• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • İşlemciler ve Anakartlar
  • Bugünün Mesajları

Bir şey açtığımda veya çalıştırdığımda% 100 CPU kullanımı

• Konuyu Başlatan moftasa
  • Başlangıç ​​tarihi
M

moftasa

TS Çaylak
Şey ..... cpu kullanımım bir şey açtığımda% 100'e kadar çıkıyor, explorer veya fire fox veya bir program yüklemeye çalıştığımda

bu benim bilgisayarım

İşlemci: Inter (R) Pentium (R) 4 CPU 3.00GHz 3.00 GHz
Kurulu bellek: 4.00 GB
Ekran adaptörü: Nvidia Geforce 8400 GS

Sonrakini denedim. ancak sorunu çözmeyi başaramadı:

1- kaspersky ve Avira kullanarak virüs taraması yaptı.
2- Casus yazılım doktoru kullanarak casus yazılım taraması yapmıştır.
3- Malwarebytes Anti-Malware kullanarak kötü amaçlı yazılım taraması gerçekleştirdi.
4- OS'yi birkaç kez yeniden yükledim (Windows yedi nihai 64 ve 32 bit ve windows xp sp3 32 bit çalıştı).
5- sabit diskimi biçimlendirdikten sonra pencerelerin yeni bir kopyasını yükledim.
6- CPU sıcaklığını kontrol etti ve iyi olduğundan emin olun.
7- 2 koçumdan birini çıkarmayı denedim.
8- nvidia yerine dahili VGA kartı ile çalışmayı denedi.
9- BIOS varsayılan ayarını geri yüklemeyi denedi.
10- hatta işlemcinin kendisini değiştirmeyi denedi (ama daha eski olanı ile).
11- ve elbette hangi ilerlemenin cpu kullanımını emdiğini görmeye çalıştılar ve sonuçta açtığım her program cpu kullanımının% 90 ila% 100'ünü alıyor!

ve yine de bu sorunu çözemedim.

acaba bana yardım edebilir misin

şimdiden teşekkürler
burkulma

burkulma

TS Evangelist
Görev Yöneticisi'nde, "Performans" ı tıklayıp "Görünüm" menüsü altında "Çekirdek Zamanlarını Göster" i etkinleştirirseniz ne görüyorsunuz? Çekirdek sürelerini gösteren kırmızı bir çizgi olmalıdır. Hat anormal derecede yüksekse, bu sürücüyle veya donanımla ilgili olabilir.
M

moftasa

TS Çaylak
Rick dedi ki:
Görev Yöneticisi'nde, "Performans" ı tıklayıp "Görünüm" menüsü altında "Çekirdek Zamanlarını Göster" i etkinleştirirseniz ne görüyorsunuz? Çekirdek sürelerini gösteren kırmızı bir çizgi olmalıdır. Hat anormal derecede yüksekse, bu sürücüyle veya donanımla ilgili olabilir.
Cevabın için teşekkürler!

Bunun anormal olup olmadığını bilmiyorum, ancak o fotoğrafı kontrol edip görebilirsiniz

üzgünüm resim olarak gönderemedim.

Ekler

• untitled.jpg
    untitled.jpg
    195,4 KB İzlenme: 60
U

Ultiweap

TS Meraklısı
Çalışan işlemlerinizin listesini bize gönderin
burkulma

burkulma

TS Evangelist
moftasa dedi ki:
Bunun anormal olup olmadığını bilmiyorum, ancak o fotoğrafı kontrol edip görebilirsiniz
.
Çekirdek zamanları yüksek görünüyor, ama aradığım şey değil.

Hangi işlemlerin yürütüldüğünü bilmek bizim için de iyi olacaktır (yukarıda belirtildiği gibi). Karanlıkta bıçaklamam gerekirse, yüklü iki antivirüs programınız olduğunu tahmin edebilir miyim? Bazıları birlikte iyi oynamıyor ve bu tam davranışa neden olabilir.

kullanma hijackthis bir günlük oluşturmak da yararlı olabilir. Buradan gönderebilirsiniz.

Bir virüs taraması yaptığınızı bilmeme rağmen, bazı virüsler kendilerini gizlemekte çok iyidir. Combofix gibi Kaspersky / Avira ve Malwarebytes / Spyware Doctor'dan daha özel araçlar kullanmanız gerekebilir.
LookinAround

LookinAround

Ex Tech Gözcü
İstenen yukarıdaki verileri sağlamaya ek olarak, ödeme de yapabilirsiniz Süreç araştırmacısı.
Minimize ettiğinizde birçok özelliği arasında (steroidler üzerinde Görev Yöneticisi!), Gerçek zamanlı görünümü olan küçük bir simge sağlar:
> CPU toplam kullanım yüzdesi (yeşil dalga)
> İşlemcinin çoğunu kullanarak işlemin% kullanımı (kırmızı dalga)
> Sorun yaratan işlemin adını görmek için fareyle üzerine gelin
M

moftasa

TS Çaylak
Tüm cevaplarınız için hepinize teşekkürler, gerçekten takdir edin!

Ekte, istendiği gibi işlem gezgininin bir fotoğrafını bulacaksınız.

Ayrıca bir CombatFix taraması yaptım ve tarama günlüğü de eklendi.

Yeni yüklenen bir windows 7 professional sp1 64-bit üzerinde çalışıyorum ve iki adet antivirüsüm yok, sadece Avira.

İşte yüklü programlarımın listesi:

Adobe flash player 10
Adobe Shockwave Player 11.5
Avira Antivir Kişisel
Microsoft Net Framework 4
Mozilla Firefox
Nvidia grafik sürücüsü
Realtek Ethernet Denetleyici Sürücüsü
Realtek yüksek tanımlı ses sürücüsü
WinRAR 4.00

bu kadar!

ve işte başlangıç ​​programımın bir listesi:

Realtek HD Ses Yöneticisi
AntiVir Masaüstü

sadece.

Umarım bu bilgiler yardımcı olabilir.

Not: sürekli olarak cpu kullanım değişikliklerinin çoğunu emen program, örneğin sadece firefox açtığımı söyleyelim, bu yüzden kullanımdan yaklaşık% 90 kadar sürer, o zaman explorer veya internet explorer'ı açarsam örneğin toplam kullanım 100 olur % ve benim pc son derece yavaş olur.

Ekler

• 1.jpg
    1.jpg
    109,7 KB İzlenme: 21
  • CombatFix log.txt
    12,2 KB İzlenme: 9
LookinAround

LookinAround

Ex Tech Gözcü
Diğerleri daha fazla bilgi / girişe sahip olabilir, işte birkaç düşünce

1. Ekran görüntünüzde yüksek CPU kullanımı olan PEV.exe gösterildi. googling denedim ve bazı insanlar Combofix diğerleri kötü amaçlı olduğunu söyleyerek bir parçası bulundu bulundu. O sırada Combofix'i çalıştırıyor muydunuz?

2. Açıklamalarınızda IE ve firefox'tan bahsediyorsunuz. Öyleyse bunu da dene
> IE ayarlarını sıfırla
> FF'nin Güvenli Mod seçeneğini çalıştırmayı deneyin (böylece FF eklentileri vb. Çalışmaz). Eklentileri olmadan FF çalıştırmak için, Başlat-> Programlar-> Mozilla Firefox-> Firefox Güvenli Mod

3. Deneyin temiz önyükleme sorunlarını giderme Microsoft dışı bir başlangıç ​​olup olmadığını görmek için
Darth Shiv

Darth Shiv

TS Evangelist
Görünüşe göre bir şey kötü bir şekilde çöküyor. Böyle bir davranış gördüğüm zaman sadece bir şey çöktü ve çekirdeği etkiledi. Görünüşe göre aslında açtığınız program değil, sorun bu ama her şey gerçekleşmeden önce kırılan bir şey. Benim durumumda bir yeniden başlatma sorunu çözdü, ancak sorununuz muhtemelen bunu yapan bir başlangıç ​​programıdır. Buna hizmetler de dahildir.

Hizmetleri devre dışı bırakma konusunda rahatsanız, mümkün olduğunca çok şey deneyebilir, yeniden başlatabilir ve sorunun devam edip etmediğini görebilirsiniz. Açıkçası, onları google'da devre dışı bırakmamanız veya emin olmadığınız bir şeyi devre dışı bırakmadan önce burada sormamanız gereken birkaç önemli nokta var.

Etkinlik görüntüleyicinizi kontrol ettiniz mi? Kimsenin önermediğini fark ettim.
M

moftasa

TS Çaylak
Hepinize teşekkürler

Sorunumu çözmeme yardım ettiğiniz için hepinize teşekkürler.
Aslında sorun işlemcimde, arkadaşımın işlemcisini denedim (çift çekirdekli 2.7)
ve her şey harika çalıştı, bu yüzden işlemcim olduğundan eminim.

Yine yardımlarınız için hepinize teşekkürler ve cevap vermem için çok uzun sürdüğüm için üzgünüm, meşgulüm.
B

Blitzer

TS Çaylak
Kilit Ups için Errent Yazılımını izleyin

Bilgisayarımın yavaş çalışmaya veya düzensiz bir şekilde donmaya başladığı bir durum yaşadım.

Uzun bir araştırmanın ardından, sabit disk sürücüme giden gücü sürekli kapatan küçük bir Gigabyte Anakart güç tasarrufu uygulaması olduğu ortaya çıktı.

En kısa sürede devre dışı bırakmak benim pc sorunsuz koştu.
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
moftasa dedi ki:
TP.S: cpu kullanım değişikliklerinin çoğunu emen program sürekli olarak, örneğin sadece firefox açtığımı söyleyelim, bu yüzden kullanımdan yaklaşık% 90 kadar sürer, o zaman explorer veya internet explorer'ı açarsam örneğin toplam kullanım % 100 gider ve benim pc son derece yavaş olur.
TASKMGR'da, CPU sütun başlığına çift tıklayın; bu, kullanımı azalan şekilde sıralar ve büyük domuzu listenin en üstüne yerleştirir
Sev

Sev

TS Çaylak
Ben sadece iş parçacıkları ile yağsız ve kimse bu konuda konuştu, bu yüzden, işletim sistemi sadece çalıştırmak için kaynakların X miktarına daha fazla ihtiyaç, çünkü Win 7 kullanarak, en akıllıca bir fikir, tam olarak en akıllı bir fikir kullanacağım ve sonra çalışan IE / FF / GC de kaynaklarınızı yiyor ben yanlış olabilir ve diğer sorunları yaşıyor olabilir, ama ben çok ucuz şimdi cep değişikliği bir lol satın alabilirsiniz en azından çift çekirdekli yükseltme tavsiye
Sev

Sev

TS Çaylak
moftasa dedi ki:
Sorunumu çözmeme yardım ettiğiniz için hepinize teşekkürler.
Aslında sorun işlemcimde, arkadaşımın işlemcisini denedim (çift çekirdekli 2.7)
ve her şey harika çalıştı, bu yüzden işlemcim olduğundan eminim.

Yine yardımlarınız için hepinize teşekkürler ve cevap vermem için çok uzun sürdüğüm için üzgünüm, meşgulüm.
lol .. konuları okumak gerekirdi
T

otları çevirip kurutan makine

TS Çaylak
Sev dedi:
lol .. konuları okumak gerekirdi
İki yıl oldu ama ne denemeliyim.

Windows 7 32 ile 3GB belleğe sahip P4 2.66 tek çekirdekli bir sistemde eşim için daha eski bir bilgisayar kurdum. Yüklemeden bu yana, yüklemesi için herhangi bir zaman alan herhangi bir program tamamen askıda kalıyor veya yüklemeden önce biraz gecikiyor. İşlemleri kontrol ettim ve programın ne başlattığını fark etmiyor, yani: Firefox, Explorer vb. CPU kullanımı% 100'e kadar çıkıyor ve program yüklendikten sonra düşüyor.

Bunun çift sürücü veya Tek çekirdek ile ilgili önerilerinizin sorun olup olmadığını merak etmeme neden olan sürücü veya tek bir işlem olma olasılığını tükettim. Bu bilinen bir sorundur ve öyleyse, MS, Çift çekirdekli bir gereksinimi reddetmiş gibi görünse de, Windows 7 için minimum Çift çekirdekli CPU standardı var mı?

Herhangi bir bilgi mutluluk duyacağız.

Son Gönderiler

• P
    Teknolojinin Geleceği: Oyun Konsolları, Yarının Xbox ve PlayStation'ı
  • SirDigby
    Amazon, akıllı hoparlör pazarında önemli bir liderliğini sürdürüyor
  • midian182
    Gökyüzünü aydınlatan dünyanın en büyük havai fişek göz atın
  • captaincranky
    Kullanıcıların bilgisayarlarını kapatmasını engelleyen Windows 7 hatası
  • Burty117
    Kötü niyetli yağmacı-atıcı Anthem yakında tam bir oyun revizyonu alacak
  • M
    Sony ve Amazon koronavirüs korkuları üzerinden MWC'den çekilme konusunda başkalarına katılıyor
  • cliffordcooley
    iPhone'lar ve Apple Saatler yakında araba anahtarlarınızın yerini alabilir
  • tepelerinin
    Çin'in akıllı telefon gönderileri, koronavirüs bozulması nedeniyle% 50 düşebilir