• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • İşlemciler ve Anakartlar
  • Bugünün Mesajları

CPU 65-70C'de çalışıyor, tehlikeli mi?

• Konuyu Başlatan Obzoleet
  • Başlangıç ​​tarihi
Obzoleet

Obzoleet

TS Güçlendirici
Merhaba,

Kısa süre önce bir Bitfenix Prodigy kasasına daha küçük bir oyun bilgisayarı koydum ve sıcaklık konusunda endişeliyim. Kasanın ısıyı çok iyi idare edemeyeceğine karar vermeden önce uyarıldım, ancak sadece CPU'nun dürüst olması konusunda endişeliyim.

Bir i5 3570'im var ve BF4'ü maksimumda çalıştırdığımda tüm çekirdeklerde 60-70c civarında görünüyor. Bu tehlikeli mi ve bir çeşit soğutucu almam gerekiyor mu?

GPU henüz 50c'nin üzerine çıkmadı, bu yüzden sadece abit sıcak çalışan CPU gibi mi görünüyor?

Henüz BF4'ten daha zorlu bir şey denemedim.

Herhangi bir tavsiye için teşekkür ederiz.

Teşekkürler!
Spykezxp

Spykezxp

TS Bağımlısı
İ5 ile gelen "Stok" soğutucusunu kullandığınızı ve bir tane olmadan bırakmayacağınızı varsayıyorum ("... bir çeşit soğutucu almam gerekiyor mu?"). Eğer durum buysa, endişelenecek çok şeyiniz yok. Bunlar yük altında olan sıcaklıklardır, bu nedenle CPU için güvenli bir aralıktadırlar. CPU ile ısı oluşumu konusunda endişeleniyorsanız (veya overclock yapmayı planlıyorsanız), satış sonrası bir soğutucu almanızı öneririm. Bu elbette ne tür bir bütçeye sahip olabileceğinize (veya olmayabilir) dayalı olacaktır. Satış sonrası soğutucu almak, sıcaklıkları (boşta ve yük altında) düşürür ve size huzur verir. Birini seçmekle ilgili daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen bize bir bütçe satın almak için hangi bütçeyi koyabileceğinizi söyleyin.
Obzoleet

Obzoleet

TS Güçlendirici
Spykezxp şunları söyledi:
İ5 ile gelen "Stok" soğutucusunu kullandığınızı ve bir tane olmadan bırakmayacağınızı varsayıyorum ("... bir çeşit soğutucu almam gerekiyor mu?"). Eğer durum buysa, endişelenecek çok şeyiniz yok. Bunlar yük altında olan sıcaklıklardır, bu nedenle CPU için güvenli bir aralıktadırlar. CPU ile ısı oluşumu konusunda endişeleniyorsanız (veya overclock yapmayı planlıyorsanız), satış sonrası bir soğutucu almanızı öneririm. Bu elbette ne tür bir bütçeye sahip olabileceğinize (veya olmayabilir) dayalı olacaktır. Satış sonrası soğutucu almak, sıcaklıkları (boşta ve yük altında) düşürür ve size huzur verir. Birini seçmekle ilgili daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen bize bir bütçe satın almak için hangi bütçeyi koyabileceğinizi söyleyin.
Evet haklısın, stok soğutucuyu kullanıyorum, daha açık hale getirmediğim için üzgünüm.

Ama overclock yapmayı hedeflemiyorum, (bunun için 3570k'ye ihtiyacım yok mu?) Bu yüzden muhtemelen stok soğutucuya devam edeceğim.

Teşekkürler
hellokitty [HK]

hellokitty [HK]

Merhaba tanıştığımıza memnun oldum!
Bu sıcaklıklar sorunlu değil, ama çok yüksek olduklarını düşünüyorum.
Belki de soğutucu düzgün oturmamış veya termal macunu yanlış uyguladınız.
Obzoleet

Obzoleet

TS Güçlendirici
hellokitty [hk] dedi:
Bu sıcaklıklar sorunlu değil, ama çok yüksek olduklarını düşünüyorum.
Belki de soğutucu düzgün oturmamış veya termal macunu yanlış uyguladınız.
İlk başta stok soğutucu ile uğraştığımı hatırlıyorum, önceden uygulanmıştı ve ilk başta fark etmedim ve büyük olasılıkla mükemmel uygulanmadı,

Ancak bu hafta sonu MX4 termal macunu sipariş ettim.

Yenisini uygulayacağım ve sonuca geri döneceğim :)
GhostRyder

GhostRyder

TS Evangelist
Obzoleet şunları söyledi:
İlk başta stok soğutucu ile uğraştığımı hatırlıyorum, önceden uygulanmıştı ve ilk başta fark etmedim ve büyük olasılıkla mükemmel uygulanmadı,

Ancak bu hafta sonu MX4 termal macunu sipariş ettim.

Yenisini uygulayacağım ve sonuca geri döneceğim :)
Peki temps aslında gördüğüm kadarıyla bir soğutucu için normal. Yük altında, arkadaşlarım i7 (onun bir i7 biliyorum ama aslında aynı çip) oyun yükleri altında da yaklaşık 60 + çalışır.

Endişeniz varsa, ucuz bir satış sonrası hava soğutucu gibi satın almanızı öneririm, soğutucu düzgün oturmadıkça yeni termal macun uygulamasının sıcaklığı çok düşeceğini düşünmüyorum.

Temps yüksek olduğunda çip çekirdek saatlerini kısacaktır, bu yüzden kısma görmediğiniz sürece (Bu sıcaklığı 105C'de kısmak için oldukça yüksek olması gerektiğine inanıyorum)
  • Sevmek
Tepkiler: fimbles
Obzoleet

Obzoleet

TS Güçlendirici
GhostRyder dedi ki:
Peki temps aslında gördüğüm kadarıyla bir soğutucu için normal. Yük altında, arkadaşlarım i7 (onun bir i7 biliyorum ama aslında aynı çip) oyun yükleri altında da yaklaşık 60 + çalışır.

Endişeniz varsa, ucuz bir satış sonrası hava soğutucu gibi satın almanızı öneririm, soğutucu düzgün oturmadıkça yeni termal macun uygulamasının sıcaklığı çok düşeceğini düşünmüyorum.

Temps yüksek olduğunda çip çekirdek saatlerini kısacaktır, bu yüzden kısma görmediğiniz sürece (Bu sıcaklığı 105C'de kısmak için oldukça yüksek olması gerektiğine inanıyorum)
Önceki konularımdan birinde tavsiye ettiğiniz gibi H55'i düşünüyordum ama ihtiyacım yoksa para biriktirmek istiyorum :)

Hala aldığım yeni termal macunu uygulamaya çalışacağım ve herhangi bir fark olup olmadığını göreceğim,

CPU'mun oyunda kısıldığını nasıl görebilirim? FPS düşüyor mu? (Im noob, sowwy :( )
GhostRyder

GhostRyder

TS Evangelist
Önceki konularımdan birinde tavsiye ettiğiniz gibi H55'i düşünüyordum ama ihtiyacım yoksa para biriktirmek istiyorum :)

Yine de aldığım yeni termal macunu uygulamaya çalışacağım ve herhangi bir fark olup olmadığını göreceğim,

CPU'mun oyunda kısıldığını nasıl görebilirim? FPS düşüyor mu? (Im noob, sowwy :( )
Dürüst olmak gerekirse, hatta yazılım ile gelebilir kurulu üreticisine bağlı olarak çekirdek saatler gösteren programları vardır. Ancak, temperleriniz en fazla 70c ise, Ivy-Bridge'in gaz noktası olduğu için kısma değilsiniz (numaramın doğru olduğundan emin olmak için sadece baktım) 105 Celcius.

Ayrıca bios'unuzda normalde bilgisayara CPU fan hızını düşük sıcaklıklarda arttırmasını söyleyebilirsiniz, bu da isterseniz yardımcı olabilir.
Obzoleet

Obzoleet

TS Güçlendirici
GhostRyder dedi ki:
Dürüst olmak gerekirse, hatta yazılım ile gelebilir kurulu üreticisine bağlı olarak çekirdek saatler gösteren programlar vardır. Ancak, temperleriniz en fazla 70c ise, Ivy-Bridge'in gaz kelebeği noktasından beri kısma değilsiniz (numaramın doğru olduğundan emin olmak için sadece baktım) 105 Celcius.
Ah, anlıyorum,

CPU ve GPU'yu izlemek için HWmonitor ve TRIXX (GPU ile birlikte verilir) kullanıyorum ve sonra şimdi ve sonra kontrol etmek için sekiyorum,

CPU çekirdeklerinin 70c'nin üzerine çıktığını görmedim ve genellikle 45-50c civarındalar ama bazen 60-70'e kadar çıkıyorlar.

Ama şimdilik farklı macun uygulayarak razı olacağım,

Daha fazla soğutmaya bakmak istemem için ne kadar sıcak olmalılar? 80? 90?
GhostRyder

GhostRyder

TS Evangelist
Ah, anlıyorum,

CPU ve GPU'yu izlemek için HWmonitor ve TRIXX (GPU ile birlikte verilir) kullanıyorum ve sonra şimdi ve sonra kontrol etmek için sekiyorum,

CPU çekirdeklerinin 70c'nin üzerine çıktığını görmedim ve genellikle 45-50c civarındalar ama bazen 60-70'e kadar çıkıyorlar.

Ama şimdilik farklı macun sürerek yerleşeceğim,

Daha fazla soğutmaya bakmak istemem için ne kadar sıcak olmalılar? 80? 90?
Adil olmak gerekirse, sessiz çalışmayı sağlamak veya sadece ekstra ısının durumda kalmasını istemiyorsanız, temperler kilitli bir i5 (kilidi açılmamış çarpan) üzerinde kişisel olarak 80c'ye yaklaşmadıkça çok endişelenmeyeceğim. Gerçekte, zaten oradaki stok soğutucu üzerinde çalışacak şekilde tasarlanmış ve iyi işleyebilir. İsterseniz yeni termal macunu deneyebilirsiniz, ancak dürüst olmak gerekirse, AMD ve Intel'in stok soğutucuları hakkındaki deneyimime dayanarak temp benim için ortalama görünüyor.
Son düzenleme:
Obzoleet

Obzoleet

TS Güçlendirici
GhostRyder dedi ki:
Adil olmak gerekirse, sessiz çalışmayı sağlamak veya sadece ekstra ısının durumda kalmasını istemiyorsanız, temperler kilitli bir i5 (Kilidi açılmamış çarpan) üzerinde kişisel olarak 80c'ye yaklaşmadıkça çok endişelenmeyeceğim. Gerçekte, zaten oradaki stok soğutucu üzerinde çalışacak şekilde tasarlanmış ve iyi işleyebilir. İsterseniz yeni termal macunu deneyebilirsiniz, ancak dürüst olmak gerekirse, AMD ve Intel'in stok soğutucuları hakkındaki deneyimime dayanarak temp benim için ortalama görünüyor.

Pekala, teşekkürler!
GhostRyder

GhostRyder

TS Evangelist
Pekala, teşekkürler!
http://www.argusmonitor.com/en/

Bu, izlemek ve izlemek istiyorsanız, temel saatler temp ve ihtiyacınız olan her şeyi gerçek zamanlı olarak verecektir. Neler oluyor bir grafik üzerinde kayıt yanı sıra sekmek zorunda kalmazsınız.
Kibaruk

Kibaruk

TECH HABERLER Paladin
Nedense IE çöktü ve uzun yazı kayboldu ...

Peki senin için özetleyeceğim :p

Çoğu söylediği gibi iyi çalışacak deli sıcak değil, yine de kişisel zevkim için biraz sıcak olsa da proc'nizi kızartmayacak.

Macunu nasıl yeniden eklediğinizi ve soğutucuyu nasıl yeniden yerleştirdiğinizi zaten söylediniz, bu iyi.

Durumunuz nasıl? Ucuz bir model mi yoksa satış sonrası bir model mi? İçeride iyi hava akışı var mı? Açık kullanıyor musunuz? Bu bilgisayarlar için çok önemlidir.

Ayrıca, "yeni" proc'umu satın aldığımda (yaklaşık 2 yıl), THAAAT şaşırtıcı olmayan CoolerMaster Hyper TX3 adlı bir satış sonrası soğutucu da aldım, ancak değerlendirmeleri okuduktan sonra bu para için harika bir patlama oldu, 20 $ civarında ve hisse senedi ile karşılaştırıldığında bir ton soğutmayı geliştirdi, içine bakmalısınız.

Son Gönderiler

• Kalamar Sürprizi
    Nvidia, etkinliğe sponsor olmasına rağmen MWC 2020 planlarını iptal etti
  • EClyde
    DNA testine tüketici ilgisi azalmaya devam ederken, soy 100 çalışanı işten çıkarıyor
  • jobeard
    TCP Doktoru
  • Kalamar Sürprizi
    AMD Threadripper 3990X İnceleme: Mutlak Çılgınlık!
  • cliffordcooley
    Metro Exodus, uzun süren Epic Games Store münhasırlığından sonra Steam'e geri dönüyor
  • P
    Nvidia, Google'a meydan okuyacak olan GeForce Now ile bulut oyunlarının bir sonraki bölümünü açıyor ...
  • neeyik
    Müzik Prodüksiyonu ve Oyunlar için Yeni PC
  • neeyik
    Basit RPG nasıl yapılır?