• TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.

Ev tiyatrosu HDMI -> HDTV kullanırken dalgalı ve yavaş video oynatma

Kekkonen

TS Çaylak
Selam.

Düzeltemediğim gerçekten garip bir sorunum var.

Kısa bir süre önce i7 işlemci, 1 gb ekran kartı ve 6 gb ram ile bir Sony Vaio E serisi aldım. Başka bir deyişle, hd film göstermekte sorun yaşamaması gereken bir bilgisayar.

Bilgisayarda video dosyaları izlediğim sürece 1080p filmlerde bile mükemmel çalışıyor. Ancak, bilgisayarımı HDMI aracılığıyla HDTV'me bağlarsam sorunlar başlar. Film oynatma yavaş / kesik kesik geliyor, ses bazen parazit oluyor ve görüntü yavaş olduğu için senkronize olmuyor. Bu sadece 1080p filmler ile değil, eski dizüstü bilgisayarımın herhangi bir problemi bile olmayacağı 720p filmler ile olur.

Vlc, mpc och gom-player gibi birkaç farklı oynatıcıyı denedim, video sürücülerimi güncellemeyi denedim ve ekranı genişletmeyi, ekranı çoğaltmayı veya hatta aynı sonucu veren sadece televizyonumda göstermeyi denedim.

Bu forumda ve genel olarak internette çok aradım ama benzer bir sorunu olan birini bulamıyorum (ya da sadece ne aradığımı bilmiyorum).

Herhangi bir yardım BÜYÜK appriciated olacaktır.

Şimdiden teşekkür ederim
Kekkonen

jorgee64

TS Üyesi
Bilgisayarınızın grafik sürücüsünü güncellemeyi denediniz mi? Dell Studio 1458'im de aynı şeyi yapardı, ancak bunu yalnızca ekranı genişletilmiş olarak ayarladığımda yapardı.

CAMusing

TS Meraklısı
Bir video aşağıdaki nedenlerle düzgün oynatılamayabilir:

1. Bağlantı hızınız. Yukarıda belirtildiği gibi, en iyi görüntüleme deneyimi için en az 500 + Kbps ile geniş bant bağlantısına ihtiyacınız olacaktır.
2. Sunucularımız yoğun trafik yaşıyor olabilir. Bu durumda, yapabileceğiniz çok şey yoktur. Bununla birlikte, talebi karşılamak ve sitemizdeki deneyiminizi geliştirmek için sürekli olarak sunucular ekliyoruz.
3. Video indirme hızınız yavaş veya tutarsız olabilir. Bu durumda, tüm akış indirilene kadar (yükleme çubuğu oynatıcının sonuna ulaşıncaya kadar) videoyu duraklatmayı deneyebilir ve ardından video tamamen yüklendikten sonra videoyu oynatmayı deneyin.
4. Bazen, bir videonun eksik bir kopyası önbelleğinizde kalabilir ve hiçbir zaman tam olarak indirilemez. Tarayıcınızın önbelleğini temizleyerek videonun indirilmesini tekrar deneyebilirsiniz. Burada listelenenlerin nasıl yapılacağı ile ilgili adımları bulacaksınız.

Kekkonen

TS Çaylak
Burada video akışı hakkında konuşmuyorum. Akış videolarının neden zaman zaman yavaş çalışabileceğini anlıyorum. Zaten bilgisayarda olan mkv, avi ve benzer dosyalar hakkında konuşuyorum ve bir HDMI kablosu ile TV'mde oynamadığım sürece mükemmel çalışıyor.

Ve evet, grafik sürücülerim güncel.

kapıda

TS Çaylak
Ben bu aynı sorun yaşıyorum. Video ve ses bilgisayarımda iyi çalışıyor, ancak TV'ye pandora radyosu bile bağlamak için bir HDMI kablosu kullandığımda, bilgisayarımdaki video ve video akışı oynatılmıyor. Bu sorunu çözen oldu mu?

tipstir

TS Büyükelçisi
Hangi HDMI kablosu sürümünü kullanıyorsunuz? V1.3 veya V1.4? Ayrıca Kablonun daha yüksek kalitede olduğundan emin olun. Amazon, kendi HDMI kablosunun benim için bir cazibe gibi çalıştığını satıyor. Yepyeni ACER / GATEWAY Slim Dizüstü Bilgisayarımda Windows 7 64 bit, 8GB DDR3 RAM var, i3 Çift Çekirdekli ile ilgili sorun yok. Hatta bunu Android COBYUSA MID7015 ve MID7042 Tabletlerde, HDMI aracılığıyla SONY BAVIA HDTV'ye Amazon HDMI Kablosu kullanarak test ettim. Sorun yok. Bu tabletler MKV @ 1080p oynayabilir.

Bu yüzden dizüstü bilgisayar tarafında HDD'nizin birleştirildiğinden, sistem dosyalarının temizlendiğinden, chkdsk c: / f çalıştırıldığından emin olun. Bugün sisteminizde çok fazla büyük bir VRM dosyası kullanmayın 1024mb fazlasıyla yeterli. HDMI çıkışını kullanırken ne kadar RAM'in gerçekten boş olduğunu da kontrol edin.

Baxtex

TS Çaylak
Burada da aynı problem var. En son güncellemelere sahip güçlü bir bilgisayar var, ancak 10 metre uzunluğundaki hdmi kablo üzerinden 1080p filmlere bakmaya çalıştığımda dalgalı ve ekran yırtılıyorlar. Bu konuda bahsettiğim her şeyi denedim ama hiçbir şey yardımcı olmuyor.

Bu gerçekten sinirleniyor.

Ancak sadece kamera geniş bir alan / mesafe üzerinde hareket ederken veya uçarken gerçekleşir. (Ni bok tv, Sony Braviva, geçen yıl bunun için 1800 avro ödedi.

jobeard

TS Büyükelçisi
Tamam; PC'de yerel olarak depolanan video dosyalarını HDMI bağlantılı bir TV üzerinden görüntülemeyi tartışıyoruz (örn. İnternet üzerinden akış DEĞİL).
Baxtex: "kamera geniş bir alan / mesafe üzerinde hareket ederken veya uçarken" ve verileri doğrudan bir kameradan mı görüntülüyorsunuz veya PC'de görüntüleme içeren videolar hareketli bir kamerayla mı (yani hızlı ekran kaydırma)?

Kekkonen: PC'nin a) çok az boş hafıza VEYA b) çok parçalı HD (belirli dosyalar).
On (a), bir kopyasını al Defraggler, Analizörü çalıştırın ve ardından Dosya Listesine bakın (sıralamak için Dosya Adı başlığına tıklayın).
Videolarınızdan birini belirti - - parçalı mı? Tıkla Kutu [ ] birleştirmek üzere bu dosyayı seçmek için
Menü-> Ayarlar-> Önyükleme zamanı birleştirme-> Bir Kez Önyükleme'yi tıklatın
  • bu seçim pagefile.sys dosyasını ve tüm kayıt defteri dosyalarını birleştirir
Şimdi İşaretli Birleştir'i tıklayın. İşiniz bittiğinde yeniden başlatın. Sistem dosyalarının birleştirilmesi biraz zaman alacak bu yüzden sabırlı ol!

Bu videoyu yanıtlarken, belleği ve G / Ç performansını görüntülemek için Taskmgr'yi çalıştırın.

Baxtex

TS Çaylak
Tamam; PC'de yerel olarak depolanan video dosyalarını HDMI bağlantılı bir TV üzerinden görüntülemeyi tartışıyoruz (örn. İnternet üzerinden akış DEĞİL).
Baxtex: "kamera geniş bir alan / mesafe üzerinde hareket ederken veya uçarken" ve verileri doğrudan bir kameradan mı görüntülüyorsunuz veya PC'de görüntüleme içeren videolar hareketli bir kamerayla mı (yani hızlı ekran kaydırma)?

Kekkonen: PC'nin a) çok az boş hafıza VEYA b) çok parçalı HD (belirli dosyalar).
On (a), bir kopyasını al Defraggler, Analizörü çalıştırın ve ardından Dosya Listesine bakın (sıralamak için Dosya Adı başlığına tıklayın).
Videolarınızdan birini belirti - - parçalı mı? Tıkla Kutu [ ] birleştirmek üzere bu dosyayı seçmek için
Menü-> Ayarlar-> Önyükleme zamanı birleştirme-> Bir Kez Önyükleme'yi tıklatın
  • bu seçim pagefile.sys dosyasını ve tüm kayıt defteri dosyalarını birleştirir
Şimdi İşaretli Birleştir'i tıklayın. İşiniz bittiğinde yeniden başlatın. Sistem dosyalarının birleştirilmesi biraz zaman alacak bu yüzden sabırlı ol!

Bu videoyu yanıtlarken, belleği ve G / Ç performansını görüntülemek için Taskmgr'yi çalıştırın.

Filmdeki kameradan Ekran Kaydırma'ndan bahsediyorum. Kamera kaydırırken veya Yakınlaştırırken, resim yırtılıyor ve gecikiyor gibi görünüyor.

Bilgisayarımın özellikleri:
Intel Core i5 2500k @ 4,5ghz
8GB DDR 3 1866 Mhz
Radeon 6970 stokta.
Sürücülerimi haftada yaklaşık 1 kez parçaladım, bu yüzden olamaz. SSD'ime bir film bile koydu ve aynı sorun oldu. Bu, örneğin Youtube'dan yayınlanan videolarda gerçekleşmez, bu yüzden oldukça kafam karıştı.

KPlayer'ı ana video oynatıcım olarak kullanıyorum, ancak VLC'de de denedim ve aynı sorun.
Ben de TV'de "Motion flow" ve "600 hz" modlarının her türlü etkinleştirme ve devre dışı bırakmaya çalıştım eğer sorun oldu ama se değil.

jobeard

TS Büyükelçisi
Filmdeki kameradan Ekran Kaydırma'ndan bahsediyorum. Kamera kaydırırken veya Yakınlaştırırken, resim yırtılıyor ve gecikiyor gibi görünüyor.
Doğrudan PC'deki bir dosyadan PC monitörüne oynatmak mükemmel olmadığı sürece, kaynak video ile ilgili bir sorun olması son derece olasıdır. Profesyonel ekipman bile sadece çok fazla hareket yakalayabilir.

Anvesh Kurapati

TS Çaylak
Sorun, grafik yazılımı veya parçalanma veya sistem yapılandırmasıyla ilgili değildir.
HDMI arabirimi sorunudur. Yeni HDMI kabloları denemedim, ancak sorunun arayüz olduğundan eminim. TV'nin çözünürlüğü, yenileme hızı ve ayarları sorun olduğunu düşünüyorum

captaincranky

TEKNİK HABERLER Bağımlı
Sorun, grafik yazılımı veya parçalanma veya sistem yapılandırmasıyla ilgili değildir.

HDMI arabirimi sorunudur. Yeni HDMI kabloları denemedim, ancak sorunun arayüz olduğundan eminim. TV'nin çözünürlüğü, yenileme hızı ve ayarları sorun olduğunu düşünüyorum
"Olamaz" kadar güçlü bir şey söylemekten nefret ediyorum. Ama burada bir şansım olacak. TV'nin HDMI çözünürlüğü ve yenileme hızı, kaynağa göre kilitlenir. Sabit bir HDMI girişinde en boy oranını bile değiştiremezsiniz.

TS'nin gerçek bir Blu-Ray oynatıcı veya bir yükseltme DVD oynatıcı gibi bir HDMI kaynağı ile her şeyin yolunda olduğundan emin olması gerekir. Bunlardan biri veya her ikisi de iyi çalışıyorsa, sorun bilgisayardan izole edilmiştir.

Bu kaynakların sabit dosya türleri (DVD-Video vb.) Olduğunu unutmayın.

TS muhtemelen var, ama sormak zorundayım. Video sürücüsünden geçtiniz ve TV'ye çıkış için doğru ayarları yaptınız mı?

İkinci olarak, kullandığınız egzotik bilgisayar türü dosya uzantıları yerine, bir DVD'yi HDD'nize kopyalayın ve oynatmaya çalışın.
Elbette, siz başka bir kabloyu deneyin.

Ses iyi mi geliyor?

Ve ayrıca, (sanırım), HDMI çıkışı söz konusu olduğunda, HDMI sinyalinde sırtına taşınan kompozit ses nedeniyle iki farklı video sürücüsü var. Bu bir DVI veya Display Port çıkışında mevcut değildir.

Başka bir deyişle, TV'de bir DVI girişi varsa, ses için TV'ye ayrı bir kablo sağlamanız gerekir.

tipstir

TS Büyükelçisi
Bu dizüstü bilgisayarda Intel Graphics, sanırım orada size yardımcı olabilir.
Videoyu HDD'den mi yoksa başka bir kaynaktan mı çalıştırıyorsunuz?
MS Process Explorer'ı yükleyin ve dizüstü bilgisayarınızdan HDTV'ye çalışırken nelerin yüklendiğini görün.
Ayrıca sistemi tamamen temizlemeniz gerekebilir. Sadece gereksiz dosyaları temizlemekle kalmaz, aynı zamanda boşta kalan RAM'i
Bir şey, dizüstü bilgisayarınız ile HDTV deneyiminizi çelişiyor.

MCE ile Windows 7 PM 64 bit kullanarak DVR olarak i3 çalıştıran Intel dizüstü bilgisayarı DVR olarak kullanıyorum
Ayrıca MCE ile Windows 7 UT 64-bit kullanarak DVR olarak 4GB RAM ile AMD P300 çalıştıran ikinci dizüstü bilgisayar çalıştırın
Bu dizüstü bilgisayarların her ikisi de HDMI kullanılarak HDTV aracılığıyla doğrudan SONY 40 inç ve 46 inç'e bağlanır.
Sahip olduğum tek zaman sistem tıkandığında. Bu iki dizüstü bilgisayar, HDHomeRun Quad Network Tuner'ları kaydettiklerinden 7/24 çalışıyor.

Sistemleri açın

1. İnce Temizleyici Ücretsiz
2. Sistem Ninja (sadece ihtiyacım olduğunda günlük değil)
3. Jet Temizliği
4. Bilge 365
5. Ücretsiz Windows Tuner
6. Temizleyici

Process Explorer, sistemi neyin izlediğini de gösterecektir. Bu işlemi sonlandırın veya services.msc dosyasına gidin ve devre dışı bırakın. HP dizüstü bilgisayarlar gibi, sizi takip etmeyi severler, böylece dizüstü bilgisayarı çıkarın. Bugün bu dizüstü bilgisayarlarda çalışan çok fazla şey var. Yeni aldığınız dizüstü bilgisayarınızdaki bloatware'i temizlediniz mi?

Bloatware Kaldırma

Norton Kaldırma Aracı
PC Decrapifer
İnce Bilgisayar

hızlı hareket

TS Meraklısı
Sorun ya da hdmi kablosu ya da başka bir şey olan bilgisayarınız değil ... sadece 720p'yi destekleyebilen ve dürüst olmak gerekirse bir avuç inceleme okudum bir hd hazır TV'de full hd (1080p) filmleri çalıştıramazsınız ve bu fark çok fazla değil gibi görünüyor ve bir şey full hd film izlemek için bir güçlük daha fazla (bazı insanlar için finansal erişim dışında olabilir bir tam hd tv ihtiyacı nedeniyle).

Naeem

TS Çaylak
Sadece masaüstü arka planında seçili olduğundan emin olun. Masaüstünde sadece bir duvar kağıdı tutun. Masaüstüne sağ tıklayın, ardından kişiselleştirin, ardından masaüstü arkaplanına tıklayın.Tek bir duvar kağıdı seçtiğinizden emin olun.Daha sonra hd filmleri 720p veya 1080p izlerken gecikmeyecek.Geniş havasında.Ses durumunda eşzamanlı olmayabilir. thew adet ses kullanmayı deneyin.Bu aslında benim için çalıştı.

RAMJAC

TS Çaylak
Sadece Naeem'e teşekkür etmek istiyorum. VLC içindeki her ayarlamayı boşuna yaptım.
Güzel bir mono renk için karmaşık arka planımı bıraktım ve tüm arabelleğe alma sorunlarım kayboldu!

dkbroadband

TS Çaylak
Cehaletimi affedin, ama aynı kurulumu farklı bir TV'ye bağlamayı denediniz mi? Ya da hatta HDMI kablolarını mı değiştirmek istiyorsunuz? HDMI kabloları, USB gibi farklı standartlarda gelir - hepsi aynı şekilde üretilmez. Ayrıca, TV'nin kendisindeki HDMI girişlerini değiştirmeye ne dersiniz? Son olarak, yeni nesil TV'lerin çoğu zaman zaman ya da en azından değil, zaman zaman güncellenir ve güncellenir (TV'nin arkasında bunun için bir USB girişi olmalıdır), belki de yardımcı olabilir mi?
G

Misafir

Selam.

Düzeltemediğim gerçekten garip bir sorunum var.

Kısa bir süre önce i7 işlemci, 1 gb ekran kartı ve 6 gb ram ile bir Sony Vaio E serisi aldım. Başka bir deyişle, hd film göstermekte sorun yaşamaması gereken bir bilgisayar.

Bilgisayarda video dosyaları izlediğim sürece 1080p filmlerde bile mükemmel çalışıyor. Ancak, bilgisayarımı HDMI aracılığıyla HDTV'me bağlarsam sorunlar başlar. Film oynatma yavaş / kesik kesik geliyor, ses bazen parazit oluyor ve görüntü yavaş olduğu için senkronize olmuyor. Bu sadece 1080p filmler ile değil, eski dizüstü bilgisayarımın herhangi bir problemi bile olmayacağı 720p filmler ile olur.

Vlc, mpc och gom-player gibi birkaç farklı oynatıcıyı denedim, video sürücülerimi güncellemeyi denedim ve ekranı genişletmeyi, ekranı çoğaltmayı veya hatta aynı sonucu veren sadece televizyonumda göstermeyi denedim.

Bu forumda ve genel olarak internette çok aradım ama benzer bir sorunu olan birini bulamıyorum (ya da sadece ne aradığımı bilmiyorum).

Herhangi bir yardım BÜYÜK appriciated olacaktır.

Şimdiden teşekkür ederim
Kekkonen
Bugün Dell Lattitude 5540'tan HDMI üzerinden HDMI uyumlu TV'ye bir mkv filmi oynattığımda da aynı sorunu yaşadım. Hangi çözünürlük olursa olsun tüm filmler dalgalı görünüyordu. Harici monitör için Intel Graphics'i 1366x768 olarak ayarlamam gerekiyordu (HDMI kablosu takılıyken ve TV AÇIK konumdayken ayarlanmalıdır). Doğrama gitti. Umarım bu birine yardımcı olur.
  • Sevmek
Tepkiler: dkbroadband

jobeard

TS Büyükelçisi
Hmm;
çünkü hdmi, gpu'ya değil cpu'ya bağlı,
Sanmıyorum. Bir dizüstü bilgisayar form faktörü doğru şekilde inşa edilmiştir, böylece hdmi konektörü ne olursa olsun yerleşik gpu'ya gider. Dell'im HD sunumlar için harika bir iş çıkarıyor.

Yani, hdmi için windows sürücüsünü almak için, windows autoconfig güvenmek zorunda kaldı dedi:

• dizüstü bilgisayarı kapat
  • TV'ye hdmi bağlantısı kurma
  • TV kaynağının, dizüstü bilgisayarın bağlı olduğu doğru hdmi yuvası olarak seçildiğinden emin olun
  • Ardından dizüstü bilgisayarı açın ve cihazın keşfinin işini yapmasına izin verin.

Bunun sadece bir kez yapılması gerekir.

fenoglioo

TS Çaylak
Seninle aynı bilgisayara sahibim, bir sony Vaio dizüstü bilgisayar. Ben de aynı sorunları yaşıyorum, ilk başta hdmi kablosu olduğunu düşündüm ama bunun sadece bir film oynatılırken dizüstü bilgisayarımı şarj ettiğimde olduğunu fark ettim (sadece bunu fark ettim çünkü lap topum ölüyor filmin ortası). Bunun bir hdmi kablosu olmadığını biliyorum çünkü güç kablosunu çıkarırsam, güç kablosunu taktığımda hdmi'ye bağladım harika çalışır, senkronizasyondan videoyu geciktirmeye başlar ve süper dalgalı hale gelir. İşte tam olarak sorunu gösteren bir resim. Herhangi bir fikir?

Ekler

Clyde K

TS Çaylak
Aynı problemi yeni Vizio Tv'de de yaşadım. Başka bir kablo aynı sorunu denedim. Den'e yürüdü ve eski bir Panasonic plazmasında denedi ve gayet iyi çalıştı. Sorun yok.
Bu yüzden dizüstü ekran kartındaki yenileme hızını 29'dan 60'a ayarladım. Sorun hemen çözüldü. Her iki tv de artık sorun yok.
Bu, Asus dizüstü bilgisayar HDD'sindeki bir GoPro videosudur.
Bu yardımcı olur umarım.

Düzenleme: çözünürlüğü değiştirmek benim için fark yaratmadı