• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • Depolama
  • Bugünün Mesajları

DVD ROM CD'leri okumuyor

• Konuyu Başlatan Giwrgos
  • Başlangıç ​​tarihi
G

Giwrgos

TS Çaylak
Selam millet,

Peki bu benim sorunum: Bilgisayarım DVD'leri açacak ama CD'leri açmayacak bir DVD rom var.Herhangi bir öneri? Sorun son zamanlarda meydana geldi, ancak herhangi bir sagnificant eylem yaptıysanız hatırlayamıyorum.Ancak benim pencereleri değiştirdiğimde sorun kaldı xp ila 7.
Tmagic650

Tmagic650

TS Büyükelçisi
Optik sürücüler yıpranıyor ... Sürücüyü Aygıt Yöneticisi'nden silmeyi ve Windows'un yeniden başlatıldığında yeniden yüklemesini sağlayabilirsiniz. bu sürücüyü tekrar tam çalışma durumuna getirmezse, optik sürücünün değiştirilmesi gerekir
G

Giwrgos

TS Çaylak
Peki onun 5 yaşında bir pc ... bu doğru olabilir ... Ama DVD çalışır ... sadece CD'leri çalıştırmak yok. Ama ne dediğini deneyeceğim.Burada cihaz yöneticisi? Ben yeni Windows 7'ye ve zor zamanlar geçiriyorum ...
Tmagic650

Tmagic650

TS Büyükelçisi
Kontrol Paneli, Sistem, en sol taraftaki "Aygıt Yöneticisi" ...
B00kWyrm

B00kWyrm

TECH HABERLER Paladin
CD'leri açmayacağınızı söylediğinizde, veri CD'leri mi yoksa ses mi demek istiyorsunuz?
G

Giwrgos

TS Çaylak
B00kWyrm şunları söyledi:
CD'leri açmayacağınızı söylediğinizde, veri CD'leri mi yoksa ses mi demek istiyorsunuz?
Sahip olduğum belirli cd'leri ses ile ... ama dürüstçe ben çok önemli olduğunu sanmıyorum? Ses de veri doğru mu?
G

Giwrgos

TS Çaylak
T magic ben senin dediğini yaptı. Yetkisiz, pc yeniden başlattı, windows otomatik olarak yeniden yüklendi ama aynı şey olur
captaincranky

captaincranky

TEKNİK HABERLER Bağımlı
Anladığım kadarıyla, biri DVD, diğeri CD için olmak üzere 2 farklı okuma lazeri var. Bu oldukça eski bir sürücü göz önüne alındığında, kötü bir CD okuma lazeri sorun olabilir Herkes beni yedeklemek veya buna biraz daha ışık tutmak isteyen var mı?

19 dolarlık bir yedek satın alacağı düşünüldüğünde; http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16827118040 dünyanın sonu değil. Bu SATA bağlantılı bir sürücü olmasına rağmen ve söz konusu bilgisayarın yaşı göz önüne alındığında, büyük olasılıkla bir IDE modeline ihtiyacınız olacaktır.
B00kWyrm

B00kWyrm

TECH HABERLER Paladin
Ses veridir, evet, ancak farklı sürücülerin yüklenmesini gerektiren farklı bir biçimdir.
İlk...
Aygıt Yöneticisi'ni açın.
CD sürücünüzü sağ tıklatın ve ardından Özellikler'i tıklatın.

"Bu CD-ROM aygıtı için dijital CD sesini etkinleştir" onay kutusunun durumu nedir?
İşaretli ise, ses yonga seti sürücülerinizi (geri almanız veya) güncellemeniz gerekebilir.

Yine, cihaz yöneticisinden ...
1. Kırmızı veya Sarı uyarı sembolleri olan simgeleriniz var mı? Öyleyse, bunlar sorunları gösterir.
2. Ses, Video ve Oyun Denetleyicileri altında, sesle ilgili alanların her birini kontrol edin.
Her birini geri almayı veya güncellemeyi deneyin.

Yukarıdakilerin hiçbiri işe yaramazsa, ben de TMagic ve Cpt Cranky ile giderdim!
Donanım değişimine geçmeden önce yerleşik çözüm olasılıklarını kontrol etmek istiyorum.
Geeks.com, yaklaşık 15 $ artı nakliye için bazı PATA / IDE cihazlarına sahiptir.
Yakınınızda bir MicroCenter varsa ...
http://www.microcenter.com/single_product_results.phtml?product_id=0325027
Diğer mağazalar da stokta olabilir.
G

Giwrgos

TS Çaylak
B00kWyrm şunları söyledi:
Ses veridir, evet, ancak farklı sürücülerin yüklenmesini gerektiren farklı bir biçimdir.
İlk...
Aygıt Yöneticisi'ni açın.
CD sürücünüzü sağ tıklatın ve ardından Özellikler'i tıklatın.

"Bu CD-ROM aygıtı için dijital CD sesini etkinleştir" onay kutusunun durumu nedir?
İşaretli ise, ses yonga seti sürücülerinizi (geri almanız veya) güncellemeniz gerekebilir.

Yine, cihaz yöneticisinden ...
1. Kırmızı veya Sarı uyarı sembolleri olan simgeleriniz var mı? Öyleyse, bunlar sorunları gösterir.
2. Ses, Video ve Oyun Denetleyicileri altında, sesle ilgili alanların her birini kontrol edin.
Her birini geri almayı veya güncellemeyi deneyin.

Yukarıdakilerin hiçbiri işe yaramazsa, ben de TMagic ve Cpt Cranky ile giderdim!
Donanım değişimine geçmeden önce yerleşik çözüm olasılıklarını kontrol etmek istiyorum.
Geeks.com, yaklaşık 15 $ artı nakliye için bazı PATA / IDE cihazlarına sahiptir.
Yakınınızda bir MicroCenter varsa ...
http://www.microcenter.com/single_product_results.phtml?product_id=0325027
Diğer mağazalar da stokta olabilir.
Dürüst olmak gerekirse, bahsettiğiniz bu onay kutusunu işaretleyemiyorum.Hiçbir hata renkli şarkıları almıyorum.Bazı filmler ses çıkardı.Ancak ROM'dan gelen garip bir gürültü var. Kırık bir asus dizüstü bilgisayardan bir HL Veri Depolama GT20N ve aynı zamanda kırık bir toshiba dizüstü bilgisayardan bir UJ-820B UJ-820B var. usb veya başka bir şey ile bunlardan herhangi birini bağlayabilirsiniz bir olasılık?
Tmagic650

Tmagic650

TS Büyükelçisi
Dizüstü optik sürücüler ve masaüstü optik sürücüler çok farklı ara bağlantılara sahiptir. Yine de böyle bir şey kullanabilirsiniz:

Dizüstü Optik sürücü kutusu
B00kWyrm

B00kWyrm

TECH HABERLER Paladin
Önerilerim o zaman yararsız oldu.
Sesli filmler bana göre, ses kodeklerinizin çalıştığını gösterir, bu yüzden yine donanıma işaret eder.
Sürücü gürültülü olmak, ben aynı yorumlamak istiyorum.

Henüz dizüstü optik sürücüler için caddy görmedim ve bu bağlantı için teşekkür ederiz!
Sadece harici bir sürücü satın almak istiyorsanız, bunlar yaklaşık 40 $ (ABD) başlıyor.
K

k20000100

TS Çaylak
aynı sorun burada

i benzer bir sorun var ve ben Vista 64bit yüklü beri, fark CD'lerin DVD ROM veya CD Rom tanındı.

hala olası bir açıklama arıyorum, ama bu bir gerçek, ben birçok farklı adet denedim. Paralel ATA ile gerçekten eski CD rom'ları olan bile.

benim durumumda, hepsi veri cd'leri CD R. tüm cd'ler 1998-2000 boyunca ve hatta yakılır ve bazıları orijinal yazılım yükleyicisidir (örn. Alies Maya yükleyicisi)

birkaç hafta boyunca bazı sert eşya sorunu olduğunu düşündüm ve artık CD'lere erişemiyorum.

baska öneri ?

Son Gönderiler

• neeyik
    Öneri öner - bütçem için hangi parçalar?
  • Glenn Jocher
    AB, belirleyici oylamadan sonra ortak bir ücretlendirme standardı için itici güçle ilerliyor
  • P
    Intel Xe Graphics Preview v2.0: Intel'in yaklaşan GPU'su hakkında bildiklerimiz
  • Kalamar Sürprizi
    NFL Films ilk Super Bowl yayınını yeniden oluşturmak için basit multimedya teknolojisini kullandı
  • S
    Gizliliğiniz
  • wiyosaya
    Yüksek çözünürlüklü güneş teleskopu Güneş'in ilk çarpıcı görüntülerini üretiyor
  • wiyosaya
    Elon Musk ilk EDM şarkısını SoundCloud'a bıraktı
  • ManuelV
    Final Fantasy VII Remake tema şarkı fragman çapraz giyinme Bulut özellikleri