• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • PC oluşturun
  • Bugünün Mesajları

Overclock Ekran kartı fanı aniden yüksekte

• Konuyu Başlatan drkessence
  • Başlangıç ​​tarihi
D

drkessence

TS Çaylak
Selam. Bilgisayarımı bir yıldan az bir süre önce inşa ettim. Düne kadar her şey mükemmel çalışıyor. Aniden, ekran kartımın fanı yüksek sesle çıldırdı. Gibi, onun değil "normalden daha hızlı çalışan fan" yüksek sesle. Ne demek istediğimi biliyorsanız, ses de bazen dalgalanıyor / çarpıyor gibi sorunları yaşıyor gibi görünüyor.

İlk başta, bilgisayarımı bir veya iki kez ileri geri sallayarak durdurabilirim ve başka bir kez açmaya hazır hale getirmek için bilgisayarı hareket ettirmeye başladığımda kazara yaptım.

Kartı çıkardım ve elimden geldiğince tozdan kurtuldum. Yaklaşık 8 saat boyunca tekrar iyi çalıştı, sonra tekrar başladı.

İnternette insanların aynı sorunları yaşadıkları ve fanın yerini almak zorunda kaldım. Grafik kartını açmanın bir yolu olmadığı için bunu yapmak zorunda olmadığımı umuyorum.

İşte insanlara sesi göstermek için kaydettiğim bir videonun bağlantısı:

youtube [nokta] com / watch? v = VHeqK8Z_x_E

Bu bir Radeon HD 5850.

Bilgisayarı ses çıkarmadan bile kullanamadığım için gürültü ciddi bir şekilde rahatsız edici. Endişelendiğimden bahsetmiyorum bile, konuyla ilgilenmek için çok para harcamak zorunda kalacağım.

Bilginize, donanım konusunda bilgili değilim.
R

robin_bga

TS Çaylak
Merhaba, benim için CPU ve Laptop CPU fanında yaygın olan, aniden gevşedi ve ya açıp temizlemeniz veya yeni bir tane almanız gerekiyor, daha sık Dizüstü Bilgisayarlarda gerçekleşiyor, ancak u da bunun olacağını da bilmelisiniz eğer yukarı-aşağı-aşağı.
En iyisi yeni bir tane almaktır, ancak isterseniz u açmayı ve bir alkolle temizlemeyi deneyebilirsiniz, o zaman basit bir hafif gres sürün ... bu tekrar düzleştirecektir ... ama bir donanım olmadığınız anlayışlı, o zaman yeni bir şey alırım ...
umarım yardımcı olur
D

drkessence

TS Çaylak
robin_bga dedi ki:
Merhaba, benim için CPU ve Laptop CPU fanında yaygın olan, aniden gevşedi ve ya açıp temizlemeniz veya yeni bir tane almanız gerekiyor, daha sık Dizüstü Bilgisayarlarda gerçekleşiyor, ancak u da bunun olacağını da bilmelisiniz eğer yukarı-aşağı-aşağı.
En iyisi yeni bir tane almaktır, ancak isterseniz u açmayı ve bir alkolle temizlemeyi deneyebilirsiniz, o zaman basit bir hafif gres sürün ... bu tekrar düzleştirecektir ... ama bir donanım olmadığınız anlayışlı, o zaman yeni bir şey alırım ...
umarım yardımcı olur
Dediğim gibi, CPU değil. Ekran kartının fanı. Videoda gösterdiğim gibi, fana dokunursam, gürültü durur, bu gürültüyü yapan fan olduğunu gösterir. Ayrıca gevşek olup olmadığını görmek için kontrol ettim (değildi).
R

robin_bga

TS Çaylak
Dokunduğunuz GPU fanı demek istedim ve bunun dizüstü CPU fanlarında çok fazla olduğunu söyledim.
Yapabiliyorsanız, fan yukarı bakacak şekilde çevirin ... u sesi azaltan veya tamamen kaybolan göreceksiniz ...
Gevşek gelince, ne zaman gevşek olup olmadığını söyleyemezsiniz, sadece olur ...
Deneyin ve görün ...
D

drkessence

TS Çaylak
robin_bga dedi ki:
Dokunduğunuz GPU fanı demek istedim ve bunun dizüstü CPU fanlarında çok fazla olduğunu söyledim.
Yapabiliyorsanız, fan yukarı bakacak şekilde çevirin ... u sesi azaltan veya tamamen kaybolan göreceksiniz ...
Gevşek gelince, ne zaman gevşek olup olmadığını söyleyemezsiniz, sadece olur ...
Deneyin ve görün ...
Baş aşağı mı çeviriyorsun? Bunu nasıl yaparım? Sadece tek bir yoldan gidebilir.
R

robin_bga

TS Çaylak
Tamam o zaman yeni bir fan satın almayı öneremiyorsanız ... Ama bana inanmıyorsanız, hala garantiniz varsa lütfen geri alın ...

Şimdilik

Güncelleme: Lütfen bunu okuyun İleti orada yardım edebilirsin ... uyumak zorundayım burada 1:42 buradayım ...

Umarım yardımcı olur kardeşim
mailpup

mailpup

TS Özel Kuvvetler
Grafik kartı fanı hızlı çalıştığında hangi sıcaklıklar bildiriliyor? Bu amaç için ücretsiz GPU-Z'yi kullanabilirsiniz. Fan, Windows başlamadan önce ve sonra hızlı çalışıyor mu?

Fanı çıkarıp grafik kartındaki kendi konektörüne takmayı denediniz mi?
mike1959

mike1959

TS Evangelist
Videoyu izledi, bana gelen kuru bir fan gibi geliyor. Sadece kartı çıkartan kapağa ihtiyaç duyar, mümkünse fan milinde biraz gres alın. Ancak Radeon x1650 pro ile aynı problemin bazı deneyimleri, fanı her iki taraftan küçük bir tornavida ile ödüllendirmem gerektiği anlamına geliyordu. Metal fener miline yağ ve grafit karışımı koydum, fanı geri ittim ve her şey yolundaydı. WD40'ın iş miline kolayca uygulanabileceğini, ancak bir yağ olmadığını ve gürültünün birkaç gün sonra geri geleceğini unutmayın.
* Fanı çıkarmanın imkansız olduğu kanıtlanırsa, kırmızı / siyah kabloyu çıkararak ve grafik kartından güç aldığı fişi çıkararak fanın çalışmasını durdurmak başka bir fikir olabilir. Ardından yeni bir fan alın ve grafik kartı kapağının dışına, mevcut fanın üzerine takın. PC'de herhangi bir yerden güç almak uygun bir bağlantı yapabilirsiniz.

Son Gönderiler

• ZedRM
    Xerox, HP Inc.'in düşmanca ele geçirilmesini deneyecek.
  • G
    Microsoft, Xbox Live'da güvenlik açıkları bulmak için 20 bin dolara kadar ödül verecek
  • S
    Apple tamamen iOS Haritalar'ı yeniden tasarladı, ABD kullanıcıları önce alacak
  • ZedRM
    Intel Xe Graphics Preview v2.0: Intel'in yaklaşan GPU'su hakkında bildiklerimiz
  • Shawn Knight
    Amazon hisse senedi, güçlü Ç4 kazanç raporunu takiben yükseliyor
  • learninmypc
    Kültür İnternetin baştan çıkarıcı doğası [komik]
  • Kuantum fiziği
    Tesla Model Y crossover şimdi üretime başladı
  • wiyosaya
    TECH HABERLER Elite ve Reklamlar