• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • İşlemciler ve Anakartlar
  • Bugünün Mesajları

Bilgisayar önyükleme yapmıyor, bios'a erişemiyor.

• Konuyu Başlatan captpixel
  • Başlangıç ​​tarihi
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.
C

captpixel

TS Çaylak
TECH NEWS'e yeni kaydoldum ve Merhaba demem istendi. Merhaba! Kanada'nın en büyük eyaletlerinden Alberta.
Oturma odasının penceresine otururken, Batı'daki Kayalık Dağların üzerinden güneşin batmaya başladığını görebiliyorum.
Şimdi bu yazının nedeni:
İki bilgisayarım var, Win XP SP2 ve yeni ACER 8200 Dizüstü Bilgisayarımı çalıştıran ev yapımı bir masaüstü birimi var, bu da kolaylık nedeniyle yeni ana bilgisayarım oldu, bu yüzden şimdi kim dinliyorsa konuşuyorum. Bugün masaüstümü başlatmaya çalıştım ve açılış bios ekranını geçemedim. Önyükleme seçeneklerimi değiştirmek için başlangıçta sil'e bastığımda ekran kararıyor dışında hiçbir şey olmuyor. Bilgisayar sürücüsü ışığı veriye erişiyormuş gibi yanıyor ama hepsi bu. (Kendini üzgün hissetmeli).
Win XP diskimden önyükleme yapmaya çalıştım, ancak sürücüyü veya aynı şekilde 'A' sürücüsünde acil önyükleme diskimi tanımayacak.
Şu anda bir kapı önü. Neyse ki tüm verilerim Masaüstü Sistemimdeki diğer üç sürücüde, bu yüzden yeniden biçimlendirmem gerekip gerekmediği önemli değil.
Soru şu: Sürücülerimi tanıyamazsam sistemimi nasıl yeniden biçimlendirir ve yeniden yüklerim?

Yardım
T

thewoosterisroot

Tamam, ben uzman değilim, ama / ve özellikle bir donanım sorununuz varsa; mümkünse her zaman sistem istatistiklerinizi yayınlamalısınız (RAM, anakart, sabit sürücü ... vb.). Yani, ne kadar ve mümkünse ne üretiyor. Ayrıca, merak ediyorum, bu sistem kaç yaşında ve başka biri kullanıyor mu?
C

captpixel

TS Çaylak
Merhaba, Yanıt verdiğiniz için teşekkürler.
Sistemi yaklaşık dört yıl önce inşa ettim. Anakart bir Gigabyte 7 ??? (Sistem bilgisine erişemiyorum) AMD Athlon XP 1600+ CPU ve 1.5 g koç ile birlikte. Dört sabit diskim var, sistemimi tutan 80 gig Seagate (Windows XP Home Edition SP2), iki 120 gig Motorola ve bir Western Digital 240 gig birimi. İki DVD sürücüsü vardır, bir Plextor ve bir LG. 22 "ACER Geniş ekran LCD monitörüm var. Tek kullanıcıyım. Son birkaç haftadır biraz komik davranıyordu, bu yüzden tüm casus yazılım programlarını, SpySweeper, Spyware Doctor, ZoneAlarm Security Suite, Norton'u çalıştırdım AntiVirus vb. Norton Utilities birkaç kayıt defteri hatası vb. Buldu, ancak göz açma yok.
Önyüklemeye başlar, ancak ilk BIOS'a asılır, Bellek Kontrolü ekranı daha sonra ACER monitörü 'Sinyal Yok' hata mesajı gösterirken boş kalır. Kasanın önündeki sabit sürücü etkinlik LED'i sürekli yanıyor.
Sistem diskinden önyüklemeye çalıştım, 'A' sürücüsünde Norton kurtarma diski ama hiçbir şey olmuyor.

Thanx
Tmagic650

Tmagic650

TS Büyükelçisi
Anakart CMOS'u temizleyin. Bilgisayarın güç kablosunu bilgisayardan çıkardığınızdan, CMOS atlama telini "açık" konuma getirdiğinizden veya pili birkaç dakika çıkardığınızdan emin olun. CMOS atlama telini yeniden konumlandırın ve sistemi çalıştırın ... Şimdi bios'a girebiliyorsanız, sabit sürücünüzün algılanıp algılanmadığını kontrol edin ve görün ...

İyi şanslar
C

captpixel

TS Çaylak
Harika bir fikir gibi görünen şeyi denedim, maalesef işe yaramadı, bu yüzden kareye geri döndüm.
Bir BIOS sorunu gibi görünüyor.

thankx
TheVirtualOne

TheVirtualOne

TS Çaylak
Müşterilerime her zaman bu soruları soruyorum ... Biliyorum ... çok açık görünüyor ... ama ...

Güç Kaynağı ekmek kızartma makineniz gibi kokuyor mu? ... evet, lütfen koklayın. E / H

Güç düğmesine bastığınızda Güç Kaynağı fanı açılır mı? E / H

Güç düğmesine bastığınızda CPU fanı açılır mı? E / H

Tmagic650 ... iyi cevap ... ama kaptanın CMOS Pilini çıkarmasını ve 10 saniye sonra tekrar takmasını istiyorum. Klipsi kırmamaya dikkat edin.

PC'yi Güçlendirmeye çalışın. sonra bize bir mesaj gönderin.
cfitzarl

cfitzarl

TECH HABERLER Şansölye
The VirtualOne şunları söyledi:
Müşterilerime her zaman bu soruları soruyorum ... Biliyorum ... çok açık görünüyor ... ama ...

Güç Kaynağı ekmek kızartma makineniz gibi kokuyor mu? ... evet, lütfen koklayın. E / H

Güç düğmesine bastığınızda Güç Kaynağı fanı açılır mı? E / H

Güç düğmesine bastığınızda CPU fanı açılır mı? E / H

Tmagic650 ... iyi cevap ... ama kaptanın CMOS Pilini çıkarmasını ve 10 saniye sonra tekrar takmasını istiyorum. Klipsi kırmamaya dikkat edin.

PC'yi Güçlendirmeye çalışın. sonra bize bir mesaj gönderin.
Sadece işe yaramadığını söyledi. Bununla birlikte, bir kart taktığınızda veya çok fazla güç gerektiren bir bilgisayar bileşeniniz olduğunda, bilgisayar doğru şekilde başlamaz. Belki güç kaynağınız ölüyor. Bilgisayarda yeni bir güç kaynağı deneyin ve bir şey olup olmadığını görün.
C

captpixel

TS Çaylak
CMOS pilini çıkardım ve yaklaşık bir saat kadar kapalı bıraktım, ancak yine de aynı sorunu yaşıyorum.

Umarım BIOS'um kızarmaz.

Yanıt verdiğiniz için teşekkürler.

captpixel
TheVirtualOne

TheVirtualOne

TS Çaylak
Henüz başka bir güç kaynağı denediniz mi?
C

captpixel

TS Çaylak
Yaklaşık 8 ay önce kurduğum yepyeni bir Antec 500 watt birimim var. Eğer güç açılsaydı, o zaman hiç gücüm olmazdı? Monitör karartıldıktan ve sinyal mesajı gelmediğinde Sabit Sürücü gösterge ışığının sürekli yandığını görebiliyorum.
TheVirtualOne

TheVirtualOne

TS Çaylak
Güç kaynağı

Hayır. Güç kaynağı kötüye giderse, çok sayıda şey arızalanmaya başlayabilir.

Fanı durabilir.
CPU fanı en üstte çalışabilir
Kasa ışıkları yanık kalabilir
Bir zincirdeki sürücüler çalışmayabilir, ancak diğerleri iyi olabilir.

PS'nizin hasar görmediğinden% 100 eminseniz, yine de başka bir tane deneyin. Sadece birini başka bir makineden ödünç al. Önyükleme yaparsa, anakartınızı kızartmasına izin vermeden sabitlediniz! Evet! Değilse, her zaman başka bir mobo için kabuk tutabilir ve CPU'nuzun bunu yaktığını görebilirsiniz, Seçim sizin.

Yapmanız gereken diğer şey 20/24 pimli bir Güç Kaynağı Test Cihazı satın almak ... ucuz. http://froogle.google.com/froogle?q=77203&btnG=Search&lmode=online&price1=&price2=70.00&brand=Antec&scoring=p
C

captpixel

TS Çaylak
Tamam iyi bir fikir gibi geliyor, bana bir gün borç almam için birkaç gün ver. Çılgınca ama harekete geçmeye hazırlanıyoruz ve iyi niyet endüstrilerine güç kaynağı da dahil olmak üzere tüm yedek parça ve bilgisayarlarımı verdim. Ama bu hayat ha?

Teşekkürler

captpixel
L

lekobelgium

TS Çaylak
bootfailure

Merhaba,
Ben Leo'um (ilk erişim)
Bilgisayarınız bios sorunlarını önyüklemiyorsa, her zaman yuvarlak pili en az beş dakika boyunca çıkarmayı deneyin, ardından yeniden başlatın. Sizin durumunuzda, yeni bir pil almanız gerektiğini bile düşünüyorum (iyi bir pil olmadan, hiçbir şey olmuyor)
Umarım bu işe yarar, eğer anakartınızda ayrı bir pil yoksa, o zaman bios spesifikasyonlarınıza bakmalı ve hafızayı temizlemek için nasıl kısa devre yapacağınızı araştırmalısınız.
Hoşçakal

captpixel dedi:
TECH NEWS'e yeni kaydoldum ve Merhaba demem istendi. Merhaba! Kanada'nın en büyük eyaletlerinden Alberta.
Win XP diskimden önyükleme yapmaya çalıştım, ancak sürücüyü veya aynı şekilde 'A' sürücüsünde acil önyükleme diskimi tanımayacak.
Şu anda bir kapı önü. Neyse ki tüm verilerim Masaüstü Sistemimdeki diğer üç sürücüde, bu yüzden yeniden biçimlendirmem gerekip gerekmediği önemli değil.
Soru şu: Sürücülerimi tanıyamazsam sistemimi nasıl yeniden biçimlendirir ve yeniden yüklerim?

Yardım
tomrca

tomrca

TS Çaylak
Ben sadece aynı sorunu veren bir arkadaş için bir pc biçimlendirdik. evet kaldırma genellikle işe yarar, ancak bu durumda yeniden başlatma ile ilgili başlangıç ​​bilgisi yeterliydi. tüm gerekli olan windows diski yerleştirmek oldu ve yüklendiğinde ben hızla basıldığında, bu durumda 'D' olan sürücü anahtar harfi çalıştı. Asansör var!
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.

Son Gönderiler

• psycros
    YouTube'un klasik masaüstü arayüzü önümüzdeki ay iyi olacak
  • CTatts
    Motorola'nın yeni Razr menteşesi, dayanıklılık testinde 27.000 kattan sonra 'kırıldı'
  • C
    TCP Doktoru
  • Sikloid Torus
    Ekran sorunu
  • N
    Apple, iPhone'lar için sessizce bir ev içi onarım programı başlattı
  • Steve
    AMD Threadripper 3990X İnceleme: Mutlak Çılgınlık!
  • VitalyT
    Nuro'nun R2 aracına NHTSA'nın özel bir şirket için ilk yasal muafiyeti verildi ...
  • K
    Basit RPG nasıl yapılır?