• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • PC oluşturun
  • Bugünün Mesajları

ekranlar Yeni yapı, monitörde ekran dışında her şey olması gerektiği gibi çalışıyor

• Konuyu Başlatan kereineko
  • Başlangıç ​​tarihi
K

kereineko

TS Çaylak
Tamam, en iyi bilgisayar ve bilgisayar değilim ve bu konuda çok yeniyim. Yeni yapım önyükleme yapacak, ancak monitörde kesinlikle hiçbir şey göstermeyecek, hiçbir şeyle, bios'a bile gitmeyecek veya güç ışığını bekleme modundan açık konuma getirmeyecek.

Bu derleme başlatılacak, tüm fanlar sorunsuz çalışacak (cpu ve video kartı hayranları dahil) ve her şey güç düğmesini düzgün basılı tutarak kapanacaktır. Ayrıca herhangi bir ışık veya bip sesi kodu almadım. İşte ne var:

asus m5a97 anakart
amd fx 6 çekirdekli işlemci black edition
asus gtx550 ti doğrudan ekran kartı ile
ddr3 8gb (2x4gb) 1600MHz çift corsair intikam koçu
700 watt xion xio güç kaynağı
sata 1 tb barracuda sabit disk

dvd / cd - yazılabilir sürücü
cm fırtına İzci vaka

Anakart ve ekran kartı için sorun giderme programlarını denedim, sonuç yok
.
Rtc ram'ı sıfırlamayı denedim

Güç fişlerinin düzgün takıldığını ve uygun bir devre yaptığını iki kez kontrol ettim

Anakart, cpu, cpu fanı ve güç kaynağı dışında her şeyi çıkardım ve hala bip sesi almadım. Aptal hoparlör kablosunun nasıl bağlandığını değiştirmeye çalıştım, kılavuza göre yanlış bağlandı ve hala korkutucu bip sesi yok

Ben pc destekleyen bir tv bağlı hdmi ve vga kabloları kullanarak denedim ve bir şey hiçbir şey kordon akıllıca çalıştı ama eski pc onlara bağlandığında bir rüya gibi çalıştı.

anakart için teknik destekle konuşurken, bunun bir topraklama sorunu olmadığını kontrol etmeme yardımcı oldular.
Teknik destek adı verilen tüm bilgisayar arkadaşlarımla konuştum ve hiç kimse bana denemediğim bir şey söyleyemedi ya da çalıştı. Neyin yanlış olduğu hakkında hiçbir fikrim yok, yardıma ihtiyacım var, son iki günü bütün gün bunun üzerinde neler olup bittiğine dair hiçbir ipucu olmadan çalışarak geçirdim.
Buckshot420

Buckshot420

TS Meraklısı
monitör kablosunu GPU veya MOBO'ya taktınız mı?
K

kereineko

TS Çaylak
Ekran kartı, anakartta yerleşik video yok
Buckshot420

Buckshot420

TS Meraklısı
K

kereineko

TS Çaylak
Buckshot420 şunları söyledi:
Bilgisayarınızı yalnızca bir televizyona mı bağlıyorsunuz veya bir monitör de mi kullanıyorsunuz (2 ekran)? Win 7 mi kullanıyorsunuz?
Bunu dene.

Bir tv ve bir monitör monitör dvi hdmi ve vga kullanarak vga tv denedim. Hatta bios alamıyorum veya 7 kazanma yükleyemiyorum. Televizyonda veya monitörde hiç ekran görmüyorum. ekranlar sanki bir şey yüklemeye çalışıyormuş gibi titremiyor.
Buckshot420

Buckshot420

TS Meraklısı
ÖNCE PSU'NUZU FİŞTEN !!!
1) Anakartınıza hem 24 pin hem de 6 pin güç kablolarının bağlı olduğundan emin olun.
2) RAM'inizin doğru yuvalarda olduğundan emin olun (Lütfen kılavuzunuzu kontrol edin)
3) Karttaki pili 10-15 dakika çıkarın. CMOS'u sıfırlamak için
4) pili değiştirin ve yeniden başlatın

* cpu fanınızın "cpu_fan" pinlerine takılı olduğundan emin olun.
K

kereineko

TS Çaylak
Buckshot420 şunları söyledi:
ÖNCE PSU'NUZU FİŞTEN !!!
1) Anakartınıza hem 24 pin hem de 6 pin güç kablolarının bağlı olduğundan emin olun.
2) RAM'inizin doğru yuvalarda olduğundan emin olun (Lütfen kılavuzunuzu kontrol edin)
3) Karttaki pili 10-15 dakika çıkarın. CMOS'u sıfırlamak için
4) pili değiştirin ve yeniden başlatın

* cpu fanınızın "cpu_fan" pinlerine takılı olduğundan emin olun.
Her şeyi aynen belirtildiği gibi yaptım ve hiçbir şey değişmedi. Hatta ilk önce iki çubuktan birini alarak koçu kontrol etmeye çalıştım ama hiçbir şey değişmedi. hala bip sesi yok ve monitörümde hiçbir şey görüntülenmiyor ... başka bir fikir var mı?
Buckshot420

Buckshot420

TS Meraklısı
Kötü bir pci-e yuvası olabilir, diğerini denediniz mi?
K

kereineko

TS Çaylak
Hayır ama onun kötü bir pcie yuvası sonra id yerine her şeyin üzerinde çalıştığı yeni bir ana tahta olsun. Ben pc arkadaşlarım her şeyi anlattı birkaç konuştum ve onlar onun kötü bir ana tahta veya yuvası düşünüyorum, bu yüzden ben yeni bir tane takas edeceğim. Yeni bir anakart aldığımda gönderiyi güncelleyeceğim ve tüm sorunların giderilip giderilmediğini veya sorun yaşamaya devam ettiğimi bildireceğim tüm yardımlar için teşekkürler.
mailpup

mailpup

TS Özel Kuvvetler
Açıkçası, grafik kartınızın harici güç konektörü PSU'ya bağlanmış mı? Elektrik fişlerinden bahsettin ama emin olmak istedim.

Test etmek için başka bir güç kaynağınız var mı?
K

kereineko

TS Çaylak
mailpup dedi:
Açıkçası, grafik kartınızın harici güç konektörü PSU'ya bağlanmış mı? Elektrik fişlerinden bahsettin ama emin olmak istedim.

Test etmek için başka bir güç kaynağınız var mı?
Güç kaynağını doğrudan bağladım ve adaptörü kullanmayı denedim. Ayrıca yeni bir anakart ve pcu denedim ama yine de aynı sorun var ama şimdi düzgün kapanmayacak veya gerektiği gibi memok düğmesi ile başlamayacak.
G

Great1122

TS Meraklısı
Kötü bir ekran kartı olasılığını düşündünüz mü, yoksa bunu zaten dışladınız mı? Ayrıca sadece ne merak Xion psu ile gitmek yaptı, onun kötü bir psu söyleme ama Xion duymadım ve Xion güç kaynakları hızlı bir google arama birçok kötü yorumlar ve sadece birkaç iyi olanları getiriyor. Corsair veya Seasonic gibi üst düzey güç kaynağı şirketlerine bağlı kalmak her zaman daha iyidir (görünüşe göre TECH NEWS'e gitmeden önce hiç duymadığım iyi bir şirket). Diğer seçenekleriniz harika görünüyor.
K

kereineko

TS Çaylak
Great1122 şunları söyledi:
Kötü bir ekran kartı olasılığını düşündünüz mü, yoksa bunu zaten dışladınız mı? Ayrıca sadece ne merak Xion psu ile gitmek yaptı, onun kötü bir psu söyleme ama Xion duymadım ve Xion güç kaynakları hızlı bir google arama birçok kötü yorumlar ve sadece birkaç iyi olanları getiriyor. Corsair veya Seasonic gibi üst düzey güç kaynağı şirketlerine bağlı kalmak her zaman daha iyidir (görünüşe göre TECH NEWS'e gitmeden önce hiç duymadığım iyi bir şirket). Diğer seçenekleriniz harika görünüyor.
Video kartını uyumlu olan eski kartımla değiştirerek devre dışı bıraktım. Xion bc ile gitti newegg 4/5 genel bir derecesi vardı.

Bir güncelleme olarak benim eski pc geri eski sabit disk koymak ve şimdi onun aynı sorunu ve taze yapı sahip. Aklıma gelen tek şey, hem yeni hem de eski adetlerimi nasıl kızarttığım. Süper dikkatli olduğumdan nasıl bir fikrim yok ama şimdi berbatım.
S

serenitys

TS Çaylak
Aynı sorunu yaşıyorum, bilgisayarımı yeniden başlattığımda monitörüme sinyal gelmiyor, 5-10 dakika boyunca PC'yi çıkarmam ve ardından monitöre sinyal almak için açmam bu sorunu nasıl düzeltebilirim?
area_boy

area_boy

TS Çaylak
İki yıl sonra ve yalnız bir adam neredeyse aynı pc özellikleri ile aynı sorunu yaşıyor ..

mobo: AMD FX8350 Black Edition 8 Çekirdekli İşlemci (4.0 / 4.2GHz, 8MB Seviye 3 Önbellek, 8MB Seviye 2 Önbellek, Soket AM3 +, 125W, Perakende Kutulu)

İŞLEMCİ:
AMD FX8350 Black Edition 8 Çekirdekli İşlemci (4.0 / 4.2GHz, 8MB Seviye 3 Önbellek, 8MB Seviye 2 Önbellek, Soket AM3 +, 125W, Perakende Kutulu)

Bu sorunun suçlu bulursanız lütfen bana bildirin .. Diğer her şey gayet iyi görünüyor ama ekran yok gibi video kartım kötü olduğundan şüpheleniyorum ..

PSU 650w bir corsair,

aynı Koç

Ekran kartı Safir 11200-16-20G HD7850 GDDR5 Ekran Kartı (1GB)
LizzyNeiman

LizzyNeiman

TS Çaylak
MERHABA MERHABA

Sadece bu problemi yaşadım, bu sayfaya geldim, hiç kimsenin nihai başarılarını paylaşmadığı göklere yumruk salladım ve alay etmeye devam ettim.

TÜRKİYE'DE ÖZEL GRAFİK KARTI VARDIR. Bilirsiniz ... bir oyuncunun en iyi arkadaşı, sınırda bir zorunluluk, yani.

Ancak bilgisayarınızı kurarken bunu beğenmezsiniz. Ek grafik kartınızı makineden çıkarın; her şeyi bırak.

Ardından, önyükleme aşamasında otomatik olarak açılacağını bilmediği için monitör ekranınızdaki tüm düğmeleri tıklayın.

AYRICA, klavyeniz aydınlanır yanmaz F11 tuşunu basılı tutun / net bir şekilde açılmaya başlar.

RİCA EDERİM.
  • Sevmek
Tepkiler: EClyde

Son Gönderiler

• captaincranky
    Elon Musk ilk EDM şarkısını SoundCloud'a bıraktı
  • H3llion
    ESA araştırmacıları aydan oksijen çıkarabilecek bir bitki inşa ettiler
  • neeyik
    Intel Xe Graphics Preview v2.0: Intel'in yaklaşan GPU'su hakkında bildiklerimiz
  • VitalyT
    AB, belirleyici oylamadan sonra ortak bir ücretlendirme standardı için itici güçle ilerliyor
  • U
    NASA, Spitzer Uzay Teleskobu'na veda etti
  • U
    Samsung'dan Microsoft'a: Xbox Series X, ultra geniş monitörleri desteklemelidir
  • U
    Japon milyarder SpaceX gezisinde kız arkadaşı aramayı iptal etti
  • KG363
    Amazon hisse senedi, güçlü Ç4 kazanç raporunu takiben yükseliyor