• TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.

Bilgisayarın yükseltilmiş yapılandırması hakkında rehberlik isteniyor

Navin talati

TS Çaylak
Sevgili arkadaşlar,

Değerli rehberliğinizi ve bilgisayar sistemimi yükseltmede yardım istiyorum.

Aşağıdaki Bileşenler ve Çevre Birimleri ile birleştirilmiş mevcut masaüstü sistemimi yükseltmek istiyorum:

SİSTEM YAPILANDIRMASI:

Anakart: Asus M4A88T-M
İşlemci; AMDc Phenom (tm) II X2 555
RAM: 4 GB XMS3 corsair + 2 GB Kingston = 6 GB DDR3
PSU: Cooler Master 800W Silent pro Altın
Grafik kartı; GT520 Sessiz 2GB DDR3 nvidia GeForce.
ODD: LG süper multi
HDD: 2X1 TB SATA + 2X250 GB SATA + 1X250 GB SSD
Kabine: yaklaşık 47cmX43cmX19cm boyutunda iBall (siyah uzun boylu)
O.S .: Farklı HDD'lerde farklı işletim sistemlerim var (Win.-XP, Win-7, Win-10, Ubuntu / Linux.
Önyükleme UBUNTU 18.04 LTS aracılığıyla
Yazıcı: HP LaserJet 1005 MFP
Monitör; Samsung SyncMaster 2230

Makine yaklaşık 9-10 yıl boyunca çalışır durumda ve neredeyse şimdiye kadar çok tatmin edici bir şekilde çalışıyordu. Ama son zamanlarda sıkıntı vermeye başladı. Bu yüzden bazı Bileşenler ve Çevre Birimleri'ni bu şekilde tutarak yükseltmek istiyorum. Sistemi daha sağlam hale getirmek için Anakart, İşlemci, Grafik kartı ve RAM gibi oyun sınıfı temel bileşenleri tercih etmek istiyorum. Genellikle oyun dışı işler baskındır ancak gelecekte video düzenleme ve oluşturma vb. İçin kesinlikle çok yararlı olabilecek oyun esnekliğini korumak istiyorum. Ayrıca gelecekteki yazılımlara daha hızlı ve oyun tipi makine başarıyla ve kesintisiz çalıştırmak için ihtiyaç duyulacaktır. Bu konsepti akılda tutarak:

Kısa listede yer alan anahtar bileşenleri en iyi şekilde aşağıdaki gibi var:
Anakart: Asus ROG Strix B450-f
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
RAM: DDR4 (en iyi kalite ve marka önermek)
Grafik kartı (en iyi kalite ve marka önermek)

Aşağıdaki öğeleri değiştirmeden saklamak istiyorum:

Aşağıdaki öğeleri değiştirmem gerekiyor mu?
ODD: LG süper multi (EVET ise, en iyi kaliteyi ve markayı önerin)
Kabine: yaklaşık 47cmX43cmX19cm boyutunda iBall (siyah uzun boylu) (EVET ise, en iyi kaliteyi ve markayı önerin)

Teknik olarak bilgisayar kullanıcısı olmadığım için, lütfen ayrıntılı olarak ve mümkünse ilgili resimlerle / fotoğraflarla yanıtlayın. Sonunuzdan bir ponpon ve çok olumlu yanıt beklemektedir.

Hepinize saygılarımla.
Navin Talati / 29-09-2019

Neyik

TS Evangelist
Personel
Başlangıç ​​sorusu: bütçe? RAM ve grafik kartı için ne kadar harcamak istiyorsunuz?

ODD ve kabinede değiştirme sorusunun cevapları: hayır ve hayır.

Navin talati

TS Çaylak
Bütçe kısıtlamaları "para için değer" e göre çok fazla oyun değildir, çünkü kullanımın çoğu ofis ve yazılım öğrenmesidir.

Sikloid Torus

Taş Devri Hesaplama - Aşağıdaki kayaya tıklayın ..
Mevcut sistemle ilgili performans sorunlarının ne olduğunu merak ediyorum ... yeniden kullanılan bileşenlerden birinin sorununu yenilenen sisteme getirmesi durumunda.

En iyi anlayışım, CPU ve anakartı güncellediğinizde, muhtemelen işletim sistemlerini yeniden yüklemeniz gerekeceğidir. Bu bazı sorunlara neden olabilir.

Microsoft desteği sona erdirdiği için Win-XP'nin yeniden yüklenemeyebileceği raporları vardır. XP ve 7 için anahtarlara ihtiyacınız olacak. Win10 yeni teçhizatı lisanslamak istemeyebilir - gelirse, 'başarısız bir anakartınız olduğunu ve izin verebileceklerini açıklayın.

Navin talati

TS Çaylak
Sevgili Sikloid Torus
1.
Farklı permütasyonları ve kombinasyonları kontrol ettim ve MB, RAM ve Grafik kartının suçlu olabileceğini buldum. Grafik kartını (GT520 Silent 2GB DDR3 nvidia GeForce) çıkardım ve ekran görünümünü düzelttim. Şimdi bir önyükleme sorunu var ve MB ve / veya RAM'den kaynaklanıyor olabilir. Biraz zaman başlıyor bazen de başlamıyor. MB (Asus M4A88T-M) mevcut değildir ve değiştirirsem, kabukları işletim sistemlerini yeniden yüklemem gerekse de.

2.
Evet, MB'yi değiştirirken işletim sistemlerinin yeniden yüklenmesinin gerekeceğini biliyorum. İşletim sistemi için ayrı bölümler vardır. Her işletim sistemi farklı HDD'de.

3.
İfadenizin anlamını net bir şekilde anlayamadım: "............... Win10 yeni teçhizatı lisanslamak istemeyebilir - eğer gelirse, 'başarısız bir anakartınız olduğunu açıklayın ve izin verebilirler .......... "aslında ne demek? ---- lütfen anlamını sadeleştirin.

Saygılarımızla.

Neyik

TS Evangelist
Personel
Bütçe kısıtlamaları "para için değer" e göre çok fazla oyun değildir, çünkü kullanımın çoğu ofis ve yazılım öğrenmesidir.
Tam olarak ne kadar para harcamak istediğini bilmeden ürünleri tavsiye etmek zordur - belki de yükseltmeyi planladığınız anakartı ve CPU'yu referans noktaları olarak kullanabiliriz. Örneğin, grafik kartı için CPU için planladığınızdan daha az, aynı veya daha fazlasını mı harcamak istiyorsunuz?

İfadenizin anlamını net bir şekilde anlayamadım: "............... Win10 yeni teçhizatı lisanslamak istemeyebilir - eğer gelirse, 'başarısız bir anakartınız olduğunu açıklayın ve izin verebilirler .......... "aslında ne demek? ---- lütfen anlamını sadeleştirin.
Microsoft'tan bir işletim sistemi yükleyip etkinleştirdiğinizde, söz konusu yazılımın lisansı PC'de kullanılan anakarta bağlıdır. Bu nedenle anakart değiştirildiğinde, yazılım lisansı artık geçerli olmayacak.

Sadece yeniden etkinleştirebilirsiniz, ancak Windows XP artık Microsoft tarafından desteklenmediğinden, yeni anakartla yeniden etkinleştirilebilir. Windows 7 ve 10 hala desteklenmektedir, bu nedenle yeniden etkinleştirilebilir. Ancak, bazen bu işe yaramaz ve işletim sistemleri yeni lisans anahtarları satın almanız gerektiğini önerebilir. Yapmanız gerekmiyor: Microsoft'a başvurabilir ve onlara yeni bir anakarta ihtiyacınız olduğunu söyleyebilirsiniz, çünkü eskisi başarısız oldu ve işletim sistemlerini yeniden etkinleştirmeleri gerekiyor.

Navin talati

TS Çaylak
Sevgili Neeyik,

İşletim sistemleri hakkında basitleştirilmiş açıklama ve rehberlik için teşekkürler.

Grafik kartıyla ilgili olarak daha az harcamayı tercih ederim. Veya maksimum CPU maliyetine kadar uzayabilir. Ancak, altyazılı MB ve CPU'nun (Anakart: Asus ROG Strix B450-f ve İşlemci: AMD Ryzen 5 2600) daha yüksek grafik kartı ile uyumlu olduğunu veya gelecekte oyun için ağırlıklı olarak sistemi yükseltebileceğimi bilmenizi isterim .

Saygılarımızla.

Neyik

TS Evangelist
Personel
Nihayetinde bu bilgisayarda hangi grafik kartına sahip olabileceğinizin sınırı, kasanın içindeki kullanılabilir alan tarafından belirlenecektir - güç kaynağı şu anda mevcut olan en güçlüleri idare edebilecek kapasiteden daha fazla olacaktır. Daha güçlü grafik kartları uzunluk, yükseklik ve ağırlık bakımından daha büyüktür. Herhangi bir yüksek performanslı grafik kartı satın almadan önce ne kadar alan bulunduğunu ölçmek önemlidir.

Bilgisayar kasasının bir iBall markası olduğunu listelediğiniz için, konumunuzun Hindistan olduğunu varsayabilir miyim? Durum böyle değilse özür dileriz. PC bileşen fiyatlarının orada nasıl değiştiğini bilmiyorum, ancak ABD / İngiltere'dekiyle aynı ölçeklerde olduklarını varsayarsak, bir Ryzen 2600 yaklaşık 120 $ olacaktır. Bu tür bir para için, seçebileceğiniz en iyi grafik kartları şunlardır:

AMD Radeon RX 560
Nvidia GeForce GTX 1050 Ti

Bütçeyi 90 $ 'a düşürürsek, en iyi seçenekler şunlardır:

AMD Radeon RX 550
Nvidia GeForce GT 1030

Ve bunu 50 $ 'a düşürün ve seçim sadece bir olur:

Nvidia GeForce GT 730

Bir bütçe için 2 seçeneğin olduğu durumlarda, aralarındaki oyun performansında büyük bir fark yoktur. Bununla birlikte, GeForce 1050 Ti yukarıda listelenenlerin en iyisidir ve 1080p çözünürlükte oyun oynamak için para için oldukça iyidir. Bütçe önemliyse, Radeon RX 550 GeForce GT 1030'dan daha iyidir.

RAM seçimine gelince, Ryzen işlemciler hızlı DRAM modülleriyle en iyi şekilde çalıştı, bu yüzden ödeyebileceğiniz en hızlı anma belleğine sahip olma durumu. ABD / Birleşik Krallık'ta, 16 GiB Corsair Vengeance LPX DDR4 3200'ü 75 $ karşılığında alabilirsiniz, bu Ryzen 2600 için mükemmel olacaktır.

tepelerinin

TS Evangelist
ile gittim
2600 0
https://www.newegg.com/p/N82E16813157843?Item=N82E16813157843
ASRock B450M PRO4 AM4
Takım T-FORCE VULCAN TUF 2x 8 gig ram 3200 mhz cl16 $ 71
https://www.newegg.com/team-16gb-288-pin-ddr4-sdram/p/N82E16820331172?Item=N82E16820331172
Radeon 5700 $ 330 Safir trixx boost yazılımı var ama sadece 2 yıl garanti (1080p 1440p ve 4k arasındaki çözünürlüğü kullanmanızı sağlar) Büyük bir anlaşma değil.
https://www.newegg.com/sapphire-radeon-rx-5700-100417l/p/N82E16814202342?Item=N82E16814202342
Asrock'un 3 yıl garanti $ 330 (Muhtemelen daha akıllı bir seçenek)
https://www.newegg.com/asrock-radeon-rx-5700-rx5700-8g/p/N82E16814930019?Description=radeon 5700 & cm_re = radeon_5700 -_- 14-930-019 -_- Ürün

Bu koçu seçerseniz, önce uygun yuvada bir koç çubuğu ile başlayın, kılavuzda size söyleyecektir. A2 doğru hatırlıyorsam. Ardından 2 ile yeniden başlatabilir ve xmp profiliyle Bios'ta 3200 mhz'ye ayarlayabilirsiniz. Yaklaşık bir ay önce en ucuz yapı için etrafa baktım ve hala aynı fiyata satıyor. Newegg'in bölgemde de vergileri yok, bu da fiyatları karşılaştırırken bir faktör. Ekran kartı için her zaman daha ucuz bir şey elde edebilirsiniz, 1080p monitörünüz varsa, birlikte verilen VSR ile daha yüksek bir çözünürlüğe yükseltebilirsiniz. Yerli kadar iyi değil, ama başka bir monitör alana kadar bunu yapıyorum.

Tüm eski parçalarımı onunla kullanıyorum np. PSU'm \ Case \ HD 10 yaşında.

Windows 10'u ebay'de 5 $ gibi satın alabilirsiniz. Windows 7 kurulumuyla savaşmak çok daha kolay. Günlerce savaştığımı biliyorum. Sonra vazgeçti. Windows 10'u bir flash sürücüye koyabilir ve disk olmadan yükleyebilirsiniz.

GPU AMD 570 580 590 için yeni, Nvidia 1660 ti. Kullanılmış bir kart için 200 $ civarında en iyi seçenek gibi görünüyordu bazı 980 ti gördüm. Ebay'de 230 dolar karşılığında Vega 56'yı da alabilirsiniz. 570 580 ve 590 kartlar da çok ucuz satılıyor.

Ebay arama kartı ararken, nakliye üst ile en düşük fiyata en düşük sırala tıklayın, solda şimdi satın tıklayın tıklayın, genellikle daha pahalı sponsorlu listeleri atlamak. Satıcının olumlu geribildirim aldığından emin olun.

Kullanılan 570, 85 dolar, yeni 130 dolar.
https://www.newegg.com/powercolor-radeon-rx-570-axrx-570-4gbd5-3dhd-oc/p/N82E16814131717?Description=570&cm_re=570-_-14-131-717-_-Product

Windows 7, 2600 CPU'yu resmi olarak desteklemiyor.
Son düzenleme:

Navin talati

TS Çaylak
Sevgili Neeyik,

Çok net cevap için teşekkürler. Bundan anladığım kadarıyla, aşağıdaki öğeleri sistem yükseltmem için yeni seçmek zorunda olduğumu anlıyorum:

1. Anakart: Asus ROG Strix B450-f
2. İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
3. RAM: DDR4
(Önerilen: 16 GiB Corsair Vengeance LPX DDR4 3200)
4. Grafik Kartı
(Önerilen: AMD Radeon RX 560 / bütçe ve maliyet faktörüne göre Nvidia GeForce GTX 1050 Ti / AMD Radeon RX 550 / Nvidia GeForce GT 1030 / Nvidia GeForce GT 730.)

Benim Hindistan'dan olduğum varsayımınız çok doğru. Yukarıdaki öğelerin neredeyse tamamı Amazon Hindistan veya benzer kaynaklar aracılığıyla çevrimiçi olarak mevcuttur ve fiyatlar ABD / İngiltere ile neredeyse eşitlik gösterir ve kullanılabilirlik ve talebe göre dalgalanma için küçük farklılıklar vardır. Arama maliyetlerini araştırırım ve zamanı geldiğinde size bildiririm. Ayrıca, aşağıdaki konularda öneri almak istiyorum:

(A). Asus ROG Strix B450 - Oyun Anakartlar esas olarak 3 Tiptir: ROG STRIX B450-I OYUN, ROG STRIX B450-E OYUN ve ROG STRIX B450-F OYUN. Bilgisayar kullanmayan biri olarak hangisinin daha iyi olduğuna karar veremiyorum?
(Ref: https://www.asus.com/Motherboards/ROG-Republic-of-Gamers-Products/)

(B). İşlemci: AMD Ryzen 5 2600, soğutucu soğutucu olarak Isı emici Fan: Wraith Stealth ile birlikte gelir. Yeterli mi yoksa Asus Prisam modeli veya Cooler master gibi diğer daha iyi soğutma cihazlarını mı seçmeliyim veya başka bir marka ve tip gerekli mi?

Saygılarımızla.

Navin talati

TS Çaylak
ile gittim
2600 0
ASRock B450M PRO4 AM4
Takım T-FORCE VULCAN TUF 2x 8 gig ram 3200 mhz cl16 $ 71
https://www.newegg.com/team-16gb-288-pin-ddr4-sdram/p/N82E16820331172?Item=N82E16820331172
Radeon 5700 $ 330 Safir trixx boost yazılımı var ama sadece 2 yıl garanti (1080p 1440p ve 4k arasındaki çözünürlüğü kullanmanızı sağlar) Büyük bir anlaşma değil.
https://www.newegg.com/sapphire-radeon-rx-5700-100417l/p/N82E16814202342?Item=N82E16814202342
Asrock'un 3 yıl garanti $ 330 (Muhtemelen daha akıllı bir seçenek)
https://www.newegg.com/asrock-radeon-rx-5700-rx5700-8g/p/N82E16814930019?Description=radeon 5700 & cm_re = radeon_5700 -_- 14-930-019 -_- Ürün

Bu koçu seçerseniz, önce uygun yuvada bir koç çubuğu ile başlayın, kılavuzda size söyleyecektir. A2 doğru hatırlıyorsam. Ardından 2 ile yeniden başlatabilir ve xmp profiliyle Bios'ta 3200 mhz'ye ayarlayabilirsiniz. Yaklaşık bir ay önce en ucuz yapı için etrafa baktım ve hala aynı fiyata satıyor. Newegg'in bölgemde de vergileri yok, bu da fiyatları karşılaştırırken bir faktör. Ekran kartı için her zaman daha ucuz bir şey elde edebilirsiniz, 1080p monitörünüz varsa, birlikte verilen VSR ile daha yüksek bir çözünürlüğe yükseltebilirsiniz. Yerli kadar iyi değil, ama başka bir monitör alana kadar bunu yapıyorum.

Tüm eski parçalarımı onunla kullanıyorum np. PSU'm \ Case \ HD 10 yaşında.

Windows 10'u ebay'de 5 $ gibi satın alabilirsiniz. Windows 7 kurulumuyla savaşmak çok daha kolay. Günlerce savaştığımı biliyorum. Sonra vazgeçti. Windows 10'u bir flash sürücüye koyabilir ve disk olmadan yükleyebilirsiniz.

GPU AMD 570 580 590 için yeni, Nvidia 1660 ti. Kullanılmış bir kart için 200 $ civarında en iyi seçenek gibi görünüyordu bazı 980 ti gördüm. Ebay'de 230 dolar karşılığında Vega 56'yı da alabilirsiniz. 570 580 ve 590 kartlar da çok ucuz satılıyor.

Ebay arama kartı ararken, nakliye üst ile en düşük fiyata en düşük sırala tıklayın, solda şimdi satın tıklayın tıklayın, genellikle daha pahalı sponsorlu listeleri atlamak. Satıcının olumlu geribildirim aldığından emin olun.

Kullanılan 570, 85 dolar, yeni 130 dolar.
https://www.newegg.com/powercolor-radeon-rx-570-axrx-570-4gbd5-3dhd-oc/p/N82E16814131717?Description=570&cm_re=570-_-14-131-717-_-Product

Windows 7, 2600 CPU'yu resmi olarak desteklemiyor.

Sevgili Ağaç Tepeleri

Bilgisayar sisteminizin iyi açıklanmış bileşenleri için teşekkürler. Neredeyse 10 yaşında olan parçalarınızı / öğelerinizi iyi ayarlayabildiğinizi bilmekten memnuniyet duyuyorum. Aslında ben de şu anki eşyalarıma devam etmek istediğim için davanız benimkine çok benziyor:

ODD: LG süper multi
Kabine: yaklaşık 47cmX43cmX19cm boyutunda iBall (siyah uzun boylu)

Ve sadece değiştirmek istiyor:

1. Anakart: Asus ROG Strix B450-f
2. İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
3. RAM: DDR4
(Önerilen: 16 GiB Corsair Vengeance LPX DDR4 3200)
4. Grafik Kartı
(Önerilen: AMD Radeon RX 560 / bütçe ve maliyet faktörüne göre Nvidia GeForce GTX 1050 Ti / AMD Radeon RX 550 / Nvidia GeForce GT 1030 / Nvidia GeForce GT 730.)

Ben şahsen, bana arasındaki karşılaştırmayı verebilir misiniz talep etmek istiyorum:

(A). Asus ROG Strix B450 - Oyun Anakartlar ve ASRock B450M PRO4 AM4
(B). 16 GiB Corsair Vengeance LPX DDR4 3200 ve T-FORCE VULCAN TUF 2x 8 gig ram 3200 mhz cl16

Saygılarımızla.

Neyik

TS Evangelist
Personel
Benim Hindistan'dan olduğum varsayımınız çok doğru. Yukarıdaki öğelerin neredeyse tamamı Amazon Hindistan veya benzer kaynaklar aracılığıyla çevrimiçi olarak mevcuttur ve fiyatlar ABD / İngiltere ile neredeyse eşitlik gösterir ve kullanılabilirlik ve talebe göre dalgalanma için küçük farklılıklar vardır.
Bunu bilmek ilginç; Bu bilgi için teşekkürler.

Ayrıca, aşağıdaki konularda öneri almak istiyorum:

(A). Asus ROG Strix B450 - Oyun Anakartlar esas olarak 3 Tiptir: ROG STRIX B450-I OYUN, ROG STRIX B450-E OYUN ve ROG STRIX B450-F OYUN. Bilgisayar kullanmayan biri olarak hangisinin daha iyi olduğuna karar veremiyorum?
B450-I, toplam 32 GiB'ye kadar sadece 2 bellek DIMM'sini destekler. Diğer iki anakart, toplamda 64 GiB olmak üzere 4 DIMM'e kadar destekliyor. B450-E yerleşik WiFi özelliklerine sahiptir, ancak diğer ikisi buna sahip değildir. B450-F, diğer iki anakarttan daha fazla USB bağlantı noktasına sahiptir.

Fiyatlar aynı olsaydı, seçim yukarıdakilerin her birinin ne kadar önemli olduğuna inerdi. Ne yazık ki Ryzen sistemleriyle uygulamalı bir deneyimim yok, ancak kendi sistemimi inşa etseydim, çok fazla USB bağlantı noktasına sahip olmayı ve zaten bir WiFi adaptörüm olmasını istediğim için B450-F ile giderdim; eğer bir tane olmasaydı, B450-E ile giderdim.

(B). İşlemci: AMD Ryzen 5 2600, soğutucu soğutucu olarak Isı emici Fan: Wraith Stealth ile birlikte gelir. Yeterli mi yoksa Asus Prisam modeli veya Cooler master gibi diğer daha iyi soğutma cihazlarını mı seçmeliyim veya başka bir marka ve tip gerekli mi?
Bu makalede araştırılmıştır:

/ İnceleme / 1635-amd-Wraith-soğutucular-karşılaştırıldığında /

Wraith soğutucuları genel kullanım için iyi olsa da, basit bir satış sonrası (farklı marka) soğutucunun daha iyi olmasa da aynı derecede iyi olduğunu görebilirsiniz. Şu anda mevcut olan soğutucular için önerilerimiz:

/ Bestof / soğutma /

Şahsen her zaman CPU soğutmaya biraz daha fazla harcamak isterim, ancak standart Wraith Stealth, daha iyi bir şeyle değiştirene kadar yeterince iyi olacak.

Neyik

TS Evangelist
Personel
Benim Hindistan'dan olduğum varsayımınız çok doğru. Yukarıdaki öğelerin neredeyse tamamı Amazon Hindistan veya benzer kaynaklar aracılığıyla çevrimiçi olarak mevcuttur ve fiyatlar ABD / İngiltere ile neredeyse eşitlik gösterir ve kullanılabilirlik ve talebe göre dalgalanma için küçük farklılıklar vardır.
Bunu bilmek ilginç; Bu bilgi için teşekkürler.

Ayrıca, aşağıdaki konularda öneri almak istiyorum:

B450-I, toplam 32 GiB'ye kadar sadece 2 bellek DIMM'sini destekler. Diğer iki anakart, toplamda 64 GiB olmak üzere 4 DIMM'e kadar destekliyor. B450-E yerleşik WiFi özelliklerine sahiptir, ancak diğer ikisi buna sahip değildir. B450-F, diğer iki anakarttan daha fazla USB bağlantı noktasına sahiptir.

Fiyatlar aynı olsaydı, seçim yukarıdakilerin her birinin ne kadar önemli olduğuna inerdi. Ne yazık ki Ryzen sistemleriyle uygulamalı bir deneyimim yok, ancak kendi sistemimi inşa etseydim, çok fazla USB bağlantı noktasına sahip olmayı ve zaten bir WiFi adaptörüm olmasını istediğim için B450-F ile giderdim; eğer bir tane olmasaydı, B450-E ile giderdim.

Bu makalede araştırılmıştır:

/ İnceleme / 1635-amd-Wraith-soğutucular-karşılaştırıldığında /

Wraith soğutucuları genel kullanım için iyi olsa da, basit bir satış sonrası (farklı marka) soğutucunun daha iyi olmasa da aynı derecede iyi olduğunu görebilirsiniz. Şu anda mevcut olan soğutucular için önerilerimiz:

/ Bestof / soğutma /

Şahsen her zaman CPU soğutmaya biraz daha fazla harcamak isterim, ancak standart Wraith Stealth, daha iyi bir şeyle değiştirene kadar yeterince iyi olacak.
  • Sevmek
Tepkiler: tepelerinin

Navin talati

TS Çaylak
Şüphelerim hakkında çok net görüş için çok teşekkürler. Bilgisayarsız bir insan olarak, sizin gibi deneyimli bir teknik kişinin görüşüne çok önem veriyorum. Bu bana biraz daha fazla özgüven veriyor. Bilmek istediğim bir şey daha var:

1.
Asus ROG Strix B450 - Oyun Anakartlarından birine gidersem, uygun bir Grafik Kartı satın almak şart mı (birinizden önerdiğim AMD Radeon RX 560 / Nvidia GeForce GTX 1050 Ti / AMD Radeon RX 550 / Nvidia GeForce GT 1030 / Nvidia GeForce GT 730 vb.) Yükseltilmiş sistemin başından beri? Eğer gerekli değilse, o zaman daha sonra rahatlıkla ekleyebilirim (sadece bütçemi optimize etmek için!) Ve o zamana kadar normal masaüstü bilgisayar çalışmalarına devam edebilirim. Bu M.B. araçlarında normal grafik olanakları var mı?

2.
Asus ROG Strix B450 - Oyun Anakartlar ve ASRock B450M PRO4 AM4 Anakart hakkında ne düşünüyorsunuz? Her ikisi de AMS Ryzen 5 2600 için uygun mu? Tabii ki maliyette önemli bir delta var ama Kalite ne olacak?

Saygılarımızla.

Neyik

TS Evangelist
Personel
AMD Ryzen 2600 işlemcide yerleşik bir grafik yongası bulunmadığından, kesinlikle bir grafik kartı gerekir. Ancak, şu anda bütçe potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmak için GeForce GT520'yi kullanmaya devam edebilirsiniz - ofis uygulamaları için iyi olmaya devam edecektir, ancak modern oyunlarda yavaş olacaktır. Bir GT 730 bile oldukça büyük bir farkla daha iyi performans gösterecektir.

Bu yazıda B450 anakartlarını keşfettiğimizi unutmuştum:

/ Bestof / AMD-b450-anakart /

Gördüğünüz gibi, Asrock anakartı "Ultra ucuz" kategorisinde en iyi olarak değerlendirildi; Asus'un B450 anakartlarının hiçbiri herhangi bir kategoride derecelendirilmediğinden, ROG STRIX B450-F GAMING ile aynı fiyat için, "Taviz Yok" kategorisinde en iyi puan alan bir MSI B450 Gaming Pro Carbon'u alabilirsiniz.

Fiyat için, Asrock anakart gerçekten iyi görünüyor - iyi özellik, istikrar için uygun soğutma ile. MSI anakartı daha iyi, ama aynı zamanda çok daha pahalı. Ryzen 2600'ü overclock etmeye çalışmayı ve sadece normal koşullar altında kullanmayı planlamıyorsanız (ancak yine de en iyisini bekliyorsanız), Asrock anakart ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

Düzenleme: Ben de birkaç sabit disk ve bir ODD olduğunu unuttum. Asrock anakartında yalnızca 4 SATA bağlantı noktası bulunur; bu, yalnızca 3 sabit sürücü ve ODD veya 4 sabit sürücü kullanabileceğiniz ve ODD kullanamayacağınız anlamına gelir.

Bununla birlikte, MSI anakartında 6 SATA bağlantı noktası vardır, böylece 5 adede kadar sabit sürücünüz olabilir ve yine de ODD'yi kullanabilirsiniz.
Son düzenleme:

Navin talati

TS Çaylak
Kesin cevabınız gerçekten karışıklıklarımı daraltıyor. Aynı için teşekkürler.
Gerçekten benim düşüncem dışında bir konu açtınız! Dediğiniz gibi: "........ Ryzen 2600'ü overclock etmeye çalışmayı ve sadece normal koşullar altında kullanmayı planlamıyorsanız (ancak yine de en iyisini bekliyorsanız), Asrock anakartı uygun olacaktır ihtiyaçlarınızı ........ ", ben" CPU Overclock "bu terim hakkında netlik için başlatıldı. Lütfen bana bildirin:
1.
Ofis ve oyun faaliyetlerinin normal kullanımında hız aşırtma gerekli midir?
2.
Hızaşırtma, bios aracılığıyla ayarlanıyor veya CPU bu durumu otomatik olarak alıyor mu?
3.
Hız aşırtmanın donanım ve çevre birimlerinin ömrünü azalttığını anlıyorum. Bu doğru mu?
4.
Normal yüksek kaliteli oyunlar (ve aşırı yüksek kaliteli oyunlar değil), hız aşırtmanın ayarlanmasını gerektirir mi?

Konu 15'teki analizinizden, genellikle daha fazla HDD + ODD'yi karşılamak için daha fazla SATA bağlantı noktasına sahip olmayı tercih ederim. Ancak, kalite ve maliyetin dengeli faktörlerini optimize etmeyi tercih ederim. Yani gerçek anlamda "Value for Money".

Saygılarımızla.

Neyik

TS Evangelist
Personel
Çok iyi sorular!

1. Normal kullanım için, Ryzen 2600 gibi modern bir CPU, ofis uygulamaları, oyun ve hatta CAD veya Photoshop gibi uzman uygulamalarda yeterince güçlü olacaktır.

2. CPU'nun hız aşırtması, işletim sistemi tamamen başlatıldıktan sonra anakart BIOS'u veya yazılım aracılığıyla yapılabilir. Genel tercih BIOS'ta yapmaktır ve bazı anakartlar basit bir 'tek tıklamayla' sistemin CPU'yu overclock etmesine izin verir.

3. Evet, ama bir tek hız aşırtmanın neden olduğu ısı artışı hesaba katılmazsa. O zaman bile, düşük hız aşırtma seviyeleri (örneğin CPU saat hızlarını 100 MHz arttırmak) CPU ömrü üzerinde belirgin bir etkiye sahip olmayacaktır.

Kişisel olarak yaklaşık 5 yıl boyunca tek bir sorun olmadan 4,5 GHz'de (normal saat hızı 4,0 ila 4,4 GHz idi) Intel Core i7 yongasını çalıştırdım. Ancak, karşılayabildiğim en iyi soğutma sistemini kullandım ve her yıl soğutucu ve CPU arasındaki termal bileşiği değiştirirdim.

Artık hız aşırtmıyorum. Kullandığım CPU, overclock yapmaya gerek kalmadan ihtiyaçlarım için mükemmel ve bu, modern bir CPU kullanan insanların çoğu için geçerlidir.

4. Ryzen 2600'ün bu incelemesine bir göz atın:

/review/1614-ryzen-2600/page3.html

Özellikle, Assassin's Creed: Origins için sonuca bakın. Grafik ayarları en yüksek değerlerine getirildi, ancak Ryzen 2600'ün Intel 8700K'dan biraz daha yavaş olduğunu görebilirsiniz - CPU'nun Ryzen ile aynı sayıda çekirdeğe sahip olduğunu, ancak 5.2 GHz'e overclock edildiğini görebilirsiniz.

Aralarındaki fark diğer oyunlarda daha büyük, ancak Ryzen 2600 hala üst düzey oyunlarda mükemmel performans sergiliyor. Bunun nedeni, bu tür oyunların çok sayıda karmaşık görsel efekt kullanması ve bu işin CPU'da değil grafik kartında yapılması.

Şu Ryzen yongası Gerçekten mi iyi ve çoğu kullanım için fazlasıyla yeterli - şimdi ve gelecek için. Sadece 3D sanat için karmaşık oluşturma veya bilgi işlem işleri veya profesyonel iş istasyonları / küçük sunucular için ağır hesaplamalar gibi belirli ihtiyaçları olan insanlar gerçekten daha iyi bir şeye ihtiyaç duyarlar.

Navin talati

TS Çaylak
Yavaş yavaş bu konuda netlik kazanıyorum. Yukarıdaki tartışmalardan:

(1).
Aşağıdaki seçeneklere sahibim Anakart için AMD Ryzen 5 2600 (Stok soğutucu olarak Wraith Stealth):

** Asus ROG B450 oyun türü:

ROG STRIX B450-I OYUN
ROG STRIX B450-E OYUN
ROG STRIX B450-F OYUN

** B450 anakartların diğer seçenekleri:
MSI B450 Gaming Pro Carbon AC (En İyi Ödünsüz)
Asrock B450M-HDV (En İyi Ultra Ucuz)
MSI B450 Tomahawk (En İyi Değer Çok Yönlü)
Asrock B450M Pro 4 (En İyi Mikro ATX)
MSI B450I Gaming Plus AC (En İyi Mini-ITX)

Bundan, şu anda tercih ederim ROG STRIX B450-F OYUN senin fikrin temelinde ve benim kısıtlamalarımı göz önünde bulundurarak.

(2).
...... Ve aşağıdaki seçenekler için Ekran Kartları:
AMD Radeon RX 560
Nvidia GeForce GTX 1050 Ti
AMD Radeon RX 550

Nvidia GeForce GT 1030
Nvidia GeForce GT 730
Safir Radeon RX 5700
PowerColor KIRMIZI EJDERHA Radeon RX
Nvidia GeForce GT 520
Nvidia GeForce GT 730

Bunlardan, gitmeyi tercih ederim Nvidia GeForce GTX 1050 Ti (İlk tercih) or AMD Radeon RX 550 .

Daha önce söylediğim gibi kullanmak istediğim yaklaşık 47cmX43cmX19cm boyutunda (yaklaşık) iBall (siyah boyunda) olan mevcut sistem KABİNETİ. Ben senin hazır referans için bazı resimler ekliyorum.

Yukarıda tercih edileni barındırabilir miyim Anakart ve Ekran Kartları şöyle?

Arka yan görünüm. JpegÖn görünüm. Jpegİç görünüm.jpegSağdan görünüm. JpegSaygılarımızla.

Neyik

TS Evangelist
Personel
Mevcut anakartınızın ne olduğunu ve hangi anakartı kurmak istediğinizi bildiğimiz için boyutları karşılaştırmak kolaydır:

Asus M4A88T-M
24,4 cm x 24,4 cm (mikro ATX form faktörü)

Asus ROG STRIX B450-F OYUN
30,5 cm x 24,4 cm (ATX form faktörü)

Böylece B450-F anakart, şu ankiyle aynı genişlikte, ancak 6 cm daha uzun. PC kasanızın görüntülerine bakmak, bunun bir sorun olmayacağını göstermektedir.

Bakılacak bir sonraki şey grafik kartı. Şu anda çok benzeyen bir şeye sahipsiniz Asus ENGT520 SL / DI / 2GD3 (LP). Asus web sitesine göre, şu boyutlara sahiptir:

18,8 cm x 12,2 cm x 4,1 cm

Şimdi, grafik kartının sonu ile alt HDD arasında maksimum 10 cm'lik bir alanınız var gibi görünüyor - güvenli tarafta olmak için 5 cm kullanılabilir ekstra alana azaltalım.

Bir Nvidia GeForce 1050 Ti ile giderseniz, sığmasını sağlamak için uzunluğu 24 cm'nin altında tutmak istersiniz. Gibi bir şey ASUS Phoenix GeForce GTX 1050 Ti 4GB sadece 20 cm uzunluğunda, bu yüzden oldukça güzel uyacak.

Bu yüzden doğru grafik kartını seçerseniz, mevcut PC kasanıza sığacak her şeyi almakta sorun yaşamamalısınız.

Dikkate alınması gereken son bir şey daha var ve bu da Wraith Stealth soğutma ünitesinin büyüklüğü. Aşağıdaki boyutlara sahiptir:

12,7 cm x 11,2 cm x 10,2 cm

Resimlerinizden, mevcut soğutma biriminin standart Phenom CPU ile birlikte gönderilen standart perakende satış birimi olduğunu tahmin edeceğim. Tam boyutlarını bilmiyorum, ama Wraith Stealth'in daha büyük olduğunu görebilirsiniz.

Bu, soğutucunun üstü ile güç kaynağı ünitesini tutan metal braket arasında oldukça sıkı bir uyum sağlayabilir. Bununla birlikte, boyutlar için kesin değerler ve her şeyin konumu olmadan kesin olarak bilmek zordur.

My tahmin (ve bunun mantıklı bir tahmin olmasına rağmen, hala bir tahmin olduğunu güçlü bir şekilde vurgulamalıyım) iyi olması gerektiği için CPU'lar ve soğutucuları gibi standart perakende bileşenleri genellikle değil bir ATX anakartın kenarlarını üst üste getirin.