• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • Depolama
  • Bugünün Mesajları

1 TB sürücüyü FAT32 olarak biçimlendirme

• Konuyu Başlatan dangeon
  • Başlangıç ​​tarihi
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.
D

dangeon

TS Çaylak
ive benim WD HD 1 TB fat32 gelen ntfs, ama benim DVD oynatıcı tarafından okunamıyor sonra (usb yuvası ile LG dvd oynatıcı). o yağ32 iken, her şey iyiydi.

Lütfen 1tb Western Digital HD'mi satın aldığımda orijinal format olan fat32'ye biçimlendirmeme yardımcı olun. :(
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
Windows XP, fat32'yi 32 gb'nin üzerinde biçimlendiremez - bunu yapmak için başka bir sisteme ihtiyacınız vardır.

Ancak, 1 TB dosya sistemi üzerindeki Fat32, BÜYÜK küme boyutlarına sahip olacak ve alanın çoğunu boşa harcayacaktır. NTFS çok daha iyi bir seçimdir.

NTFS'de cihaza erişmeyle ilgili sorun nedir?
D

dangeon

TS Çaylak
Tüm film dosyalarımı 1 TB'ım harici hd'de depoladım ve LG DVD oynatıcıdaki USB portu üzerinden oynattım. ama 1tb harici sabit diskimi ntfs'ye dönüştürdükten sonra oynatıcı film dosyalarını okuyamıyor.

lütfen yardım et. benim 1 TB harici HD fat32 dönüştürmek için herhangi bir yolu var mı? orijinal biçim fat32'dir. (batı dijital kitabım)
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
Bunu düzleştireyim ... bu kullandığınız sıra mı?

1- dosyaları 1 TB cihaza kopyalayın

2- NTFS'yi değiştirin

ve şimdi "erişiminiz yok" mu?

Görünüşe göre sizin için açık değil ama ne yazık ki, (2) cihazdaki her şeyi siliyor
ve böylece üzerinde olan her şey artık gitti :(
D

dangeon

TS Çaylak
ben net değilim eğer üzgünüm.

1. Dosyalarımı 1 TB cihaza kopyalarım.
2. i benim filmler benim DVD oynatıcı usb cihazı üzerinden benim 1 TB cihazı kullanarak fat32 formatında ve her şey yolunda. 1 ay boyunca kullanıyorum. şimdi.
3. destop bilgisayar 1tb cihazı takın ve ntfs biçimine dönüştürmek.
4. 1 tb aygıt içindeki dosyaları kontrol ettim ve her şey yolunda. (Tüm dosyalar içeride)
5. usb port üzerinden benim dvd oynatıcı benim 1tb cihaz çalmaya çalışın ve dosyalar okunamıyor.

Bu sadece DVD oynatıcı sadece ntfs gelen fat32 biçimine 1 TB cihazımı yeniden biçimlendirmek istiyorum bu yüzden sadece fat32 biçimini okuyabilir anlamına gelir.

1 TB aygıtımı fat32 olarak biçimlendirmenin herhangi bir yolu var mı?
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
dangeon dedi:
ben net değilim eğer üzgünüm.

1. Dosyalarımı 1 TB cihaza kopyalarım.
2. i benim filmler benim DVD oynatıcı usb cihazı üzerinden benim 1 TB cihazı kullanarak fat32 formatında ve her şey yolunda. 1 ay boyunca kullanıyorum. şimdi.
3. destop bilgisayar 1tb cihazı takın ve ntfs biçimine dönüştürmek.
4. 1 tb aygıt içindeki dosyaları kontrol ettim ve her şey yolunda. (Tüm dosyalar içeride)
5. usb port üzerinden benim dvd oynatıcı benim 1tb cihaz çalmaya çalışın ve dosyalar okunamıyor.
Maalesef, NTFS olarak biçimlendirdiğinizde dosyalar kayboldu. Adım (4) başarılı olursa, Adım (4) mümkün değildi.
Büyük olasılıkla adım (2) 'de pencereyi açmış ve adım (3)' ü tamamladıktan sonra görünümü yenilememişsinizdir.
D

dangeon

TS Çaylak
dosyalar kaybolmaz çünkü:
3. destop bilgisayar 1tb cihazı takın ve ntfs biçimine dönüştürmek. (komut isteminde "convert g: / fs: ntfs / v" yazdım
6. Cihazı masaüstü bilgisayarıma takıyorum ve dosyaları 500GB'lık hd'imde aktardım.
7. şimdi 1tb cihazı biçimlendirme sürecinde im ama pencereler bana izin vermeyeceğim.
Darth_Terra1

Darth_Terra1

TS Çaylak
Tamam, bu tek yönlü bir işlem geri dönüştüremazsınız, sürücüyü biçimlendirmeniz gerekir, bu da üzerinde ne varsa kaybetmek anlamına gelir, Xp sadece 32GB'a kadar biçimlendirebilir, yağ 32 ile biçimlendirebilirsiniz. çok fazla alan.
D

dangeon

TS Çaylak
Sonunda cevap Batı dijital web sitesinde var.

Evet. kendi sitesinden küçük bir program indirerek fat32 olarak biçimlendirilebilir.

Teşekkürler.
Darth_Terra1

Darth_Terra1

TS Çaylak
iyi bulmak, Xp'nin tüm sürücüyü yapamayacağını biliyordum, WD'nin işi yapmak için bir yardımcı program oluşturduğunu bilmiyordum, şimdi gelecekteki referans için en azından WD sürücülerle yapıyorum.
LNCPapa

LNCPapa

TS Özel Kuvvetler
Ayrıca, büyük FAT32 bölümlerini kolayca gparted ile oluşturabilirsiniz - bu gerçekten şimdiye kadar kullandığım en kullanışlı bölümleme aracıdır ve ücretsizdir.

BTW - bir FAT32 sürücüsünü NTFS olarak değiştirmek için Windows'ta "convert" komutunun olduğunu unutmayın. Bu yıkıcı olmayan bir süreçtir, ancak sadece bir şekilde çalışır.
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
evet, bu benim gözetimimdi :(
Darth_Terra1

Darth_Terra1

TS Çaylak
LNCPapa şunları söyledi:
Ayrıca, büyük FAT32 bölümlerini kolayca gparted ile oluşturabilirsiniz - bu gerçekten şimdiye kadar kullandığım en kullanışlı bölümleme aracıdır ve ücretsizdir.

BTW - bir FAT32 sürücüsünü NTFS olarak değiştirmek için Windows'ta "convert" komutunun olduğunu unutmayın. Bu yıkıcı olmayan bir süreçtir, ancak sadece bir şekilde çalışır.
Ben sadece bir fat32 formatına geri dönüp tüm sürücüyü kullanmak için bir yol olduğunu bilmiyordum dönüştürme hakkında yeni, bunun mümkün olduğunu bilmek güzel.
R

raybay

TS Evangelist
Microsoft Kuralları:
Windows XP yükleme işlemi sırasında FAT32 dosya sistemini kullanarak 32 gigabayttan (GB) daha büyük bir birimi biçimlendiremezsiniz. Windows XP, 32 GB'den (diğer sınırlara tabi) daha büyük FAT32 birimleri takıp destekleyebilir, ancak Kurulum sırasında Biçimlendirme aracını kullanarak 32 GB'den daha büyük bir FAT32 birimi oluşturamazsınız. 32 GB'tan büyük bir birimi biçimlendirmeniz gerekiyorsa, biçimlendirmek için NTFS dosya sistemini kullanın. Başka bir seçenek de Microsoft Windows 98 veya Microsoft Windows Millennium Edition (Me) Başlangıç ​​diskinden başlamak ve diskte bulunan Biçim aracını kullanmaktır.

Sabit diski biçimlendirmek için Microsoft Windows 98 veya Microsoft Windows Millennium Edition (Me) Başlangıç ​​disketini kullanma hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
255867 (http://support.microsoft.com/kb/255867/EN-US/Sabit Diski Bölümlemek / Bölümlemek için Fdisk ve Biçim Nasıl Kullanılır
Not: Windows XP yükleme işlemi sırasında 32 GB'den büyük bir FAT32 bölümünü biçimlendirmeye çalıştığınızda, biçimlendirme işlemi işlemin sonuna doğru başarısız olur ve aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:

Mantıksal Disk Yöneticisi: Birim boyutu çok büyük.

• MS-DOS, Microsoft Windows 95'in özgün sürümü ve Microsoft Windows NT 4.0 ve önceki sürümleri FAT32 bölümlerini tanımıyor ve FAT32 biriminden başlatılamıyor.

• FAT32 bölümünde (2 ^ 32) -1 bayttan (4 GB'tan küçük bir bayt) daha büyük bir dosya oluşturamazsınız.

FAT32 dosya sistemi hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:

310525 (http://support.microsoft.com/kb/310525/EN-US/) Windows XP'deki FAT32 Dosya Sisteminin Açıklaması
A

adadani

TS Çaylak
dangeon dedi:
Sonunda cevap Batı dijital web sitesinde var.

Evet. kendi sitesinden küçük bir program indirerek fat32 olarak biçimlendirilebilir.

Teşekkürler.
Bu yardımcı programı 1 TB harici HD'de kullandım ama bana bir hata veriyor.

"Hata: Sürücü boyutu çok küçük veya desteklenmiyor! (WD10EAVS-00D7B0)"

Başka kimse bu sorunla karşılaştı mı?
C

ClockWork

TS Çaylak
jobeard's 3 gönderi dedi:
Windows XP, fat32'yi 32 gb'nin üzerinde biçimlendiremez - bunu yapmak için başka bir sisteme ihtiyacınız vardır.
Ancak, 1 TB dosya sistemi üzerindeki Fat32, BÜYÜK küme boyutlarına sahip olacak ve alanın çoğunu boşa harcayacaktır. NTFS çok daha iyi bir seçimdir.
NTFS'de cihaza erişmeyle ilgili sorun nedir?

Bunu düzleştireyim ... bu kullandığınız sıra mı?
1- dosyaları 1 TB cihaza kopyalayın
2- NTFS'yi değiştirin
ve şimdi "erişiminiz yok" mu?
Görünüşe göre sizin için açık değil ama ne yazık ki, (2) cihazdaki her şeyi siliyor
ve böylece üzerinde olan her şey artık gitti

Maalesef, NTFS olarak biçimlendirdiğinizde dosyalar kayboldu. Adım (4) başarılı olursa, Adım (4) mümkün değildi.
Büyük olasılıkla adım (2) 'de pencereyi açmış ve adım (3)' ü tamamladıktan sonra görünümü yenilememişsinizdir.

Sadece yanlış değil, aynı zamanda tuğla kadar kalınsınız.

berbat cevaplarınız ve bu özel konunun uzmanlık kapsamınızın dışında olduğunun farkında olmamanız, sadece aptal görünmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bu sorunu çözme sürecini de yavaşlatır.

şükürler olsun dangeon kendi sorununu çözdü ve cevabını gönderecek kadar nazikti, çünkü size güvenmek zorunda olsaydık, sadece windows xp veya vista'da kullanılabilen bir grup ntfs sürücüsünden başka bir şeyimiz olmazdı,

Mac'te onlara yazamazsınız ve hatta xbox 360'ın ps3'leri veya wii'sleri gibi şeylerle erişemezsiniz, bu yüzden evet bu harika bir iş işi.

Sanırım hiç duymadınız: convert X: / ntfs

adadani dedi:
Bu yardımcı programı 1 TB harici HD'de kullandım ama bana bir hata veriyor.

"Hata: Sürücü boyutu çok küçük veya desteklenmiyor! (WD10EAVS-00D7B0)"

Başka kimse bu sorunla karşılaştı mı?
evet benim hatam dışında yaptım (WD10EAVS-00D7B1)
MetalX

MetalX

TECH HABERLER Şansölye
ClockWork şunları söyledi:
Sadece yanlış değil, aynı zamanda tuğla kadar kalınsınız.

berbat cevaplarınız ve bu özel konunun uzmanlık kapsamınızın dışında olduğunun farkında olmamanız, sadece aptal görünmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bu sorunu çözme sürecini de yavaşlatır.

şükürler olsun dangeon kendi sorununu çözdü ve cevabını gönderecek kadar nazikti, çünkü size güvenmek zorunda olsaydık, sadece windows xp veya vista'da kullanılabilen bir grup ntfs sürücüsünden başka bir şeyimiz olmazdı,

Mac'te onlara yazamazsınız ve hatta xbox 360'ın ps3'leri veya wii'sleri gibi şeylerle erişemezsiniz, bu yüzden evet bu harika bir iş işi.

Sanırım hiç duymadınız: convert X: / ntfs
Bu yanlış ve gerçek dışı. Saygın, uzun süredir devam eden üyelere ***** s olduklarını söylemek için forumlara katılma alışkanlığınız var mı?

Konuya bile katkıda bulunmadın. Daha yeni girdiniz ve daha önce çözülmüş olan bir sorun hakkında bir konu başlattınız. Farklı bir isimle birleşmedikçe burada çok saygı duyduğunu göremiyorum. Bunu yaparsanız üyelerimize daha fazla saygı göstermenizi öneririm.
captaincranky

captaincranky

TEKNİK HABERLER Bağımlı
Vay.....!

Bu bir iplik. Bundan uzak kaldığımı bile söyleyebilirsiniz.

Onunla birlikte taşınan bir postayı öğrendiğimde benim için sürpriz olmuş olsa da, yeni CLSID tanımı; "Gerçekten F ***** g Önemli TS VIP".
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
FAT üzerinden NTFS dönüşüm veri kaybı olmadan yerinde yapılabilir baktım doğru - ama iş parçacığında daha fazla kabul edildi.

OS X 10.3, NTFS'yi ve bir mod ile R / w'yi okuyabilir.

10.4 NTFS'yi yerel olarak R / W yapabilir

kaynak göz önüne alındığında, geri kalanı görmezden geleceğim.

iyi günler
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
MetalX şunları söyledi:
Bu yanlış ve gerçek dışı. Saygın, uzun süredir devam eden üyelere ***** s olduklarını söylemek için forumlara katılma alışkanlığınız var mı?
Küçük şeyleri terlemeyin - 7360+ mesajdan sonra, benimle ilgili sorunları olan birkaç tane olması gerekiyor.
İyileşmelerimi kesen daha büyük köpeklerim vardı.

Bu şimdiye kadar onun tek yazı olarak, büyük olasılıkla yoksay listemdeki birkaç biridir ve bu bana tükürmek için tek yol oldu. Ne olmuş yani :p

'Kaynağı düşünün' :D
SNGX1275

SNGX1275

TS Kuvvetleri Özel
jobeard dedi ki:
10.4 NTFS'yi yerel olarak R / W yapabilir
Ne yazık ki bunun doğru olduğunu düşünmüyorum. Okuyabilir, ama yazabileceğine inanmıyorum. Leopard kendi başına NTFS'ye bile yazamıyor. Ama MacFUSE ve NTFS-3g ile olacak. BootCamp ve Windows çalıştıran kurulumlar için kullanışlıdır, ancak Başlangıç ​​Diski kontrol panelinde Windows bölümünü görme yeteneğinizi kaybedersiniz, bu nedenle Windows'u seçmek için önyükleme üzerindeki komut tuşunu basılı tutmanız gerekir.

jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
ha; bellekten yanıt vermek güvenilir değildir :(

orada bir eklenti çifti bunu sağlayan 10.4 için nfts-3g hizmeti
(ve MacFUSE)

OS X 10.5, her şeye yerel olarak sahip olmak için destekti
L

lcwolfman

TS Çaylak
Bir komut istemi açın ve format / fs: fat32 yazın X: Sadece X'i sürücü harfinizle değiştirin. Birim etiketini soracağınızdan tam olarak yazdığınızdan emin olun.

1 TB'lık disk ile bilgisayarı gün boyunca açık bırakmaya hazırlanın .. Biraz zaman alacak .. 7 saatten fazla ..
burkulma

burkulma

TS Evangelist
Biraz zaman alacak .. 7 saatten fazla ..
Bu yüzden / q anahtarını hızlı bir format yapmak için kullanıyorsunuz, ancak verilerini kaybetmek istemiyordu.

FAT32, 4 GB'tan büyük bir dosyaya sahip olamaz. 1 TB video dosyalarınız varsa, 4 GB'tan büyük bir dosyaya sahip olacaksınız. FAT32 bir hatadır, saf ve basittir.
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.

Son Gönderiler

• Z
    Sızan veritabanı 87 GB'lık e-postaları ve şifreleri ortaya çıkarıyor
  • David Matthews
    Facebook Gaming, flamalar için çevrimiçi trollerle savaşacak araçları tanıtıyor
  • tmetravler
    AB, belirleyici oylamadan sonra ortak bir ücretlendirme standardı için itici güçle ilerliyor
  • mailpup
    Psu sorunu
  • P
    Bitcoin'in Mayıs ayında bir sonraki yarıya indirmesi para birimini tüm zamanların en yüksek seviyesine gönderebilir
  • S
    Elon Musk ilk EDM şarkısını SoundCloud'a bıraktı
  • ZedRM
    NASA, Spitzer Uzay Teleskobu'na veda etti
  • P