• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • Topluluk
  • Bir soru sor
  • Bugünün Mesajları

Donanım Yerel bilgisayar kapatılamıyor. "Active Directory Etki Alanı Hizmetleri kullanılamıyor"

• Konuyu Başlatan Mugsy
  • Başlangıç ​​tarihi

Windows 10 resmi olarak piyasaya sürüldüğünde ...

• erken benimseyenlerin karışıklıkları çözmek için bir süre bekleyin.

oy: 0 0.0%

• Tüm seçmenler
    2
  • Anket kapandı .
Mugsy

Mugsy

TS Evangelist
Masaüstü bilgisayarımdan evimdeki başka bir bilgisayarı uzaktan kapatmaya çalışıyorum.

Masaüstü bilgisayarım 64bit Win7 Home, ancak önemli olduğunu düşünmüyorum, çünkü bir Google araması XP'nin SONRA her Windows sürümünde bu sorun olduğunu gösteriyor.

Başka bir odada bir bilgisayarda çalışan Win10 Preview var. Birincil (Win7) bilgisayarımdan uzaktan kapatabilmek istiyorum. Bunu yapmak için, komut isteminden "shutdown / I" komutunu çalıştırıyorum. İletişim kutusu görünür, ancak diğer PC'nin ağına "Gözatmaya" çalıştığımda bana bir hata mesajı alıyorum:

"Active Directory Etki Alanı Hizmetleri kullanılamıyor"

Bu, Win7 PC veya Win10 PC'den yapsam da olur, bu yüzden bir donanıma veya işletim sistemine özgü bir şey olmadığını biliyorum. Aynı şeyi doğrudan CLI'den yapmaya çalışırsam da olur.

Bir kurulum yapmak istemiyorum Sunucu sadece bunu yapmak için küçük bir şey. Herhangi bir fikir? TIA.
G

savaş

TS Guru
Uzaktan dediğin zaman Uzak Masaüstü demek istiyorsun? Öyleyse, Ctrl_Alt_End tuşuna basıp kapatmayı tıklamayı denediniz mi?
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
Bu MELİ yalnızca bilgisayarınız bir Etki Alanı Denetleyicisine katılmışsa görünür
Mugsy

Mugsy

TS Evangelist
jobeard dedi ki:
Bu MELİ yalnızca bilgisayarınız bir Etki Alanı Denetleyicisine katılmışsa görünür
Dosyaları yerel bir ağ üzerinden paylaşıyorsanız, görmek ağınızdaki diğer bilgisayarlar, görünüşe göre onlara komut gönderemezsiniz. :(

Yükleyerek bir çözüm buldum "Takım Görüntüleyici 9"diğer bilgisayarların masaüstünü görmeme izin veriyor, buradan uzak masaüstünde Shutdown.exe için bir kısayol çalıştırabiliyorum.
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi

Son Gönderiler

• stewi0001
    Sanal dijital yardımcılar henüz hayatınızı kurtarmaya hazır değil
  • M
    NFL Films ilk Super Bowl yayınını yeniden oluşturmak için basit multimedya teknolojisini kullandı
  • jobeard
    Microsoft Teams, saat 8: 30'da ET'den beri kapalı.
  • T
    Çin'de üretilen 8 çekirdekli x86 CPU pazara geldi
  • jobeard
    Lütfen bunu deşifre edin
  • EClyde
    Güç Kaynağı Birimi (PSU) Anatomisi
  • CharmsD
    F9, Red's Hydrogen One'ın iyi bir telefon olduğu paralel bir evrende var
  • C
    Avustralyalılar kıyamete dayanıklı Tesla Cybertruck'u isteyecekler