• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • Depolama
  • Bugünün Mesajları

CD-DVD sürücüsü eski bir fotoğraf diskini okumaz

• Konuyu Başlatan wildbutterfly
  • Başlangıç ​​tarihi
W

wildbutterfly

TS Çaylak
Sürücümün okumayacağı iki diskim var. Diğerlerini gayet iyi okudu, belki 20 tanesi harici bir sabit diske geçtim. Bu ikisinin neden zor olduğundan emin değilim. Büyük olan bile okumaz. Daha yeni olanı okuyacak, ancak hiçbir şeyi görmeme veya kopyalamama izin vermiyor. Bana dosyaları gösteriyor ama açamıyorum. Bu fotoğrafları bu disklerden çıkarmanın başka bir yolu var mı? Dizüstü bilgisayarımı ve daha eski olan masaüstümü denedim. Şanssız. İşletim sistemi önemli mi? Diskleri daha eski bir işletim sistemi kullanarak yaptıysam, aynı sisteme sahip bir bilgisayar bulmam gerekir mi ?? Şu anda sahip olduğum masaüstünü kullanarak daha yenisini yaptığımı biliyorum. Sadece kayboldum ve hayal kırıklığına uğradım, bu resimler önemlidir!
Şahin

Şahin

TS Meraklısı
Hey vahşi kelebek. Gördüğünüz ve daha önce pc en az birinde, her DVD disk içeriğini görmek başardık varsayalım, doğru ?. İyi bir isim marka disk mi (ev eşyaları tipi mağazalardan sahte TDK gördüğümden veya etrafta yüzen daha ucuz markalardan birinden beri saygın bir satıcıdan satın alındı). Her iki sistemde de DVD yazmayı deneyin ve okuyabileceğinizi / görüntüleyip görüntüleyemeyeceğinizi görün. Ben kaliteli resimler DVD (harici bir sürücü ile birlikte) yandı sahip herhangi bir mekanik cihaz başarısız olabilir gitmek için en iyi yol olduğunu düşünüyorum. Bu dosyaları daha önce DVD'de okuyabiliyor / görüntüleyebildiyseniz ve dosyaları şimdi yazdırabilir ve okuyabiliyorsanız (özellikle diskler aynı markadaysa), diskler bir şekilde zarar görmüş olabilir. Temizleyici gibi bir macun kullanıyorum DVD disklerini temizlemek için 3M'den (merkezden doğrudan dış kenara kadar temizlenir).
W

wildbutterfly

TS Çaylak
Hawk şöyle dedi:
Hey vahşi kelebek. Gördüğünüz ve daha önce pc en az birinde, her DVD disk içeriğini görmek başardık varsayalım, doğru ?. İyi bir isim marka disk mi (ev eşyaları tipi mağazalardan sahte TDK gördüğümden veya etrafta yüzen daha ucuz markalardan birinden beri saygın bir satıcıdan satın alındı). Her iki sistemde de DVD yazmayı deneyin ve okuyabileceğinizi / görüntüleyip görüntüleyemeyeceğinizi görün. Ben kaliteli resimler DVD (harici bir sürücü ile birlikte) yandı sahip herhangi bir mekanik cihaz başarısız olabilir gitmek için en iyi yol olduğunu düşünüyorum. Bu dosyaları daha önce DVD'de okuyabiliyor / görüntüleyebildiyseniz ve dosyaları şimdi yazdırabilir ve okuyabiliyorsanız (özellikle diskler aynı markadaysa), diskler bir şekilde zarar görmüş olabilir. Temizleyici gibi bir macun kullanıyorum DVD disklerini temizlemek için 3M'den (merkezden doğrudan dış kenara kadar temizlenir).
Disklerin hepsi aynı marka olmalıdır. Genellikle büyük bir yığın satın alıyorum ve hemen hemen fotoğraf depolama ve ara sıra CD için kullanıyorum. Bilmem mümkün değil çünkü üzerlerine etiketler koydum. :) Eminim onları Wal-Mart'tan satın aldım. Her zaman diski okunabilir hale getirdikten sonra kontrol ederim, bu yüzden yaptığım zaman iyi çalıştığından eminim. Bunları yaptığımdan beri bunlardan bazılarına bakmadım, bu yüzden biri neredeyse 10 yaşında, diğeri 4. Bir CD bağlayıcısında saklandılar, böylece temizleyiciyi deneyeceğim ve işe yarayıp yaramadığını göreceğim. Cevap için teşekkürler! Umarım temizleyici çalışır!
SNGX1275

SNGX1275

TS Kuvvetleri Özel
IsoBuster, ne yazık ki özgür olmayan, sürücü hızlarını değiştirecek ve birkaç kez okumayı tekrar deneyecek bir yazılımdır. CD'lerin muhtemelen fiziksel olarak çizilmediğinden veya lekelenmediğinden, böyle bir şeyin en iyi bahsiniz olduğunu düşünüyorum, sadece boyalar yaşla bozuldu.

IsoBuster'ın yapacağı şeyleri yapmak için bazı ücretsiz yazılımlar olduğuna eminim, ancak googling konusundaki kısa girişimimde herhangi bir şey bulamadım. Bence bu hareket etme yönü.
W

wildbutterfly

TS Çaylak
Hiçbir şekilde hasarlı görünmüyorlar. Temizleyici yardımcı olmazsa yazılımı da arayacağım. Teşekkür ederim! Böyle bir şey olduğunu bile bilmiyordum!
Şahin

Şahin

TS Meraklısı
Bunun da var olduğunu bilmiyordum. Bir yan not olarak, yaklaşık 7 yıl önce, bir pc gösterisinde bir satıcıdan boş DVD'lerin bir yığınını satın aldım. Onları TV ayakkabılarını, kliplerini vb. Yakmak için Panasonic bağımsız DVD yazıcımda kullandım. Sonlandırılmamış bir takımlarım vardı, ama onları sonlandırmaya çalıştığımda, süreç her seferinde başarısız olurdu. Sadece onları görebiliyordum. Satıcıyla konuştuğumda, Panasonic sitesine bakmamı ve yazıcı için bir ürün yazılımı güncellemesi olup olmadığını görmemi tavsiye etti. Büyük olasılıkla bulmanın kolay olmayacağını ve haklı olduğunu söyledi. Menüler katmanlarının altına gömülü makinem için bir ürün yazılımı güncellemesi buldum. Ürün yazılımını yükselttikten sonra diskleri tamamlayabildim. Hala bu disklerin orijinal olarak yandığı makineyi kullanıp kullanmadığınızı bilmiyorum, bu yüzden brülörün sitesini kontrol etmek ve kullanıyorsanız eski diskleri okumasına izin verebilecek bir ürün yazılımı güncellemesi olup olmadığını görmek isteyebilirsiniz. yeni yazıcı.
SNGX1275'in boyalarla ilgili söyledikleri sadece böyle olabilir. Ne yazık ki bizim için, ev CD'leri ve DVD'leri oluşturma süreci ticari olarak kullanılan işlemden farklıdır, bu benim için daha iyi bir yöntemdir, çünkü ticari olanlar gibi boyaları olan diskleri kullandıklarına inanmıyorum, sadece yüksek bir ana ve daha sonra binler oluşturmak için basılan düz noktalar.

Bana göre, resimleri, filmleri ve belgeleri korumak için en güvenli yol, PC'de, harici bir sürücüde kopyalara sahip olmak ve birkaç kaliteli marka disk üreticisine yazmak ve belki her 2 yılda bir kontrol etmek gibi görünüyor. orijinal brülör (varsa) ve daha yeni bir makine.
Rabbit01

Rabbit01

TS Evangelist
SNGX1275 şunları söyledi:
IsoBuster, ne yazık ki özgür olmayan, sürücü hızlarını değiştirecek ve birkaç kez okumayı tekrar deneyecek bir yazılımdır. CD'lerin muhtemelen fiziksel olarak çizilmediğinden veya lekelenmediğinden, böyle bir şeyin en iyi bahsiniz olduğunu düşünüyorum, sadece boyalar yaşla bozuldu.

IsoBuster'ın yapacağı şeyleri yapmak için bazı ücretsiz yazılımlar olduğuna eminim, ancak googling konusundaki kısa girişimimde herhangi bir şey bulamadım. Bence bu hareket etme yönü.
ImgBurn gibi bir şey kullanmaya ve "diskten görüntü dosyası oluştur" u seçip iso'yu başka bir diske yazmaya ne dersiniz? Ve işlem için mümkün olan en düşük okuma hızını kullanın?
SNGX1275

SNGX1275

TS Kuvvetleri Özel
Rabbit01 - evet, bu işe yarayabilir, böyle bir şey için kullanmadım, ama dvddecrypter gibi olduğunu ve kötü alanları okumak için birçok girişimde bulunacağını varsayıyorum.
LookinAround

LookinAround

Ex Tech Gözcü
wildbutterfly

Kullanma fırsatım oldu PhotoRec bozuk bir 3TB harici sabit diskte ücretsiz (bazıları yanlışlıkla biçimlendirmeye başladı). Sonuçtan oldukça etkilendim. CD'nizde deneyin ve sonucu bize bildirin. Bilmeyi çok merak ediyorum. Not; PhotoRec'in medya dosyalarından daha fazla kurtarıldığını gördüm.

PhotoRec sabit diskler ve CDRom video, belge ve arşiv ve kayıp fotoğraf (böylece, 'Fotoğraf Kurtarma' adı) dahil kayıp dosyaları kurtarmak için tasarlanmış dosya veri kurtarma yazılımıdır. PhotoRec, dosya sistemini yok sayar ve temel alınan verilerin ardından gider, bu nedenle medyanızın dosya sistemi ciddi şekilde hasar görmüş veya yeniden biçimlendirilmiş olsa bile çalışmaya devam eder.
Tedster

Tedster

TECH HABERLER eski zamanlayıcı .....
İster inanın ister inanmayın, ancak CD'lerin / DVD'lerin kaliteye bağlı olarak yaklaşık 20 ila 30 yıl (veya daha uzun) ömrü vardır. Plastikler ve özellikle alüminyum, depolanma şekline bağlı olarak zamanla bozunur. Daha yüksek ısı daha fazla bozulmaya neden olur. Bir CD çalarda okumayı veya hatta farklı bir okuyucuyu okumayı hızlandırmak veya yavaşlatmak için bazı yazılımlar deneyebilirsiniz. Fotoğrafları şahsen birden fazla yerde yedekleme eğilimindeyim.

Son Gönderiler

• midian182
    Coronavirus kötü amaçlı yazılım yaymaktan yararlanıyor
  • I
    Samsung'dan Microsoft'a: Xbox Series X, ultra geniş monitörleri desteklemelidir
  • L
    Tesla'nın Model Y geçitinin çıkış tarihi Mart ayına taşındı
  • D
    Apple tamamen iOS Haritalar'ı yeniden tasarladı, ABD kullanıcıları önce alacak
  • P
    Apple, konum izleme, Screen Time, Mail uygulaması ve daha fazlası için düzeltmelerle iOS 13.3.1'i yayınladı
  • D
    Intel Xe Graphics Preview v2.0: Intel'in yaklaşan GPU'su hakkında bildiklerimiz
  • Ludak021
    GMC, Hummer'ı 11.500 pound-feet torkla EV olarak geri getiriyor
  • Evernessince
    Araştırmacılar 'terleyebilen' robotik bir el yaratıyor