• TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.

BSOD driver_irql_not_less_or_equal, netio.sys

SlicerShanks

TS Çaylak
Başka bir NETIO.sys BSOD. İnterebleri ölçeklendirirken bunlardan birçoğunu bulduğumu komik buluyorum.

İşte hikaye. Long Beach Grand Prix hafta sonu, bir arkadaşım ve babamla bir otelde kalıyorum. Samsung SL202 dijital fotoğraf makinesi ile fotoğraf çektim. O zaman otelin ağını kullanıyorduk (bu sürücünün ağ sorunları ile ilgili olduğunu biliyorum, sadece emin olun). Kamerayı bir USB kablosuyla takıp sürücüler takılır takılmaz, bilgisayarım başlık mesajıyla BSOD yaptı ve beni NETIO.sys'e doğru işaret etti

Bu LBGP'nin ilk günü Cuma akşamı başladı. O zamandan beri, genellikle günlük olarak ve bir gün içinde birkaç kez meydana gelen daha fazla BSOD'ye tanık oldum. Genellikle dizüstü bilgisayar açıldıktan yaklaşık 5 dakika sonra gerçekleşir. Birkaç kez şanslıydım ve dizüstü bilgisayar birkaç çökmeden sonra sorunsuz çalışacak. Bugün 4 tanık oldum ve Güvenli Mod'da başlamasaydım 5'e kadar çıkacağından emindim.

Windows 7 Home 64bit ile AH531 Fujihitsu dizüstü bilgisayar kullanıyorum.

Daha fazla bilgiye ihtiyacınız olup olmadığını ve mini döküm dosyasına ihtiyacınız olduğunda lütfen bana bildirin.

Çok teşekkürler - Dilimleme Sapları

Route44

TECH HABERLER Büyükelçi
İlk olarak, bu bir 0xD1 hatası ve oldukça yaygın. Bunun genel nedeni davul rulosu, hatalı sürücülerdir. Ancak, NETIO.sys, Ağ Girdi / Çıktı işlevi ile ilgili bir Windows işletim sistemi sürücüsüdür. Normalde Windows işletim sistemi sürücüleri çok fazla tanı amaçlı kullanılamayacak kadar geneldir; bize daha çok sorunun nedeni olmaktan ziyade bir sorun olduğunu söylüyorlar.

Bir sonraki yayınınızda sağ alt köşede göreceğiniz Dosya Yükle seçeneğini kullanın. son Minidump Dosyasında bulabileceğiniz minidump dosyaları.

Bilgisayarım> C Sürücü> Windows Klasörü> Minidump Klasörü> Minidump Dosyaları.