• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • Depolama
  • Bugünün Mesajları

Harici bir USB sabit sürücü yapabilir, önyüklenebilir ve Birincil Sürücü olarak kullanabilir misiniz?

• Konuyu Başlatan pepsi1
  • Başlangıç ​​tarihi
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.
P

pepsi1

TS Çaylak
Hepinize merhaba. Teknik bir arka planım (donanım kontrol sistemleri) var, ancak aslında DOS (Yunanca) veya farklı işletim sistemi platformlarını anlayan herhangi bir BT adamı için hiçbir tehdit oluşturmuyorum. Bu bağlamda, bilginin bir smidgeniyle cehalet talep edeceğim --- sadece kiminle uğraştığınızı biliyorsunuz ve buna karşılık olarak, cevapları seviyemize daraltacağım (bunu emmek için bir kaya yığınından biraz daha akıllıca) bilgi türü).

Eski 700MHz makinemi değiştiren Windows XP Pro SP3 yüklü bir Dell GX630, 3.2 GHz bilgisayarım var. Tüm programları, dosyaları acı bir şekilde kopyaladım ve bu ek bir monitör ile yinelenen bir yedek bilgisayar sistemi yapmak için çevre donanım (yazıcı, tarayıcı, modemler) ekledim.

Önyüklenebilir bir flash sürücü (çubuk) yapmak için tüm mesajları okudum ve hem Hirens önyüklenebilir bir çubuk (üç farklı çubuk, Sandisk 4GB, Kingston 1 GB ve genel bir 16GB) hem de bir BartPE önyüklenebilir CD diski yaptım. ve kafamdaki çekiç taban davulu çöktü. Ben dünyayı fethetme, her Pub'ı kuru içme ve çok az para için ya da hiç para yapma arzusu olmayan Scotch / İrlandalı / Alman'ım, ama inatçı, başlı ve bir hataya karşı inatçıyım.

Amacım, kendi işletim sistemiyle bilgisayarım için çalışan bir yedek "ana disk (0)" olan bağımsız bir Seagate FreeAgent USB (kendi kendini besleyen) harici sürücü yapmaktır
(XP Pro SP3). C SATA sürücüsünü bu USB sürücüsüne (NTFS) klonlamak için Seagate yazılımını kullandım. Gerçekte, orijinal SATA sürücüsünün mekanik bir arızası varsa, bir bilgisayarı önyüklemek ve yeni bir dahili sabit sürücüyü klonlamak için kullanılabilecek klonlanmış bir harici sabit sürücüye sahip olmaktır. Sadece dosyaları değil tüm programları, sürücüleri ve aynı işletim sistemini yedeklemek istiyorum.

USB sürücüsü, normal önyükleme yapıldığında SATA sürücüsünün sahip olduğu tüm dosya ve bilgileri içeren yinelenen bir depolama aygıtı olarak çalışır. BIOS, USB aygıtına, önyükleme dosyasında öncelik 1 olarak değiştirildikten sonra USB sürücüsü önyükleme yapmıyor. Çubuklar yapar, ancak bu sabit disk değil.
Çubukların ihtiyaç duyduğu önyükleme ini dosyalarından yoksun olduğunu ya da bir sabit sürücünün USB tanıma işlevinin daha sonra önyükleme sırasında geldiğini ve bu nedenle tanınmadığını varsayıyorum. Açıkçası bu şeyleri anlamıyorum ya da kendim düzeltebilirim.

Bu sitedeki önyükleme sorunları okumalarımda, bir çubuğun çoklu bölümlenmesi ve DOS'un çubuğun gerçek bir dahili sabit sürücü olduğunu düşünmesine kandırılması, böylece birincil ve kalan birim için sürücü harfleri atamasıyla ilgili bir konu fark ettim. Bu rehber forumda bir rehber ... aslında bir bağlantı lancelhoff, pencerelerde çok bölümlü USB flash sürücüye bir yazı.

Bu bir yaklaşım mı, yoksa elmaları portakalla mı karıştırıp bir şeyler kızartmaya mahkum muyum?
l
Ididmyc600

Ididmyc600

TECH HABERLER Şansölye
Hi

ne elde etmeye çalıştığınızdan emin değilim, ne okuduğumdan, ne yaparsanız yapın, bir exteranl usb hdd'den önyükleme yapmak için pencereleri alamıyorsunuz.

onun sadece felaket kurtarma için o zaman ne yapmak.

flaş çubukları önyüklenebilir hale getirebilirsiniz, ancak pencereleri kullanarak bir HDD önyüklenebilir hale getiremedim, bu yüzden sürücüyü kasadan çıkardım ve dizüstü bilgisayarıma koydum, bir win98 cd'den önyükledim ve sürücüyü biçimlendirip biçimlendirdikten sonra sys'd önyüklenebilir yapmak için, üzerine hayalet kopyaladı ve önyükleme sırasında çalışan hayalet ayarlamak için küçük bir autoexec.bat dosyası yazdı.

daha sonra dizüstü bilgisayara takılıyken önyüklendi ve USB HDD'ye bir dosyaya bir disk klonu çalıştırdı.

Geri yüklemek istediğimde, sürücüyü USB HDD'den im ve im bitti.
P

pepsi1

TS Çaylak
Cevap için teşekkürler.
Kolayca C sürücüsüne klonlanmış ikinci bir sürücü takabilirdim ama bu ne eğlenceli olurdu?
Bir Windows bilgisayarı önyüklemek için bir USB çubuğu manevra yapabilirse veya USB çubuğunu bölümleyip Aygıt Yöneticisi'nde bir sabit sürücü olarak değerlendirmenin bir yolunu bulabilirse, neden bir USB sabit diski manevra edemez? aynı şey?

Orijinal projem felaket kurtarma planlıyor, ama neden orada durmalıyım? Bir bilgisayarı harici bir sürücüden önyükleyebilir ve çalıştırabilirseniz, her sürücü için bir tane olmak üzere birden fazla işletim sistemine sahip olabilir ve o bilgisayardaki her şeyi elinizde bulundurun…. Yazıcılar, tarayıcılar, ses sistemleri, TIVO yönetimi veya tüm bir video / mimari hangi sürücüden önyükleme yaptığınıza bağlıdır. Bir kayıt oynatıcınız var ve farklı bir müzik koleksiyonu için kayıtları değiştiriyorsunuz.

2005'ten önce, belirtilen düşünce çizgisi, sabit sürücü ile önyükleme yapmak, CD ile önyükleme yapmak veya bir disketten önyükleme yapmaktı, ancak hiçbir şekilde bir USB flash sürücü kullanamazsınız. Ne yazık ki, bu kauçuk ağacı 137 GB sürücü sınırlamaları ile birlikte düştü. Özellikle DOS ve önyükleme prosedürlerinde iyi bir usta için mümkün olduğuna inanıyorum.

Harici sürücüyü Hirens veya PEBart ile kurabilirim, ancak her ikisi de sürücüyü silmeyi gerektirir. Sürücüyü C sürücüsünün bir klonu olarak ayarlayabilirim, ancak önyükleme yapmaz. Metrikler karşılıklı olarak ayrıcalıklıdır, bu nedenle birdir, ancak her ikisi birden değildir. Sürücünün dahili bir sabit sürücü veya bir USB bellek (Hiren’in Boot) olarak tanınmasının bir yolu varsa, sürücüyü dahili olarak işleyen otomatik çalıştırma ile birkaç anahtar önyükleme komutu eklemek tartışmayı kaldırmalıdır. En azından, bu yaşlı köpeğin mevcut olması gerektiğini düşünüyor.
Ne yazık ki, DOS konuştuğum bir dil değil, önyükleme dosyalarının ilişkisi de değil.
Klavye, grafik ve çekirdeğin anahtarları gibi önyükleme ve yardımcı elektronik fonksiyonların parametrelerini ayarlayan CPU ile çalışan dış destek yongaları olduğunu biliyorum ... ama bu benim limitim hakkında.

CadCam tüketiyor. Bu işlevi yerine getiren bir sürücüyü takıp dahili sürücüyü normal kullanım için kullanmak hoş olmaz mıydı?
Öncelikli çalışma yaparsanız, bu sürücünün fişini çıkarıp kilit ve anahtarın altına yerleştirebilmeniz hoş olmaz mı, böylece bazı serseri dizüstü bilgisayarınızı arabanızdan veya bavulunuzdan çalarsa, aldığı tek şey normal işlevsellik ile sınırlıdır?
Ididmyc600

Ididmyc600

TECH HABERLER Şansölye
Hi

masaüstü PC'ler için satın alabileceğiniz kaldırma sürücüsü kutuları vardır veya masaüstü bilgisayarlarla sanal bir masaüstü programı kullanmayı deneyebilirsiniz, hangi sürücünün önyükleneceğini seçmenize izin veren bazı BIOS gördüm (sadece birincil master veya önyükleme yapmak yerine) önyükleme kaydı vardır).

Bu parcticular iplik gelince ben daha fazla yardım ile gelemiyorum, ive itable önyüklenebilir ve bunu yapmak için başarılı ancak sadece bir işletim sistemi ile DOS ile USB sürücüleri almak denedim dedi, ben sadece bir deneyin verebilir rağmen düşünüyorum Windows 98 ile başlamak ve ne olacağını görmek için,

Eğer herhangi bir şans almalıyım ben bu konuya cevap bu yüzden cevap almak için abone olun ve biz göreceğiz.
P

pepsi1

TS Çaylak
Nobardin'in harici bir sürücüyü önyüklenebilir ve stealthmode'un bu iş parçacığında yaptığı yorumu yapmak için Rehber forumuna bakarsanız, nereye gittiğimi görmelisiniz. Üç farklı çubuk üzerinde çalışan XP Pro önyüklenebilir (farklı bir önyükleme ini kullanarak Hiren'in uyarlaması) ile bir flash sopa var .... böylece parçası çalışır. Bir USB çubuğunu bölümlere ayırmak ve önyükleme işlemini bir dahili sürücü olduğunu düşünmek için kandırmak için bir kılavuz da vardır. Önyüklenebilir bir harici sürücü için bu yöne yaslanıyorum. Ne yazık ki DOS benim forte değil 'bu yüzden deneme yanılma ... çoğunlukla hata.

Eğer çalışır bir şey üzerinde yanılmak başarabilirim eğer ben bu konuya göndereceğiz .... tekno-konuşmak hakkında endişelenmeyin, onu kullanmak için yeterli ayet değil ... LOL
P

pepsi1

TS Çaylak
Bir adım daha yakın:
Önyüklenebilir bir harici sürücü almak için BartPE CD diskini ve 750GB Maxtor kendi kendine çalışan USB sürücüsünü (biçimlendirilmiş) kullanıyorum. Artık “Windows” kurulum ekranına gidip listelenen sürücüyü bulabildiğim için CD diski çalışıyor gibi görünüyor (normal SATA “C” sürücüsü fiziksel BIOS bağlantısı kesildi ve etkin BIOS seçeneklerinin bir parçası değil). Kurulum, Windows XP Pro'yu kurmak istediğim sürücüyü soruyor ve USB sürücüsünü tıklıyorum (şimdi “C” sürücüsü olarak gösteriliyor).
Aşağıdaki ifade görünür:

Bilgisayar başlangıç ​​programınız, bölümü içeren diske veya seçtiğiniz boş alana erişemez. Kurulum bu diske Windows XP'yi yükleyemiyor. Erişim eksikliği mutlaka bir hata durumunu göstermez. Örneğin, disk, bilgisayar üreticisi tarafından yüklenmemiş bir SCSI bağdaştırıcısına veya ikinci bir sabit disk denetleyicisine takılmış olabilir; özel bir yazılım kullanılmadıkça başlatılmayabilir. SATA sürücüsü fabrikadan orijinaldir, bu yüzden bunun için bir denetleyici ile ilgisi yoktur.

Soru:
Bu ne anlama geliyor ve ifadelerinde hangi özel yazılımdan bahsediyorlar?
Bart'ın CD'sindeki USB sabit diski için bir sürücü yüklemem gerekir mi? Evetse, nasıl?

USB sürücüsüyle ilgili özel bir şey olmadığını doğru hatırlarsam, SATA cihazı takılır takılmaz cihazı alır, yani XP OS'nin dosyalarında gerekli sürücüye sahip olduğunu. Normalde yeni donanımın (USB sürücüsü) takıldığını tanır ve bundan sonra açılır, başka bir şeye gerek yoktur. Daha önce de belirttiğim gibi, bu DOS dili konusunda uzman değilim, bu yüzden küçük bir çeviri yardımcı olacaktır.

Bunu buldum:
Roderick van Domburg'un açıklaması (Peterson SBS'de sistem analisti):

Önyükleme sırasında Windows USB bağlantı noktasını sıfırlar ve önyükleme aygıtınızı kaybeder. Bu yüzden USB'den bir kurulum normalde başarısız olur. Ancak, önyüklemenin ilk aşamalarında Windows 2003 Server’ın ramdisk özelliğini kullanarak bu sorunu atlatıyoruz.

Yine de yanıltıcı olmayın: Windows XP'yi tamamen yükleyeceksiniz. Sadece bunu yapmak için Hizmet Paketindeki iki Windows 2003 Server dosyasını kullanacağız.
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.

Son Gönderiler

• RebelFlag
    AMD'nin Epyc 7742'si, gelişmiş hava koşullarına yönelik yeni Atos meteorolojik süper bilgisayara güç verecek ...
  • Evernessince
    Epic Games Store ilk yılında 100 milyondan fazla kullanıcı çekiyor
  • M
    Samsung Galaxy S20, önümüzdeki ayın açıklamasından önce dört kamera dizisiyle görüntülendi
  • Evernessince
    Gizemli yeni AMD Radeon GPU, RTX 2080 Ti'yi dövdü
  • Cal Jeffrey
    Windows 7 kullanıcıları yine de ücretsiz olarak Windows 10'a yükseltebilir
  • captaincranky
    Sextortion kampanyasında hedeflenen Google Nest sahipleri
  • captaincranky
    Kimlik avı dolandırıcılığı, Texas okul bölgesini 2.3 milyon dolardan hile
  • neeyik
    RTX 2060 KO, AMD'nin RX 5600 XT'sine ilk yanıttır