• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • İşlemciler ve Anakartlar
  • Bugünün Mesajları

Bilgisayar açılır, kapanır, açılır vb.

• Konuyu Başlatan Kidlife
  • Başlangıç ​​tarihi
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.
K

Kidlife

TS Çaylak
Merhaba,

Bilgisayarımla ilgili bir sorun yaşıyorum ve anakartın suçlanacağından emin olduğum halde, yeni bir tane almadan önce girişi kontrol edeceğimi düşündüm. Bilgisayarım, Mayıs ayında bir süreden beri inşa etmeye başladığımdan beri, düne kadar açtığım zamana kadar harika çalışıyor. Güç düğmesine bastığımda olan şey şu: bilgisayar açılmaya başlıyor (güç LED'i yanıyor, fanlar dönmeye başlıyor, sabit sürücü dönmeye başlıyor). Güç düğmesine bastıktan yaklaşık 2 saniye sonra bilgisayar kapanıyor ve yaklaşık 2-3 saniye kapalı kalıyor; o zaman kendini tekrar açar, ama elbette sadece 2 saniye. Bu açma / kapama / açma / kapama döngüsü, güç kaynağının arkasındaki düğmeye basana kadar VEYA güç düğmesini yaklaşık 5 saniye basılı tutarsam sonsuza kadar devam eder.

Tamam, bu yüzden ilk tepkim anakart veya güç kaynağı ile ilgili bir sorun olması gerektiğiydi. Yaptığım ilk şey, anakarttan her şeyi çıkarmaktı, sadece CPU bağlı, güç LED kablosu ve tabii ki MB güç konektörü ve 12V CPU güç konektörü bıraktı. Daha sonra güç atlama kablolarını kısaltarak bilgisayarı açtım. Aynı sonuç .. CPU fanı seğirir, güç LED'i yanar .. ve sonra kapanır .. geri dön .. durulayın ve tekrarlayın. Denediğim bir sonraki şey, güç kaynağını bilinen çalışan bir cihazla değiştirmekti. Aynı sonuç.

Yani ... sanırım anakartta bir sorun var. Hiç böyle bir sorun duymadım .. bana çok garip geliyor. Tabii ki, bilgisayarlarda çok iyi değilim, bu yüzden bariz bir şeyi kaçırmış olabileceğimi hissediyorum. Kaçırmış olabileceğim bir şey hakkında herhangi bir fikir takdir edilecektir :) Aksi takdirde yeni bir anakart zamanı :deli:

Oh, CPU'yu test edebileceğim başka bir bilgisayarım yok ... CPU'nun muhtemelen sorun olup olmayacağından emin değilim.

Sistem:
Gigabyte GA-965P-DS3 Anakart (rev 3.3)
Intel® Core 2 Duo E6600
Mantar XP2-6400 2x1Gig
Antec NeoHE 500W HE Güç Kaynağı
XFX GeForce 8800 GTS 320MB
WD Havyar SE 160GB SATA

Herhangi bir fikir için teşekkürler!
AlbertLionheart

AlbertLionheart

TECH HABERLER Şansölye
Sanırım güç kaynağı ünitesi (PSU) olabilir. Bu aşırı ısınma olabilir ve termal kesim yapılması gerekeni yapıyor. PSU'daki fan (lar) ı kontrol edin Tamam - değilse, küçük bir temiz fırça ile temizlemeyi deneyin.
En iyi seçenek, başka bir PSU'yu denemektir - anakarttan biraz daha ucuz ve değiştirilmesi çok daha kolay.
E

Exonimus

TS Çaylak
Aşırı ısınmanın sorun olabileceğinden emin değilim. Başlatmadan iki saniye sonra değil. Ama evet, başka bir güç kaynağı da denerdim ve bu işe yaramazsa, muhtemelen anakart

edit: PSU fan hakkında konuşuyordun, üzgünüm. Okuma tek başına bir sanattır :p
I

I_love_FionaXie

TS Çaylak
Anakartta bir CMOS sıfırlaması yapmayı deneyebilirsiniz.

BTW bu anakart üzerinde bir OC yaptı mı?

sadece merak

itibaren
I_love_FionaXie
K

Kidlife

TS Çaylak
PSU'yu bilinen bir çalışma ile değiştirdim ve hala problemim var. Kurulu Gigabyte'a hala garanti kapsamında göndereceğim ve denemek için başka bir şey düşünemiyorum. Tüm önerileri takdir ediyorum :)

I_love_FionaXie dedi:
BTW bu anakart üzerinde bir OC yaptı mı?
Hayır, bu kart sadece 4 aylıktı ve stok hızında çalışıyordu.
D

DeepBlu

TS Çaylak
Sisteminizi 1 adet RAM ile başlatmaya çalışın, her RAM'i bir kez yalnız deneyin. Ayrıca aşırı ısınma olabilir, ancak PSU ile değil, CPU ile, CPU aşırı ısınması mobo'nun kapanmasına neden olur. CPU'nun yeni başladığı gibi aşırı ısınması için yeterli zaman değil, ancak işlemci hızlı bir şekilde sıcaklaşmasını sağlayan güçlü olduğundan, bir kontrol zarar vermez, bittiğini bilmek için işlemci soğutucusuna dokunmaya çalışın ancak parmaklarınızın kızartılmasını izleyin, ayrıca ısı emicisinin işlemcinin üzerine iyi oturduğundan emin olun, nasıl gittiğini söyle.
C

coolade

TS Çaylak
Kidlife - Şu anda aynı problemi yaşıyorum. Güç, yaklaşık 1 saniye boyunca (moboda yeşil ışık) dönecek, sonra PS'yi kapatana kadar tekrar kapatıp tekrar açacağım ... 8 pinli CPU konektörünü çıkardığımda (ki bu bir iyi fikir) mobo, video kartı da dahil olmak üzere yüklenmek için tutarlı bir güce sahip gibi görünüyor. Ancak, CPU bu noktada çalışmıyor.

Koşuyorum:

E6750
Corsair 620W PS
Adata ddr2 800 RAM
ABIT IP35-E Mobo
EVGA 8800GTS

Test için mobo, cpu ve hafızayı geri gönderdim. Görünüşe göre ilk mobo düzgün çalışmıyor, bu yüzden değiştirdiler, bileşenleri test ettiler ve yeni bir tane gönderdiler. Sadece dün her şeyi yüklemeye çalıştım ve hala şanssızım, ki bu da tüm cehennem gibi sinir bozucuydu ...

Ben aslında prob w / ram b / c olduğunu düşündüm çalışmak için 2.1v gerektirir ve mobo varsayılan 1.8v. Benim için voltajı değiştirdiklerini söylediler, ama şüphelenmediler belki. Biyografideki voltajı değiştirebilmem için denemek ve önyüklemek için biraz daha düşük voltajlı ram alacağım.

İki farklı güç kaynağı denedim, ikisi de farklı bir sistem kurulumuna bağladığımda çalışıyor. Olamaz. Daha fazla şey denediğimde daha fazla ayrıntı yayınlayacağım ve umarım aynı şeyi yapabilirsiniz ...
K

Kidlife

TS Çaylak
Coolade - Şu an itibariyle, sorun olduğundan emin olduğum için anakartımı tamir / değiştirme için geri gönderdim. Geri aldığımda ne olacağını size bildireceğim.
M

meltdown05

TS Çaylak
Sorun çeşitli şeylere atfedilebilir, ancak esas olarak bir CPU arızalı olduğunda bunu gördüm. Birkaç gün önce sistemimde eski bir CPU test ediyordum (bu yazıyı yazmak için kullandığım harika bir sistem) hala düzgün çalışıp çalışmadığını görmek için satarım. Bu eski CPU'yu sistemime koyduktan ve düzgün çalışıp çalışmadığını görmek için, sistem 3-5 saniye boyunca açıldı ve sonra kapandı ve bu döngüyü kendi başına tekrarlamaya devam etti. Yeni CPU'mu tekrar taktığımda, sistem çalışmaya başladı ve her zamanki gibi çalışıyor. Bu bana sayısız kez oldu ve bu en son zamandı. İnsanların bilgisayarlarında yaşadıkları bu döngüsel "açma-kapama" sorunlarının birçoğu kötü bir CPU ile ilişkilendirilebilir. CPU POST işlemini başlatmadığı ve sistem kesildiği için bilgisayar kapanıyor. Eski bir model PSU'nuz yoksa, bunun suçlu olduğuna inanmıyorum. Muhtemelen sorununuza neden olabilecek tek bileşen olduğundan, moboyu bir değiştirme için gönderirken iyi yaptınız. Ancak, başka bir CPU'yu denemek veya belki de bir değiştirme için nakliye yapmak isterim. Umarım bu yardımcı olur çünkü yıllardır bilgisayar inşa ediyorum ve ne kadar sinir bozucu olabileceğini biliyorum. Onunla sopa ve iyi şanslar
sol1109

sol1109

TS Üyesi
Çocuklarım bilgisayar son zamanlarda aynı şeyi yaptı ve nasıl durdurmak için bulmak için dört gün sürdü. Bu, XP SP3'e otomatik güncelleme ile ilgili bir şey oldu. Bunu kaldırdıktan ve otomatik güncellemeyi kilitledikten sonra o zamandan beri kararlı kaldı. Sorun, bilgisayarı başlatmak için kararlı bir moda alamadığım için nasıl kaldırılacağıydı. BSOD'de sistemlerinin otomatik olarak yeniden başlatılacağı ortaya çıktı. Bu BIOS'ta devre dışı bırakıldı ve sonra CD sürücüsünü ilk önyükleme aygıtı olarak ayarladım. Bu siteden Windows CD ve seçenek 4 kullanarak bunu denemek olabilir düşünüyorsanız SP3 kaldırmak başardı.

http://support.microsoft.com/kb/950249
H

Halobec

TS Çaylak
Gigabyte Anakart BIOS döngüsü

Gigabyte anakartlar, bellek zamanlamalarını veya benzer bir şeyi ayarlamak gibi BIOS'ta bir değişiklik yaptıktan sonra genellikle kapanır ve yeniden başlatılır. Yapılan değişiklikler doğru değilse, Gigabyte anakartlar BIOS yazı döngüsüne girebilir, Başka bir deyişle, BIOS'u kılavuzda tanımlandığı gibi sıfırlayamazsanız, anakart tuğlalıdır.
M

Kütle Etkisi

TS Çaylak
aynı prob

herkese selam

Yeni sistemimde aynı sorun var ama bugüne kadar iyi çalışıyor, bu yüzden şu anda bios'u yanıp sönüyorum ve bunun işe yarayıp yaramadığını size bildiriyorsunuz
AlbertLionheart

AlbertLionheart

TECH HABERLER Şansölye
Tüm USB cihazlarının bağlantısı kesilecek mi? Bazen bu özellikle güçlü hub'lar buna neden olabilir!
şerefe
M

Kütle Etkisi

TS Çaylak
Ben boşuna (Hayal kırıklığı) ile sıfırlama denedim, bu yüzden sonra tüm parçaları alarak ve tek tek test (Başarısız) birine konuşuyordu ve onlar güç supeckeck
AlbertLionheart

AlbertLionheart

TECH HABERLER Şansölye
Ben sonrası # 2 - şimdi yapmadıysanız şimdi tekrar ziyaret etmek için iyi bir zaman olabilir önerdi!
M

Kütle Etkisi

TS Çaylak
tamam 500 Watt kullanarak im ve bu sistemi çalıştırmak eğer yedek 350 Watt ps yara var

MOB-Gigabyte Ga-er45-up3p
Grafik - MSI N250GT'ler
CPU - Intell Core 2 Duo @ 3.0Gbz
Ram - Gskill @ 4Gb
HDD - 1 TB

ve ps 500 Watt'lık bir antik toprak
AlbertLionheart

AlbertLionheart

TECH HABERLER Şansölye
500W PSU'nuzun suçlu olup olmadığını her iki şekilde de bulmak için arızayı test etmek yeterli olacaktır.
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.

Son Gönderiler

• captaincranky
    Elon Musk ilk EDM şarkısını SoundCloud'a bıraktı
  • BadThad
    Intel Xe Graphics Preview v2.0: Intel'in yaklaşan GPU'su hakkında bildiklerimiz
  • Skjorn
    Nintendo, bu yıl yeni Switch modellerinin olmayacağını doğruladı
  • J
    Et Ötesinde Kanada'nın en büyük kahve zincirinde menü dışı
  • T
    Ve aksiyon! Video Oyunlarında Fizik İncelemesi
  • quadibloc
    Amazon mühendisi Ring'in kalıcı olarak kapatılmasını istiyor
  • captaincranky
    Yüksek çözünürlüklü güneş teleskopu Güneş'in ilk çarpıcı görüntülerini üretiyor
  • ZedRM
    Xerox, HP Inc.'in düşmanca ele geçirilmesini deneyecek.