• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • Topluluk
  • Bir soru sor
  • Bugünün Mesajları

Sürücüler Garmin GPS USB sürücü sorunu

• Konuyu Başlatan fw2004
  • Başlangıç ​​tarihi
F

fw2004

TS Güçlendirici
Uzun lafın kısası -
Garmin GPS MAP 60CS'im sistemimdeki Garmin MapSource City Select V7.0 ile iletişim kurmayacak. Sistem Windows 7 Ultimate SP1 X64'tür.
Tüm USB bağlantı noktalarını aynı sonuçla denedim. GPS cihazını ilk kez takıp açtığımda hiçbir şey olmuyor veya 60CS hiçbir zaman belirli bir USB bağlantı noktasına takılmadıysa, "Aygıt sürücüsü yazılımı başarıyla yüklenmedi" açılır penceresini alıyorum
Bu mesajı alıp almadığım, MapSource'dan GPS cihazına / cihazından veri aktarmaya çalıştığımda otomatik olarak algılanmıyor ve Cihaz Bul düğmesine tıkladığımda şu mesajı içeren bir açılır pencere görüyorum: Cihaz bulunamadı. ..

Diğer tüm USB aygıtları tüm USB bağlantı noktalarında çalışıyor, bu yüzden bir donanım sorunu olmadığını biliyorum.
Bu GPS cihazı bir seferde düzgün çalışıyordu ve Windows XP SP3 çalıştıran başka bir bilgisayarda düzgün çalışıyor, bu yüzden GPS'in arızalı olmadığını biliyorum.

Son zamanlarda başka bir USB cihazının kurulmasının soruna neden olduğunu düşünerek sistem geri yüklemeye çalıştım, ancak bunun hiçbir etkisi olmadı.
Aynı işletim sisteminin başka bir kurulumunda önyüklemeyi denedim (sistemde çift önyükleme var), ancak orada da işe yaramadı - aynı hata mesajları.
Ardından, çift önyükleme sisteminin 2. önyüklemesine Windows 7 Ultimate SP1 X64'ü yeniden yükledim, Windows güncellemelerine izin vermedim - ve Garmin MapSource City Select 7.0 yazılımını yeniden yükledim. Artık GPS cihazı PC'ye / PC'den veri aktarabiliyor.
Bunun bir şey olduğuna inanıyorum - Windows güncellemesi veya başka bir yazılım yüklemesi Windows yerel USB sürücüsünü güncelledi ve bunu yaparak eski USB cihazını (GPS MAP 60CS) tanıyamaz.
MapSource yazılımını kurarken, eski Garmin USB sürücülerinin kurulumuna asla izin vermiyorum - bu BSOD'a neden olan uyarıları okudum ve bu deneyimi yaşadım.
60CS düzgün çalışırken, Garmin sürücüsüyle değil, yerel Windows USB sürücüsüyle birlikte çalışır.

"Birincil" Windows kurulumunda hala işlevsel olmayan USB iletişimine gelince, onu yalnız bırakabilir ve bu cihazı kullanmak istediğimde "ikinci" önyüklemeye geçebilirim.
Ama burada neler olduğunu bilmek istiyorum.

Sistem özellikleri:
MSI P67A mobo
Intel i5 2500 @ 3.4 Ghz
8 GB DDR3 SDRAM @ 1600 Mhz
BFG NVidia GeForce 9800 GTX + 512MB
SATA'da toplam 1,5 TB HDD kapasitesi
Cooler Master 600W PSU

Yardımınız için teşekkürler.
FW
LookinAround

LookinAround

Ex Tech Gözcü
[BOYUT = 15 piksel]Tüm USB bağlantı noktalarını aynı sonuçla denedim. GPS cihazını ilk kez takıp açtığımda hiçbir şey olmuyor veya 60CS hiçbir zaman belirli bir USB bağlantı noktasına takılmadıysa, "Aygıt sürücüsü yazılımı başarıyla yüklenmedi" açılır penceresini alıyorum[/ Size] [BOYUT = 15 piksel] [/ SIZE]
[BOYUT = 15 piksel] [/ SIZE]
İlk olarak, DriveCleanup aracı. Cihazı yeniden taktıktan sonra hata oluşursa Sorunlu cihazları listeleyin
  • Cihazların bağlı ve açık olduğundan emin olun
  • Tıklayın Başlat-> Çalıştır, giriş: msinfo32. Tıkla + yanında imzalamak Bileşenler genişletmek için
  • Tıklayın Sorunlu Cihazlar. Bir şey var mı?
  • Evetse, üzerine tıklayın, Ctrl + A hepsini seçmek için, Ctrl-C kopyalamak için, Ctrl-V sonraki gönderiye yapıştırmak
  • Öte yandan, listelenen cihaz yoksa, bana söyleyin
F

fw2004

TS Güçlendirici
Daha fazla araştırmadan sonra, sorunun nedeninin Norton Internet Security ver 21.1.0.18 olduğu anlaşılmaktadır. Yeni Windows kurulumuna yüklediğimde, Garmin cihazı artık MapSource ile iletişim kuramadı. Orijinal yükleme ile aynı hata. Ancak, tüm Norton korumasını devre dışı bıraktığımda bile, Garmin bağlanamadı. Sonra, Norton'u tekrar açtım ve beklendiği gibi, korumamın kapalı olduğunu bana bildirdi, bu yüzden otomatik olarak düzeltmek için düğmeyi tıkladım. Tüm koruma yeniden etkinleştirildi ve hızlı bir tarama yapıldı. Gizemli bir şekilde, bu tamamlandıktan sonra, Garmin cihazı MapSource'a tekrar bağlanabildi.

Başka bir bilgi parçası: Bazen bağlı Garmin cihazını açarken, bir BSOD oluşur ve grmusb.sys hata denetiminin nedeni olarak görülür. Bu ilginç, çünkü MapSource'u yüklediğimde Garmin USB sürücülerini yüklemedim, ancak Windows \ System32 \ drivers klasöründe mevcutlar ve kayıt defterinde bunlara atıfta bulunan girdileri buluyorum.

Sorunlu aygıtları kontrol ederken, yalnızca birini buluyorum: PCI Basit iletişim denetleyicisi. Bu sadece ihtiyacım olmayan Intel Yönetim Motoru, bu yüzden yüklemiyorum.
Şimdi Norton işletim sistemini birincil işletim sisteminde çalıştıracağım, belki Garmin'in bağlanmasını yeniden etkinleştirip etkinleştirmeyeceğini görün. Kısa süre içinde bu sürecin sonucu ile güncelleme yapacağım.

FW
LookinAround

LookinAround

Ex Tech Gözcü
Şu ana kadar iyi dedektiflik çalışması (y)

İşte bakabileceğiniz birkaç şey daha:
1. Device Mgr'da bir cihazı sağ tıklayın-> Özellikler-> Sürücü Sekmesi Sürücü Ayrıntıları düğmesini tıklayın. Cihazın hangi sürücü dosyalarını kullandığını, sağlayıcıyı, sürümü ve tarihi göreceksiniz

2. Bazı sürücü dosyaları "filtreler" olabilir. Sürücü dosyaları katmanlı olabilir (pastadaki katmanlar gibi). Üst veya alt filtre dosyaları olabilir (bir pastanın üst veya alt katmanları gibi). 3. taraf filtreler, diğer 3. taraf filtrelere ve "kek "imizin donanım katmanına müdahale edebilir. Ayrıca Özellikler-> Ayrıntılar'ı kontrol edebilir ve aşağı çekme sekmesini kullanabilirsiniz. Aramak Sınıf Üst ​​Filtresi ve Sınıf Alt Filtresi (Cihaz üst / alt filtreleri ile ilgilenmiyoruz). Norton'un disk aygıt sürücüsüne bir üst sınıf filtre eklediğini tahmin ediyorum
F

fw2004

TS Güçlendirici
O kadar da karmaşık değildi! Bu ilk düşünmem gereken bir şey.
GPS cihazını bağladım ve açtım. "Başarıyla yüklenemedi" kutusu açıldığında, CPL'deki Aygıtlara ve Yazıcılara gittim. Bilinmeyen cihazı buldum. Sorun Giderme'yi sağ tıklayın.
Message, hiçbir sürücünün yüklü olmadığını söyledi. Sistemde bir tane bulmaya çalıştım - iyi değil. Windows Update'te bulmaya çalıştım, ancak Windows Update'i devre dışı bıraktım, bu nedenle sürücüleri Windows Update'ten güncellemeyi etkinleştirdim. Bir dakika aradı - sürücüyü buldu. Kurulmuş. GPS artık MapSource ile iletişim kuruyor!
Dediğin gibi Sürücü detayları kontrol edildi; iki Garmin USB sürücüsünün (grmngen.sys ve grmnusb.sys, her ikisi de 4/18/2012 tarihli) daha yeni sürümlerinin yüklendiğini tespit etti.

Beni yakalayan şey, sürücülerin eski sürümlerinin (yeni yükleme) Windows 7'ye yüklendiği ve eski sürümlerin (grmngen.sys 5/12/2009 tarihli ve grmnusb.sys 5/8/2009 tarihli) olmasıdır. çalışmak. Sanırım bu yüzden BSOD'yi bu kurulumda alıyorum. Şimdi ikinci işletim sistemine yeniden başlayacağım ve sürücüyü güncelleyeceğim. Şey, Aygıt Yöneticisi'nde sürücüyü güncellemeye çalıştığımda, asla bir tane bulamıyor. Aygıtlar ve Yazıcılar'a gidip aygıtı kaldırıp sonra yeni aygıt eklersem ne olacağını göreceğim. Önce eski sürücüleri sistemden kaldıracağım, bu yüzden onları bulamayacak ve yenilerini almak için Windows Update'e gitmek zorunda kalacağım.

Şimdi tüm bunları belgelemeliyim, bu yüzden bir dahaki sefere ne zaman yapacağımı hatırlayacağım.

FW
F

fw2004

TS Güçlendirici
Bitmedi!
Şimdi iki Windows 7 Ultimate x64 yüklemesi var. Her ikisinin de SP1'i var, ancak biri Windows Güncellemelerinin hepsine sahipken, diğeri yok.
Güncelleştirmelerle birlikte Garmin USB sürücülerini Windows'a yüklediğimde, 4/18/2012 tarihli dosyaları aldım. Ama aynı şeyi sadece SP1 ile Windows'ta yaptığımda, 5/12/2009 tarihli dosyaları aldım. Eski dosyaları yenileriyle değiştirmeyi denedim, ancak MapSource GPS'i bulamadı. Eski dosyaları değiştirdikten sonra tekrar çalıştı. Bu nedenle, Windows Update'ten indirilen Garmin USB sürücü dosyalarının sürümü, Windows'un belirli güncellemelere sahip olup olmamasına bağlıdır.

Sonunda her iki Windows yüklemesini de tüm önemli güncellemelere güncelleyeceğim ve daha sonra eski Garmin sürücülerini daha yenilerine güncellemeye çalışacağım. Şimdilik, Garmin her iki Windows yüklemesinde de çalışıyor, ancak eski sürücüler buggy gibi görünüyor ve bazen BSOD'ye neden oluyor.

Burada yapılacak doğru şey, hem GPS cihazını hem de Garmin haritalama yazılımını yükseltmek olacaktır, ancak bunun için param yok, bu yüzden sahip olduğum şeylere bağlı kalmalıyım.
Uzun yıllardır kullanılmadığı için 60CS için Garmin'den destek alacağımdan şüpheliyim.

FW
LookinAround

LookinAround

Ex Tech Gözcü
Hmmm .. Cihazınız için Garmin destek sayfasına baktınız mı? BURAYA? 2012 sürücüleri buradan indirilebilir. Ayrıca bir ürün yazılımı güncellemesi var. En son ürün yazılımını çalıştırıyor musunuz ??

Son Gönderiler

• p51d007
    Ford artık benzersiz ses deseninizi kullanarak tekerlekleriniz için 3D kilit somunları basabilir
  • drjekelmrhyde
    Et Ötesinde Kanada'nın en büyük kahve zincirinde menü dışı
  • Kuantum fiziği
    İçişleri Bakanlığı Çin dronlarının ulusal güvenlik kaygıları üzerine topraklanmasını emretti
  • L
    NZXT'nin en yeni AIO CPU soğutucuları özelleştirilebilir LCD ekranlar içerir
  • jobeard
    Sol tıklama ile dosya silme sorunu
  • TomSEA
    MoviePass ve Bölüm 7 iflası için ana şirket dosyası
  • netman
    Google, telefon uygulamasına arama kaydı ve transkripsiyon özellikleri ekliyor
  • cliffordcooley
    Biraz tavsiye arıyorum