• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • PC Oyun
  • Bugünün Mesajları

Minecraft sunucusu için en iyi işletim sistemi?

• Konuyu Başlatan Trillionsin
  • Başlangıç ​​tarihi
Trillionsin

Trillionsin

TS Evangelist
Şu anda bir flash sürücü kapalı Ubuntu var. Bu benim için oldukça iyi çalışıyor .. Ancak hiçbir monitör olmayacak çünkü sunucuya VNC istiyorum. Linux vnc için pencerelerin mümkün olduğunu biliyorum. (ya da değil mi?) ancak kurulumu zor olabilir.

Minecraft sunucusu için hangi işletim sisteminin en iyi olacağını bilen var mı? XP'nin iyi çalışacağını düşünüyorum ... Fikirleri ve herkesin sahip olduğu gerçekleri istiyorum.
Trillionsin

Trillionsin

TS Evangelist
Kimse cevap vermediği halde hala araştırıyorum. Diğerlerine yardım etmek için gelecekteki aramalar için iş parçamı burada güncelleyeceğim.

Bu siteyi kontrol edeceğim ve bir Tiny Core Linux dağıtımını kullanma önerilerini test edeceğim.

Bağlantı burada. http://minecraft.codeemo.com/

Bu sürüme geçmenin ne kadar kolay olduğu ile geri gönderiyorum ... ve herkesin kaldığı yerden devam etmek için mevcut sunucu dosyaları üzerinden aktarılıyor. Mevcut oyuncularımı kızdırmak ve terk etmek istemiyorum.
N

ninso

TS Çaylak
Windows 7 var ve sunucum Tamam koşuyor ama bazen laggy alır
Trillionsin

Trillionsin

TS Evangelist
ninso dedi:
Windows 7 var ve sunucum Tamam koşuyor ama bazen laggy alır
Bir windows makinesinin yönetilmesi daha kolay görünüyor ... MineOS CRUX ile çalışıyorum ve sığınak çok düzgün gidiyor gibi görünüyordu. Burada ve orada sorunlar yaşıyorum, ama yardımcı olarak yaratıcısı çok destekleyici ve belki de hepsini halledeceğim.
tehbanz

tehbanz

TS Meraklısı
Minecraft sunucumu craftbukkit kullanarak uzun süre çalıştırdım, gerçekten VNC'ye ihtiyacınız olmayacak çünkü minecraft sunucusu sadece CLI. şu anda çalışmıyor çünkü çalıştığı bilgisayara ihtiyacım vardı, şimdi başka bir yedek bilgisayarım var ve kısa süre sonra tekrar kuracağım :)

Minecraft sunucumu ubuntu sunucusunda çalıştırdım ve içine SSH yapabildim ve tüm idari görevlerimi yaptım, güzeldi çünkü tam erişim sahibi olmak istemediğim bir yönetici daha vardı, bu yüzden onu hemen hemen kilitleyebildim MC klasörü.

Minecraft için bir başlangıç ​​komut dosyası isteyeceksiniz, bu yüzden SSH bağlantısını kapattığınızda sunucuyu kapatmaz, bu yüzden bir dahaki sefere ekran -r yazdığınızda ve MC sunucunuza geri dönersiniz, i tuhaf bir isim olduğu için kullandığım senaryoyu yazan adamın adını hatırlayamıyorum. ama im baktım eğer ben bulabilirim.
Herhangi bir yardıma ihtiyacınız varsa bana PM yoluyla bildirin ve iş parçacığını güncelleyeceğim (başka birinin yardıma ihtiyacı varsa buna başvurabilirler)

Düzenleme: mineOS CRUX için yayınladığınız siteye baktığımda oldukça ilgi çekici görünüyor bu sefer bir koşuşturma vereceğim ve ne yaptığımı belgeleyeceğim.
Trillionsin

Trillionsin

TS Evangelist
tehbanz dedi ki:
Minecraft sunucumu craftbukkit kullanarak uzun süre çalıştırdım, gerçekten VNC'ye ihtiyacınız olmayacak çünkü minecraft sunucusu sadece CLI. şu anda çalışmıyor çünkü çalıştığı bilgisayara ihtiyacım vardı, şimdi başka bir yedek bilgisayarım var ve kısa süre sonra tekrar kuracağım :)

Minecraft sunucumu ubuntu sunucusunda çalıştırdım ve içine SSH yapabildim ve tüm idari görevlerimi yaptım, güzeldi çünkü tam erişim sahibi olmak istemediğim bir yönetici daha vardı, bu yüzden onu hemen hemen kilitleyebildim MC klasörü.

Minecraft için bir başlangıç ​​komut dosyası isteyeceksiniz, bu yüzden SSH bağlantısını kapattığınızda sunucuyu kapatmaz, bu yüzden bir dahaki sefere ekran -r yazdığınızda ve MC sunucunuza geri dönersiniz, i tuhaf bir isim olduğu için kullandığım senaryoyu yazan adamın adını hatırlayamıyorum. ama im baktım eğer ben bulabilirim.
Herhangi bir yardıma ihtiyacınız varsa bana PM yoluyla bildirin ve iş parçacığını güncelleyeceğim (başka birinin yardıma ihtiyacı varsa buna başvurabilirler)

Düzenleme: mineOS CRUX için yayınladığınız siteye baktığımda oldukça ilgi çekici görünüyor bu sefer bir koşuşturma vereceğim ve ne yaptığımı belgeleyeceğim.
MineOS'a çok benziyor aslında ... Sanırım deneyiminizle ilgili bir sorun yaşamayacaksınız.
tehbanz

tehbanz

TS Meraklısı
Sadece mineOS crux kurduktan sonra söylemeliyim, etkilendim. Yüklü hiawatha web sunucusu vardır. "Yönetici" sayfama gidip tüm görevlerimi yerine getirebilirim. yanı sıra sunucu bakımı için SSH erişim doğrudan "doğrudan" yükseltme OS "vurabilir ve (ne varsayalım)" apt-get dist-upgrade "benzer

Kurulumu bir esinti oldu ve şimdi statik bir IP ile otomatik önyükleme yapıyor ve sunucuyu hemen başlatıyor.

gel sunucuya göz atın tehbanz.dyndns.org (yavaş olursa özür dilerim, @ hosting seçeneklerine bakarak şu anda sadece 1.5 yükleme var)
Trillionsin

Trillionsin

TS Evangelist
tehbanz dedi ki:
Sadece mineOS crux kurduktan sonra söylemeliyim, etkilendim. Yüklü hiawatha web sunucusu vardır. "Yönetici" sayfama gidip tüm görevlerimi yerine getirebilirim. yanı sıra sunucu bakımı için SSH erişim doğrudan "doğrudan" yükseltme OS "vurabilir ve (ne varsayalım)" apt-get dist-upgrade "benzer

Kurulumu bir esinti oldu ve şimdi statik bir IP ile otomatik önyükleme yapıyor ve sunucuyu hemen başlatıyor.

gel sunucuya göz atın tehbanz.dyndns.org (yavaş olursa özür dilerim, @ hosting seçeneklerine bakarak şu anda sadece 1.5 yükleme var)
Merhaba tehbanz, sunucunu kontrol ettim. Dünya koruması ve izinleri ayarlamama yardımcı olacak vaktin var mı? Benim hayatım için anlayamıyorum ... lütfen benimle iletişime geçin, size benimkini göstereceğim, umumi ATM için hazır değil, bu yüzden size IP göndereceğim
tehbanz

tehbanz

TS Meraklısı
Worldguard için bana neye ihtiyacınız olduğunu bildirin ve ne yapabileceğimi göreceğim gibi, eski izinlerden çok daha iyi çalışan sözde permEX kullanıyoruz. belki bana sunucu günlük eklentisi listesi vb posta, kontrol etmek için bir şey herhangi bir çakışan eklentileri havn emin olmaktır. en son kurulum worldguard ile (ben izin olduğunu düşünüyorum) bir çatışma vardı ve biri düzeltilene kadar worldguard olmadan yapmak zorunda kaldı.
Trillionsin

Trillionsin

TS Evangelist
Bunu bir PM'ye koyamam.

2011-10-10 17:11:05 [INFO] Minecraft sunucu sürümü Beta 1.8.1'i başlatma
2011-10-10 17:11:05 [BİLGİ] Yükleme özellikleri
2011-10-10 17:11:05 [INFO] Minecraft sunucusunu başlangıç ​​tarihi *: 25565
2011-10-10 17:11:05 [INFO] Bu sunucu Craftbukkit sürümünü çalıştırıyor git-Bukkit-0.0.0-1112-g54a13b2-b1240jnks (MC: 1.8.1)
2011-10-10 17:11:06 [BİLGİ] Java 1.4+ standart günlük kaydı kullanan istemciler.
2011-10-10 17:11:06 [BİLGİ] Seviye "dünya" hazırlanıyor
2011-10-10 17:11:06 [INFO] Varsayılan oyun türü: 0
2011-10-10 17:11:06 [INFO] Başlangıç ​​bölgesini seviye 0 için hazırlama (Tohum: 1283155016)
2011-10-10 17:11:07 [INFO] Seviye 1 için başlangıç ​​bölgesi hazırlanıyor (Tohum: 1283155016)
2011-10-10 17:11:07 [INFO] Spawn alanı hazırlanıyor: 57%
2011-10-10 17:11:07 [BİLGİ] Yüklü Temeller 2.6.2 derleyen: Zenexer, ementalo, Aelux, Brettflan, KimKandor, snowleo, ceulemans, Xeology, KHobbits
2011-10-10 17:11:07 [BİLGİ] Temel Bilgiler: Süper sperm tabanlı izinleri kullanma.
2011-10-10 17:11:07 [BİLGİ] [Dev Ağaçlar] sürüm 0.3.3 etkinleştirildi
2011-10-10 17:11:07 [BİLGİ] WorldEdit 4.6 etkin.
2011-10-10 17:11:07 [INFO] WorldEdit: Bilinen bir izin eklentisi bulunamadı. İzinler için yapılandırma dosyasını kullanma.
2011-10-10 17:11:08 [INFO] VMID için yerel InetAddress alınamadı. Bunun önemi yok. Hiç. Biraz ekstra rastgelelik ekleyeceğiz
java.net.UnknownHostException: mineos: mineos
java.net.InetAddress.getLocalHost (Bilinmeyen Kaynak)
com.mchange.v2.c3p0.impl.C3P0ImplUtils.generateVmId (C3P0ImplUtils.java:120) adresinde
com.mchange.v2.c3p0.impl.C3P0ImplUtils adresinde. (C3P0ImplUtils.java:98)
com.mchange.v2.c3p0.impl.PoolBackedDataSourceBase adresinde. (PoolBackedDataSourceBase.java:227)
com.mchange.v2.c3p0.impl.AbstractPoolBackedDataSource. (AbstractPoolBackedDataSource.java:62)
com.mchange.v2.c3p0.ComboPooledDataSource adresinde. (ComboPooledDataSource.java:109)
com.mchange.v2.c3p0.ComboPooledDataSource adresinde. (ComboPooledDataSource.java:105)
com.earth2me.essentials.protect.data.ProtectedBlockJDBC adresinde. (ProtectedBlockJDBC.java:44)
com.earth2me.essentials.protect.data.ProtectedBlockJDBC adresinde. (ProtectedBlockJDBC.java:39)
com.earth2me.essentials.protect.data.ProtectedBlockSQLite adresinde. (ProtectedBlockSQLite.java:11)
com.earth2me.essentials.protect.EssentialsProtect.reloadConfig (EssentialsProtect.java:155) adresinde
com.earth2me.essentials.protect.EssentialsProtect.onEnable'da (EssentialsProtect.java:80)
org.bukkit.plugin.java.JavaPlugin.setEnabled adresinde (JavaPlugin.java:126)
org.bukkit.plugin.java.JavaPluginLoader.enablePlugin (JavaPluginLoader.java:941)
at org.bukkit.plugin.SimplePluginManager.enablePlugin (SimplePluginManager.java:280)
at org.bukkit.craftbukkit.CraftServer.loadPlugin (CraftServer.java:174)
at org.bukkit.craftbukkit.CraftServer.enablePlugins (CraftServer.java:157)
net.minecraft.server.MinecraftServer.e (MinecraftServer.java:297) adresinde
net.minecraft.server.MinecraftServer.a'da (MinecraftServer.java:284)
net.minecraft.server.MinecraftServer.init (MinecraftServer.java:152) adresinde
net.minecraft.server.MinecraftServer.run (MinecraftServer.java:348) adresinde
net.minecraft.server.ThreadServerApplication.run'da (SourceFile: 417)
Nedeni: java.net.UnknownHostException: mineos
java.net.Inet4AddressImpl.lookupAllHostAddr (Yerel Yöntem)
java.net.InetAddress $ 1.lookupAllHostAddr (Bilinmeyen Kaynak)
java.net.InetAddress.getAddressesFromNameService (Bilinmeyen Kaynak)
... 22 tane daha
2011-10-10 17:11:08 [BİLGİ] c3p0-0.9.1.2 başlatılıyor [inşa 21-Mayıs-2007 15:04:56; ayıklama? doğru; izleme: 10]
2011-10-10 17:11:08 [BİLGİ] Yüklü EssentialsProtect derleme 2.6.2: temel ekip
2011-10-10 17:11:08 [BİLGİ] Yüklü EssentialsSpawn build 2.6.2 by: essentials ekibi
2011-10-10 17:11:08 [INFO] Sunucu izinleri dosya permissions.yml boş, yoksayılıyor
2011-10-10 17:11:08 [BİLGİ] Yapıldı (0.256s)! Yardım için "yardım" veya "?" Yazın "?"
2011-10-10 17:11:29 [BİLGİ]? [34mVar?? [31m0? [Maksimum 34m? ”[31m20? [34m çevrimiçi oyuncular .?[0m
2011-10-10 17:11:29 [INFO] Bağlı oyuncular:? [0m
2011-10-10 17:11:33 [BİLGİ] /192.168.1.104:64449 bağlantı kesildi
2011-10-10 17:11:34 [BİLGİ] trillionsin [/192.168.1.104:64452], [[dünya] 479.1734763332891, 75.28826918367727, -677.0793864551906) adresinde oturum açtı
2011-10-10 17:11:34 [BİLGİ] Yeni maksimum boyut: 484
2011-10-10 17:11:34 [BİLGİ] Yeni maksimum boyut: 784
2011-10-10 17:12:43 [INFO] Bağlantı sıfırlandı
2011-10-10 17:12:43 [INFO] trilyon bağlantı kesildi: disconnect.endOfStream
tehbanz

tehbanz

TS Meraklısı
hmm, worldguard izin programınızı göremiyor gibi görünüyor, permissionsEX kullanmayı denediniz mi? Diğer Yöneticim izinlerin ne kadar harika olduğuna dair çılgınca durduramazEX. Ayrıca - worldguard'ı çalışana kadar eklentileri birer birer devre dışı bırakmayı deneyin, Essentials ile başlayacağım, bir süre önce önemli bir sorun olduğunu ve birçok eklentiyle çakıştığını hatırlıyorum, aynı almak için 3 farklı eklenti kullanmak zorunda kaldım ama en azından işe yaradı. Eğer sunucuma bir ssh / scp (yapılandırma karşılaştırmak için) bazı şeyler anlamaya yardımcı olabilir düşünüyorsanız bana bildirin ve ben erişim ile ayarlayabilirsiniz. Ayrıca PM bana IP adresinizi kontrol edip geleceğim!

Son Gönderiler

• captaincranky
    Basitleştirilmiş Anket, Steam'deki en popüler dildir, donanım anketi iddiaları
  • L
    Beş Amerikalıdan biri artık akıllı saat veya fitness takip cihazı takıyor
  • A
    Bethesda'nın Doom 1 ve 2 için son yaması 60 FPS desteği, topluluk yapımı içerik paketleri, ...
  • H
    Facebook, kullanıcıların feed'lerinde daha az siyasi reklam görmeyi seçeceğini söyledi
  • Bella Gorden
    Haftasonu Açık Forum: Müziğinizi nereden alıyorsunuz?
  • büyülü
    Mozilla, Firefox'ta aktif olarak sömürülen ciddi bir güvenlik açığı için yama yayınladı
  • captaincranky
    Samsung'un 'SelfieType'ı görünmez bir klavyede yazmanıza izin vermeyi amaçlıyor
  • G
    Eski Compaq Presario CQ5306UK ethernet kartını güncelleyin