• TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.

Overclock 1 bilgisayara güç sağlayan 2 PSU

cliffordcooley

TS Redneck
Bunun gibi bir kablo kullandık http://www.amazon.com/Vantacor-Dual-Adapter-Cable-2-way/dp/B00DL3L2J6
her iki PSU için ortak bir zemin sağlamak.
Ortak zemin, bu ayırıcının amacı değil. Ayırıcı, anakarttan her iki PSU'ya da "iyi bir güç sinyali" sağlar. Bu iyi güç sinyali olmadan, PSU'lar anakarta güç sağladıktan hemen sonra kapanacaktır. Güç iyi sinyali, güç kaynaklarının çalışmasını sağlayan şeydir. Anakart bir sorun algılarsa, iyi bir güç sinyali sağlamaz.

İyi güç sensörü devresinde dahili olarak bir sorun varsa, güç kaynağı çalışmayabilir. Üzerimde bir güç kaynağı vardı ve kesin olarak bilmeden, bu devreden şüpheleniyorum.
Sorum şu, bu ne kadar güvenli?
İki PSU'yu desteklemek için tasarlanmış vakalar olduğu için görmenin çok güvenli olduğunu söyleyebilirim.
  • Sevmek
Tepkiler: GhostRyder

GhostRyder

TS Evangelist
Bir ortağımla bir şeyler yaptım ($ tasarruf etmek zorunda kaldık). 2 PSU'muzda 2 (yakında 4) GPU'lu bir bilgisayara güç veriyoruz.
PSU'lar hem yeni hem de broz derecesine sahip termal alım ve soğutucu yöneticisidir. Bunun gibi bir kablo kullandık http://www.amazon.com/Vantacor-Dual-Adapter-Cable-2-way/dp/B00DL3L2J6
her iki PSU için ortak bir zemin sağlamak.
Sorum şu, bu ne kadar güvenli?

Not: Her şey için bir ilk olmasına rağmen, bu alanda oldukça fazla deneyime sahiptir.
@cliffordcooley Her zamanki gibi kafasına çiviyi vurun, güvenli ve olağandışı herhangi bir sorun yaratmaz. Kurulumları nedeniyle çift PSU'ları makinelerde çalıştıran birçok insan tanıyorum ama kişisel olarak benim için 2 yerine sadece çok güçlü bir PSU'yu tercih ediyorum. iki koştuğunuzdan beri başarısız olma şansından daha fazlası.

Benoit Nadeau

TS Çaylak
Dikkate almak isteyebileceğiniz bir şey, çiftli sisteminizin maksimum Watt'ı, çünkü normal bir ev prizi daha fazlasını sağlayamaz

1800w olan 15A120V RMS'den

Benim yorumum kuzey amerikalı elektrik için doğrudur
Son olarak bir moderatör tarafından düzenlendi:

jobeard

TS Büyükelçisi
normal bir elektrik prizi daha fazlasını sağlayamaz 1800w olan 15A120V RMS'den
Benim yorumum kuzey amerikalı elektrik için doğrudur
ha; Standart bir duvar prizi 15A'dır, ancak 20A hiç nadir değildir. Güç paneli, geçişteki her kesicinin derecelendirmesine sahip olacaktır.

Standart bir 15A çıkışında, her iki tırnak da dikeydir, 20A'da, biri yanlara doğru 't' şeklindedir

Benoit Nadeau

TS Çaylak
İlginç, bazı özel prizlerin 20A'ya kadar çıkabileceğini bilmiyordum, bilgi için teşekkürler.
Ama benim açımdan, birçok insan elektrik prizinin sınırının olduğunu bilmiyor. Ve bir elektrik prizi güç hattında nadiren yalnız. Yani, sınırı kesinlikle 1800W RMS'nin altında (veya 20A vakası için 2400'ün altında).

Benoit Nadeau

TS Çaylak
Son olarak, sisteminizin başlaması için ihtiyacınız olan tek şey ATX24 kablosuyla gelen iyi sinyaldir. Ve evet, PSU'larınızın bu sinyali göndermesi için ortak bir zemin gerektirir.

Ancak, `` Vantacor Çift PSU Adaptör Kablosu 24 Pin 2 yönlü '' olarak adlandırmanıza gerek yok, $$$'nizi kaydedin, çünkü CATII ve + olarak sınıflandırılan tüm elektrikli cihazların kasasına topraklanması gerekiyor. Böylece PSU toprakları kasalarına ve anakart toprakları bilgisayar kasasına bağlanır üzerinden vida. Bu nedenle, her iki (veya daha fazla) PSU, `` Antec onsekiz yüz '' gibi aynı bilgisayar kasasındaysa, özel bir kabloya ihtiyacınız yoktur, eğer değilse, bir kablo, herhangi bir kablo sınıfı, örneğin AWG24, AWG14, vb ve lehim / ikinci PSU kasasına VE anakart tabanına vidalayın / vidalayın üzerinden vidalarından biri. Bahsettiğim gibi, bu kabloda herhangi bir akım olmayacağından, uzaysal bir toprak teline ihtiyacınız yoktur, ancak ilgili toprakları aynı olacaktır.

ikinci psu güç-iyi sinyalini önemsemeniz gerekmez, anakartınız ilkini alacak ve başlayacaktır.

PSP'lerde denemenizi yaparken güvenlik botu ve gözlük takmalısınız, çünkü AMP çıkış tarafında çok yüksek olabilir.

İngilizcem kötüyse özür dilerim ;)

Ben,
Öğrenci Bilgisayarlı Sistem Teknolojisi

red1776

Evrenin Her Şeye Gücü Hükümdarı
Dört R290X makineme güç veren üç PSU'm var ve Cliff'in belirttiği gibi, BIOS'tan sadece bir 'iyi güç' veya 'uyandırma sinyali' gerekiyor. Yük altında ne kadar çektiğinizi bilmiyorum ama toplam 2.2kW veya 180A var, bu yüzden PSU # 1 ve 2 & 3'ü farklı devrelere koydum. Bulmak zor olabilir ama iyi bir 18A kablosu bulmanızı öneririm (en fazla 6 ft)
  • Sevmek
Tepkiler: cliffordcooley