• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • Yazılım
  • Uygulamalar ve Yazılımlar
  • Bugünün Mesajları

DVD oynatıcıda kullanmak için jpg slayt gösterisi CD'si oluşturma

• Konuyu Başlatan Daha Parlak Cehennem
  • Başlangıç ​​tarihi
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.
B

Daha Parlak Cehennem

TS Çaylak
Bir DVD oynatıcıda kullanmak için jpg görüntüleri ile bir CD oluşturmaya çalışıyorum ve birkaç sorum var. Zaten NTI CD Maker 6.0 kullanarak, "slayt gösterisi VCD oluştur" seçeneğini kullanarak bir CD yaptım ve çalışmıyor. Görünüşe göre VCD'leri çalabilecek bir Pioneer DV-353 DVD oynatıcım var. Ama diski okumuyor, sadece ekranda VCD diyor. Biri bana yanlış yaptığım şey hakkında bazı göstergeler verebilir mi? DVD oynatıcım resimleri gösterebilmeli mi?

Ayrıca, piyasadaki yeni DVD oynatıcıların jpg dosyalarını okuyabileceklerini söylediklerini fark ettim. Bu normal bir CD-ROM'da jpgs okuyabilecekleri anlamına mı geliyor? Girdiniz için teşekkürler!
M

MYOB

TS Çaylak
Evet, bu, üzerlerinde JPG'ler bulunan bir ISO-9660 (normal yanmış CD) çalabilecekleri anlamına gelir. Süslü arayüzler falan yok, ama çalışıyorlar.

İnanılmaz derecede ucuz Tatung / Decca bunu yapıyor ve içinde bazı genel pazar yongaları kullandığından, çok sayıda diğer DVD oynatıcı da aynı şeyi yapıyor.
R

RealBlackStuff

TS Çaylak
Bu programı CD'lerde slayt gösterileri yapmak için kullanıyorum.
http://www.photo2vcd.com/
Bir cazibe gibi çalışır, kullanımı çok basittir ve arka plan müziği de ekleyebilirsiniz.
Böyle birinin düğün fotoğraflarını yaktım ve çeşitli konuklara ve ailelere dağıtılan 20 kopya yaptım. Hepsi sorunsuz bir şekilde çalışıyor, bu yüzden mükemmel uyumluluk.
B

Daha Parlak Cehennem

TS Çaylak
Görünüşe göre photo2vcd benim DVD oynatıcı ile çalışır. Ben tv ekran üzerinde sıvalı url böylece deneme sürümünü kullandım hariç. Gerçekten iyi. Üzerinde jpg görüntüleri olan düzenli bir CD-ROM yaptım ve kardeşimin ucuz Cyberhome DVD oynatıcısında çalıştı. Ve her resme ne kadar süre bakacağınızı kontrol edebilirsiniz. Hızlı soru - VCD veya CD-ROM'u yapmanın bir yolu var, böylece resimleri TV ekranına sığacak şekilde uzatmıyor mu? Yaptığım resimler 2048 x 1536 bu yüzden televizyonumda iyi görünüyorlar, ancak kırpılan veya özellikle panoramalar olan her şey korkunç görünüyordu.
R

RealBlackStuff

TS Çaylak
Geçiş Stilini Seçin
Kontrol Panosundaki açılır listeden Geçiş Efekti'ni seçin. (Varsayılan rastgele)
Her resim için geçiş efektinin süresini ayarlamak için Geçiş Hızı'nı seçin.
Resmin ekranda ne kadar kalacağını ayarlamak için Fotoğraf Gecikmesi'ni seçin.
Tüm fotoğrafların orijinal boyutlarından bağımsız olarak tam ekranda gösterilmesini istiyorsanız Fotoğrafı tam ekrana uzat seçeneğini işaretleyin.
Geçiş Önizleme penceresinde bir geçiş efektinin oynatımı gösterilir.
Değişiklikleri tüm albüme uygulamak için Tüm Fotoğraflara Uygula'yı tıklayın. Aksi takdirde, yalnızca değişiklik yapıldıktan sonra eklenen fotoğraflara uygulanır.
Yardım dosyamın söylediği bu, sanırım bu seçeneğin işaretini kaldırmanız gerekiyor.

Photo2VCD Professional V2.69'um var, ancak daha yeni bir sürüm var, sanırım.
J

jessicacko

TS Çaylak
Özel olarak biçimlendirilmiş bir diske yazmanıza gerek yoktur, ancak JPEG görüntülerini izlemek için yerleşik slayt gösterisi özelliklerine sahip bir DVD oynatıcınız varsa, dijital fotoğraflarla dolu normal bir veri DVD'sine ihtiyacınız vardır. Birçok yeni tip DVD oynatıcı Sony DVP-NS57P, Pioneer DV-490V-S, LG DN788, Panasonic DVD-S53S / K, Philips DVP5982 vb. Özelliklere sahiptir. Farklı oynatma menüsü, fotoğraf miktarı sınırlaması olan farklı oynatıcı türleri ve bunun gibi. Yani, DVD'ler bu tarzda Sony oynatıcım üzerinden ama arkadaşımın Panasonic'inde görüntüleniyor.

DVD oynatıcınız bu tür özelliklere sahip değilse, uygulamalar aracılığıyla DVD fotoğraf slayt gösterileri oluşturmak yardımcı olacaktır ve depolama ve paylaşmanın çok daha çarpıcı ve profesyonel bir yoludur. Körükler uygulama çeşitleridir.

1. Fotoğraf slayt gösterileri oluşturabilen ücretsiz uygulamalar.
Google’ın Picasa, Google'dan ücretsiz olarak indirilebilen bir yazılımdır. Picasa, basit tıklamalarla fotoğraf slayt gösterileri yapabilir ve hem "Yedekleme" hem de "Hediye CD'si" özelliklerini kullanarak dosyaları DVD ortamına kopyalayabilir, ancak Picasa tarafından oluşturulan DVD'ler her türlü DVD oynatıcıda oynatılamaz.

XP ve Vista'da ücretsiz olarak bulunan Windows Movie Maker 2, AVI veya WMA slayt gösterileri oluşturmaya yardımcı olur. Birçok DVD oynatıcı tarafından oynatılabilen DVD'leri yerel olarak yakmasa da, Windows Movie Maker'ın kullanıcıları mıknatıslamak ve ucuz uygulamalarla Windows Movie Maker'a DVD yazma yetenekleri eklemek için birçok güçlü özelliğe (zarif efektler söyleyin) sahiptir.

2. Ticari uygulamalar tamamen DVD slayt gösterileri oluşturmak için yapmak.

Nero PhotoShow Deluxe 5 fotoğraf DVD'leri için çok sayıda slayt gösterisi yazma seçeneği içeren ünlü ve güçlü bir yazılımdır. Nero, PhotoShow Deluxe için 15 günlük bir denemeye sahipken, ücretsiz PhotoDVD deneme sürümü 100 görüntüye kadar slayt gösterileri oluşturmanıza olanak tanır. Nero'nun bir yan ürünü olarak, yazma yeteneğinde yüksek kararlılığa sahiptir.

Wondershare DVD Slayt Gösterisi Oluşturucu 4 fotoğraf, video klipler ve müzik ile DVD fotoğraf slayt gösterileri oluşturabilir ve doğrudan CD / DVD yazabilirsiniz başka bir profesyonel ve popüler uygulama. Çıktıda Filigran ile ücretsiz deneme sürümü, 30 günlük deneme sınırlaması sağlar. Beni çeken şey, 2D / 3D geçişleri ve Ken-Burns efektleri.
J

jessicacko

TS Çaylak
umarım yardımcı olur.
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.

Son Gönderiler

• Penn
    Facebook yanlış bilgilendirme konusunda Reuters'e dokunuyor
  • ddg4005
  • Penn
    Petrol devi BP 2050 yılına kadar 'net sıfır' emisyonuna ulaşmayı taahhüt ediyor
  • Penn
    ABD, Huawei'nin mobil ağlarda casusluk yapabileceğine dair kanıt bulunduğunu söyledi
  • Rayneofpayne
    Samsung, yeni kamera teknolojisi, AI, güvenlik ve daha fazlası ile Galaxy S20 5G serisini tanıttı ...
  • M
    Araştırmacılar ekran parlaklığını değiştirerek bilgisayardan veri sızdırmayı başardılar
  • A
    EA, Criterion Games'e Need For Speed ​​serisini iade etti
  • BigRedPDX
    CIA gizlice 120 ülkede şifreleme ekipmanlarını Crypto AG aracılığıyla satmaktadır ...