• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • Bugünün Mesajları

2WIRE 3801 HGV-B modem özellikleri

• Konuyu Başlatan CotoWing
  • Başlangıç ​​tarihi
C

CotoWing

TS Çaylak
U-Verse tarafından kullanılan en son model yönlendirici / modem olan 2WIRE 3801 HGV-B'nin Docsis 2 veya Docsis 3 modem kullanıp kullanmadığını bilen var mı? Kimseden cevap alamıyorum ve 2WIRE, U-Verse İnternetimin bir Motorola veya Cisco Docsis 2 veya 3 modem kullanabilen eski Cox internetimden çok daha yavaş olmasının nedeni gibi görünüyor.

Ayrıca, bu cihazdaki ürün yazılımını yükseltip yükseltmediğimi veya nasıl yükselttiğimi ve ayarların olup olmadığını bilen 12mbps U-Verse Internet'imi en üst düzeye çıkarmak için değiştirebilir miyim?

Ayrıca Netgear Router'ımı ona bağlamak istiyorum ve mümkünse Netgear'dan hem doğrudan hem de wifi kullanın. Netgear'ımı nasıl kullanacağım ve 2WIRE ve Netgear'da hangi ayarları açmam veya kapatmam gerektiğinde yardım kullanabilirim. Bir Netgear WNR3500 ve Netgear WNDR 3300'üm var. Hangisi daha iyi olurdu?

U-Verse İnternetimi hızlandıramıyorsam, Internet için Docsis 3 modemimle ve TV için U-Verse ile Cox'u kullanabilir miyim?
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
İçin googling 2 TEL 3801HGV-B modem özelliklerini gösterir:
Ana Arayüzler
  • VDSL2
  • Ethernet WAN
  • Ana SayfaPNA 3.1
  • 4 Ethernet LAN Bağlantı Noktası
  • HyperG 802.11b / g Kablosuz Erişim Noktası
  • 2 FXS (VoIP) Hattı
böylece 4 kablolu bağlantı + birkaç WiFi daha destek - - ekstra yönlendirici IMO gerekli olmaz.

Ancak, fazladan bir yönlendirici eklerseniz, önce yeni bir DHCP'yi devre dışı bırakırsınız
ve sonra modem LAN yuvasından yönlendirici LAN yuvasına kablo bağlayın ve yönlendiriciyi WAN'ı boş bırakın.

Docsis 2/3, KABLO modemler içindir ve
"Çok yüksek hızlı dijital abone hattı 2 (VDSL2), geleneksel telefon hizmeti için başlangıçta dağıtılan bakır kabloların mevcut altyapısını kullanan bir erişim teknolojisidir."

Kablo bağlantısıyla daha iyiydiniz.
C

CotoWing

TS Çaylak
Fiber kablolu İnternet servisine sahip oldum ve almaya devam ediyorum. U-ayet bir yönlendirici / modem 3800 kullanıyor ve bana daha yeni 3801 gönderdi. Görünüşe göre DSL veya Kablo üzerinde çalışacak, bu yüzden modem bölümünü Docsis 3'e yükseltip yükseltmediklerini görmek için arıyorum 4 ip kanalından sadece bir kanal yerine yukarı ve geri, bu yüzden cevabınızın noktasını görsem de, bu 2wire 3801 HGV-B için geçerli değildir. Bazı U-ayet tekniklerinin bile sizinle aynı izlenime sahip olduğunu söyleyeceğim, ancak bir 2wire değiştirme talebinde bulunduğumda, 3801'i gönderdiler ve aradım ve kabloyu da çalıştığını onaylamak için okudum ve şu anda benim sağlamak için çalışıyor ipTV sinyali ve İnternet ve VOIP telefon servisim. Bu yüzden hala modem özelliklerini bilmiyorum ve bu AT&T teknolojisi Docsis'i hiç duymamıştı. Büyük sürpriz yok.
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
U-Verse Internet'in dediği gibi 3801'in DSL olduğu konusunda ısrar edeceğim
AT&T'nin dört versiyonu vardır Yüksek Hızlı DSL Çeşitli fiyatlar ve hızlar içeren İnternet planları. Uygun fiyatlı bir AT&T DSL İnternet planı arıyorsanız, Temel AT&T Yüksek Hızlı İnternet Planını göz önünde bulundurun.
Kabul ediyorum
AT&T teknolojisi Docsis'i hiç duymamıştı. Büyük sürpriz yok.
AT&T bir Kablo sağlayıcı olmadığından Docsis2 / 3 geçerli değildir.

DSL'de olduğunuzu kendinize kanıtlayabilirsiniz; RJ11 kablosunu modemden telefon prizine çıkarın - İnternet erişimi ölecektir.

Docsis'in kullanımda olması için böyle bir koaksiyel kabloya ihtiyacınız olacaktır.

Son Gönderiler

• EClyde
    Facebook, Clearview'in web sitelerini kazımalarını talep eden şirketler listesine kendini ekliyor
  • Cal Jeffrey
    Bu Microsoft Excel elektronik tablosu, kendi müzik bestelerinizi oluşturmanıza ve oynatmanıza olanak tanır
  • B
    Apple Watch geçen yıl tüm İsviçre saat endüstrisini geride bıraktı
  • B
    Google ve YouTube, Clearview AI'nın yüz tanıma için resim ve video kazıma işlemini durdurmasını istiyor ...
  • psycros
    Netflix, sinir bozucu otomatik önizlemeleri devre dışı bırakmanıza olanak tanır
  • TorturedChaos
    Gears of War stüdyo başkanı Rod Fergusson, Blizzard'daki Diablo serisini devralıyor
  • H3llion
    Steve Wozniak her hafta Apple'dan maaş alıyor
  • p51d007
    iPhone'lar ve Apple Saatler yakında araba anahtarlarınızın yerini alabilir