• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • Depolama
  • Bugünün Mesajları

Gerçekten bir SSD'ye ihtiyacım var mı?

• Konuyu Başlatan Sikloid Torus
  • Başlangıç ​​tarihi
Sikloid Torus

Sikloid Torus

Taş Devri Hesaplama - Aşağıdaki kayaya tıklayın ..
Makinemi açıyorum ve sabah kahvemi almak için 5 dakika uzaklaşıyorum. Her programı bir seferde en az 30 dakika kullanıyorum ve diğer şeyleri yaparken genellikle arka planda (özellikle tarayıcı, Thunderbird ve oyunlar) bir şey yüklüyorum. Gerçekten deneyimlediğim tek sürükleme Fallout 4'te seviye değişikliği yüklemesinde (olduğu gibi alt optimal).

Çalıştırmayı gerçekten umursamadığım için, bir SSD gerçekten buna değer mi? Bir melez en uygun olur mu?

Yardımınız için teşekkürler!
knox herrington

knox herrington

TS Çaylak
İyi katı hal sürücüleri, cpu'nuzun bilgi toplamasına izin vermenin daha doğrudan bir yoludur, bunun aslında mekanik bir kolun hızlanması gereken bir disk üzerinde hareket etmesinden çok daha hızlı olduğu söylenir, bu yüzden kesinlikle bir ssd önereceğim Sadece oyunlar için gerçekten sık sık oynarsanız, ancak daha ucuz ve biraz daha zor bir işlem, hibriti genel depolama için elde etmek olacaktır, hibriti tavsiye ettiğimden, seagate firecudda 1 TB, amazon ve tümünde 70 dolar gibi sistem sadece serpinti 4 daha hızlı önyükleme değil, aynı zamanda bir ram yükseltme muhtemelen zarar vermez, özellikle arka zeminde bir şeyler çalıştırıyorsanız
  • Sevmek
Tepkiler: Sikloid Torus
Vrmithrax

Vrmithrax

TECH HABERLER Paladin
Son oyun donanımımı oluştururken sadece kişisel deneyimimden ... İşletim sistemi ve programlar için bir SSD ve genel dosyalar ve veriler için 1 TB standart sürücüm var. Biraz hız atmak için 7200 rpm sürücüyü aldım, ancak aksi takdirde özel bir şey yok. Genel operasyona göre, SSD'de Windows'a sahip olmak, önceki yapımla karşılaştırıldığında büyük bir performans artışıydı, bu da hemen hemen tüm diğer açılardan benzerdi. SSD, işletim sisteminizin daha hızlı uçmasına izin verir, böylece yalnızca HDD yapılandırmasına kıyasla daha az gecikme ve tereddüt hissedersiniz.

Bu yüzden, bazı şeyleri test etmek için, başlangıçta Steam kütüphanemi SSD'ye kurdum ve bir süre tüm kurulumla oynadım. Etkileyici hızlar, iyi yükleme süreleri, vb. Sonra, bir hevesle, Steam kütüphanemi sabit sürücüye taşıdım ve biraz daha oynadım. Aslında yükleme sürelerimin çok hızlı kaldığına şaşırdım, oyunların SSD'ye veya HDD'ye yüklenmesi arasında kayda değer bir artış olmadı. Bunun nedeni birkaç faktör olabilir (aynı sürücüdeki işletim sistemi işlevlerine ve oyun işlevlerine erişmek zorunda kalmamak gibi, bazı paralelleştirmelere izin vermek gibi?). Her iki şekilde de, oyunları daha küçük SSD'nin alan yükü üzerinde kısıtlayıcı hissetmeme avantajına sahip olan HDD'de tuttum - Sabit kurulum / kaldırma döngüleri olmadan daha fazla oyun yüklü tutabilirim.

8Gb'den 16Gb RAM'e çarpmak, yeni donanımımda genel performans ve oyunlarda büyük bir etki yarattı. Oyunları daha hızlı ve daha temiz bir şekilde yükleyip imar buldum, arka planda görevleri çalıştırırken daha az kekemelik buldum ve genel olarak sistem çok daha kapıcıydı.
  • Sevmek
Tepkiler: Jeffrey S
VitalyT

VitalyT

Russ Yenilemek
TECH HABERLER Elite
Gerçekten bir SSD'ye ihtiyacım var mı?
HDD, CPU'nun ana darboğazıdır. Ama belki de CPU'ya ihtiyacınız yok :)

Sonuç olarak, bir bilgisayar esas olarak yavaşladığında yükseltmeye değer. Eğer sizin için yeterince hızlıysa, rahatsız etmeyin.
G

Greg S

TS Evangelist
Asıl soru, aslında ne kadar depolama alanına ihtiyacınız var? 256 GB'lık bir sürücü kullanabilir ve bu konuda gayet iyiyseniz, kesinlikle bir SSD alın. Buna değer çünkü çok daha pahalı değiller. Buna rağmen, maliyet de bence buna değer.

512GB veya daha büyük bir SSD'ye gitmek sizin için biraz tartışmalı bir girişimdir çünkü sizin için maliyete değmeyebilir. Yine de bir SSD almanızı şiddetle tavsiye ederim. Birine sahip olduğunuzda asla geriye gitmek istemeyeceksiniz.
M

madboyv1

TECH HABERLER Paladin
Sabah kahvenizi alabileceğiniz, bilgisayarınızı açabileceğiniz ve ilk birkaç yudumdan sonra gitmeye hazır olabileceğiniz bir dünya hayal edin ... :p

Tüm ciddiyetle, mekanik bir sabit sürücünün yarıiletken sürücüye göre sahip olduğu tek iki avantaj, toplam depolama kapasitesi ve maliyet verimliliği (GB başına maliyet). Katı hal sürücüsü, ihmal edilebilir arama süreleri ve daha hızlı veri geri çağırma özellikleriyle, bilgisayar kullanım deneyiminizi önyükleme sürelerinden, sistem yanıt hızına ve program yanıt hızına (Fallout'ta farklı bir seviye yükleme dahil) önemli ölçüde değiştirecektir. Bu, katı hal sürücülerinin maliyetinin sizin için çılgın olmadığını ve eski sürücüyü yeni katı duruma klonlayabileceğinizi veya işletim sistemini ve oyunları katı duruma yeniden yükleyebileceğinizi varsayar.

Depolama gereksinimlerine (ve yerel fiyatlara) bağlı olarak, 150-175 dolar arasında bir 500GB SSD veya 100 dolar civarında bir 250GB SSD alabilirsiniz. Yalnızca bir sürücünüz varsa ve daha fazla depolama alanına ihtiyacınız varsa Hibrit Sürücüler kötü bir orta yol değildir. Bunları 1 TB ve 2 TB varyantlarında (çoğunlukla Seagate'ten) 80 ila 120 dolar arasında alabilirsiniz. Seçenek / kullanılabilirlik göz önüne alındığında, her zaman iki + disk sistemi kullanır ve öneririm: Önyükleme sürücüsü için bir SSD ve en çok oynadığınız oyunlardan birkaçı ve diğer için ikincil sürücüler olarak bir veya daha fazla sabit sürücü (veya paranız varsa SSD) oyunlar ve veriler.

Bu eski bir video, ancak yine de (çoğunlukla) soru ile ilgili:
Son düzenleme:
hahahanoobs

hahahanoobs

TS Evangelist
Cycloid Torus şunları söyledi:
Makinemi açıyorum ve sabah kahvemi almak için 5 dakika uzaklaşıyorum. Her programı bir seferde en az 30 dakika kullanıyorum ve diğer şeyleri yaparken genellikle arka planda (özellikle tarayıcı, Thunderbird ve oyunlar) bir şey yüklüyorum. Gerçekten deneyimlediğim tek sürükleme Fallout 4'te seviye değişikliği yüklemesinde (olduğu gibi alt optimal).

Çalıştırmayı gerçekten umursamadığım için, bir SSD gerçekten buna değer mi? Bir melez en uygun olur mu?

Yardımınız için teşekkürler!
WD Black'in hibrit bir sürücüden daha hızlı veya daha yavaş olduğundan emin değilim, ancak değilse, Fallout 4 ve Windows için ucuz bir 120GB veya 250GB SSD alırım.
Al Amca

Al Amca

TS Evangelist
Eski Dell Dizüstü Bilgisayarıma orijinal sürücü yerine SSD sürücüsünü eklemek, yeni bir sürücü ile takas etmeden önce bana 4 yıl daha hayat verdi. Önemli bir gelişme gördüm, ancak 1 T bayt kullanıyordum, bu yüzden cezaların yüklenmesi ve yazılması önemli ölçüde daha hızlıydı. Onları birkaç masa üstümde aldım ve bir hız artışı fark ettim, ama o kadar dramatik değil. Onların güvenilirliği ve gürültü eksikliği için onları seviyorum .....
  • Sevmek
Tepkiler: madboyv1
MonsterZero

MonsterZero

TS Evangelist
SSD ve HDD / Hibrid HDD'ler arasındaki fark gece gündüz. Bu, bir tür turbo şarj cihazını bilgisayarınıza düşürmeye eşdeğerdir. Normal bir HDD gibi arızaya yatkın olduklarından melezlerden kaçının ve sağladıkları önbellek miktarı bir SSD ile karşılaştırıldığında hiçbir şey değildir.

Fiyatlandırma düştüğü için SSD gitmemek için hiçbir mazeret yoktur.

Performans artışı:
Önyükleme Süreleri
İlk Windows Yükü
Disk gecikmesi
Disk Okuma / Yazma süreleri
Programları Yükleme
Açılış Programları
Oyun Yükleme Süreleri
Sistem İşlevleri
Verileri Kopyalama / Aktarma
Bu sinir bozucu kafa eğirme sesi

Bir SSD veya NVMe SSD'nin 5 yıl içinde başarısız olması gerekiyor.
Kibaruk

Kibaruk

TECH HABERLER Paladin
Katı hale geldiğinizde, asla geri dönemezsiniz.
  • Sevmek
Tepkiler: madboyv1 ve MonsterZero
C

At

TS Evangelist
Oyunlarınız ve işletim sisteminiz için en az 256 GB'lık bir SSD öneririm. Bilgisayarımın önyükleme süresi (Windows'a tam yükleme açıkken) 30 saniyenin altında. SSD'lerin, sürücünün ömrünü ve performansını artırmak için bir alanı koruduğunu ve böylece zaten 220 GB'a kadar indiğinizi unutmayın. Bazı yeni oyunların 100GB boyutunda olduğunu düşünün, böylece biraz boşluğa ihtiyacınız var. Ayrıca, Steam kullanıyorsanız, bir oyunu kolayca kaldırabilir / silebilir ve daha sonra birkaç ay içinde tekrar indirip yükleyebilirsiniz, böylece bir SSD'nin sınırlı alanıyla yönetilmesi çok daha kolaydır. Sonra tekrar, Fallout 4'te yüklü bir sürü mod var ve onu silmek ve sonra tekrar yüklemek istemiyorum, bu yüzden oyunu bir süre orada oturmak için bırakmak istiyorum.
NVMe gibi yeni alternatifler hakkında yorum yapamam, ancak sisteminize kesinlikle bir SSD eklemeniz gerekiyor, tercihen bir SATA-3 bağlantı noktasına bağlı. Ve eğer yapabiliyorsanız RAM'inizi ikiye katlayın. İstemiyorsanız veya gerekmiyorsa, daha sonra ikinci bir SSD'ye kaydedin.
Moejoe

Moejoe

yasaklı
Basit cevap.

Evet.
p51d007

p51d007

TS Evangelist
Geçen yıl dizüstü bilgisayarımın HD'sini hibridden SSD'ye geçirdim. Aradaki fark GECE VE GÜN idi.
Photoshop çok kullanıyorum! Açılıştan Windows oturum açma işlemine kadar önyükleme süresi yaklaşık 10 saniyedir.
Photoshop neredeyse anında başlar. Evde masaüstümden çok rahatsız oldum, değiştirdim
yaklaşık bir ay sonra.
J

Jibberish18

Bir SSD'ye ihtiyacınız olmasa bile IMO EVERYONE'ın bir SSD'ye ihtiyacı vardır. Sisteminizi hızlı bir şekilde başlatmanın yanı sıra, dosyalarınıza hızlı bir şekilde erişmenizi sağlar (kelime, excel, resimler, oyunlar, vb.) Bir emülatörde eski oyunları oynamak için bile bir SSD kullanışlı olur (çoğu oyun mekanik bir şekilde iyi oynar) ancak bazı daha zorlu oyunlar bir SSD'nin hızını kullanabilir)
cliffordcooley

cliffordcooley

TS Redneck
Belki bir SSD'ye ihtiyacınız varsa, soruyu sormanıza gerek yoktur. SSD'ye ihtiyaç duyan herkes sormadan önce bilecektir.
  • Sevmek
Tepkiler: jobeard
K

KIPtheLIP

TS Çaylak
Kendim bir tane kurmayı planlamıyorsam, SSD'siz şirketimiz için bir PC almayacağım. Hepsinde çalışmak zorunda olan benim ve SSD'ler çok zaman kazandırıyor. Özellikle yeniden başlatmalar, klonlama vb.
T

Diğer Adam

TS Meraklısı
SATA SSD artık oldukça ucuz. ve dürüst olmak gerekirse, 1Tb'den fazla depolama alanına ihtiyaç duymadıkça artık mekanik sürücülere bakmayı bile zahmet etmiyorum
Olduğu söyleniyor, kimse SSD'ye ihtiyaç duymuyor. özellikle de kahvenizi almak için mazereti seviyorsanız ;)
  • Sevmek
Tepkiler: Vrmithrax
C

CrisisDog

TS Güçlendirici
Tüm şirketimiz 4000+ uç nokta, katı hal sürücüleri ile geliştirildi. Son kullanıcılarımızdan bir numaralı şikayet PC yavaşlığıydı. Bu, şimdi hız konusunda sıfır şikayete gitti. Sen karar ver.
  • Sevmek
Tepkiler: cliffordcooley ve madboyv1
M

madboyv1

TECH HABERLER Paladin
CrisisDog şöyle dedi:
Tüm şirketimiz 4000+ uç nokta, katı hal sürücüleri ile geliştirildi. Son kullanıcılarımızdan bir numaralı şikayet PC yavaşlığıydı. Bu, şimdi hız konusunda sıfır şikayete gitti. Sen karar ver.
Seni kıskanıyorum. Keşke takip ettiğim 500 kadar PC için de aynısını yapmamı isterdim (bir düzineden daha azında SSD var)
harm9963

harm9963

TS Güçlendirici
Aynı şeyleri yapıyorum, iki HDD'im var, tüm buhar oyunlarım büyük sürücüde, Win10'um daha küçük sürücüde, önyükleme süresi 31 saniye, ben de fallout4 oynuyorum, ama Doom, DXMD gibi daha zorlu oyunlara sahibim, TR, 32GB Ram, 290x CFX sistemli bir oyun donanımım var, kurulumunuzdan memnun kaldınız, daha iyi bir oyun deneyimi için 1080p, 1060GTX veya RGB80'de 16 GB ram ile sistem spesifikasyonunuzdan bahsetmediniz. , fallout4 LOADs daha az bir dakika ve bölüm şans John için zamanı, benim sistem için, ben oyun 3200x1800 max dışarı çalıştırmak.
Y

Yandex

TS Üyesi
Bir kerede benzer düşüncelerim vardı (Gerçekten bir SSD'ye ihtiyacım var mı / istiyorum) ..... Cevabım şimdi EVET! Sadece çevirmeli internetten yüksek hıza geçiş yapmak gibi .... bunu deneyimleyene kadar gerçekten ne kaçırdığınızı asla bilemezsiniz ve geri dönme ÇOK acı verir.

Hibrid sürücüler gelince ..... hayır, ama HELL NO! Birkaç tane yaşadım ve onlarla kötü deneyimlerden başka bir şey yaşamadım. Eğer fark ederseniz, sık sık "satışta" hibrid sürücüler görüyorum .... Ben neden bir nedeni olduğuna inanıyorum ..... en iyi sorunlu.

Evimizdeki ve iş yerimizdeki her bilgisayar benim tarafımdan oluşturuldu ve her birinin birincil diski için bir SSD'nin dahil edilmesi, dahil edebileceğim en iyi iyileştirmedir.
J

Jibberish18

İnsanların bana yeni bir dizüstü bilgisayarda yüzlerce dolar harcadıklarını ve hala yavaş hissettiklerini kaç kez söylediğini biliyor musunuz? Tüm SSD bölümünü onlara açıklayana kadar nedenleri hakkında hiçbir fikri yok. Onlara yeni bir SSD sipariş etmelerini söyleyin ve yüklendikten sonra şaşkına dönün. Mekanik bir sabit sürücü ile aynı verime sahip ancak yine de aynı süper hızlı gecikmelere sahip bir SSD takmış olsanız bile, insanlar mutlu olurdu, çünkü işler çok hızlı gerçekleşir. Umarım bu mantıklıdır. Süper ucuz bir SSD almayın, günümüzde çoğu SSD'nin hangisi olursa olsun oldukça iyi olmasına rağmen (eskileri iffy bağlıydı)
S

sac39507

TS Manyak
Uygulama yükleme sürelerinde, daha iyi web'de gezinme deneyiminde ve dosya tarama ve arama gibi zaten zaten çalışması gereken daha hızlı aptal günlük Windows görevlerinde bir fark fark ettim. Aptal kötü yeşil durum çubuğunu o kadar fark etmiyorum.
S

sac39507

TS Manyak
Jibberish18 dedi ki:
İnsanların bana yeni bir dizüstü bilgisayarda yüzlerce dolar harcadıklarını ve hala yavaş hissettiklerini kaç kez söylediğini biliyor musunuz? Tüm SSD bölümünü onlara açıklayana kadar nedenleri yok. Onlara yeni bir SSD sipariş etmelerini söyleyin ve yüklendikten sonra şaşkına dönün. Mekanik bir sabit sürücü ile aynı verime sahip ancak yine de aynı süper hızlı gecikmelere sahip bir SSD takmış olsanız bile, insanlar mutlu olurdu, çünkü işler çok hızlı gerçekleşir. Umarım bu mantıklıdır. Süper ucuz bir SSD almayın, günümüzde çoğu SSD'nin hangisi olursa olsun oldukça iyi olmasına rağmen (eskileri iffy bağlıydı)
Katılıyorum. Dizüstü bilgisayarlar kutudan çıktığı gibi yavaş olduğu için kötü şöhretlidir.
V

Victor38077

TS Çaylak
Bu soruyu gerçekten yanıtlamak için, hem sabit diskten hem de yarıiletken sürücüden karşılaştırma sonuçlarını görüntülemeniz gerekir. Şahsen işletim sistemi çalıştıktan sonra gerçekten bir fark görmüyorum, ancak SSD'nin daha hızlı olduğuna inanıyorum.

Son Gönderiler

• neeyik
    Öneri öner - bütçem için hangi parçalar?
  • Confuzled
    Intel Core i9-10900K, 3DMark veritabanında 5.1GHz güçlendirme saati ile görüntülendi
  • neeyik
    ESA araştırmacıları aydan oksijen çıkarabilecek bir bitki inşa ettiler
  • Julio Franco
    TECH HABERLER Elite ve Reklamlar
  • captaincranky
    Elon Musk ilk EDM şarkısını SoundCloud'a bıraktı
  • neeyik
    Intel Xe Graphics Preview v2.0: Intel'in yaklaşan GPU'su hakkında bildiklerimiz
  • VitalyT
    AB, belirleyici oylamadan sonra ortak bir ücretlendirme standardı için itici güçle ilerliyor
  • U
    NASA, Spitzer Uzay Teleskobu'na veda etti