• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • İşlemciler ve Anakartlar
  • Bugünün Mesajları

Asus A8N SLI Deluxe En Kötü Anakart Hiç?

• Konuyu Başlatan Kris55
  • Başlangıç ​​tarihi
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.
K

Kris55

TS Çaylak
Hey millet,

İlk yazım! ve eminim ki bir sürü alev yanıtı alacak (yay!)

2005'ten beri bir Asus A8N SLI Deluxe'üm var ve dünyada bu kadar çok sorun yaşayan tek fakir insan olmadığımdan eminim?

işte yaptığı bir avuç şey:

1) SATA sabit sürücülerinin nerede olduğunu unutur
2) Grafik kartını çalıştıracak kaynakları bulamıyorum
3) rastgele zamanlarda 512mb bellek bulamıyorum
4) Ses kartımı güncel ve çalışıyor olmasına rağmen bulamıyorum
5) Rastgele zamanlarda BSOD
6) Rastgele zamanlarda, beyaz gürültünün korkunç yüksek sesle büstleri hoparlörlerden çığlık atıyor ve bugün kulaklıklarım, neredeyse sağır olacaklarımın yasal bir vakası vardı!
7) Sistemin her kapanması, sabit diskte her açılışta chkdsk gerektiren hatalar oluşturur
8) Bilgisayar, SLI Modunu kullanırken önyükleme yapmayacağı noktaya kadar son derece dengesizleşir
9)% 2 oranında aşırı saatte saatte sistem patlar ve ölür
10) Sistem BIOS'u kullanarak beni durduran klavyenin bulunduğu yeri 'unutuyor'
11) Sorunun kökü olabilen kuzey köprüsü fan kırıkları
12) Ağ bağlantı noktalarımın bulunduğu 'Unutuyor'
13) Sistemin kapatılması CMOS'u sıfırlar (pil çalışır)
14) 4-Bit Modunda grafik önyükleme

"XP'nin yeni kurulumu" veya "Ses kartınızı değiştirin" diyenlerinizden kahkahaları duyabiliyorum ve "Lanet şeyi pencereden dışarı attınız!" Diyen akıllıları duyabiliyorum.

Dediğim gibi "Bilgisayarı daha hızlı hale getirmenin tek yolu onu pencereden atmak"

15 yıldır iyi bir PC inşaat işindeyim ve neredeyse her problemi çözüyorum.

Ancak bu Asus A8N SLI Deluxe, şimdiye kadar gördüğüm tüm çılgın ve mantıksız sorunların% 99'unun kökü olmalıydı.

Bugün Asus A8N SLI Deluxe'üm yeni ölmüş olabilir. Bu sabah güzel bir oyun oynamak ve rahatlamak istedim. Birden gürültülü beyaz gürültü kulaklarımı uçlara patlatıyor (kulaklık takıyor) PC kilitleniyor.

Dün gece bana BSOD yaptı ve sabit disklerimin nerede olduğunu unuttu, açılıp kapanması bir saat sürdü, BIOS kontrolleri ve CMOS sıfırladı ve onları tekrar 'görmelerini' sağladı.

Her neyse, bu sabaha kadar. Şok olmuştum ve kulaklarım çalıyordu, bu yüzden bilgisayarımı sert bir şekilde sıfırlamam gerekiyor.

Öncelikle XP yükleme ekranında donuyor ve pencereler donuyor. Tamam sanırım sizi kapatıp daha sonra düzeltmek

Birkaç saat sonra geri dönün, normal problemlerine hazır olun, böylece onları her zaman yaptığım gibi düzeltebilirim. Ancak bugün farklı.

Önyükleme yaptı ve (Phew!) Çalıştı ama sonra * pop * 4-Bit modunda pencerelere önyükleme yapıyor. Lanet olsun!

Bu yüzden, yaklaşık 10 dakika sonra (Şimdi bu soruna alışkınım), oyunumu ve 'WTF?' sesim nerede 'Ses Aygıtı bulunamadı' seçeneğini bulmak için oyunu kapatın

Ve tarih dedikleri gibi, hayatımın son 4 saatini bu korkunç anakartı düzeltmeye çalışarak geçirdim. BIOS'u güncellemek için ASUS web sitesine gidiyorum (fabrikada yüklü olan BIOS'u kullanarak) ve indirme siteleri çalışmıyor (Saçları çıkarır)

Sonra buraya BIOS'u güncellemediğini söyleyen insanları görmeye geldim!
ZOMG!

Bu mobo'nun bu sefer kesin olarak öldüğünü düşünüyorum, ama sadece düşüncelerimin doğru olup olmadığını kontrol etmek için ... bunların hepsi Kuzey Köprüsü'nün aşırı ısınması ve ölmesi olabilir mi?

Herkes bir Asus A8N SLI Deluxe almayı düşünüyorsa lütfen bu dünyada bilgisayar-ish olan tüm aşk için dont!

Her neyse düşünceleriniz insanları memnun ediyor! Ben PC geek arkadaşlarıma bu sorunlar hakkında söyledim ve onlar kendileri için gördüklerinde bazı cehennem şaşkın bakmak işaret ve gülmek.

Donanım:

AMD 64 x2 4800+
1.5Gb Bellek (böylece çökmez)
150 GB 10.000 RPM HDD
2x74GB 10.000 RPM HDD
700W SLI PSU
Yaratıcı Ses Kartı
1x 7900GTX (SLI'da kullanılır ancak iki kartla ölür)
Sıvı Soğutmalı
K

Kris55

TS Çaylak
Tipik değil: siyah göz:

Güncellemek için nakit olsaydı! Dünyanın durumu yardımcı olmuyor :p
klepto12

klepto12

TECH HABERLER Paladin
aynı tahta vardı ve beni deli sürüş sona erdi tonlarca sorunları vardı ben yerine bir evga kurulu. sorunlar gitti
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.

Son Gönderiler

• SirDigby
    Steam, en yüksek oyuncu sayısı rekorunu kırdı
  • SirDigby
    Lansmandan önce Switch'e sızan Nintendo hacker, suçlu olduğunu iddia ediyor, 260 bin dolarlık para cezasıyla ...
  • H
    Güç Kaynağı Birimi (PSU) Anatomisi
  • Humza
    Microsoft, 1 Haziran 2020'ye kadar UWP uygulamaları için Reklamdan Para Kazanma özelliğini kapattı
  • T
    Avustralyalılar kıyamete dayanıklı Tesla Cybertruck'u isteyecekler
  • I
    PC'yi GPU olmadan kullanma
  • A
    1660TI veya 2060 arasında seyir
  • A
    ekranlar Yeni Bir Monitöre İhtiyacınız Var ve Deneyimlerinize Göre Girişinizi Kullanabilir