "Bozulmadıysa, düzeltmeyin" Her sürücü güncellemesini yalnızca bir tane bulduğu için yüklemeyin.
  • Yalnızca çalışmayan veya ihtiyaç duyduğunuzu düşündüğünüz aygıtlar için sürücü güncelleştirmelerini yükleyin.
  • Yeni sürücüleri yüklemeden önce bir Sistem Geri Yükleme noktası oluşturun.
// Güncellemeyi Sonlandır

1. Web kameranızı bağlayın
  • Tüm güç kablolarını takın (örneğin, dizüstü bilgisayar ve / veya web kamerası).
  • USB kameranızı doğrudan bilgisayarınıza takın (harici USB hub kullanmayın). Kameranı aç
  • Web kameranız ve bilgisayar donanımınız çalıştığı sürece, Windows bunu algılamalıdır!
2. Aygıt Yöneticisini Aç
  • Vista için
    => Tıklayın Kontrol Paneli. Eğer varsa Kontrol Paneli Klasik Görünümü, Tıklayın Aygıt Yöneticisi
    => Tıklayın Kontrol Paneli. Eğer varsa Kontrol Paneli Ana Sayfa Görünümü, Tıklayın Sistem ve Bakım-> Aygıt Yöneticisi
  • XP için
    => Tıklayın Kontrol Paneli-> Sistem, sonra Donanım sekmesini, ardından Aygıt Yöneticisi buton
3. Web kameranızı Aygıt Yöneticisi'nde bulma
  • Cihaz Adlarını Anlama
    => Windows kullanıcı dostu cihaz adları bizi ağırlamak için. Windows söz konusu olduğunda, cihaz adı sadece bir yorum!
    => Bu şifreli Cihaz Kimliği dizeleri o Gerçekten mi bir cihazı tanımla
    ... ==> Windows HAYIR bulursa aygıt sürücüsü, web kameranız "Bilinmeyen" veya "Diğer" cihaz olarak adlandırılabilir
    ... ==> Windows YANLIŞ bulursa aygıt sürücüsü WRONG ile web kameranızı görebilirsiniz cihaz adı
  • Web kameranızı bulma
    => Web kameranız bağlıyken sarı simgeli cihazlar için tüm Aygıt Yöneticisi'ne bakın (muhtemelen sarı soru işareti)
    => Genişlettiğinizden emin olun. USB kontrol edilecek kategori herşey altında listelenen cihazlar. Ayrıca, kategorinin de Diğer cihazlar Aygıt Yöneticisi'nde görünür ve altına da bakar
    => Web kameranız sarı bir simgeyle (muhtemelen bir soru işareti)
    => Resmin tamamını görmek için aşağıdaki küçük resme tıklayın
  • Bulduğunuz cihazın web kameranız olduğunu nasıl doğrulayabilirsiniz?
    => Web kamerası cihazınız yalnızca web kamerası olduğunda Aygıt Yöneticisi'nde görünür Açık ve bağlı
    => Web kameranızın bağlantısını kesin. Bulduğunuz cihazın artık Aygıt Yöneticisi'nde gösterilmediğini doğrulayın
4. Web kameranızı bulun Donanım kimlikleri
  • Aygıt Yöneticisi'nde web kamerası aygıtınızı seçin, rt tıklayın Özellikleri. Tıklayın ayrıntılar çıkıntı
  • seçmek Donanım kimlikleri aşağı açılır. Bir veya daha fazlasının listesini göreceksiniz Donanım kimliği Teller
5. Şunlara dayalı bir sürücü arayın: Donanım kimliği
Yaygın bir hatadan kaçının, sıfır sayısını "O" harfiyle karıştırmayın. Kimlikler genellikle sıfır sayısını içerir ancak ASLA "O" harfi
En iyi sürücü Donanım kimliği listenin en üstünde. Bir sonraki en iyi sürücü maçı bir sonraki maçla eşleşecek Donanım kimliği listede vb.
  • Önce sayfanın üst kısmındaki Kimliği arayarak Donanım kimliği liste
  • Örneğin, aşağıdaki örnekte gösterilen Donanım Kimliklerine dayanarak
    > İlk olarak, listenin en üstünde kimliği arayın. Bu örnekte USB \ Vid_054c & Pid_002d & Rev_0100
    > Ardından listedeki diğer kimlikleri deneyin. Bu örnekte USB \ Vid_054c & Pid_002d
    > İPUCU: "O" harfini sıfır rakamıyla karıştırmayın. Kimlik sıfır sayısını içerir, ancak Kimlikler ASLA "O" harfini içermez
  • Web kamerasını kullanarak bir sürücüyü arama hakkında daha fazla yardım için Donanım kimlikleri [Sonrası = 741.674]bu gönderiyi gör[/İleti]
Son iki not:
1) Sürücünüzü başka bir yerde bulmanız gerekiyorsa lütfen "Web kamerası için CIF Tek Çip sürücüsü" Donanım Kimliğinizi ve eşleşen sürücü dosyası bilgilerini işleyip yayınlayın, böylece diğerleri bir sonraki Aramalarında da yararlanabilir
2) fyi olarak ... Vista, Donanım Kimliklerinizi kolayca kopyalamanızı / yapıştırmanızı sağlar. XP bunu yapmaz. Ancak, şu adresten kullanışlı bir araç kullanabilirsiniz: SysExporter - Windows size izin vermediğinde pencereden metin verilerini almak için

İki Not Daha! (1/4/10 eklendi)
  1. Vista ve Windows 7 için sürücüler
    • Vista ve Windows 7, XP'nin sağlamadığı aygıt sürücülerine yeni gereksinimler getiriyor (örn. "Dijital olarak imzalanmış" olmaları gerekir)
    • XP'de çalışan web kamerası satıcıları, ürünleri için Vista (yalnız Win 7) sürücüleri oluşturmak için her zaman zamana / $$ yatırım yapmadı
    • Daha eski bir web kameranız varsa, yalnızca XP için sürücüler bulabilirsiniz. Vista veya Windows 7 değil
  2. Sürücü Kılavuzundan ücretsiz sürücü alma
    Aramanız sizi Sürücü Rehberi web sitesine götürürse, sürücüyü şuradan indirebilirsiniz: Bedava (üye olmanıza gerek yok)
    > Öğesini tıklayın. İndir çıkıntı
    > Seçeneği seçin: Bir dizi reklamı görüntüleyerek bu dosyayı indirin sonra tıklayın Devam et
    > Her bir reklam için, Hayır teşekkürler indirmek için bağlantı (her bir reklamın sağ alt köşesinde görünecektir)
V

vinitrelan

TS Çaylak
Selam,

Yukarıda belirtilen adımlar ile sürücüleri bulmaya çalıştım ... ama bana yardımcı olmadı.

Fotoğraf makinemin Donanım Kimliği USB \ VID_0553 & PID_0100 & REV_0000 ve USB \ VID_0553 & PID_0100

"WeP Innovate" çıkartması olan bir USB Kameram var Wipro Web kamerası gibi görünüyor ... ama WeP Innovate'in Wipro ürünü olup olmadığından pek emin değilim.
Bunun için sürücüyü son iki haftadır aradım ... ve bu web sitesine yeni geldim.
Birisi bana bu konuda yardımcı olabilir mi?
Bu üç bacaklı çok eski bir web kamerası ve Yeşil ledli gri renkli top.
LookinAround

LookinAround

Ex Tech Gözcü
Donanım kimliğini kullanarak web kamerası sürücünüzü arama

SELAM!

Yardım etmekten memnunum ... Sizin için bir sürücü buldum (aşağıda listeliyorum) ve web kamerasını kullanarak sürücüyü nasıl bulduğumu okuyan herkes için bir açıklama sağlıyorum Donanım kimlikleri

Web kameranızı bulduktan sonra Donanım kimlikleri (açıklandığı gibi rehber) eşleşen bir sürücüyü aramanıza yardımcı olacak bazı adımlar. Sizin durumunuzda, Windows iki Donanım kimlikleri web kamerası cihazınız için
USB \ VID_0553 & PID_0100 & REV_0000
USB \ VID_0553 & PID_0100

Notlar:
  • Windows listeleri Donanım kimlikleri "en iyi sürücü eşleşmesi" sırasıyla. Bu yüzden ilk kimliğe uyan bir sürücüyü tercih ediyoruz, ancak bir Windows bulamazsak bize 2. Kimliğin de çalışması gerektiğini söyler
  • Bir kimlikle eşleşen bir sürücü aramaya gittiğimde, her ikisi de Google ve Yahoo. Genellikle önce Google'da arama yaparım. Sonuçtan memnun değilseniz, Yahoo'yu da deniyorum. (Yahoo'nun bazen Google'ın kaçırdığı bazı iyi isabetler sağladığını gördüm - ya da tam tersi)

Öyleyse aramaya başlayalım
  1. İlk kimliği arama
    => Aramaya çalışın: USB \ VID_0553 & PID_0100 & REV_0000 Ancak, bu durumda, ne Yahoo ne de Google herhangi bir eşleşme bulamaz
  2. Sonra, kontrol edin REV_xxxx kimliğinin bir parçasıdır. Sizin durumunuzda, öyle!
    • REV cihaz Revizyon düzeyi. Satıcı cihazın biraz farklı sürümlerini ürettiyse, her sürüme kendi Rev seviyesini atar
    • Bazen bırakmak en iyisidir REV aramadan
      • Aramanız artık sonuç alıyorsa, REV sonuçlarda görüntülenir ve sürücünüzü seçmenize yardımcı olması için devir düzeyini kullanın
      • Fakat! bak 2 Donanım Kimliği Windows listelenmiştir. Windows'u görüyoruz gerçekten umrumda değil REV seviyesinin ne olduğu. (Listelenen 2. ID Windows'da REV oluşmaz)
    => Şimdi arayalım: VID_0553 ve PID_0100 Ve BİNGO!

İşte bir sürücünün bağlantısı (ancak Windows 2000 veya Windows XP için tasarlandığını unutmayın).
V

vinitrelan

TS Çaylak
Selam,

Çok teşekkürler. Bence bu sürücü gibi görünüyor. İndirmeye çalıştığımda ... kaydolmamı ve aynı şeyi ödememi istiyor. Buradan indirmek için ödeme yapmam gerekiyor mu?

Saygılarımızla

Vinit

Ayrıca süreç boyunca bana yol gösterdiğiniz için teşekkür etmek istedim. Bu gerçekten gelecekteki tüm aramalarım için bana yardımcı olacak.
LookinAround

LookinAround

Ex Tech Gözcü
Hayýr. Ödemek zorunda deđilsin. Listeledikleri ikinci seçeneğe bakın
"Bir dizi reklamı görüntüleyerek bu dosyayı indirin (kayıt gerekmez)"

Bu seçeneği seçin. Ardından, size ilk olarak gösterdikleri 4-6 reklama bakmalısınız (tıklamaya devam edin) Hayır teşekkürler. Ususally, küçük baskıda sağ altta inanıyorum) nihayet ücretsiz olarak indirebilirsiniz!
V

vinitrelan

TS Çaylak
Selam,

Yardım için bir ton teşekkürler. Sürücüleri kurduktan sonra kamera iyi çalıştı. Gerçekten benim günümü yaptın.

Saygılarımızla, Vinit
LookinAround

LookinAround

Ex Tech Gözcü
Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz. Bir başarı öyküsü duymak güzel! : grinthumb
T

Timothy Raj

TS Çaylak
Bu siteyi web kamerası sorunlarımı çözmeye çalışırken en kullanışlı buldum. Ancak web kameramın donanım kimliğini (USB \ Vid_Oc45 & Pid_60b0 & Rev_0101 & Ml_00) tanımladığım kadarıyla bu sitedeki sürücüyü veya herhangi bir arama motorunu kullanarak hiçbir zaman bulamamıştım. Teşekkürler
LookinAround

LookinAround

Ex Tech Gözcü
SADECE Donanım Kimliği Penceresi sağlandı mı? Yoksa birden fazla listeledi mi? (Öyleyse, tam listeyi sağlayıp listenin SİPARİŞİNİ sağladığınızda koruyabiliyorsanız yardımcı olur)
T

Timothy Raj

TS Çaylak
Üzgünüm bunlar ikisi

USB \ Vid_Oc45 & Pid_60b0 & Rev_0101 & Ml_00

USB \ Vid_Oc45 & Pid_60b0 & Ml_00

Cevap için teşekkürler
B00kWyrm

B00kWyrm

TECH HABERLER Paladin
Sonix (0c45) / Mikomi kamera gibi görünüyor ... (TECH HABERLER'in başka yerlerine bakın)

Görünüşe göre Ming Jong Technologies Co., Ltd., Mikomi kameralarını yapıyor
Kameranızı (ve sürücülerinizi) sitelerinde bulamadım ...
http://www.mingjong.com.tw/eipe/front/bin/cglist.phtml?Category=100003
http://www.mingjong.com.tw/eipe/front/bin/cglist.phtml?Category=100060
Orada daha iyi şanslar olabilir.

Bir Ubuntu sitesinde aynı sürücüyü kullanan bir Genius kamerayı gösteren bir referans buldum (aynı kamera kimliği - Oc45: 60b0)
İşte Genius kamera sürücüsünü indirmek için bir site

http://drivers.softpedia.com/get/SCANNER-Digital-CAMERA-WEBCAM/GENIUS/Genius-VideoCAM-Look-Webcam-Driver-10.shtml

Belki başka bir kişi denemeden önce araştırmamı onaylayabilir veya düzeltebilir.
?
Bu yardımcı olur umarım.

Bir linux sürücüsünün çalışacağı web kameralarının CSV listesi.

Ekler

• sonix webcams.txt
    1,1 KB İzlenme: 17
LookinAround

LookinAround

Ex Tech Gözcü
İyi iş B00kWyrm!

Bunu kesin olarak bulmak kolay değil! (kesin olan tek şey budur!)

Ayrıca, web kamerasının bir Sonix cihazı kullanılarak oluşturulduğunu da haklıyorsunuz. Ve senin gibi Genius Web Kamerasına işaret eden kanıtlar da görüyorum

Eğer sürücüyü bulabilirsem / görebilirsem .inf yükleyici dosyası kesin olup olmadığını kontrol edebilir, ancak .inf dosyasının görünmediği şekilde .inf'in kurulum dosyalarına katıştırıldığından emin olmak daha zordur.

Ama şoförünüzün mükemmel bir tahmin olup olmadığını ve denemek için olduğunu düşünüyorum

Timothy Raj

Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz? Yapabilirsin
1. İşletim sisteminizle eşleşiyorsa bulunan B00kWyrm Kurulum dosyasını deneyin. Bakın ve ne kadar iyi çalıştığını görün
2. Ayrıca Genius web kamerası sitesini de buldum. B00kWyrm'in sürücüsü ve bulduğum diğer kanıtların başından, bir Genius Look kamera olabileceğini düşünüyorum ???? (Onların Bak modeli, i-Bak modeli değil) Her neyse, siteyi bulmak ve resmi görmek için sitede gezinebilirsiniz. (İşletim sistemi ile birden fazla sürücü de mevcuttur)
=> Ana Sayfa İçin Tıklayınız
=> Destek-> Sürücüler-> Sürücüler'e tıklayın. Web Kamerası sekmesini görmek için biraz aşağıya bakın. Tıkla.
=> Şimdi web kameralarına bakın. Özellikle, aşağı kaydırın ve Bak 317 (sadece bir tahmindir). Tüm Look modellerine göz atın

Bu ipuçlarından herhangi birinin onu bulmaya yardımcı olup olmadığını bize bildirin!
T

Timothy Raj

TS Çaylak
Sorun çözüldü

B00kWyrm belirlenen sürücü ile çalışmak için var. Gönderdiğiniz Softpedia sitesinden indirebilirsiniz. Ne harika bir iş. Zaten boktan bir kamera olduğu için yeni bir tane için daha akıllıca olacağını düşündüğüm gibi tüm zamanımı boşa harcadığım için kendimi tekmeliyordum.Çünkü bu forumu ve sizleri bulmaya değerdi ve yardımın nasıl gizli bir gündemle gelmediğini görmek. (Bana sürücü konum yazılımını / tarayıcılarını satmaya çalıştım.)
Tekrar teşekkürler, tanıştığımıza memnun oldum. Tekrar ziyaret edecek ...... Güzel bir hafta sonu var.
A

alicarlos13

TS Çaylak
Merhaba, içeri girmek için sry,
ama Donanım Kimlikleri'ni aramayı denedim ama şans yok
any1 yardımcı olabilir mi?

USB \ Vid_058 & Pid_6130 & Rev_0201 & MI_00
USB \ Vid_058 & Pid_6130 & MI_00

(Enet e360)
LookinAround

LookinAround

Ex Tech Gözcü
Ahhh .. başka bir başarı hikayesi. Her zaman yüzüme bir gülümseme koyar!

Ve merhaba alicarlos13: dalga:

En üstteki iki satırın Donanım Kimlikleri olduğunu varsayıyorum.

Sonuçta ne var?
(Enet e360)?
A

alicarlos13

TS Çaylak
Selam!
Henüz başarı yok :)
Can; t sürücüyü bulamıyor :p

Enet e360 Web Kamerasının adıdır! Ama onun bulunacağı yer yok! :)
LookinAround

LookinAround

Ex Tech Gözcü
Hi alicarlos13

Bir bakacaktım ama sadece bir şey fark ettim! Gönderinizde göründüğü gibi doğru olamayacakları için Donanım Kimliklerini kopyalamamalı / yapıştırmamalısınız!

"USB \ Vid_058 & Pid_6130 & Rev_0201 & MI_00" ifadesini belirttiniz, ancak tanım gereği Vid biçimi Vid_xxxx nerede xxxx Temsil dört "onaltılık "rakamları ve yalnızca üç basamak (yani onaltılık sayı, normal tabanımız olan taban 10 değil, sayısal taban 16'dır. ondalık Sistem). Anlamı:
  • Her biri büyü basamak şunlardan biri olacaktır: 0-9 or a, b, c, d, e veya f
  • Bu sunumun aşağıdakilere izin verdiğine dikkat edin: 16 onaltılık taban 16 kullanırken farklı karakterler ("basamak")
  • (Bu, 10 ondalık taban 10 için normalde gereken basamaklar - aksi takdirde normalde kullanırız!)

Bu nedenle, belirttiğiniz gibi onaltılık bir sayı bırakmış olmanız gerekir: Vid_058? Donanım Kimliklerini iki kez kontrol edin ve bize bildirin!
P

portaltreaf

TS Çaylak
Selam,

Yukarıdaki adımları izledim ve web kamerası sürücümü başarıyla buldum!
Web kameram şimdi çalışıyor!

Spyder_1386, özellikle web kamerası sorunumda bana yardımcı olduğu için LookinAround'a çok teşekkür etmek istiyorum. LookinAround tarafından verilen adımları izledim ve web kameramın sürücüsünü buldum! Çok teşekkür ederim! Bunun için nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum. Bu konunun bağlantısını verdiğiniz için Spyder_1386'ya teşekkür etmek istiyorum. ve adımlar için LookinAround. TECH HABERLER'de de herkese teşekkür etmek istiyorum! Bu web sitesi harika! Siz de harikasınız! Çok çok teşekkür ederim!

Web kamerası sorunumla ilgili bir ileti gönderdim,
ve Tanrıya şükürler olsun ki Spyder_1386 cevap verdi ve bana bu konunun bağlantısını vermek.

Web kameramın Donanım Kimliğinin USB / VID_0AC8 & PID_307B7REV_0100 ve USB / VID_0AC8 & PID_307B olduğunu öğrendim.

İlk kimliği arardım ve eşleşmiyordu.
LookinAround'un 2. ID'nin çalıştığını söylediği gibi, aslında işe yarıyor!
Web kameramın sürücüsünü google'da buldum. (teşekkürler LookinAround).

Umarım bu web kamerası sorunu ile daha fazla insana yardımcı olabilirsiniz.
Sadece ne kadar mutlu olduğumu biliyorsan.
çünkü bu web kamerası duygusal değere sahip çünkü benim çocukluk en iyi arkadaşımdan bir hediye.

Böyle büyük bir yardım için TECH HABERLER teşekkür ederiz!

itibaren
PortalTreaf
LookinAround

LookinAround

Ex Tech Gözcü
Ve teşekkürler sen göndermek için! Başarı öykülerini duymayı çok seviyoruz! :D

(ayrıca donanım kimliğiniz için bulduğunuz bağlantıya bir referans eklemek için yayınınızdaki Düzenle düğmesine de basabilir misiniz? :) )
P

portaltreaf

TS Çaylak
Henüz bağlantı gönderemiyorum.
Ben burada bir acemiyim.:D
Bağlantılar göndermek için en az 5 mesaj göndermem gerekiyor.

Şu anda oldukça meşgulüm.
btw, tekrar teşekkürler!
Burada daha fazla TECH NEWS yayınlayacağım. sonra bağlantıyı web kameramın sürücüsünü bulduğum yere koyacağım.
teşekkürler LookinAround,
ve TECH NEWS sayesinde.

Saygılarımızla,
PortalTreaf
A

alicarlos13

TS Çaylak
Hey,
Sry my bad

USB \ VID_058F & PID_6130 & MI_00

Teşekkürler!
B00kWyrm

B00kWyrm

TECH HABERLER Paladin
USB \ VID_058F & PID_6130 & MI_00
Bu (VID) Alcor Micro tarafından,
ve bazen de V550'yi (bir Kodak modeli farklı VID) görürsünüz.

Alcor PID'lerini bulduğum en eksiksiz liste ...
058f Alcor Micro Corp.
2412 SCard R / W CSR-145
2802 Monterey Klavye
5492 Hub
6232 Yüksek Hızlı 16'sı 1 arada Flash Kart Okuyucu / Yazıcı
6335 SD / MMC Kart Okuyucu
6360 Multimedya Kart Okuyucu
6361 Multimedya Kart Okuyucu
6362 Yüksek Hızlı 21'i 1 arada Flash Kart Okuyucu / Yazıcı (Dahili / Harici)
6377 Multimedya Kart Okuyucu
6386 Hafıza Kartı
6387 Transcend JetFlash Flash Sürücü
6390 USB 2.0-IDE köprüsü
9213 MacAlly Kbd Hub
9215 AU9814 Hub
9254 Hub
9310 Yığın Depolama (UID4 / 5A ve UID7A)
9398 Win98 için Mikro Depolama Sürücüsü
Win98 için 9321 Mikro Depolama Sürücüsü
9330 SD Okuyucu
Win98 için 9331 Mikro Depolama Sürücüsü
9340 Delkin eFilm Okuyucu-32
9350 Delkin eFilm Okuyucu-32
9360 8'i 1 arada Ortam Kartı Okuyucu
9361 Multimedya Kart Okuyucu
9368 Multimedya Kart Okuyucu
9380 Flash sürücü
9382 Acer / Sweex Flash sürücü
9410 Klavye
9472 Klavye Merkezi
9510 ChunghwaTL USB02 Akıllı Kart Okuyucu
9520 EMV Sertifikalı Akıllı Kart Okuyucu
9720 USB Seri Adaptör
Henüz sizin için bir sürücü bulamadım.
Belki bu bilgilerle aramaya devam edebilirsiniz.
Başarıyı bulursanız rapor edin (Bu şekilde aramaya devam etmeyeceğiz)
... ve nerede.

Teşekkürler
---------------
-daha fazla bilgi ve sorular ...

alcor mikro destek bilgisi
Alcor Micro, Corp IC / Yarıiletken şirketi ve biz sadece OEM OEM müşterilerine üretim IC bileşenleri satmak. Tüm garanti ve destek sorunları doğrudan Alcor Micro'nun OEM / üretici müşterilerine sunulmaktadır. Ürünün nasıl kullanılacağıyla ilgili herhangi bir destek veya teknik soru ile Alcor IC’leri ve bileşenlerini bitmiş bir ürüne dahil eden ürünlerin son kullanıcıları, doğrudan Ürün mfg'si veya son ürünü satın aldıkları perakende satış yeri ile iletişim kurmalıdır. Alcor Micro doğrudan son kullanıcı / perakende müşteri desteği sağlamaz.
Bize kameradan daha fazla bahsedebilir misiniz?
... ("yerleşik mi?" gibi)
Muhtemelen bir Q-Tec kamerası mı
http://www.qtec.info/products/group.htm.22.html

Linux sürücüsünden bir windows sürücüsünü tersine çevirmek mümkün olabilir mi?
Sadece soruyorum...
LookinAround

LookinAround

Ex Tech Gözcü
Merhaba alicarlos13

İyi bir mücadele sunuyorsunuz! İşte size bir çözüm keşfetmek için ne yapmak istiyorum
  • İlk olarak, tekrar iyi çalışmalar B00kWyrm! Bu donanım kimliği gerçekten bir Alcor Micro web kamera içindeki cihaz
  • Alcor, çip satıcısı ve enet (veya enet360) web kamerasını gerçekten yapan şirket
  • Not: Birkaç enet veya enet360 ile ilgili web siteleri buldum ama i gibi bağlantıları dahil etmiyorum; sitelerde kötü amaçlı yazılım şüpheli (bir ingilizce, iki, bence, çince). (Dikkatli bir şekilde) İngilizce sitesini (Çince okuyamıyorum gibi) baktım ama ilgi çekici bir şey görmedim
  • Ancak donanım kimliklerinizle ilgili merak edilen bir şey de fark ettim.
    BEN Mİ_xx Kimlikte, USB kompozit bir cihaz olduğu anlamına gelir (Bu, birden fazla cihaz arayüzüne sahip bir USB cihazıdır). Bu kimlikleri gerçekten web kameranız (ve / veya başka herhangi bir Donanım ve Aygıt Kimliği varsa) kontrol etmek ve doğrulamak istiyorum çünkü daha önce bir USB web kamerası kompozit cihaz gördüğümden emin değilim (belki de sadece hatırlamıyorum ya da aslında, web kameranız bileşik bir cihaz olur). Bu adımlar kesin olarak bana haber verecek
    Yapar mısın lütfen

İlk, kesmek bilgisayardan web kameranız
    • Sonra tıklayın Başlat-> Çalıştır, giriş: msinfo32. Tıkla + yanında imzalamak Bileşenler genişletmek için
    • Tıklayın Sorunlu Cihazlar. Bir şey var mı?
    • Evetse, üzerine tıklayın, Ctrl + A hepsini seçmek için, Ctrl-C kopyalamak için, Ctrl-V sonraki gönderiye yapıştırmak

Sonraki, yeniden bağlamak web kameran
    Önce msinfo32'yi yukarıdaki adımlardan kapattığınızdan emin olun! Daha sonra YENİ (ve yenilenmiş) bir msinfo32 ve bu kez bildirilen (web kamerası bağlı) için tüm adımları tekrarlayın. Ardından öğeleri kopyalayın / sonraki yayınınıza yapıştırın

Geçerli kimlik verilerini ilk kez iki kez kontrol edebildiğimde, aynı zamanda Uyumlu Kimlikler bu da bizi sürücü çözümlerine yönlendirebilir
K

KKirby16

TS Çaylak
Mine diyor ki VID_093A & PID_2468 & rev_0100, ve ben bütün gün onun sürücüleri arıyor, ama boşuna. Ayrıca, üzerinde bir logo veya yazılı bir şey yok, bu yüzden bu şekilde arama yapamadım. Ne aradığım önemli değil, herhangi bir yardım takdir edilecektir.
K

kimsland

Eski TechSpotter
Aslında LookinAround size yardımcı olmaya çalışırken (başarılı bir şekilde yaptığı gibi, daha önce birçoklarıyla)
Bir fotoğrafını kendiniz çekmek, ardından resmi bilgisayarınıza kaydetmek, ardından resmi www.tinypic.com sonra buraya bağlamak? Bu şekilde neyi düzeltmeye çalıştığımızı biliyoruz: grinthumb

Son Gönderiler

• jobeard
    Mac'te üzerine yazılan dosyaları nasıl kurtarabilirim?
  • B
    İngiltere istihbarat ajansı, internet bankacılığı için Windows 7'yi, Microsoft'un e-postasını kullanmaya karşı uyarıyor ...
  • Nms Barry
    2016'nın 170 $ GPU'su ile 2019'un 170 $ GPU'ları
  • Shawn Knight
    Avengers oyunu ekstra cila eklemek için Eylül ayına kadar ertelendi
  • amstech
    Onaylandı: Sony E3'ü ikinci kez atlıyor
  • R
    En İyi 10 MMO
  • L
    Lenovo, dünya çapında yıllık PC gönderileri 2011'den bu yana ilk kez büyüyor
  • VitalyT
    Texas oyuncu nöbet geçirdiğini duyduktan sonra İngiltere'de takım arkadaşını kurtardı