• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • Tüketici Elektroniği
  • Bugünün Mesajları

Ev tiyatrosu Samsung ve LG teknolojiyi terk ederken, bu 3D TV'lerin sonu mu?

• Konuyu Başlatan midian182
  • Başlangıç ​​tarihi
midian182

midian182

TECH HABER Editörü
Personel

Sadece birkaç yıl önce 3D televizyonlar “bir sonraki büyük şey” olarak nitelendiriliyordu, ancak teknoloji Betamax, LaserDiscs ve HD-DVD'lerin yoluna gidiyor gibi görünüyor. 3D, sinemalarda hala oldukça popüler olabilir, ancak Samsung ve LG'nin gelecekteki televizyon setlerinde teknolojiden vazgeçtiklerini gösteren raporlar ortaya çıktıktan sonra, 3D TV'ler günlerini geçirmiş gibi görünüyor.

Kore sitesi tarafından bildirildi Ve haberler Samsung'un normalde yeni 3D televizyonuyla birlikte verilen herhangi bir 3D gözlüğü sipariş etmediğini. Hareket, şirketin yaklaşan TV'lerine 3D teknolojisini dahil etmeyeceğini gösteriyor.

Diyerek şöyle devam etti: "Geçen yıla kadar 3D gözlük tedarik etsek de, bu sene yeni arz talebi yok." tedarikçinin bir temsilcisi şunları söyledi: "Samsung Electronics'in yeni TV'lerine 3D teknolojisini uygulamadığı görülüyor."

Bu arada LG, 3D işlevlerini TV serisinden aşamalı olarak kaldırdığını doğruladı; yalnızca bu yıl yayınlanan premium televizyonları 3D özellikli olacak ve şirketin ürettiği 3D TV sayısında yüzde elli azalma olacak.

Bir LG sözcüsü ET News'e verdiği demeçte, "Geçen yıl tüm TV'lerin% 40'ının 3D işlevleri olmasına rağmen, bu yıl TV'lerin sadece% 20'sinin 3D işlevi olacak." Dedi. Rapor, LG'nin Samsung'u 3D TV'leri bırakmada izlememesinin tek nedeni, teknoloji için kullandığı FPR yönteminin Samsung'un sisteminden daha düşük bir üretim maliyetine sahip olmasıdır.

LG, ev 3D deneyiminden hala hoşlananlar olduğunu kabul etti. “Hala 3D filmlerden ve diğerlerinden hoşlanan tüketiciler olduğu için 3D işlevini ağırlıklı olarak premium ürünlere uygulayacağız.”

İngiltere'de BBC ve Sky dahil olmak üzere birçok televizyon ağı, içerik eksikliği ve düşük abone sayısı nedeniyle özel 3D kanallarını kapatıyor.

Gibi televizyon özelliklerinin yükselişi ile 4K ve HDRteknoloji endüstrisinin sanal gerçeklik teknolojisi, Samsung ve LG'nin 3D TV tabutuna son çiviyi yerleştirmiş gibi görünüyor.

Kalıcı bağlantı.

A

Arris

TS Evangelist
RIP dikkat çeken 3D.
  • Sevmek
Tepkiler: abysal, B5S46M, bob333 ve 1 kişi daha
Skidmarksdeluxe

Skidmarksdeluxe

TS Evangelist
3D TV veya TV'nin var olduğunu bile bilmiyordum, bu yüzden kovayı tekmelediğinde yas tutmayacağım sanırım.
  • Sevmek
Tepkiler: Mandark
T

tans

TS Evangelist
Belki de şimdi Bluray ve dijital istiyorsanız, sizi 3D sürümü almaya zorlamaktan vazgeçecektir.
T

oyuncak

3D efekti hiçbir zaman gerçekten olmadı: / 3d hakkında ilk kez konuştuklarında ve ne kadar şaşırtıcı olduğunu gösterdiklerinde, ekrandan çıkan şeylerdi. ancak, 3d filmlerin% 90'ında gördüğümüz 3d, sadece daha derin bir tv ve ekrandan 3d efektler değil.
I

Icysoul

TS Meraklısı
Aslında keyif aldığım bir LG 3D monitörüm vardı - pasif 3D gözlerdeki aktif 3D'den çok daha kolay. Ama hoşlanmayan ve sadece 10 dakika sonra yorgunluk veya göz yorgunluğu hisseden birkaç insan tanıyorum.
Sonuçta, benim için eğlenceli bir yolculuktu.
Öte yandan VR teknolojisi beni baş döndürüyor - bu, hantal kulaklıkla birleştiğinde beni hype treninden uzak tutmak için yeterli.
N

nismo91

TS Evangelist
Sırada ne var, kavisli TV'ler? Elektronik mağazadaki kavisli HDTV'lere bakarak sadece birkaç dakikam gözlerimdeki gerginliği hissedebiliyorum.
  • Sevmek
Tepkiler: FarmerBob
E

Emexrulsier

TS Evangelist
Arris dedi ki:
RIP dikkat çeken 3D.
Hile yanlış kelime çünkü aslında işe yaradı. Gerçi, kullandığınız sorunlar daha çok, esas olarak eklediği karanlık nedeniyle görüntünün gerçek kalitesini bozmuştur. Ben on yıl içinde eminim biz ütülenmiş veya geliştirilmiş mevcut sorunların birçoğu ile geri dönüş göreceksiniz.
Son düzenleme:
  • Sevmek
Tepkiler: SuperVeloce
Al Amca

Al Amca

TS Evangelist
3D, ilk kez 50'li yılların sonunda tiyatrolarda göründü ve "bir sonraki harika şey" olarak da selamlandı, sadece insanlar günlük televizyon yayınlarının bir parçası yapılmadığını anladıktan sonra aniden ölmek için (kablodan önce uzun). Bu son ölüm kesinlikle son değil, birkaç on yıl içinde tekrar ortaya çıkacak çünkü hepimiz en iyi şeyi istiyoruz ... ne olursa olsun. Tarihin gözden geçirilmesi bize pek çok yeni inovasyon olmadığını öğretir. Ah evet, bazıları var ama aralarında çok az var; çoğu sadece eski bir temadaki geliştirmeler veya varyasyonlardır.

Sık sık bana babamın her zaman kullandığı favori teklifi hatırlatıyor; "Bilge bir adam hatalarından öğrenir, ama zeki adam herkesten öğrenir" .....
  • Sevmek
Tepkiler: TempleOrion ve Arris
mum

mum

TS Evangelist
2010'da hatırlıyorum, üreticiler gerçekten 3D TV'lerin yakalandığını düşünmenizi istedi. Burada birkaç yıl sonrayız ve tahmin edin ne oldu, asla yakalanmadılar.
B

BMfan

Çok şükür, şimdi bu akıllı TV saçmalıklarından kurtulabilirlerse.
  • Sevmek
Tepkiler: Charles Olson, Danny101 ve Whitefyre
T

oyuncak

BMfan dedi:
TV'nizde netflix, hbo, viaplay, spotify kullanmıyorsunuz? viaplay anlayabiliyorum, ama diğerleri akıllı tv çok güzel özellikleridir. akıllı bir tv ile bile chromcast gerek yok.
B

BMfan

Hayır, bilgisayarım televizyonuma bağlı, bu da onu herhangi bir TV'den daha akıllı hale getiriyor.
+ Bunların hiçbiriyle ilgilenmiyorum.
Daha iyi ekran kalitesi elde etmek için tüm hilelardan memnuniyetle kurtulurdum.
  • Sevmek
Tepkiler: Theinsanegamer, Charles Olson, Lahana ve 2 kişi daha
SirGCal

SirGCal

TS Manyak
BMfan dedi:
Hayır, bilgisayarım televizyonuma bağlı, bu da onu herhangi bir TV'den daha akıllı hale getiriyor.
Daha iyi ekran kalitesi elde etmek için tüm hilelardan memnuniyetle kurtulurdum.
Sadece sen değilsin.
  • Sevmek
Tepkiler: Theinsanegamer, Charles Olson ve Lahana
A

Arris

TS Evangelist
Emexrulsier şunları söyledi:
Hile yanlış kelime çünkü aslında işe yaradı. Bununla birlikte, problemlerin kullanılması daha çok, esas olarak eklediği karanlıktan dolayı görüntünün gerçek kalitesini bozmuştur. Ben on yıl içinde eminim biz ütülenmiş veya geliştirilmiş mevcut sorunların birçoğu ile geri dönüş göreceksiniz.
Dictionary.com, "özellikle dikkat çekmek veya çekiciliği artırmak için tasarlanmış ustaca veya yeni bir cihaz, şema veya stratagem."
Bunu "bir şeyin gizli, genellikle dehşet verici bir yönü ya da özelliği, bir plan ya da anlaşma olarak" değil, bu şekilde kullanıyorum. Bence 3D "bir sonraki büyük şey" değil, daha fazla TV satmak için bir plan değildi. Hayır, bunun işe yaramadığı sonucunu çıkarmak istedim.
  • Sevmek
Tepkiler: cliffordcooley
Whitefyre

Whitefyre

TS Meraklısı
Ve gerçekten bir gözünde veya diğerinde kör olan insanlar için 3d nasıl olacak?
onlar için nasıl çalışır ya da yapar ??
JMMD

JMMD

TECH HABERLER Şansölye
Umarım öyle. Hiç bir 3D TV istemedim ve bu özellik için hiç bir tane satın almam. 3D filmlere bile gitmiyorum. Kıvrımlı TV'ler gibi aptalca bir soluk gibi görünüyordu.
  • Sevmek
Tepkiler: Theinsanegamer, Charles Olson, jobeard ve 1 kişi daha
G

Gopal Bhat

BMfan dedi:
Sete değer katar, ancak uygulanması nispeten daha ucuzdur.
Daha iyi bir ekran istiyorsunuz ama eminim ki daha iyi bir işlemci istiyorsunuz ki bu da tüm akıllı yazılımları çalıştırırken el ele gidiyor.
TV'nize bağlanmış bir PC'niz olduğunu takdir etsem de (ben de yapıyorum), kitlelerde neredeyse hiç kimse yok ve almak için bir klavye / fare ile uğraşmak zorunda kalmadan yerel olarak biraz yazılım kullanabilmek harika. Ekrandaki içerik.
  • Sevmek
Tepkiler: SikSlayer
L

Lionvibez

TS Evangelist
Whitefyre şunları söyledi:
Ve gerçekten bir gözünde veya diğerinde kör olan insanlar için 3d nasıl olacak?
onlar için nasıl çalışır ya da yapar ??
Filmleri yasaklamak gibi çünkü bazı insanlar ışığa duyarlı epilepsiden muzdarip.

Nüfusun her zaman yeni bir teknoloji kullanamayan veya onunla bir sorunu olmayan küçük bir yüzdesi vardır.

Bu, herkes için yasakladığımız anlamına gelmez.

Basit cevap, göz problemleriniz varsa 3d TV'nin sizin için değil.

Satın alma. tıpkı birisini ışığa duyarlı epilepsiden muzdarip filmleri izlemeye zorlamamanız gibi.
  • Sevmek
Tepkiler: TempleOrion, SuperVeloce ve cliffordcooley
DamiaNMaX

DamiaNMaX

TS Çaylak
Bu arttı ... yavaşça ...

İlk önce ... 3D bir yanılsama ...
Teknoloji yenilikçi değildi .. Pazarlama departmanları burada iyi bir iş çıkardı ...
Teknoloji aynı temel tasarım hatalarına sahiptir. Herkesle uyumlu değil.
Kalıcı vizyonunuzda ufak bir hata ... ve .. bom ... Sizin için 3D yok.
Astigmatizm, kısa görme vb. Olan herkes birkaç dakika sonra etkisini göremez veya şiddetli baş ağrısı çekebilir.
Ve bilin bakalım ... hiç kimsenin pilot vizyonu yok .. herkesin fizyolojisi farklı .. ve çoğu insanın gözlerinde bazı sorunları var ... Yani bu teknoloji işe yaramaz ..
  • Sevmek
Tepkiler: Arris
wiyosaya

wiyosaya

TS Evangelist
Bence yeterince hızlı olmuyor. Sinemalarda 3D beklentileri yüksek ve "Unutulan Düşler Mağarası" dışında neredeyse her seferinde hayal kırıklığına uğradıktan sonra, 3D'de asla başka bir film görmeyeceğim.
Danny101

Danny101

TS Guru
BMfan dedi:
Ne kadar çok şey eklerseniz, o kadar çok şey kırılabilir. Bana daha iyi görsellere sahip bir TV ver, ben de kendi akıllı kutumu sunabilirim. Akıllı TV'ler uygundur, ancak gerekli değildir.
  • Sevmek
Tepkiler: TempleOrion, Charles Olson, jobeard ve 2 kişi daha
W

Wiak

TS Meraklısı
3D Blu-Ray Koleksiyonları olanlar için emilmeli
Everret

Everret

TS Çaylak
Sonra önümüzdeki ay Samsung, 3D HD oynatmayı destekleyen bir UHD oynatıcı yayınlayacak, TV'leri her zamanki gibi 3D olacak, ancak şimdi (muhtemelen) kutuda 3D gözlüklerle gelmeyecek, böylece artık daha da iyi olanları ayrı ayrı alabilirsiniz istediğiniz ..... veya hatta mümkün (ama daha az olası) onlar CES de son 3 yıldır gösterişli gözlük ücretsiz görüntüler ile gemi olabilir.
Bu kopyala ve yapıştır hikayesi, diğer her yıllık anti 3D makalesinde olduğu gibi hızla ortaya çıkacak ... daha sonra bir kaç tane daha elde edebileceklerini görmek için bir sonraki gelene kadar göz ardı ediliyor.

Kaynak makaleyi okursanız, temsilci 3D gelecek ya da değil geleceği hakkında hiçbir fikri yok çünkü "o gelecek ürünler hakkında yorum yapamam" ..... duh

2011'den bu yana her yıl 3D'nin öldüğünü söyleyen bir makale olduğunu unutmayın, "bunun için düşmeyi bırakın" ..... şimdi 2016 ve her zamankinden daha popüler hale geliyor, 2016 ve 2017 2015'ten daha fazla 3D filme sahip olacak, filmler Star Wars, Mad Max ve Jurassic Park gibi 3B tekrar ortalama bir insan için serin yaptı.
  • Sevmek
Tepkiler: Boilerhog146, SikSlayer ve SuperVeloce
F

FPSChris

TS Meraklısı
3D'yi seviyorum (oyun oynamak için)
Hala GT5'i 3D olarak oynuyorum ve harika elit tehlikeli 3D'de sadece çarpıcı.
Öte yandan filmler, sinemada da aynı aksiyon sahneleri buluyorum.
Düzgün video ile 2D bir film izlemeyi tercih ederim.

Son Gönderiler

• Q
    Puma, üç 'mod' ile gelen 105 $ oyun çoraplarını piyasaya sürdü
  • Humza
    OnePlus, 7.000 dolara kadar ödülle bir hata ödül programı başlattı
  • Azshadi
    En İyi Ekran Kartları: Bütçeniz için En İyi GPU Nedir?
  • L
    Seagate gelecek yıl 18 TB ve 20 TB HDD'ler sunacak
  • Dimitrios
    Epic'in Tatil İndirimi 'sonsuz' 10 $ kupon, 12 günlük ücretsiz oyun ve dik indirimler sunuyor ...
  • Julio Franco
    En İyi 10 MMO
  • C
    Windows 10 çalıştıran Mac Mini'de OS X nasıl yeniden yüklenir
  • midian182
    Wawa, kredi kartı verilerini çalan PoS kötü amaçlı yazılımlarına karşı uyarıyor