• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • İşlemciler ve Anakartlar
  • Bugünün Mesajları

ATX ve micro-atx arasındaki fark nedir?

• Konuyu Başlatan abhinit90
  • Başlangıç ​​tarihi
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.
A

abhinit90

TS Çaylak
Herkes plz bana Atx ve micro-atx arasındaki farkı söyleyebilir mi
Ruben

Ruben

TS Çaylak
Bu PC vaka form faktörü ve mobo form faktörü ile ilgilidir

mikro .... daha küçük bir boyutta olmak?
R

raybay

TS Evangelist
Bu, farklı üreticiler veya pazarlama kıyafetleri tarafından farklı şekillerde kullanılan bir atma terimidir.
Genellikle kasanın boyutunu, güç kaynağının boyutunu ve güç derecesini ve / veya anakartın boyutunu ifade eder.
Bilgisayarın hızı veya performansı ile çok az ilgisi vardır, ancak bazılarında yetersiz soğutma olduğu anlamına gelebilir.
captaincranky

captaincranky

TEKNİK HABERLER Bağımlı
Özellikle ....?

Öncelikle bir anakartın boyutunu ifade eder. Aslında bir ATX kartının yaklaşık% 80'i kadar. (Mobo) bir ATX kartı ile aynı cıvata desenine monte edilmelidir, ancak tüm delikleri kapsamaz.

Matx ile birlikte diğer ürünlerden (ısı alıcıları, kasalar, güç kaynakları vb.) Bahsedildiğinde, genellikle uyumluluk anlamına gelir.

Intel, Matx'i (anakartlar) yaklaşık 9.60 "x 9.60" olarak listeliyor.

ATX teknik özellikleri 11.60 "x 9.60" dır.

Vakalarla ilgili olarak, sadece bir Matx vakasına "mini kule" denir.
Hemen hemen tüm "orta kule" vakaları her iki spec kurulunu kabul eder.
Tedster

Tedster

TECH HABERLER eski zamanlayıcı .....
ATX tam boyutlu standart bir anakarttır.
micro-ATX, boyutun yaklaşık% 80'i ve daha küçüktür. (ve elbette daha az yuva)

BTX de var - ama bu artık çok eski.
C

CCT

TS Evangelist
Sadece meraktan - tahta fiziksel boyutunun küçülmesi lehim parçaları arasındaki kirletici kısa devre nedeniyle daha fazla arıza meydana gelebilir mi?
captaincranky

captaincranky

TEKNİK HABERLER Bağımlı
Hmmm .....

Bill Clinton'u yorumlamak, "kirletici" ile ne demek istediğinize bağlıdır. Bir tahtanın o kirli yakınında herhangi bir yere gelmesine izin vermek iyi bir fikir olarak düşünmüyorum. Her neyse, yaygın bir tema gibi görünmüyor. Eğer herhangi bir şeyi varsayabilseydim, ısı sorunları olurdu, çünkü her şey birbirine daha yakın. Bu, sadece 2 hayrana izin veren ve orta kuleden daha küçük bir iç hacme sahip olan Pentium 4 (Prescott) mini kulem için geçerli.
R

rmdl51

TS Manyak
Ayrıca uATX var, bu mATX'tan bile daha küçük, çok küçük bir kasa için bir tane aldım ve gülünç derecede küçük, yaklaşık 9,6 "8'e". Ben şahsen / yuvaları, bağlantı noktaları, bileşenler vb. Eksikliği nedeniyle ATX daha küçük bir şey sevmiyorum / tavsiye etmiyoruz. Ama sadece gerektiğinde MOBO-CASE bu küçük formları ile gitmek zorunda. Bu yüzden marka bilgisayarlardan nefret ediyorum, bunların% 90'ı (belki de% 100'ünü hatırladığım kadar tutun) mATX kullanıyor, sizi en iyi durumda bir boş Dimm ve bir PCI yuvası bırakıyor. :dalga:
captaincranky

captaincranky

TEKNİK HABERLER Bağımlı
En İyi Alım Maceraları .....

Genellikle önceden oluşturulmuş bilgisayar kasaları yalnızca hattın en üstüne kadar genişleme sunar. IE, 1 optik sürücüye sahip bir Emachines satın alırsanız, genişlemeniz 2 optik sürücü ile sınırlıdır, çünkü 2, Emachines'in bir gönderim modeline koyduğu en fazla şeydir. Bu retorik bir soru muydu? Değilse ve kendi makinenizi oluşturmakla ilgileniyorsanız, ortadan tam kuleye ve ATX anakart planıyla tamamen gemideyim.
C

CMH

TECH HABERLER Şansölye
mATX 4 DIMM yuvasına sahip olabilir, ancak toplamda en fazla 4 grafik / PCI / PCIe yuvası olabilir.

Yani hiçbir şey insanların bir mATX kutusuna SLI'ya 2 8800GTX koymasını engellemiyor. Ancak soğutma bir sorun olurdu ve mATX'ta bir hugh end sistemine sahip olacaksanız, muhtemelen su soğutmaya bakacaksınız.

Ancak temel olarak, yuva eksikliği (ve çoğu zaman, bağlantı noktaları) dışında, çoğu insan ATX ve mATX arasında herhangi bir fark görmez.

Aynı zamanda, çoğu insan bir P4 ve yeni bir Core2Duo arasında herhangi bir fark görmez. Mevcut meraklı topluluğu hariç tutuldu.
A

abhinit90

TS Çaylak
tamam herkesten daha fazla bilgi thnx herkes
G

greeny12m

TS Çaylak
Vida delikleri

Eski ATX Kartımı bir mikro ATX ile değiştirebilir ve aynı bağlantılara takabilir miyim?
Teşekkürler
R

rmdl51

TS Manyak
Evet! ancak ATX'in kaç yaşında olduğuna ve aslında eski Mobo'nun Düzenine bağlı olduğuna göre, size eski montajları sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz vakaların% 95'ini, yeni bir mikro ATX Mobo'yu takas etmeye çalışırken sorun yaşadığımı hatırlıyorum. eski Dell.
captaincranky

captaincranky

TEKNİK HABERLER Bağımlı
Mevcut Standartlara Göre ....... Matx ...

Matx, ATX cıvata modelinin en arka 2 / 3'üne monte edilir. (Bu, davaya bakan sol 2/3 olurdu).
R

raygunn

TS Çaylak
merhaba millet, umarım some1 bana yardımcı olabilir, w / c ile ilgili bir sorunum var 2 bu konu, ben bir Alhena5 mobo w / yerleşik bir video kartı olan bir bilgisayar satın, ben 2 yükseltme kartı & i planlıyordu 9800 gtx gibi (veya gtx + mı) w / 1G mem. ama 2 mağaza aldığımda satış elemanı bana 2 güç kaynağımı yükseltmeyi söyledi, ... güç kaynağımdaki etiket mikro ATX 9.6x9.6 300w diyor ... bu ne anlama geliyor? CMH'nin dediği gibi soğutma sistemi hakkında 2 endişem var mı?

şimdiden tnx çocuklar.
N

nazartp

TS Güçlendirici
raygunn dedi:
merhaba millet, umarım some1 bana yardımcı olabilir, w / c ile ilgili bir sorunum var 2 bu konu, ben bir Alhena5 mobo w / yerleşik bir video kartı olan bir bilgisayar satın, ben 2 yükseltme kartı & i planlıyordu 9800 gtx gibi (veya gtx + mı) w / 1G mem. ama 2 mağaza aldığımda satış elemanı bana 2 güç kaynağımı yükseltmeyi söyledi, ... güç kaynağımdaki etiket mikro ATX 9.6x9.6 300w diyor ... bu ne anlama geliyor? CMH'nin dediği gibi soğutma sistemi hakkında 2 endişem var mı?

şimdiden tnx çocuklar.
Adam, 300W olarak derecelendirilen güç kaynağının, oldukça güç tüketen bir ekran kartını destekleyecek kadar güçlü olmadığından endişe ediyor. Bu karttaki guruların size yardımcı olması için lütfen güç kaynağınızın yanındaki çıkartmanın net bir resmini çekin ve buraya gönderin, böylece güç kaynağınızın voltajlarını ve yüklerini ve form faktörünü ( Daha küçük bir kasanız varsa, standart PSU bile buna uymayabilir.Bir yüz değerinde, böyle bir kart takmak için en az 500 watt PSU satın alırım.

Soğutma, anakart veya güç kaynağı ile değil, esas olarak durumla ilgili olacağım farklı bir konudur. 9800 GTX + oldukça sıcak çalışır, bu nedenle biraz ısı birikmesi olabilir, bu nedenle tüm bu aşırı ısıyı almak için durumda iyi bir hava akışına ihtiyacınız vardır.
R

raybay

TS Evangelist
Bu ATX 2.00 standardı çıkmadan önceki eski bir etiket. Bu, bir Micro ATX'in video grafik bağlantı noktasına sahip olmadığı ve yerleşik video grafiklerini ve sadece iki veya üç PCI yuvasını kullandığı zamandı ... bu standartta, 2.00'den önce, 300 watt çoktu ... ve çok sayıda inşa edilebilirdi. küçük güç kaynağı durumda, bazen evern yarım boyutu.
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.

Son Gönderiler

• N
    İnternet gelişiyor: HTTP artık TCP kullanmayacak
  • Travelport
    Web Sitesi Ana Sayfa Bulucu
  • F
    Doom Eternal açılışta ışın izlemeyi atlayacak
  • Danny101
    Google, telefon uygulamasına arama kaydı ve transkripsiyon özellikleri ekliyor
  • P
    En İyi 1440p Oyun Monitörleri 2020
  • P
    Et Ötesinde Kanada'nın en büyük kahve zincirinde menü dışı
  • I
    AMD Ryzen 5 1600 AF İncelemesi: İnanılmaz Bütçe CPU
  • K
    Akıllı Arama