• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • İşlemciler ve Anakartlar
  • Bugünün Mesajları

Bilgisayar açılamıyor (Güç Kaynağı Çalışıyor)

• Konuyu Başlatan Onion3313
  • Başlangıç ​​tarihi
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.
O

Onion3313

TS Çaylak
Herkese merhaba, arkadaşım dün gece beni aradı ve bilgisayarını hiç açamadığını söyledi. Açmaya çalıştığımda hiçbir şey olmuyor. Hiçbir fan PC'ye takılı değilmiş gibi dönüyor (bir an için bile olsa). Onun bellek, ekran kartı, vb ve yine hiçbir şey yeniden oturma çalıştı.

PSU'nun arkasında, PC'sine takıldığında yanıp sönen yeşil bir LED vardır. Bir test olarak, başka bir PC'ye kurdum ve mükemmel çalışıyor ve yeşil LED yanıyor (yanıp sönmüyor).

PSU'nun işe yaradığını anladıktan sonra, mobo'nun öldüğünü varsayıyorum, ancak sorun değilse onun para harcamasını istemiyorum. Ne yapmam gerektiğine dair bir fikrin var mı?

Teşekkürler
TypeX45

TypeX45

TS Çaylak
Daha önce çalıştı mı? Bu yeni inşa edilmiş bir bilgisayar mı?
fastco

fastco

TS Güçlendirici
Bilgisayar bir dalgalanma bastırıcıya bağlı mı? Son zamanlarda tüm fırtınalarda olmasa bile anakart tost olabilir. Güç kaynağı dışında kesinlikle hiçbir şey işe yaramazsa, çoğu anakartı beğenir. Tüm sürücüleri ve PCI, AGP'yi ve bir bellek modülünü çıkarmayı deneyin ve açın ve işlemci fanının dönüp dönmediğine bakın. Değilse ... tost
TypeX45

TypeX45

TS Çaylak
fastco dedi ki:
Bilgisayar bir dalgalanma bastırıcıya bağlı mı? Son zamanlarda tüm fırtınalarda olmasa bile anakart tost olabilir. Güç kaynağı dışında kesinlikle hiçbir şey işe yaramazsa, çoğu anakartı beğenir. Tüm sürücüleri ve PCI, AGP'yi ve bir bellek modülünü çıkarmayı deneyin ve açın ve işlemci fanının dönüp dönmediğine bakın. Değilse ... tost

Güç kaynağı sarsılmayacak mı? Ayrıca, yönetim kurulu gitmiş olsaydı, taraftarlar hala gitmezdi. Hiç bir anakartın dışarı çıktığını görmedim ve hayranlar hala açılmıyor. Yanılıyor olabilirim.
O

Onion3313

TS Çaylak
Type X45 şunları söyledi:
Daha önce çalıştı mı? Bu yeni inşa edilmiş bir bilgisayar mı?
Bu pc daha önce çalıştı ve onun yaklaşık bir ya da iki yaşında. Compaq'tan aldı.

fastco dedi ki:
Evet, bir dalgalanma bastırıcıya bağlı. Yani onun güç kaynağı mükemmel benim pc evde koştu yani sorun değil biliyorum. Sürücüleri ve 1 bellek modülünü çıkarmayı denedim ve hiçbir şey yapmadım. PCI yuvasını alan tek şey bir ethernet kartı ve bunu da kaldırdım. Tüm bunları yaptıktan sonra hala bir şey yapmıyor.

O sadece onun pc berbat ve ona birçok hata veren bir virüs olduğunu söyledi. Virüsü ne zaman aldığından ve bununla bir ilgisi olup olmadığından emin değilim ama bahsetmeye değer.
H

howard_hopkinso

TS Çaylak
Merhaba ve TECH HABERLER'e hoş geldiniz.

Fastco'ya katılıyorum. Psu'nun iyi çalıştığını bildiğiniz gerçeği, mobo'nun öldüğü anlamına gelir.

Birkaç ay önce kendi bilgisayarımda da benzer bir sorun yaşadım. Açmaya çalıştığımda kesinlikle hiçbir şey olmadı. Hayran yok, hiçbir şey yok. Ölü bir mobo olduğu ortaya çıktı.

Saygılarımızla Howard: dalga:: dalga:
TypeX45

TypeX45

TS Çaylak
Bilgisayarınızdaki diğer tüm parçaları deneyin ve hepsinin çalıştığından emin olun (ethernet kartı, bellek). Bilgisayarındaki başka bir güç kaynağını denediniz mi, sadece bu bilgisayarla PSU değil. Oradan bu işlemciyi destekleyen yeni bir anakart satın almanız gerekebilir. Ve her şeyi geri tokatla ve oradan git.
O

Onion3313

TS Çaylak
howard_hopkinso dedi:
Merhaba ve TECH HABERLER'e hoş geldiniz.

Fastco'ya katılıyorum. Psu'nun iyi çalıştığını bildiğiniz gerçeği, mobo'nun öldüğü anlamına gelir.

Birkaç ay önce kendi bilgisayarımda da benzer bir sorun yaşadım. Açmaya çalıştığımda kesinlikle hiçbir şey olmadı. Hayran yok, hiçbir şey yok. Ölü bir mobo olduğu ortaya çıktı.

Saygılarımızla Howard: dalga:: dalga:
Bilgi için teşekkürler, neredeyse onun mobo öldü emindi ama para harcamadan önce emin olmak istedim. =)

Bilgisayarınızdaki diğer tüm parçaları deneyin ve hepsinin çalıştığından emin olun (ethernet kartı, bellek). Bilgisayarındaki başka bir güç kaynağını denediniz mi, sadece bu bilgisayarla PSU değil. Oradan bu işlemciyi destekleyen yeni bir anakart satın almanız gerekebilir. Ve her şeyi geri tokatla ve oradan git.
Bellek ve ethernet kartını denedim ve gayet iyi çalışıyorlar. Bilgisayarına başka bir PSU koymayı bile düşünmedim. Yarın oraya son çare / test olarak geri döndüğümde deneyeceğim.

Tüm geri bildirimler için teşekkürler!
iss

iss

TECH HABERLER Şansölye
Muhtemelen mobo öldü. AMA .... gömmeden önce deneyebileceğiniz bir şey var. Dell, Compaq, vb. gibi önceden oluşturulmuş birçok sistem rastgele bir "kilitlenmeye" maruz kalabilir ve tamamen ölü gibi görünebilir. bu durumda tek tedavi CPU dışındaki tüm bileşenleri çıkarmak, sistemin fişinin çekili olduğundan emin olun ve önce güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun, ardından sadece CPU ile açın, kapatın ve yukarıdakileri tekrarlayın işleme alın, koç ekleyin, güç verin, gönderi alana kadar veya tüm bileşenleri geri ekleyene kadar işleme devam edin ve hiçbir şey olmadı. (bu durumda bir kilitlenme değildi, mobo öldü)
TypeX45

TypeX45

TS Çaylak
Bu, bios'u sıfırlamakla işe yarar mı?
N

DSÖ

TS Manyak
Bios kesinlikle sıfırlanmalı ve söyledikleri, güç kaynağının yeniden ayarlanmasıyla birlikte bir kilitlenme olabileceği için yapılmalıdır.

Ayrıca, ve daha önce gördüm, vidalar, toz, vb kasa ve mobo arasında bir "kısa" neden olabilir. Ölü ilan etmeden önce ben davadan mobo olurdu ve önyükleme olup olmadığını görmek.
Çok fazla insanın mobolarını ölü olmadığında ilan ettiklerini gördüğüm gibi, zaten en az birkaç kez bahsettiğim her şeyi yaparım. Genellikle uygun prosedürü takip etmeme meselesi. Bazen ölü bir mobo, ama oldukça nadir. Son zamanlarda bölgenizdeki fırtınalar gibi çok fazla güç sorunu olmadıkça. Ancak durum böyle olsaydı, mobodan daha fazlası ölürdü, genellikle güç kaynağı da ölürdü.
fastco

fastco

TS Güçlendirici
Güç kaynağı sarsılmayacak mı? Ayrıca, yönetim kurulu gitmiş olsaydı, taraftarlar hala gitmezdi. Hiç bir anakartın dışarı çıktığını görmedim ve hayranlar hala açılmıyor. Yanılıyor olabilirim.
Hayır. Bir anakartı üflemek için çok daha az statik elektrik alır, o zaman bir güç kaynağı yapar.
burkulma

burkulma

TS Evangelist
Henüz yapmadıysanız, TÜM eklenti kartlarını kaldırmak isteyebilirsiniz. Bir PCI kart arızalanırsa, kartın açılmasını tamamen durdurabilir.

Aynı soruna sahip diğer aptalca (ve olası olmayan) şeyler, USB başlıklarınızı (örneğin ön panel bağlantı noktaları) yanlış koymaktır ... ve PSU'nun arkasındaki eski 220v-240v anahtarını unutmayalım. :) Tabii ki, daha önce çalışan bir sistemden bunlardan asla şüphelenmem, ama beklenmedik şeyleri beklemeyi öğrendim ...
O

Onion3313

TS Çaylak
Tüm bilgiler için teşekkürler!

Arkadaşımın birkaç günlüğüne gitmesi gerektiğinden henüz bir şey deneme şansım olmadı. Geri döner dönmez üzerinde bazı testler yapmaya başlayacağım ve neler olup bittiğini anlayabileceğim.

Geri döndüğünde hepinizin nasıl gittiğini hepinize bildireceğim.
R

robin_bga

TS Çaylak
u kartın çıkarılması veya bios sıfırlaması için başka bir şey yapmanıza gerek yok, de işe yaramaz, de PSU yanıp sönen bir Led gösterir, bu de mobo güç kaynağı bileşenlerinden biri gitti demektir, normal güç transistörleri. onarım, sonra u de sorunu anlayabiliriz. Dell'de daha fazla offen gibi sorunlar yaşadım. sadece hav havası varsa 2 atölye al. robinlinux47@gmail.com
N

DSÖ

TS Manyak
robin_bga, üzgünüm, ama kötü tavsiye yanı sıra kötü İngilizce.
R

robin_bga

TS Çaylak
Üzgünüm * Nork * sadece ben cep telefonumu kullanıyorum, bu yüzden her zaman kelimeleri ezmeye çalışıyorum, böylece alot'a sığabiliyorum. Bu kelime hav havası eksik. Tavsiye sorunu hakkında. PC'ler / Anakart Onarımı.Aşk ile yapıyorum ve şimdi bir meslek. Daha önce bu tür vakaları gördüm.Her ne kadar insan olduğumu söyleyebilirim ki mükemmelim, u ile gree, ancak nazikçe beni yanlış nerede Tekrar teşekkürler * nork * R
N

DSÖ

TS Manyak
robin_bga, sana atladığım için üzgünüm.
Şey, gerçekten de mobo hasar görmüş olması muhtemeldir. Ancak, bazı testler yapabildiğimde asla bir mobo gibi bir şeyin öldüğünü asla anlayamazdım ve bios'u yeniden ayarlamak, dışarı çıkmadan ve çok para harcamaktan kesinlikle emin olmak için en kolay ve en hızlı testlerden biridir. yeni pc veya yeni mobo. Özellikle yeni bir mobo alırken bu günlerde genellikle yeni koç ve muhtemelen yeni bir ekran kartı satın almak gerekiyor.
Ve elbette, başka testler de var. Önerilerimizi denedikten sonra posterlerin bize geri dönmesini bekliyorduk.
Sonra gelip çok fazla yardım ve zayıf manifatura sunuyorsun. Buna ek olarak, bu forum herkesin görmesi için gönderilen info \ help \ sonuçları üzerine kurulduğunda e-posta adresinizi sunmak iyi bir fikir değildir.
Bu yüzden postere gerçekten değerli bir şey sunmadığınız için neden yazıya atladığımı görebilirsiniz.
Öte yandan, sizi rahatsız etmek istemiyorum.
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.

Son Gönderiler

• ManuelV
    Final Fantasy VII Remake tema şarkı fragman çapraz giyinme Bulut özellikleri
  • Darth Shiv
    AB, belirleyici oylamadan sonra ortak bir ücretlendirme standardı için itici güçle ilerliyor
  • cliffordcooley
    Iowa, adliye sızma testi nedeniyle tutuklanan güvenlik profesyonellerine yönelik suçlamaları düşürdü
  • Danny101
    New California yasası devletin serbest çalışanlarını işten çıkarmakla tehdit ediyor
  • Danny101
    Microsoft, Xbox Live'da güvenlik açıkları bulmak için 20 bin dolara kadar ödül verecek
  • Danny101
    SpaceX uydu tabanlı internet hizmeti 'Starlink' için dördüncü başarılı lansmanını tamamladı
  • E
    Öneri öner - bütçem için hangi parçalar?
  • Evernessince
    Intel Core i9-10900K, 3DMark veritabanında 5.1GHz güçlendirme saati ile görüntülendi