• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • Ekran Kartları
  • Bugünün Mesajları

7 pin vs 4 pin (svideo)

• Konuyu Başlatan puck_andy
  • Başlangıç ​​tarihi
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.
P

puck_andy

TS Çaylak
Tamam, birisi bana bu video çıkış yuvaları arasındaki farkları sordu ve hayatım boyunca internetteki herhangi bir yerdeki farklar hakkında bilgi bulamadım. Siteyi bilen var mı? 7 iğnenin daha üstün olacağından eminim, ama ne biliyorum. Şimdiden teşekkürler.: Grinthumb
Mictlantecuhtli

Mictlantecuhtli

TS Evangelist
Kod:
/ ------ \
| 3 4 |
| 1 2 |
\ - /
 ------

1 = Parlaklık alanı
2 = Krom zemin
3 = Parlaklık (Y) + senkronizasyon
4 = Renklilik (C)
Bu, S-VHS konektörü olarak da bilinen standart Y / C konektörüdür. Bu 7 pimli olanlar standart değildir ve üreticiler arasında değişiklik gösterebilir, bu yüzden ne olduklarını söylemek o kadar kolay değildir. Bazen üç pim kompozit sinyaller veya bazı kontrol sinyalleri taşır, ancak genellikle göz ardı edilebilir.
Mictlantecuhtli

Mictlantecuhtli

TS Evangelist
Sadece bir gönderi daha almak için, resim kalitesinde görünür bir fark olmadığını söylüyorum. 7 pimli olanlar üstün değildir, çünkü çoğu zaman uyumsuzdurlar - bu ekstra pimlerin genellikle çıkarılması gerekir.
P

puck_andy

TS Çaylak
Çok teşekkürler.

Adam bana bunu sorduğunda biraz kafam karışmıştı. Mictlantecuhtli, hayat kurtarıcısın. Bilgi için teşekkürler.:p
P

phishfi

TS Çaylak
7 pimli ve 4 pimli soru

Dün dizüstü bilgisayarıma bakıyordum ve s-video çıkışının 7 pimli olduğunu fark ettim ... Ama daha önce 4 pimli taktım ve video iyi çıktı.

Sorunuza yanıt olarak, neredeyse bir saat boyunca çevrimiçi baktım ve ikisi arasındaki farkı belirten hiçbir şey bulamadım.

En iyi bahsiniz ve pazartesi ilk işimi yapacağım, dizüstü bilgisayarımın üreticisini (dell) çağırmak ve farkın ne olduğunu sormak. 7-pin'in bir çeşit yükseltilebilirlikle yapıldığını varsayıyorum, ya da belki sadece insanlar adaptör satın almak zorunda kalacak?
Sana gerçekten söyleyemedim, ama dediğin gibi, 7 pimli daha iyi olmalı (neden daha fazla pim olacak, değil mi?)
Nodsu

Nodsu

TS Çaylak
7 pimli versiyon, S-Video sinyaline ek olarak kompozit sinyali de taşır. 4 pimli yalnızca S-Video çıkışı yapabilir. S-Video söz konusu olduğunda, 7 pimli ve 4 pimli uyumludur ve konektörleri sorunsuzca karıştırabilirsiniz.
P

phishfi

TS Çaylak
ayy ... lol ... vay, 7 pinli sanırım son derece uzun bir süredir varım ...
Neyse .... vay be, bu eski bir sorunun cehennemden daha ...

NodSU için, bu bileşik şey nasıl faydalıdır? Nasıl çalışır ve bir çeşit comverter satın almam gerekir mi? Aslında bunu dün gece gördüm, ancak kompozit video çıkışında ne olduğunu bilmiyordum, s-video'nun kendisi zaten daha iyi olduğunda. (?)
Nodsu

Nodsu

TS Çaylak
Çoğu cihaz kompozit video (bir (sarı) RCA jakı) kullanır, S-Video daha pahalı viteste bulduğunuz bir şeydir.
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.

Son Gönderiler

• K
    Bu DIY uçuş simülatörü kokpit 3g dikey kuvvete kadar çoğaltabilir
  • gamerk2
    AMD, üç aylık ve yıllık gelir, Navi yenilemesi ve yeni nesil RDNA'nın rekor kırdığını bildirdi ...
  • Ranger12
    Doom Eternal açılışta ışın izlemeyi atlayacak
  • Burty117
    Apple, güçlü iPhone 11 satışlarının desteklediği üç aylık rekor rekor kırdı
  • Ranger12
    Teşekkürler, TECH HABERLER!
  • mum
    Cisco, AMD CEO'su Lisa Su'yu yönetim kuruluna atadı
  • Kuantum fiziği
    Bitcoin'in Mayıs ayında bir sonraki yarıya indirmesi para birimini tüm zamanların en yüksek seviyesine gönderebilir
  • rb242bs
    En iyi şifre yöneticileri