• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • Ekran Kartları
  • Bugünün Mesajları

Entegre grafiklerimi devre dışı bıraktı ve göremiyorum

• Konuyu Başlatan kev2369
  • Başlangıç ​​tarihi
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.
K

kev2369

TS Çaylak
Göremiyorum !!!

Forumda yeniyim ama burada bir sürü iyi makale buldum ... Düşünce sizler yardımcı olabilir ...

Masaüstüm için yeni bir ATI Radeon 9200 ekran kartı satın aldım ... PCI yuvasına taktım ve tanımayacaktı. Talimatlarda, entegre grafiklerimi devre dışı bırakmam gerekebileceğini söyledi ... Bunun ne yapacağını biliyordum ama pci'lerimdeki yuva 1'i kullandığımdan beri fark edeceğini anladım. Dahili grafikler devre dışı bırakıldıysa, ilk önce bilgisayardan okuduğum yere bakar. Son zamanlarda bunun böyle çalışmadığını okudum .... Her neyse, şimdi entegre grahics devre dışı olduğundan orjinal vga devre dışı bırakıldı ve şimdi kartımdan hiçbir şey göremiyorum çünkü bilgisayar bunu tanımıyor .... Bu yüzden hiçbir şey yapılandırmayı göremiyorum ... Entegre grafikleri geri almak için ne yapmam gerekiyor?

İşte anakartta bulabileceğim sayılar:
e210882
ds / n cn-otc666-70821-56b-a1g5: c / o cn

Herhangi bir kişinin yardım etmesi gereken başka bir sayı varsa, bana bildirin ... Şimdiden çok teşekkürler!
SNGX1275

SNGX1275

TS Kuvvetleri Özel
Tümleşik grafikleri nasıl devre dışı bıraktınız?

Ne yapılmalıydı:
Monitör entegre bağlı -> BIOS'a girin, entegre devre dışı bırakın. Kapat.
Monitör PCI'ya bağlı -> önyükleme. Video çalışıyor.
I

Adalı

TS Meraklısı
Bütçemde HP / Compaq BIOS'a girmek ve birincil grafikleri istenen çıkışa değiştirmek zorunda kaldım, örn. tümleşik veya PCI-E veya PCI-E x 16 vb. (bilgisayarımdaki varsayılan ayar tümleşik grafiktir); ardından Değişiklikleri Kaydet'e tıklayın, BIOS'tan çıkın ve önyüklemeye devam edin (veya yeniden başlatın). Her şey doğru çalışıyorsa, video sinyalini belirtilen grafik kaynağından çıkarır. Ama PC'niz çok farklı çalışabilir, sanırım.

dürüst
K

kev2369

TS Çaylak
Cihaz yöneticime gittim ve devre dışı bıraktım ... Ve anakartımdaki bios'u aradım ve sadece şifre sıfırlamayı bulabilirim
fimbles

fimbles

TS Evangelist
Biyografilerinize ulaşmak için:

Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

PC geri gelir gelmez ya silme tuşuna, ya da klavyenizdeki f2 tuşuna birkaç kez dokunun. Umarım sizi bios ekranınıza götürür.

İhtiyacınız olan ayar dışında herhangi bir ayar yapmayın :)
K

kev2369

TS Çaylak
Bunu denedim ... CMOS ve BIOS'u sıfırlamak için pili çıkardım ... ilk kez otuz dakika bıraktım, şans yok ... üç saat kadar ... ikincisi işe yaramadı. .. bu yüzden bütün gece dışarıda bırakacağım .... belki bunu yapacak ... anakartımın CMOS'u sıfırlamak için üzerinde pinleri yok ... 2-3 onu temizler ... ve pimlerin ve jumperın varsayalım, sadece lehim noktaları var ... bu yüzden bunları geçmeyi denedim ... bilgisayar kapalıyken orada tuttum, işe yaramadı ... onu geçtim ve bilgisayarı açtım ve bir dakika çalıştırdım ... hala hiçbir şey yok ... Gerçekten ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok arkadaşlar ... elbette bu biraz yaygın olmalı ...
SNGX1275

SNGX1275

TS Kuvvetleri Özel
Aygıtı Windows üzerinden devre dışı bırakma kesinlikle kontrol yok ekranda bir şey alıp almadığınız konusunda Windows yüklenmeden önce.

Ekranda hiçbir şey görmüyorsanız, bir donanım sorununuz var veya ilk yazımda söylediğimi yapmıyorsunuz.

Sadece PCI'yi çıkarın. Yalnızca tümleşik olana bağlayın. BIOS'taki şeyleri değiştirin. Kapatın, PCI'yi bağlayın, Entegre olanla bağlantıyı kesin, PCI'ye bağlayın, önyükleme yapın. Tıpkı daha önce söylediğim gibi.
K

kev2369

TS Çaylak
Kartı çıkartmayı ve ne yapacağını görmeyi denedim ... Hiçbir şey yapmıyor ... Bir ekran almıyordum ... Sonunda sinirlendim, gururumu yuttum ve bilgisayar mağazasına götürdüm ... onunla kandırmaktan ve onsuz olmaktan bıktım ... Bu bir donanım sorunu olabilir, ama entegre grafikleri devre dışı bıraktıktan hemen sonra bir donanım arızası yaşadığımdan şüpheliyim ve entegre grafiklerin devre dışı olduğu gerçeğine inanmak zor çünkü ekranım yok
SNGX1275

SNGX1275

TS Kuvvetleri Özel
Ancak dediğim gibi, Windows içindeki bir cihazı devre dışı bırakmanın işletim sistemi dışındaki donanım üzerinde bir etkisi yoktur.

Garip bir kanıt olabilir, başka bir şey olabilir, ancak monitörünüzle Windows dışında iletişimi kaybetmek, doğrudan Windows içinde bir yazılım değişikliği yapmanın bir sonucu değildir, ilgisizdir.
O

ozbuzz

TS Çaylak
Bu garip; Aynı kartla aynı konuyla ilgili bir konu göndermek için kaydoldum (ATI Radeon 9200).

İşte benim hikayem şu, başka bir forumdan kopyalandı / yapıştırıldı:

Eski bir bilgisayarım ve daha eski ama daha iyi entegre edilmiş bir grafik kartım var (ATI Radeon 9200). Entegre grafik kartı ATI Radeon Xpress 200. Sonunda kartı mobo'ya sığdırdım (çok sıkı oturdum) ve monitörü entegre grafiklere takılı tuttum. Bilgisayarı yeniden başlattım.

Yani; pc 9200 algılamıyor. Catalyst 'INF hatası' nedeniyle yüklemeyi reddediyor. BIOS son derece basit ve nasıl önyükleme AGP tespit yapmak için anlayamıyorum.

Ben ne yaparım?

Daha sonra çalışan bir Catalyst sürümü buldum, bu yüzden ...

Tamam millet. Doğru adımları attım; Yerleşik grafik sürücülerini (ATI Radeon Xpress 200) kaldırdım ve yeniden başlattım. Şimdi tanrı Windows VGA sürücüleri üzerinde çalışıyorum ne kadar düşük çözünürlük bilir. ATI'nin tüm izlerini sistemimden kaldırdım, yeniden başlattım.

BIOS'umu kontrol ettim ve grafik modu için Otomatik veya PCI olarak ayarlayabildiğimi keşfettim. Otomatik olarak bıraktım.

Radeon 9200'ü moboya kapattım ve kurdum. Eminim bir AGP yuvası (kahverengi, iki bölüm, sonunda küçük geçmeli tutucu). Başarılı bir şekilde kurulur. Her şeyi tekrar takıyorum ve monitörü grafik kartına takıyorum.

Gücü basıyorum ve bilgisayar açılıyor, ancak monitör açılmıyor. Monitörün güç düğmesi yanıp sönüyor. Monitörü 9200'den çıkarıp yerleşik grafiklere geri takıyorum ve açılıyor.

Herhangi bir fikir? Hiç?

Feragatname: bu kart çalışır. Yıllarca başka bir PC'ye kurulmuş ve sorunsuz çalışıyor. Monitör de çalışıyor.
K

kimsland

Eski TechSpotter
AGP kartınızın ve Anakart AGP yuvasının voltaj değeri aynı mı?
AGP kartınızın ve Anakart AGP yuvasının çarpan değeri aynı mı?

İlk önce buraya bakardım

Ayrıca kartın çıkarılması ve ilk önce onboard'un çalışması doğru oldu: grinthumb
O

ozbuzz

TS Çaylak
Voltaj değeri ve çarpan değeri farklıysa, bu uzlaştırılamaz bir uyumluluk sorunu mu? Basitçe uyumsuz mu? Her ikisi de çok eski olduğu için mobo veya grafik kartımın el kitaplarına sahip olduğumu sanmıyorum ve son zamanlarda PC'yi tekrar kullanmaya karar verdim.
K

kimsland

Eski TechSpotter
Düzelt -> uzlaştırılamaz uyumluluk sorunu

Kılavuzlara gelince, onları Google'dan alabileceğinizden eminiz, genellikle her yerde serbestçe kullanılabilirler. Ancak ideal olarak üretim destek sayfanıza gidin.
O

ozbuzz

TS Çaylak
Radeon 9200 kullanım kılavuzu, düz panel monitörlerin DVI fişi kullanılarak takılması gerektiğini söylüyor. VGA kablosu olan düz bir panel kullanıyorum. Bu bir sorun olabilir mi? Eski bir monitör bulabilir ve deneyebilirim. Rapor verecek.
K

kimsland

Eski TechSpotter
Bunu hata olarak göremiyorum
DVI bağlantı noktası arızalı olmadığı sürece
O

ozbuzz

TS Çaylak
Haklısın, hata değildi. O zaman hiçbir fikrim yok. Kart ve mobo'nun sadece uyumsuz olduğunu varsaymalıyım. Utanç. Tavsiye için teşekkürler, kimsland.
SNGX1275

SNGX1275

TS Kuvvetleri Özel
Kapatabilir, kartı çıkarabilir, entegre kullanabilirsiniz. Ardından BIOS'a gidin ve AGP'nin şimdi bir seçenek olup olmadığını görün (PCI veya Auto'nun aksine). Açıkçası AGP'yi görürseniz, bunu deneyin, kapatın, kartı yeniden takın.
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.

Son Gönderiler

• dualkelly
    Windows 7'nin yüz milyonlarca PC'de hala kullanımda olduğu bildiriliyor
  • urbanman2004
    Gizemli yeni AMD Radeon GPU, RTX 2080 Ti'yi dövdü
  • captaincranky
    Tesla'nın hisse senedi 500 $ 'ı aştı, toplam değer artık Ford ve GM'nin toplamını aşıyor
  • Kalamar Sürprizi
    AMD Threadripper 3990X: 64 Çekirdek / 128 İpliği 3.990 Dolar
  • psycros
    İnternetteki en meşhur LAN partisi fotoğraflarından birinin hikayesi
  • captaincranky
    İngiltere istihbarat ajansı, internet bankacılığı için Windows 7'yi, Microsoft'un e-postasını kullanmaya karşı uyarıyor ...
  • psycros
    Windows 7 kullanıcıları yine de ücretsiz olarak Windows 10'a yükseltebilir
  • captaincranky
    Samsung Galaxy S20, önümüzdeki ayın açıklamasından önce dört kamera dizisiyle görüntülendi