• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • PC oluşturun
  • Bugünün Mesajları

Epson XP610 temizlendikten sonra açılmıyor

• Konuyu Başlatan vahiy
  • Başlangıç ​​tarihi
vahiy

vahiy

TS Çaylak
Bu yüzden baskı kafamı çıkardım ve temizledim, tamamen kuruyana kadar bekledim, sonra tekrar takın. Yazıcının işini yapmasına izin verdim ve bittiğinde kafa temizliği ve meme kontrolü yaptım. Test sayfası mükemmel çıktı. Yazıcı daha sonra kafa temizliğimle yapılıp yapılmadığımı sordu ve onayla düğmesine bastım ve yazıcı kapatıldı. Tekrar açılmaz. Güç kablosundaki fiş ve makinenin ucuyla uğraşmayı denedim. Güç kablosunun çalıştığını biliyorum çünkü bilgisayarım üzerinde ve iyi. Güç düğmesini basılı tuttuğumda çok hafif bip sesleri duyabiliyorum ya da .... keneler olabilir- Gerçekten sessiz olduklarını söyleyemem. Bana otomobilin alternatörünün öldüğünü hatırlatıyor, ancak marş motoru mümkün olduğunca çok çalışıyor.

Neden 10 dakika boyunca iyi çalışıp sonra boktan olacağına dair herhangi bir fikir?
ComputerGuy55

ComputerGuy55

TS Manyak
Kabloyu test edebileceğiniz bir Multimetre var mı ??

Sadece uygun volt / amper aldığınızdan emin olmak için (temiz güç). Yapabileceğim diğer tek öneri, yazıcıyı prizden çekmeyi deneyin. 15-30 saniye boyunca güç düğmesini basılı tutun, iyi önlem almak için birkaç kez daha dokunun ve sonra tekrar takın ve ne olduğunu görün. Bazen cihazlar sadece iyi bir güç tüketimine ihtiyaç duyar.
G

Misafir

Aynı problemim var. Baskı kafasını XP 610'umdan çıkardım,% 90 izopropil alkol ile dikkatlice temizledim, birkaç saat kurumaya bırakın, tekrar bir araya getirin, bir temizlik döngüsüne koştum, yazdırdı (henüz mürekkep akmadı) yarım düzine baskıya izin verdi birkaç dakika oturur ve kendini kapatır. Şimdi ne olursa olsun yeniden başlatamıyorum. Bu tost varsayalım ve birisi bana yardımcı olabilir bir düzeltme olmadığı sürece yeni bir NOT EPSON yazıcı için alışveriş gerekir.
ComputerGuy55

ComputerGuy55

TS Manyak
Orijinal yazıya yukarıdaki yazımda bahsettiğim gibi, güç adaptörünü test etmek için bir multimetreniz var mı? Bu, söz konusu yazıcı veya bozuk güç adaptörü olup olmadığını size bildirir.

Oradan gerekli ekstra adımları atabiliriz, ancak bir yazıcıyı parçalamak ve güç adaptörlerinin tüm zaman boyunca hasar görüp görmediğini kontrol etmek için zaman kaybetmeye gerek yoktur. :)

Şanssız bir tesadüf olabilir veya yazıcının gerçekten bir sorunu olabilir, herhangi bir tür kabloyu çıkarmayı hatırlıyor musunuz? Veya altında metal bir rondela bulunan bir vidayı metal bir “ip” e takmak mı? (Birçok yazıcının bir bileşeni topraklamak için bunlara sahip olup olmadığını bilmiyorum ama soracağımı düşündüm)
Bassgeye

Bassgeye

TS Çaylak
ComputerGuy55 şunları söyledi:
Orijinal yazıya yukarıdaki yazımda bahsettiğim gibi, güç adaptörünü test etmek için bir multimetreniz var mı? Bu, söz konusu yazıcı veya bozuk güç adaptörü olup olmadığını size bildirir.

Oradan gerekli ekstra adımları atabiliriz, ancak bir yazıcıyı parçalamak ve güç adaptörlerinin tüm zaman boyunca hasar görüp görmediğini kontrol etmek için zaman kaybetmeye gerek yoktur. :)

Şanssız bir tesadüf olabilir veya yazıcının gerçekten bir sorunu olabilir, herhangi bir tür kabloyu çıkarmayı hatırlıyor musunuz? Veya altında metal bir rondela bulunan bir vidayı metal bir “ip” e takmak mı? (Birçok yazıcının bir bileşeni topraklamak için bunlara sahip olup olmadığını bilmiyorum ama soracağımı düşündüm)
Evet, bir multimetrem var. Hiçbir kablo çıkarılmadı, oldukça basit bir işlemdi. Birkaç yaprak koştu ve daha sonra koştu 10-15 dakika içinde birkaç temizlik yaptı. Aslında kararmaya başladığımda dinlendiğim için oturuyordu.
ComputerGuy55

ComputerGuy55

TS Manyak
Kablonun bir ucunu transformatörden çıkarabilir misiniz (dizüstü bilgisayarlar gibi?) Yoksa hepsi tek parça mı? Her iki durumda da, kablonun çıkış gücünü test edin ve altta söylediklerine uyup uymadığına bakın (Voltaj ve Amper)
Bassgeye

Bassgeye

TS Çaylak
Transformatör yok. Kablo, bir bilgisayardaki güç kaynağına takıldığı şekilde doğrudan yazıcıya takılır. Bunu değiştirmek için bir HP OfficeJet 8610 satın aldım ve aynı tip kablo kullanıyor. Aslında kabloyu yeni kabloyu açmak yerine Epson'dan kullandım. Bir güç kaynağı ise, Epson XP-610'da dahili olarak bulunur.
ComputerGuy55

ComputerGuy55

TS Manyak
Evet, o zaman olmalı. Emin olmak için modele bakmalıydım, hatam. Bu standart Güç Kabloları nadiren kötüleşir. Yeni yazıcının iyi çalıştığını varsayalım?
Bassgeye

Bassgeye

TS Çaylak
ComputerGuy55 şunları söyledi:
Evet, o zaman olmalı. Emin olmak için modele bakmalıydım, hatam. Bu standart Güç Kabloları nadiren kötüleşir. Yeni yazıcının iyi çalıştığını varsayalım?
Evet, HP harika ve gördüğüm tüm büyük değerlendirmeleri ile onunla biraz sorun bekliyorum.
Asla başka bir Epson satın almayacağım ve Epson'u sadece 15 yıldan fazla bir süre kullandıktan sonra, güvenilirliğin son 5 veya 6 yılda çok fazla şey söylediğini gördüm. Çok kötü gibi görünüyor ama sadece 1 yıl sonra tost.
ComputerGuy55

ComputerGuy55

TS Manyak
Hm, bu garip. Epson harika bir iş modeli yazıcı şirketi olarak kullanıyor, ancak ev kullanıcısı temel yazıcıları / desteği eksik, sanırım bu talihsiz.
L

lucian87

TS Çaylak
Epson wf2540 ile aynı problemim var Baskı kafasını kuru mürekkep için bir çözelti ile temizledim ve sonra kafa baskısını sıcak hava tabancasıyla kurutdum ve yazıcıya geri koydum. bağlandıktan ve kafa yazıcısını temizledikten sonra 3 saniye sonra kapatıldı ve şimdi açılmıyor. Güç kaynağını ölçtüm ve 3 pimi var, ortada gnd ve diğer ikisi 42.1v ve başka bir 41.2v var. Güç kaynağı çıkışı 42v ve 500mA
MaikuTech

MaikuTech

TS Evangelist
lucian87 dedi:
Epson wf2540 ile aynı problemim var Yazdırma kafasını kuru mürekkep için bir çözelti ile temizledim ve sonra kurutuyorum sıcak hava tabancası ile kafa baskı ve yazıcıya geri koydum. bağlandıktan ve kafa yazıcısını temizledikten sonra 3 saniye sonra kapatıldı ve şimdi
Vurguladığımı görün, herhangi bir yazıcı parçasını kurutmak için herhangi bir tür ısı kullanmayın.
https://www.ldproducts.com/blog/how-to-clean-an-epson-printhead/
Düzgün nasıl temizleneceğini görmek için sayfanın altına bakın.
Epson'u aramanızı ve yazıcınız için size yeni veya yenilenmiş bir baskı kafası satacaklarını görmenizi öneririm.

1 (800) 463-7766

Son Gönderiler

• G
    Yeni sızıntıda bulunan Intel Tiger Lake NUC'ları Xe grafiklerini içerebilir
  • Kalamar Sürprizi
    Google, kullanıcı verisi talepleri için kolluk kuvvetlerinden ücret alacak
  • newstark2042
    Apple, güçlü iPhone 11 satışlarının desteklediği üç aylık rekor rekor kırdı
  • I
    AMD, üç aylık ve yıllık gelir, Navi yenilemesi ve yeni nesil RDNA'nın rekor kırdığını bildirdi ...
  • Shawn Knight
    Et Ötesinde Kanada'nın en büyük kahve zincirinde menü dışı
  • Hexic
    ABD ve Çin arasındaki ticaret anlaşması, yeni nesil konsollar için fiyat artışı olmadığı anlamına geliyor
  • gusticles41
    Amazon mühendisi Ring'in kalıcı olarak kapatılmasını istiyor
  • ShagnWagn
    Facebook 'Geçmişi Temizle' özelliğini tüm kullanıcılara açar