• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • Topluluk
  • TECH HABERLER Haberler ve Yorumlar
  • Bugünün Mesajları

Asus Tayvan'da 280Hz destekli bir monitör satıyor, mağaza sayfası ortaya çıkıyor

• Konuyu Başlatan polycount
  • Başlangıç ​​tarihi
P

polycount

TS Evangelist
Personel

Söz konusu monitör TUF Gaming VG279QM"Bu lakap takılmış gibi görünüyor"Flaş."Ürün sadece Tayvan perakende web sitesi Taobao'da mevcut görünüyor.

VG279QM, 1920x1080p çözünürlüğe sahip 27 "dir. Bu, piksel yoğunluğu, örneğin 24" monitörden biraz daha kötü olacağı için ideal bir kombinasyon değildir. Bununla birlikte, panel de IPS'dir, bu yüzden Asus bunun üstün görüntü kalitesi ve renkleri için değerli bir değiş tokuş olduğuna inanmaktadır.

Ayrıca, maksimum 400 nit parlaklık ile VG279QM'de yerleşik HDR400 teknolojisi de vardır. Giriş yöntemleri açısından, çoğu modern monitör için oldukça standart bir ücret olan HDMI veya DisplayPort'u tercih edebilirsiniz.

Asus'un 280Hz iddialarına geri dönersek, burada tartışmak için birkaç ayrıntı var. İlk olarak, VG279QM'nin mağaza sayfasının Google Çeviri bir sürümü 280Hz'in monitör için "doğal" olduğunu ima ediyor, ancak cihazın açıklaması temel yenileme hızı olarak 240Hz'yi listeliyor. Bunun Asus'un tarafında bir hata mı, yoksa sadece zayıf bir çevirinin sonucu olsun, kesin olarak söyleyemeyiz.

Ne olursa olsun, VG279QM'nin 280Hz'e ulaşması için ekstra bir ayar gerektiriyor olsa da (örneğin, belirli bir monitör ayarını veya overclock'u etkinleştirmek), yine de başarı elde edilir. Çok az, eğer varsa, rakip monitörler bu seviyeye henüz ulaşamamıştır. Tabii ki, bunun asla gerekli olmadığı kanıtlanabilir.

Deneyimden bahsetmişken, 2080 Ti ve 8700K ile üst düzey bir teçhizatın modern AAA oyunlarında 144FPS'ye (makul kalite ayarlarıyla, yani çok daha az 240 veya 280FPS'ye ulaşması olası değildir.

Bununla birlikte, Fortnite veya League of Legends gibi oyunlarda elde edilebilir ve Linus Tech Tips'ten gelen videolar, hatta yararlı ol - eğer birazcık.

Her durumda, VG279QM sizin için monitör gibi görünüyorsa, bir süre beklemeniz gerekebilir. Daha önce de söylediğimiz gibi, şu anda sadece Tayvan'da mevcut ve Asus henüz diğer bölgelere getirme planını açıklamadı. Ancak, kullanılabilirlik ve fiyatlandırma hakkında daha fazla bilgi için şirkete ulaşacağız.

Kalıcı bağlantı.

dualkelly

dualkelly

TS Güçlendirici
Çoğunlukla 4k ve Pro Photography düzenleme için bir 4k 32 inç 'ProArt' Serisine sahibim, ancak artık 1080p'de hangi oyunların hile ve çocuk oyuncağı gibi göründüğünden emin değilim. Ekstra parayı Gerçek Renk doğruluğu ve 10 bit renk ile 4k monitör elde etmek harcayın ve diğer her şey karşılaştırıldığında soluklaşacaktır.
K

KingAlistair

TS Üyesi
Linus'un bu videolarına nVidia sponsor oldu. Kimse 120hz üzerinde hiçbir avantajı elde edemez, sorun yenileme oranı değil, bulanıklık. Panel düşük bulanıksa, 120hz ihtiyacınız olan her şeyi yapar. OLED, monitörlerde umarım yaygın olduğunda göreceksiniz. LCD paneller çok hareketli.
  • Sevmek
Tepkiler: yRaz
yRaz

yRaz

Nijerya Prensi
KingAlistair şunları söyledi:
Linus'un bu videolarına nVidia sponsor oldu. Kimse 120hz üzerinde hiçbir avantajı elde edemez, sorun yenileme oranı değil, bulanıklık. Panel düşük bulanıksa, 120hz ihtiyacınız olan her şeyi yapar. OLED, monitörlerde umarım yaygın olduğunda göreceksiniz. LCD paneller çok hareketli.
Panel türüne bağlı olarak görüntü kalitesi veya hızınız olabilir. Bir VA'da oyun oynamak veya bir TN'de fotoğraf düzenleme yapmak istemezsiniz. IMO, IPS mükemmel orta zemin ve düşük bulanıklık IPS panelleri alabilirsiniz. LCD teknolojisi, hareket bulanıklığının ve yanmanın ilk günlerinden beri çok yol kat etti
Evernessince

Evernessince

Cehennem gibi insan hayvanat bahçesi
dualkelly dedi ki:
Çoğunlukla 4k ve Pro Photography düzenleme için bir 4k 32 inç 'ProArt' Serisine sahibim, ancak artık 1080p'de hangi oyunların hile ve çocuk oyuncağı gibi göründüğünden emin değilim. Ekstra parayı Gerçek Renk doğruluğu ve 10 bit renk ile 4k monitör elde etmek harcayın ve diğer her şey karşılaştırıldığında soluklaşacaktır.
Ben bir dell ultrasharp 27 "vardı (tam model numarasını unutun ama çözünürlük 4K idi.) Mevcut XF270HU için kurtuldum. Ekranı rengimle kalibre ettikten sonra renkler oldukça yakın (beni şaşırttı) Sadece masaüstünü kullanarak bile, yüksek bir yenileme hızı monitörü çok daha keyifli.
K

KickassAMD

TS Çaylak
dualkelly dedi ki:
https://store.steampowered.com/hwsurvey

Steam'e göre - kullanıcı tabanlarının% 64'ü 1080p'de oynuyor.
  • Sevmek
Tepkiler: pcnthuziast
dualkelly

dualkelly

TS Güçlendirici
KickassAMD şunları söyledi:
https://store.steampowered.com/hwsurvey

Steam'e göre - kullanıcı tabanlarının% 64'ü 1080p'de oynuyor.
İlginç. Ben erken 4 k bandwagon atladı sanırım ve asla geri bakmak olmaz. Aradaki fark 480p ile 1080p arasındaki fark kadar şaşırtıcı. Witcher 4'ü yüksek çözünürlüklü 4k'de oynayın ve çenesini bırakın. Tabii ki bir fiyat ile geliyor ama bazılarımız hiçbir çocuk ve harcayacak para var.
Son düzenleme:
Danny101

Danny101

TS Guru
280'e karşı 240'a kıyasla ne kadar iyi olacağını gerçekten göremiyorum.
A

AMDIA

TS Çaylak
dualkelly dedi ki:
Yanıt süresini izler ve yüksek yenileme çok gerçek bir fayda sağlar. Hareket bulanıklığı yok. ve yüksek yenileme panelini istemenizin birkaç nedenini belirtmek için daha düşük giriş gecikmesi. First Person Shooter'da olduğu gibi oyun konusunda ciddi iseniz. Bunu sağlayabilecek bir monitörü kesinlikle tercih edeceksiniz. Ayrıca 1080 res çoğu insan için hala daha küçük ekran boyutlarında iyi ve aynı zamanda yenileme oranına uygun bir kare hızında çalışan oyunlar elde etme gerçeği hala birçok oyun için bir sorun.
  • Sevmek
Tepkiler: TeddyBallgame
E

Endarial

TS Güçlendirici
Biraz bir yana Taobao Tayvanlı bir site değil. Anakara Çin sitesi.

Taobao merkezi Hangzhou merkezli ve Alibaba ait bir Çin online alışveriş sitesidir. Alexa'ya göre dünyanın en büyük e-ticaret sitesi ve en çok ziyaret edilen sekizinci web sitesidir. Web sitesi 2003 yılında Alibaba Group tarafından kuruldu.
  • Sevmek
Tepkiler: TempleOrion
godrilla

godrilla

TS Güçlendirici
Geleceğe hazır 1080p monitör istemeyen kim!
  • Sevmek
godrilla

godrilla

TS Güçlendirici
Danny101 dedi ki:
280'e karşı 240'a kıyasla ne kadar iyi olacağını gerçekten göremiyorum.
Her ne kadar ips monitörlerinin gerçekten ne kadar ileri geldiğini tahmin edebilmemize rağmen her şeyden daha fazla pazarlama gibi görünüyor.
Umarım gelecekleri önceden haber veririz.
Son düzenleme:
B

bandit8623

TS Bağımlısı
Yanlışsın. Ne kadar yüksekse o kadar iyidir. Rekabetçi oyunlar için. Kimsenin ihtiyacı var mı? Hayır. Yanıt süresini iyileştirir mi? Evet. Rekabetçi oyuncular gerçekten kaliteli görüntülere ihtiyaç duymazlar. Hızlı yanıtlara ihtiyaçları var.
  • Sevmek
R

Ravalo

TS Güçlendirici
yRaz dedi:
Panel türüne bağlı olarak görüntü kalitesi veya hızınız olabilir. Bir VA'da oyun oynamak veya bir TN'de fotoğraf düzenleme yapmak istemezsiniz. IMO, IPS mükemmel orta zemin ve düşük bulanıklık IPS panelleri alabilirsiniz. LCD teknolojisi, hareket bulanıklığının ve yanmanın ilk günlerinden beri çok yol kat etti
Bir VA panelinde oynuyorum ve csgo oynarken gölgelenme ve ters gölgelenmenin biraz dikkat dağıtıcı olabileceğini söylemeliyim, ama bu sinir bozucu tbh değil
Video düzenleme de yaparım, böylece ekstra kontrast oranı ve daha iyi renk üretimi çok yardımcı olur
  • Sevmek
Tepkiler: bandit8623
K

KingAlistair

TS Üyesi
bandit8623 dedi ki:
Yanlışsın. Ne kadar yüksekse o kadar iyidir. Rekabetçi oyunlar için. Kimsenin ihtiyacı var mı? Hayır. Yanıt süresini iyileştirir mi? Evet. Rekabetçi oyuncular gerçekten kaliteli görüntülere ihtiyaç duymazlar. Hızlı yanıtlara ihtiyaçları var.
Hayır, yanlışsın. Ana sorun, iki nedenden dolayı esas olarak LCD'lerle ilgili bir sorun olan kamerayı hareket ettirirken görünürlüktür: çözünürlük düşer ve piksel tepki sürelerinden bulanıklaşır. Bu iki sorunu çözün ve herhangi bir rekabet farkı 120hz vs 240hz olmayacak. Benim yorumum tam olarak "kalite" değil, görsel tepki süreleriyle ilgiliydi. Bulanıklık ve hareket çözünürlüğü sorunlarını çözmezseniz yenileme hızını artıran marjinal faydalar elde edersiniz. Devam edin ve mevcut monitörünüzü 600hz'de çalıştırın, aynı panelde herhangi bir fark yaratmaz. Bu 280hz tamamen yeni bir panel kullanmadıkça (şüpheliyim) mevcut LG 144hz monitöre çok benzer bir performans gösterecektir. Madde üzerinden pazarlama.
B

bandit8623

TS Bağımlısı
Yine yanılıyorsun. Blurbusters yanlış olduğunu kanıtlıyor. Aynı panelde 120'den 165'e kadar olan gelişmeleri kolayca görebilirsiniz.

Akıllı telefonlar bile faydalanabilir.
  • Sevmek
yRaz

yRaz

Nijerya Prensi
Hayır, yanlışsın. Ana sorun, iki nedenden dolayı esas olarak LCD'lerle ilgili bir sorun olan kamerayı hareket ettirirken görünürlüktür: çözünürlük düşer ve piksel tepki sürelerinden bulanıklaşır. Bu iki sorunu çözün ve herhangi bir rekabet farkı 120hz vs 240hz olmayacak. Benim yorumum tam olarak "kalite" değil, görsel tepki süreleriyle ilgiliydi. Bulanıklık ve hareket çözünürlüğü sorunlarını çözmezseniz yenileme hızını artıran marjinal faydalar elde edersiniz. Devam edin ve mevcut monitörünüzü 600hz'de çalıştırın, aynı panelde herhangi bir fark yaratmaz. Bu 280hz tamamen yeni bir panel kullanmadıkça (şüpheliyim) mevcut LG 144hz monitöre çok benzer bir performans gösterecektir. Madde üzerinden pazarlama.
Bu şeylerin nasıl çalıştığını anladığınızı sanmıyorum. Tüm IPS panelleri eşit oluşturulmaz. Artık renk taklidi kullanmayan TN paneller var. 144hz + IPS paneller var. Samsung 120Hz VA paneller yapıyor. 120 Hz'de çalışan ve bulanıklaştırma sorunu olmayan VA panelleri vardır. Hareket bulanıklığı olan TN paneller vardır. Panel tipi mutlak bir standarttan ziyade genel bir kategoridir. Intel'in 10nm'si ile aynı şey AMDs 10nm ile aynı değil.
  • Sevmek
Tepkiler: TempleOrion ve bandit8623
K

KingAlistair

TS Üyesi
yRaz dedi:
Bu şeylerin nasıl çalıştığını anladığınızı sanmıyorum. Tüm IPS panelleri eşit oluşturulmaz. Artık renk taklidi kullanmayan TN paneller var. 144hz + IPS paneller var. Samsung 120Hz VA paneller yapıyor. 120 Hz'de çalışan ve bulanıklaştırma sorunu olmayan VA panelleri vardır. Hareket bulanıklığı olan TN paneller vardır. Panel tipi mutlak bir standarttan ziyade genel bir kategoridir. Intel'in 10nm'si ile aynı şey AMDs 10nm ile aynı değil.
Piksel tepki sürelerine bakın. Veya hareket çözünürlüğü. Sonra geri dönün ve konuşabiliriz. En ucuz 144hz VA monitörünün en son Donanım Kutusuz incelemesini neden izlemiyorsunuz ve sizi aydınlatabilir (piksel tepki süreleri çok kötü, 75hz'nin üzerinde satılmaması gerekir).

Bir OLED var ve 120hz üzerinde HERHANGİ BİR IPS VA veya TN panelinden çok daha iyi. Eski CRT monitörlerle aynı.
Son düzenleme:
K

KingAlistair

TS Üyesi
bandit8623 dedi ki:
Yine yanılıyorsun. Blurbusters yanlış olduğunu kanıtlıyor. Aynı panelde 120'den 165'e kadar olan gelişmeleri kolayca görebilirsiniz.

Akıllı telefonlar bile faydalanabilir.
Bana gönderdiğiniz bağlantıyı kontrol edin: "Bu, GtG'nin bir darboğaz olmadığını varsayar." ince baskıda okudum, yorumumun amacı buydu

Tamamen LCD'den uzaklaşana kadar GtG bir darboğaz olacaktır. Bağladığınız makale tam olarak OLED'in anlamlı 240hz ekranlara nasıl izin vereceğiyle ilgiliydi. Fotoğraf makinesini çılgınca hareket ettirirken genellikle çekmediğiniz için hala 120hz'nin üzerinde bir rekabet avantajı elde edemezsiniz.
Son düzenleme:
B

bandit8623

TS Bağımlısı
"Bu, GtG'nin bir darboğaz olmadığını varsayar." ince baskıda okudum, yorumumun amacı buydu

Tamamen LCD'den uzaklaşana kadar GtG bir darboğaz olacaktır. Bağladığınız makale tam olarak OLED'in anlamlı 240hz ekranlara nasıl izin vereceğiyle ilgiliydi. Fotoğraf makinesini çılgınca hareket ettirirken genellikle çekmediğiniz için hala 120hz'nin üzerinde bir rekabet avantajı elde edemezsiniz.
adam bunu anlıyorum, ama berbat bir lcd panelde bile 240 aynı panelde 120'den daha iyidir. ve evet oled çok daha iyi
  • Sevmek
alchemist83

alchemist83

TS Çaylak
dualkelly dedi ki:
Muhtemelen 1080P çözünürlükte oyun oynayanların çoğu diğerlerinden daha fazladır. Piyasa doygunluğu / hakimiyeti çok uzun bir zamandır olduğu için. Fiyatlar düştü. Çoğu insan, en son diğerleri kadar yükseltme veya yükseltme için göze alamaz. Özellikle buna gerek olmadığında. 24 inç veya 27 inç boyutunda 1080P @ 144Hz / 120Hz, pek çok oyun için hoş bir yer. Daha büyük bir şey, tüm görünümü almanız ve hızlı bir şekilde tepki vermeniz gerektiğinde görüntülemek için iyi değildir. Doğru renkler daha az umursamazdı. Ne saçma bir fikir. Gerçekten, insanlar kendi itiraflarıyla dahil olmadıkları bir bölgeye enjekte etmek zorunda kaldıklarında ya da en azından görüşlerinin bir değeri olduğunu göstermekten bahsetmediklerinde beni şaşırtıyor.

Diğerleri ise yenileme konusunda fark yaratıyor. Ya sahip olduğun ve oyun oynadığın için biliyorsun ya da değil. Aptal argüman aslında desteklendi, böylece yenilenen monitörler var ve devam edecek ...
yRaz

yRaz

Nijerya Prensi
Piksel tepki sürelerine bakın. Veya hareket çözünürlüğü. Sonra geri dönün ve konuşabiliriz. En ucuz 144hz VA monitörünün en son Donanım Kutusuz incelemesini neden izlemiyorsunuz ve sizi aydınlatabilir (piksel tepki süreleri çok kötü, 75hz'nin üzerinde satılmaması gerekir).

Bir OLED var ve 120hz üzerinde HERHANGİ BİR IPS VA veya TN panelinden çok daha iyi. Eski CRT monitörlerle aynı.
Yani en ucuz 144hz monitöre işaret etmek ve bunu tüm VA panellerinin nasıl kusurlu olduğuna örnek olarak kullanmak ister misiniz? Panel türlerine göre alt kategoriler vardır. En ucuz 144hz VA paneli, en pahalı 144hz VA panelinin yanı sıra performans göstermeyecektir.

Bunun neden açıklanması gerektiğini anlamıyorum
  • Sevmek
K

KingAlistair

TS Üyesi
yRaz dedi:
Yani en ucuz 144hz monitöre işaret etmek ve bunu tüm VA panellerinin nasıl kusurlu olduğuna örnek olarak kullanmak ister misiniz? Panel türlerine göre alt kategoriler vardır. En ucuz 144hz VA paneli, en pahalı 144hz VA panelinin yanı sıra performans göstermeyecektir.

Bunun neden açıklanması gerektiğini anlamıyorum
Piksel tepki sürelerinin 120Hz'den daha yüksek yenileme hızlarına basmaktan çok daha önemli olduğunu basit bir ifadeyle başladım. VA panellerinin çoğu vurmak istedikleri yenileme hızını destekleyemiyor (boş pazarlama ve iyi oyun monitörleri değil, IPS çok daha iyi yapıyor). Size bir VA monitörünün olması gerekenden çok daha yüksek olduğu tipik bir soruna bir örnek verdim (çoğu gibi, karanlık içerikli korkunç tepki süreleri var). 120hz'de herhangi bir CRT, 300hz LCD'yi yener. Hatta OLED bile. Bu kadar. İyi günler.
K

KingAlistair

TS Üyesi
Ben şahsen 240hz TN monitörler aldım ve onlar çöp (Dell bir özellikle gölgeleme hataları doluydu). Şimdiye kadar Asus IPS ve LG IPS'yi seviyorum ve geri kalanı çoğu zaman gerçekten yüksek hız olarak düşünmüyorum.
B

bandit8623

TS Bağımlısı
Ben şahsen 240hz TN monitörler aldım ve onlar çöp (Dell bir özellikle gölgeleme hataları doluydu). Şimdiye kadar Asus IPS ve LG IPS'yi seviyorum ve geri kalanı çoğu zaman gerçekten yüksek hız olarak düşünmüyorum.
U muhtemelen piksel overdrive bıraktı .. Eğer çok ghosty overdrive bırakırsanız benim dell. Overdrive kapalı @ 165 hz çok iyi.

Son Gönderiler

• J
    Google, Stadia içerik geliştirmesini artırmak için Typhoon Studios'u satın aldı
  • J
    ACLU, Vatan Güvenliği'ne 'vatoz' telefon gözetimi nedeniyle dava açtı
  • P
    Metacritic, 6.000'den fazla negatif Ölüm Bükme derecesini kaldırdı
  • J
    Radeon RX 5500 XT 4GB ve 8GB VRAM Testi
  • A
    Bilim adamları, büyüleyici, renk değiştiren çikolatayı katkı maddesi olmadan yaratıyor
  • Nexus Infinity
    Valve'in yıllık Steam Kış İndirimi tüm hızıyla devam ediyor
  • Adi6293
    Warcraft III: Reforged 2020'nin başlarına kadar itildi
  • captaincranky
    PC oluşturun Hangi vakanın daha iyi olduğuna karar vermek için yardıma ihtiyacınız var