• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • Ekran Kartları
  • Bugünün Mesajları

ATI 9800 Pro Güç Tüketimi?

• Konuyu Başlatan Konu
  • Başlangıç ​​tarihi
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.
Konu

Konu

Selam,

200w PSU ile küçük bir bilgisayarı bir araya getirmeyi düşünüyorum ve 9800 Pro ve 9600 Pro grafik kartının ne kadar güç (watt) tükettiğini bilmem gerekiyor. Bir Athlon XP 2600+, iki sabit sürücü, bir DVD +/- RW ve bir grafik kartı takmayı planlıyorum. Sağlanan 200w PSU'nun, belirtilen öğelerle birlikte 9600 Pro veya tercihen 9800 Pro ile başa çıkmak için yeterli olup olmadığını bilmem gerekir.

Söz konusu bilgilerle ilgili olarak ATI e-postası yaptım, ancak tüm e-postalarımı okumadıkları için temelde müşteri desteğinin gerçekten ne kadar zayıf olduğunu gösteren her zamanki winxp kurulum sss'i vardı. Herkes bildiğim veya istediğim bilgilere bir bağlantı sağlayabilirse, lütfen gönderin. Şimdiden teşekkürler: =).
olefarte

olefarte

Bakmak bu. Minimum 300 watt'a ihtiyacınız var gibi görünüyor. 9700 Pro'm var ve Ağ Geçidim 250 watt'lık bir kaynağa sahip ve yine de iyi çalışıyor.
Konu

Konu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yararlı olefarte olduğunuz için teşekkürler. Bu makaleye göz atın ...

Servis XPC SN45G Nforce 2400 Ultra

... Makine, harici bir güç fişi ince ve iki Corsair DDR 400 anı ile bir Radeon 9800PRO çalıştırdı. Tüm bu cihazları çalıştırabilen güç kaynağı ünitesinin tasarımcılarına iltifatlarımızı gönderiyoruz ...
Bu bilgisayarda 200W PSU var ve 9800 Pro'ya sorunsuz bir şekilde güç vermeyi başardı. İnceleyicide yalnızca bir sabit sürücü takılıydı, ancak iki sabit sürücü yüklemek istiyorum. Kullanmayı planladığım sabit disklerin her biri yaklaşık 12W güç gerektirir. Bilmem gereken şey, 9800 Pro'dan 9600 Pro'ya düşersem, 12W güç tasarrufu yapacağım ve bu bilgisayarı iki sabit sürücü ile çalıştırabilecek miyim?

Ne yazık ki ekran kartı üreticileri donanımları için minimum / maksimum güç tüketimi rakamlarını yayınlamıyor.
Konu

Konu

Bugün ATI'den bir yanıt aldım (ikinci e-postamdan sonra). Görünüşe göre 9800 Pro kartı 'normal' çalışma altında 75W tüketiyor. 9600 Pro kartı için bir rakam vermediler, ancak bunun daha az olduğunu söylediler. Dikkat edilmesi gereken bir nokta, ATI'nin minimum güç kaynağı gereksinimlerini (yani 300W PSU min) karşılamayan bir sistemde kullanılması durumunda 9800 Pro için destek sağlamayacağıdır.

İnanılmaz bulduğum bir şey, 9800 Pro'daki soğutucu / fanın aynı güç derecesine sahip tipik bir CPU'dan (örneğin Athlon XP 3200+) oldukça küçük olması. Belki grafik kartları çok daha sıcak çalışır veya çipin tost haline gelmesini önlemek için arka planda başka bir 'sihir' devam eder. :güzel:
--- --- agisse

--- --- agisse

Neden sadece 200w psu kullanıyorsunuz? Mini Tower / ITX?

Bu mini küpler ve malzeme ile problar, PSU'lar sadece 200 / 250w maksimum gelen özel küçük olanlar olmalıdır.
Konu

Konu

Onun 200W PSU ile küçük bir taşınabilir mini PC için. Benim 9600 Pro: =) ile iyi olacak gibi görünüyor.

Temel olarak, son bir yükseltmeden sonra bazı bitlerim kaldı ve bir 'mini' birimi bir araya getirmeye karar verdim.
S

SornyPanafonic

i 340 watt - 9800pro & 6 hayranları ve onun iyi ve son derece sıcak çalışıyor. dokunmak onun çok daha sıcak sonra benim comp başka bir şey. i (hehhehe) yan tarafından üfleme bir fan var ve altındaki havayı temizleyen bir pci yuvası egzoz fanı var ama yine de anne sıcak çalışır. xts gibi daha büyük bir fan ve soğutucu takmalılardı.
P

PIOPNEER P

NIC, Kendinize bir iyilik yapın. Muhtemelen 300 veya 350 watt güç kaynağı için ödeyeceğiniz şey için 400 watt veya daha yüksek bir güç kaynağıyla yepyeni bir kasa alabilirsiniz.
Daha sonra yükseltmek isteyebilirsiniz ve sadece onu alamadığınız için tekmeleyeceksiniz.
Burada her ay yerel bir Bilgisayar şovuna gidiyorum ve güç kaynağı ile birlikte 400 watt gücünde 30,00 $
Tiger direct.com gibi yerler bile size yardımcı olabilir.

http://www.tigerdirect.com/applications/Category/category_slc.asp?CatId=341
iyi fırsatlar!
Konu

Konu

Tavsiye için teşekkürler PIOPNEER P, ama zaten 465W PSU ile bir oyun PC var. Gerektiğinde seyahatlerde yanımda alabileceğim bir SFF mini bilgisayarı bir araya getirmek istiyorum. 9600 Pro kartı iyi çalışır ve 9800 Pro'nun bile bu bilgisayarda çalışacağını biliyorum, ancak sadece tek bir sabit sürücü takılıysa. İki sabit disk taktığım için (diskete ihtiyacım yok) 9600 Pro ile sadece güvenli olmaya karar verdim.
B

Kahverengi kağıt

--agissi-- 350W-380W PS ile birlikte gelen bazı SFF pc kutuları vardır. Antecs SFF yaklaşık 380W PS ile geliyor düşünüyorum.
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.

Son Gönderiler

• Vulcanproject
    Xbox X Serisi mi yoksa PS5 mi? Gabe Newell Microsoft'un makinesini tercih ediyor
  • midian182
    Konami oyun bilgisayarları artık ön siparişe açık
  • B
    PSA: Disk çürümesine neden olmadan eski yedekleri kurtar
  • Rhythmattic
    Intel 7nm gecikmeyle sınıf davasıyla karşı karşıya
  • N
    Bill Gates, Elon Musk'un Coronavirus yorumlarını kendisine saklaması gerektiğini düşünüyor
  • G
    Daha fazla yayıncının yeni nesil konsol oyunlarında bir fiyat artışı düşündüğü bildiriliyor
  • MaxSmarties
    Açıklayıcı: Tensör Çekirdekleri Nelerdir?
  • Kızgın
    Görüş: Değişen yarı iletken kumlar