• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • Bugünün Mesajları

Yönlendirici güvenlik duvarı nasıl devre dışı bırakılır

• Konuyu Başlatan beef_jerky4104
  • Başlangıç ​​tarihi
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.
B

beef_jerky4104

yasaklı
Arkadaşım ve ben birkaç Counter-Strike: Source kurmaya çalışıyoruz. Ama ikimizde yönlendiricimiz olduğu için bunu yapmakta zorlanıyoruz. Yönlendiricilerin dahili veya donanım güvenlik duvarlarına sahip olduğunu biliyorum, bu yüzden bunları nasıl devre dışı bırakabiliriz? Genellikle donanım konusunda çok iyiyiz, ancak ağlar ve diğer şeylerle hiç bir zaman uğraşmadık. Yani biz ağ uzmanları değil donanım uzmanlarıyız.

Ayrıca yönlendiricilerimiz linsys ve netgear'dan.

Şimdiden teşekkürler.
G

gavilan

TS Çaylak
İnternet üzerinden bağlanmaya çalışıyorsanız, güvenlik duvarındaki uygun bağlantı noktalarını açmanız yeterlidir. Tüm güvenlik duvarını kaldırmak kötü bir fikirdir.
B

beef_jerky4104

yasaklı
Tamam ... Güvenlik duvarındaki bu bağlantı noktalarını nasıl açıyorsunuz?
Samstoned

Samstoned

TECH HABERLER Paladin
yönlendirici kılavuzunuzu okumalısınız
dif farkları için farklar
http ve udp için doğru bağlantı noktalarını açma meselesi
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
beef_jerky4104 dedi ki:
Ayrıca yönlendiricilerimiz linsys ve netgear'dan.
Bu cihazların kendi başına güvenlik duvarları YOKTUR -
dış dünyada bir güvenlik duvarı gibi davranan NAT (ağ adresi çevirisi) var
cihazların LAN tarafına erişemiyor.

Önce oyun belgelerinizi bulun ve hangi port veya portların gerekli olduğunu belirleyin.

Ardından, yönlendiricinizin arkasındaki sisteminizin LAN adresini belirleyin

Şimdi $ game-port1, $ game-portx aracılığıyla $ system-lan-address adresinize iletebilirsiniz.
B

beef_jerky4104

yasaklı
jobeard dedi ki:
Şimdi $ game-port1, $ game-portx aracılığıyla $ system-lan-address adresinize iletebilirsiniz.
Tamam bunu deneyeceğim, ama alıntılarda ne demek istediğini tam olarak anlamıyorum. (Ben de yönlendirmeyi yapıyorum.)
Samstoned

Samstoned

TECH HABERLER Paladin
Güvenlik duvarı yönlendiricisi
resme bak

Ekler

• firewallrouter.jpg
    firewallrouter.jpg
    62,6 KB İzlenme: 22
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
hum; SPI (Durum Paket Muayenesi) ilkel bir özelliktir ve SADECE
bir protokolün doğru dizisinin, paketin
sisteme sunuldu. Örnek olarak, kaynak ip addreress + port + protokolü şu anda packect 15'i sunuyorsa ve
1-14 paketleri görülmedi, o zaman 15 numarayı sunmanın bir anlamı yok - bu sahte.

a güvenlik duvarı aşağıdakileri sağlayan kuralların tanımlanmasına izin veren denetimlere sahip olacaktır:
source-ip.address + port + protokolüne izin verilir / izin verilmez,
destination-ip.address + port + protokolüne izin verilir / izin verilmez,
ve verilerin günlüğe kaydedilip kaydedilmediği.

çoğu modern yönlendirici, hatta ucuz olanları bile SPI sağlar. Çok azı kendi başına güvenlik duvarı kontrolleri vermektedir.
tipstir

tipstir

TS Büyükelçisi
jobeard yazılım güvenlik duvarı mı kullanıyorsunuz ve hangisi?

Bu kullanıcı sorununa gelince, oyunlarını kullandıkları IP adresinde oynamasına izin vermek için bağlantı yönlendiricisi özelliklerinden geçmek için DMZ özelliğini kullanabilir. Yönlendiriciye bağlı olarak bazılarında Oyun Modu özellikleri DMZ'yi devre dışı bırakmadan veya çevirmeden önce kontrol etmek isteyebilir.
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
yukarıdaki # 8, cisco yönlendiriciler gibi donanım aygıtları için de geçerlidir.

Şahsen, evet, şu anda Comodo kullanıyorum, ancak daha önce başkalarını çalıştırdım.
NAT yönlendirici + SPI'ya sahip olmak, FW yazılımı benim için çok etkilidir - Ben
bir dizüstü bilgisayarda ve bir FW'ye sahip bir donanım yönlendiricisinde siteden hareket etmek pratik değildir
siteye.

Herhangi bir etkin noktaya bağlanmadan önce, LAN paylaşımını devre dışı bırakmak için kural kümemi değiştiriyorum
ve sonra endişe olmadan bağlayabilirsiniz.
tipstir

tipstir

TS Büyükelçisi
Kulağa hoş geliyor, bu yüzden Wi-Fi doğru olduğunda LAN paylaşımını devre dışı bırakıyorsunuz ...

R-güvenlik duvarını denediniz mi,% 100 ücretsiz http://www.r-firewall.com/ Ben sadece 3, NAT, SPI, MAC, yönlendirici üzerinde ne kullanıyorum Evet üzerinde Kimlik. R-güvenlik duvarı Comodo'dan daha hafif ve uysaldır, ancak kötüyü dışarıda tutar veya yanlış çıkarır .. İyi yönlendirme sistemi ..
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
Evet, MAC filtrelemesini de uyguluyorum - aslında seviyorum :)

Yönlendiricim Netgear yönlendiricime on kablolu bağlantıyı filtreliyor.
sadece dört gerçek sistemi var - Ben diğer altı sahte! Bu benim
sabit IP adresleri (neredeyse statik olması gibi) ve 'misafir kullanıcıları'
MAC yönetilen adreslerin ötesinde. Kablosuz aygıtlar da
Misafirler.

Artık paylaşım için güvenlik duvarı kurallarım sistemlerimi tahmin edebilir (paylaşmaya izin verilir)
Lan'imde hiç paylaşılmaması gereken konuk kullanıcılara karşı.

Dediğim gibi, bir etkin noktada, bu alt ağ için ALLOW DISALLOW olarak değiştirebilirim
ve güvendeyim.
tipstir

tipstir

TS Büyükelçisi
Yerel Güvenlik İlkesi - Bu nedenle masaüstündeki konuk modunu da devre dışı bıraktınız veya taklit ettiniz. LAN Manager kimlik doğrulama düzeyi yalnızca NTLM yanıtı göndermek için değiştirilmelidir.
N

niyasharma

TS Çaylak
Re: yönlendirici güvenlik duvarı nasıl devre dışı bırakılır

Eğer bir Netgear Router ise WAN SETUP'a gidin ve "Port & Dos Korumasını Devre Dışı Bırak" ı seçin
Or
Güvenlik Seçeneği'ne gidin ve kuralı Devre Dışı Bırakarak değiştirin. Umarım bu size yardımcı olacaktır.
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.

Son Gönderiler

• GeforcerFX
    Epic Games Store ilk yılında 100 milyondan fazla kullanıcı çekiyor
  • captaincranky
    Kimlik avı dolandırıcılığı, Texas okul bölgesini 2.3 milyon dolardan hileli
  • neeyik
    RTX 2060 KO, AMD'nin RX 5600 XT'sine ilk yanıttır
  • Skjorn
    Avengers oyunu ekstra cila eklemek için Eylül ayına kadar ertelendi
  • Shawn Knight
    İnternetteki en meşhur LAN partisi fotoğraflarından birinin hikayesi
  • spartaman64
    AMD Ryzen 5 3600 İnceleme: En İyi Çok Yönlü Değer İşlemci
  • jobeard
    Mac'te üzerine yazılan dosyaları nasıl kurtarabilirim?
  • B
    İngiltere istihbarat ajansı, internet bankacılığı için Windows 7'yi, Microsoft'un e-postasını kullanmaya karşı uyarıyor ...