• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • PC oluşturun
  • Bugünün Mesajları

PC oluşturun Windows anahtarım nasıl devre dışı bırakıldı?

• Konuyu Başlatan Messymess66
  • Başlangıç ​​tarihi
M

Messymess66

TS Üyesi
Geçenlerde bir şekilde windows anahtarımı devre dışı bıraktım. Microsoft'a gidiyor ve kayıt defteri için "Fix it" şey yapmayı denedim ve çalışmıyor. Bunu defalarca denedim. Muhtemelen kullandığım klavye olabilir mi? Ancak aynı klavye ile çalışmak için kullanılır. Genel temizleyicilerim olarak Avast Anti-Virus, Malwarebytes ve iObit sistem bakımını kullanıyorum. Bunlardan herhangi birinin düğmeyi devre dışı bırakmak için varsayılan bir ayarının olup olmadığından emin değilim. Düşünceler / Öneriler lütfen?!?!
Tmagic650

Tmagic650

TS Büyükelçisi
Yani Windows sizden tekrar etkinleştirmenizi istiyor mu? Hangi Windows sürümünü kullanıyorsunuz?
M

Messymess66

TS Üyesi
Klavyedeki windows düğmesi çalışmıyor. İttiğimde sağ alt köşede "Anahtar Devre Dışı" diyerek açılır
misor

misor

TS Evangelist
Herhangi bir klavye yapılandırıcı kullandınız mı?
Etkinleştirilirse "windows" tuşunu engelleme potansiyeline sahip wirekeys kullanıyorum.

ayrıca, genellikle, klavyede iki "pencere" tuş düğmesi vardır.
sol düğmeyi deneyin.
hood6558

hood6558

TS Evangelist
Açıkçası, mesaj göründüğünden beri anahtar çalışıyor, bu yüzden bir yazılım sorunu olmalı. Güvenli moda geçin ve sorunun devam edip etmediğine bakın. Ya da ayarı neyin değiştirdiğini bulana kadar msconfig, selective startup komutunu çalıştırın.
Tmagic650

Tmagic650

TS Büyükelçisi
Buna hiç rastlamadım. Bunun bir aktivasyon anahtar dizisi problemi olduğunu düşündüm. Windows klavye tuşunu fazla kullanmıyorum* İnek *
M

Messymess66

TS Üyesi
Misor "Microsoft düzeltmek" denedim ve işe yaramadı. Bir şekilde etkinleştirdiğim bir tür güvenlik olabileceğini düşündüğüm noktaya geldim.

Bu yardımcı olursa, Microsoft X4 sidewinder klavyem var mı?
dog510

dog510

TS Üyesi
  1. Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın, regedt32 yazın ve Tamam'ı tıklatın.
  2. Windows menüsünde Yerel Makinede HKEY_LOCAL_ MACHINE öğesini tıklatın.
  3. System \ CurrentControlSet \ Control klasörünü çift tıklatın ve sonra Klavye Düzeni klasörünü tıklatın.
  4. Scancode Map kayıt defteri girdisini sağ tıklatın ve sonra Sil'i tıklatın. Evet'i tıklayın.
  5. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatın.
M

Messymess66

TS Üyesi
Klavye düzenim ve klavye düzenlerim var. Klavye düzeni altında, biri "DosKeybCodes" ve diğer "DosKeybIDs" adında 2 klasör var ve Klavye Düzenleri klasörü altında adlarıyla birlikte sayıları olan birçok klasör var. Bu benim en uzak nokta.
dog510

dog510

TS Üyesi
Windows 7 mi 8 mi?
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
İObit sistem bakımının çöpten başka bir şey olmadığını duydum / okudum. Belki de bu senin sorunun.
M

Messymess66

TS Üyesi
Windows 7 ve evet iObit çalıştırıyorum belki de benim sorunum?
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
Onu dökebilir ve umarım işler daha iyi olur.
M

Messymess66

TS Üyesi
İObit'i kaldırdım ve yine de anahtar devre dışı ...
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
Umarım burada başka biri size daha fazla yardımcı olabilir. Size en iyisini diliyorum. (Y)
M

Messymess66

TS Üyesi
Hala bu herhangi bir fikir düzeltmek için çalışıyorum?
dog510

dog510

TS Üyesi
Klavyenizi oyun moduna değil, standart moda getirmeyi denediniz mi?
  • Sevmek
Tepkiler: Darth Shiv, kenchmeister96 ve misor
M

Messymess66

TS Üyesi
HA EVET !!! TY Oyun modunda olduğunu bilmiyordum. Her gün bir şeyler öğrenmek. Çok teşekkürler!
dog510

dog510

TS Üyesi
Müthiş sevindim yardımcı olabilir. çok güzel bir klavye gibi görünüyor. iyi bir tane var.
  • Sevmek
Tepkiler: пРоСпА ve kenchmeister96
P

pullmypo

TS Çaylak
Merhaba arkadaşlar! Aynı problemim var ve çözüm muhtemelen aynı ... Ama oyundan standart moda nasıl geçiyorsunuz?
  • Sevmek
Tepkiler: kenchmeister96
kenchmeister96

kenchmeister96

TS Çaylak
Merhaba arkadaşlar, aynı sorun ve muhtemelen aynı çözüm im sadece standart moda geri dönmek için nasıl merak?
G

Misafir

Bir Logitech G110 oyun klavyem var ve temizlerken, F2 ve F3 fonksiyon tuşlarının üzerinde Joystick simgesine sahip anahtar sol (kapalı) konumundan sağ (açık) konuma kaydırıldığında oyun modunu yanlışlıkla etkinleştirdim.

Kendine not: yalnızca ekran kilitliyken değil, bilgisayar tamamen kapandığında klavyeyi temizleyin.
  • Sevmek
Tepkiler: Darth Shiv ve Zidcal
Tmagic650

Tmagic650

TS Büyükelçisi
Logitech klavyemin, kartı temizlerken çok yararlı olan bir açma-kapama düğmesi var:)
  • Sevmek
Tepkiler: MikeBl
G

Misafir

Konuk dedi:
Bir Logitech G110 oyun klavyem var ve temizlerken, F2 ve F3 fonksiyon tuşlarının üzerinde Joystick simgesine sahip anahtar sol (kapalı) konumundan sağ (açık) konuma kaydırıldığında oyun modunu yanlışlıkla etkinleştirdim.

Kendine not: yalnızca ekran kilitliyken değil, bilgisayar tamamen kapandığında klavyeyi temizleyin.
^ Bunun için teşekkürler ... tam sorun!

Son Gönderiler

• K
    Xbox Series X ve PS5, koronavirüs salgını nedeniyle gecikebilir
  • netman
    Motorola'nın yeni Razr menteşesi, dayanıklılık testinde 27.000 kattan sonra 'kırıldı'
  • wiyosaya
    Hindistan, sürücüler devam ederse kırmızı yanan trafik ışıklarıyla gürültü kirliliğiyle mücadele ediyor ...
  • EClyde
    DNA testine tüketici ilgisi azalmaya devam ederken, soy 100 çalışanı işten çıkarıyor
  • Adi6293
    AMD Threadripper 3990X İnceleme: Mutlak Çılgınlık!
  • cliffordcooley
    iPhone'lar ve Apple Saatler yakında araba anahtarlarınızın yerini alabilir
  • L
    Fransız bekçi, Apple'a eski iPhone'ları yavaşlattığı için 27 milyon dolar ceza verdi
  • Sikloid Torus
    Ekran sorunu